Jump to content
Dogomania

Igor-doberman-porzucony przez właściciela po 11 latach czeka na dom!!!!JUŻ W DOMKU!!!


dominika_06

Recommended Posts

Igor to szalenie dziwna bestia.
Nigdy nie spotkałam psa, który nie cieszyłby się ogonkiem, a Igg jakoś po roku swojego pobytu u nas po raz pierwszy delikatnie merdnął kikutkiem (łącznie kilka razy), a od roku ani razu- ot taki dziwny dzik.
On inaczej się cieszy- przez ocieranie o nogi sposobem kocim albo przez wycieranie łebka między moimi nogami- wtedy potrafi szaleć jak szczeniak, ale bez merdania łogonkiem.

EDIT: po przyjrzeniu się ogonkowi Iglastego zauważyłam dziwną rzecz: przy dotknięciu rozpłaszcza go przy kości ogonowej, tak, ze stapia się z kością ogonową. Wniosek: nie merda, bo najprawdopodobniej ta czynność sprawia Mu ból :-(

Edited by BERKANO
wpadlam na pomysła
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 602
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój kochany Borys-Doberman był ze mną ponad 7 lat, lecz rok temu pokonał go rak:-(, był to psiak odłowiony z lasu , bojący się własnego cienia (ktoś musiał się nad nim porządnie znęcać), przez pierwszy rok sikał ze strach gdy tylko ktoś się do mnie odezwał, trochę czasu upłynęło zanim bezgranicznie mi zaufał i pozwalał mi dosłownie na wszystko ,jednak ze stachu do obcych nie wyleczył się nigdy. W pracy nad nim pomogły mi moje dwa psiaki, które miałam, gdy pojawił się Borek (malutki kundelek-niewidomy struszek i amstafka w średnim wieku), teraz cała trójka to już aniołki:angel:
Prawdą jest, że dobermany nadzwyczaj mocno przywiązują się do swojego opiekuna, i może im pęknąć serce z rozpaczy. Zastanawiam się, czy taki człowiek pozbywający się starego psiaka ma jakiekolwiek wyrzuty sumienia:snipersm:, mam nadzieję ,że los będzie sprawiedliwy i gdy on będzie stary rodzina uzna,że stał się zbędnym balastem i "pozbędzie" się go.

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy Jadwigo za czytanie Igorka :loveu:

Niestety nie jest dobrze, bo Igg na widok mężczyzn zaczyna dosłownie toczyć pianę i gryźć. To trwa już około miesiąca i pojawiło się nagle- czyli zmiany starcze w mózgu, na co nie pomogą żadne metody wychowawcze :-(
MNie też już capnął podczas zakładania kagańca :-( a stało się to dlatego, że w chwili, kiedy warczy i się wścieka znajduje się w czerwonej strefie i po prostu nie kontaktuje, kto kolo niego stoi.
Ale jak chłop zniknie mu z ocząt to stosunkowo szybko się uspokaja i pozwala mi ze sobą zrobić wszystko.

Mąż już unika Igora jak tylko można i postanowiliśmy, że póki ja mogę i dam radę opiekować się Iggiem to z powodu agresji go nie uśpimy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

źle...
Już z premedytacją łazi mi za małżonkiem i zaczepki szuka. Małż już został pogryziony, mi też się oberwało podczas uspokajania wścieklizny.
Po nocach spać nam nie daje i dzięki niemu śpimy po 4-5 godzin na dobę od 2 tygodni.

Dzisiaj podjęłam decyzję o uspaniu Igora, bo nie mogę dopuścić do sytuacji, w której mąż mi zginie w wypadku samochodowym, albo w pracy przez chroniczne przemęczenie z niedospania. Ale Łukasz nie pozwolił i powiedział, że będziemy się męczyć, aż do momentu, w którym Igor straci świadomość i pomożemy mu odejść z czystym sumieniem.

Igg naprawdę jest w czepku urodzony.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za słowa pociechy. Dzisiaj będziemy testować na noc ludzki ziołowy lek nasenny- oby pozwolił nam pospać kilka godzin.

Jak męża cały dzień nie ma w domu, to mam przy sobie przytulaka, z którym wszystko mogę zrobić i nawet nie miauknie. Ale sprawa zmienia się, kiedy widzi jakiegokolwiek męzczyznę, nawet, jeśli jest to jego ukochany Pan...
Bo małżonka przez 2 lata wielbił na psich kolanach. No a później Igorkowi się odwidziało.

