Jump to content
Dogomania

Velo-co i jak...


Ula

Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ELO!!!

to sa zwykle szelki do biegania... takich szelek uzywa sie w zaprzegu :)

oki - dzieki PaYooK:-)!

... wiara we wlasny (i cudzy tez;-))) rozum mi troche wrocila ( a przyznam ze jako osobnik ktory w swym dlugim zyciu ubral i rozebral z uprzezy tak z 1000 psow bylem prawie zalamany ze swiat tak szybko pedzi do przodu ... beze mnie hihi ;-)) ........ale....... co o co chodzi W REGULAMINIE z tym samodzielnym wyswobodzeniem się ??????

..... bo jedyna metoda wyswobodzenia sie z szelek widzi mi sie ich przegryzienie ;-)) (przez psa! ;-)))

czy to chodzi o to zebym nie stosowal uprzezy z lancucha ??????

( to wcale nie zart - samoyedzi jak zauwazylem ze zgrozą w niedawnym dodatku GW uzywaja takowych uprzezy - anaczy u nas na zawodach by sie ich zdyskwalifikowalo, TOnZ i te rzeczy! :-( ) .. no i dobrze ;-(!

Link to comment
Share on other sites

........ale....... co o co chodzi W REGULAMINIE z tym samodzielnym wyswobodzeniem się ??????

..... bo jedyna metoda wyswobodzenia sie z szelek widzi mi sie ich przegryzienie ;-)) (przez psa! ;-)))

Hmmm :hmmmm: to jeszcze mało widziałeś. :wink:

Z szelek typu sled pies może samodzielnie wyjść cofając się (oczywiście nie mam na myśli uwalniania się z szelek podczas biegu), natomiast z szelek typu guard nie ma szans oswobodzenia się.

Link to comment
Share on other sites

Cytat z regulaminu prawdopodobnie potwierdzający błąd w regulaminie klasy Velo :

1.4.5 Uprzęże muszą być obszyte w odcinku szyjnym i piersiowym miękkim materiałem, nie mogą poprzez źle dobrany rozmiar stwarzać zagrożenia ewentualnej kontuzji u biegnącego psa. Uprząż i obroża powinna uniemożliwiać ewentualną ucieczkę psa.

Zwracam uwagę na słowa :" powinna uniemożliwiać ".

Link to comment
Share on other sites

szybszy; skoro już tak czepiamy się słówek "...uniemożliwiać ewentualną ucieczkę psa" to nie to samo co "samodzielne wyswobodzenie się psa z szelek" :wink:

Cytat 1. :Każdy pies musi być ubrany w uprząż, z której może się samodzielnie wyswobodzić.

Cytat 2.:Uprząż i obroża powinna uniemożliwiać ewentualną ucieczkę psa.

Dla mnie to nie jest to samo . Widzę tu sprzeczność.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
... i jednocześnie musisz:

1. pilnować żeby linka nie zaplątała się w koło

2. pilnować żeby pies biegł, a nie zajmował się poznawaniem okolicy, węszeniem, tropieniem gryzoni, ptactwa itp.

3. uczyć psa komend, szczególnie "w lewo, w prawo, stój, naprzód"

4. zwracać uwagę na otoczenie, żeby nie jechac tam, gdzie lepiej żeby was nie było np. grupka dresiarzy ze swoimi pitam (i wcale nie myslę o podatku)

5. pilnować, czy jakieś psy nie biegną w waszą stronę

6. zwracać uwagę, czy nie trzeba psu zrobić przerwy - szczególnie młode psy mogą być tak podekscytowane biegiem, że nie są w stanie ocenić własnych sił i może być na prawdę niedobrze...

7. starać się nie wywalić

Reszta przyjdzie sama

Każdemu człowiekowi uczącemu się prowadzić samochód wydaje sie, że nie sposób jest jednocześnie naciskać pedał sprzęgła, hamulca, gazu, patrzeć w lusterka, włączać kierunkowskazy, zmieniać biegi, itp (np. skrobanie się po jajkach :D - mężczyźni, poprawianie makijażu w lusterku :o - kobiety).

Ale...

Pies raczej biegnie do przodu (poza pewnymi wyjątkami) i jak bedziesz się wiózł/wiozła to nie powinno być problemu z zaplątaniem liny w przednie koło.

Komend kierunkowych trzeba nauczyć wcześniej na spacerach.

Moje pieski reagują bez problemów na komendy prawa, lewa (wprowadziłem swego czasy podwójne komendy prawa-gee, lewa-how, gdyby ktoś inny miał powozić moimi psami, ale zaniechałem tego).

Trening polecam robić w miejscu mało uczęszczanym przez inne psy (las, a nie park).

No i jedna prawda: starać się nie wywalić, gdy psy zasuwają ponad 25 km/h (przy 15 km/h to wstyd).

Link to comment
Share on other sites

Każdemu człowiekowi uczącemu się prowadzić samochód wydaje sie, że nie sposób jest jednocześnie naciskać pedał sprzęgła, hamulca, gazu, patrzeć w lusterka, włączać kierunkowskazy, zmieniać biegi, itp (np. skrobanie się po jajkach :D - mężczyźni, poprawianie makijażu w lusterku :o - kobiety).

Ja parę razy pastowałem buty, ale raczej na obwodnicy :)

Ja trzymałem dziewczę za kolano na trasie z Łodzi do Tychów (nie odrywjąc ręki) i jakoś się udało przejechać. :evilbat: Daleko nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Ja trzymałem dziewczę za kolano na trasie z Łodzi do Tychów (nie odrywjąc ręki) i jakoś się udało przejechać. :evilbat: Daleko nie jest.

A dokąd z tego kolana udało sie przejechać? :)

Miałem Passata z automatyczną skrzynią, ale tylko 2 tygodnie, bo mi ukradli :cry:

To jest wygoda :)

Toż napisałem, że z Łodzi do Tychów (kolano było po drodze :wink: ).

A auto to Łopel Łamaga, też automat. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...