Będziemy walczyć patriotycznie- póki sił nam stanie (albo serce mi stanie :-))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Super, że ślepizna znalazła wspaniały domek :smilecol:

A na terrorystę znalexliśmy sposób wyłączający farmaceutyki: od godziny 14 nie pozwalamy mu się zdrzemnąć i budzimy co 5 minut. Dla obu stron męczarnia jest wielka, ale Igg dzisiejszej nocy SPAŁ JAK ZABITY!!! :multi::multi::multi:

A reszta bez zmian, chociaz alergia na małżonka się powiększa :-) ale Iglasty zaczyna wściekłością na każdego samca (kobiecego gościa również) reagować.
A ja mam przytulaka ;-)

Link to comment
Share on other sites

To jednak nie jest alergia na małżonka :-( tylko potężne zmiany w mózgu... Albo ma przerzut nowotworu do pustego łba, albo zmiany miażdżycowe, albo w ośrodku odpowiadającym za psie emocje coś się pokićkało...

Za męzem wszedł wczoraj do naszej wąskiej łazienki (stanął w drzwiach) i nie pozwolił Mu z niej wyjść- darł się i pluł warczac jak opętany...
Kagańca znowu nie pozwala sobie założyć, małż musi Igga przyprzeć całym ciałem do podłogi, żebym mogła zadziałać...
A przed wczoraj pierwszy raz będąc sam na sam ze mna zaczął warczeć na mnie!!!

Zauważyłam, że pogarsza się tak, co półtorej tygodnia...

Kur....a sumienie mi nie pozwoli go uspać, kiedy jest jeszcze psia radość życia.
A trzeba będzie, kiedy w końcu mnie ugryzie, co do miesiąca pewno się wydarzy :-(

Tja... niezły absurd- żeby głęboko się modlić do Boga o jakąś poważną chorobę dla psa, żeby go uspać, kiedy jest nieświadomy i pokonany prazez chorobę, a nie pokopany i zeschizowany....

Jestem już tak bardzo zmęczona 24 godzinnym terroryzmem...

Edited by BERKANO
bo mam doła :-(
Link to comment
Share on other sites

trzecią noc nie śpię, bo mimo, że nie pozwalam idiocie spać w ciągu dnia, to nie zasnie spokojnie w nocy...

O 5 nad ranem siedziałam na łóżku i plakałam sterroryzowana :-(
Kur...wa nie wiem, jak długo dam radę, bo potrafi konkretnie terroryzować...

Tak się dzisiaj w nocy zastanawiałam...
- uratowałam Igora i dałam mu piękna, spokojną i dostatnią starość i co z tego mam?
terroryzm, bezsenność, depresję, 1000zł mniej miesięcznie i wiecznie wkurzonego dobermana, który chce mi zeżreć małżonka...
- uratowałam 15 letniego owczarka przez straszną śmiercią albo uspaniem w schronie i teraz ma spokojną i piękna starość, za która tylko ja z własnej kieszeni płace, bo oczywiście zostałam z tym sama...
- idiotka uratowała młodego owczarka i jak wyżej...
Wiecie, że była na niego obiecana regularna pomoc, dzięki której obliczyłam sobie, ze niewiele z własnej kieszeni bede musiała dokładać... Tja... 100% płace z własnej renty chorobowej, którą w sierpniu mogę stracić...

No i tyle w temacie zapłaty za dobre serce i bezinteresowność i wiare w ludzi.....

Wybaczcie, ale to jest 3 doba, podczas której niewiele spię, mam coraz większa arytmię, która dziwnie wpływa na moje myślenie- wybaczcie pretensjonalność, ale ja wysiadam...

Link to comment
Share on other sites

Fela Igg nie chodzi. Jak upadnie to sam nie wstanie i drze japę, żeby go podnieść.
I nie można go w innym pokoju zamknąć, bo będzie usiłował chodzić, a samodzielnie ze swojego łóżka nie wstanie i znowu histeria.

behawiorysta na zmiany starcze nic nie poradzi, bo to jest tak samo, jak z 90 letnim dziadkiem z zaawansowaną demencją....
Po prostu starość, a Igor- Szmacianka (moje najnowsze przezwisko :-)) na już 15 lat, więc cudów nie należy się spodziewać :-(

Jutro porozmawiam z lekarzem i przedstawię Igorowy rozkład dnia: mimo, ze od 15-16 nie pozwalam mu spać, to i tak rozpoczyna życie dokładnie wtedy, kiedy my kładziemy się spać.. Może coś doradzi.

Gdyby któraś z Was chciałaby mnie z zalegających fantów na Reksia odciążyć, to serdecznie zapraszam na bazar:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244827-KSIĄŻKI-wampiry-wilkołaki-czarownice-syrenySREBRO-ciuszki-i-kosmetyka-dla-REKSA-11-07[/url]

Edited by BERKANO
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...