Jump to content
Dogomania

WIELKI pomysł, na WIELKĄ Akcję! Łączmy siły! Nie dajmy się ph !!


Ppx

Recommended Posts

[quote name='KrzysiekM']
Kampania w mediach to doskonały pomysł, [B]tylko nie rasowy=rodowodowy, a o obowiązek chipowania i olbrzymie kary za porzucenie.[/B] Wiem powtarzam się, ale wy się ciągle powtarzacie z R=R:evil_lol:[/QUOTE]
To jest najlepszy adresat do wystąpień :
[URL]http://zespoldlazwierzat.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdyby byli skuteczni , nie byłoby problemu . Ale kto dziś jest skuteczny ? Zespół ma jedną zaletę , ci ludzie są najbliżej koryta . Napadając ich z problemem , trafiasz w samo sedno . Bliżej celu nie można . Posłuchaj konferencji umieszczonej na środku . Przekonasz się co robią ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nic nie wywalczyli :( Nie maja też swojego przedstawiciela, trzeba pisać do kancelarii poselskiej członków a z doświadczenia wiem, że kancelarie rzadko odpowiadają :(

Znalazłem tam za to dosyć kontrowersyjny projekt dotyczący chartów, link już podałem w innym temacie:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/173094-W-mieA-cie-pies-siAE-mAE-czy-Na-wsi-sAE-warunki-na-psa/page15[/url]

Link to comment
Share on other sites

Za oznakowaniem wszystkich psów chętnie podpisze się ja i wielu moich znajomych.Co do pani Grewen to już kolejny raz nie dam się sprowokować. i spytam kolejny raz czy potrafi czytać w myślach ,bo za taką się uważa .Oświadczam ,że rozmnażać każdy może nawet kundle w odpowiednich warunkach ale dopiero wtedy jak dla każdego zwierzaka będzie dom .Teraz to ograniczyłbym nawet rozmnażanie psów z rodowodami .Ale to wszystko bajki i mrzonki .Na początku po przesianiu wszystkiego walczę o dwie sprawy po pierwsze zakaz wystawiania kopiowanych psów po drugie oznakowanie wszystkich zwierząt.Cała reszta bez oznakowania jest mało istotna bo niemożliwa do spełnienia.Psa można rozmnażać nie interesując się z jakim innym psem się na ulicy zadaje potem sprzedać .oddać lub wyrzucić w ten sposób powołane do życia szczeniaki ,a zaczyna się od tego,że psy dające temu początek nie da się zidentyfikować i właściciela ukarać choćby mandatem za niepilnowanie własnego psa(procentowo takich do niczego nie podobnych kundelków powołanych z lekkomyślności do życia w schroniskach jest najwięcej)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jakie piekne szczeniaki,pewnie chetnie by ktos przygarnal:evil_lol::lol:
Ale one nie odda ich,przeciez 750 zl piechota nie chodzi :shake::angryy:

Ja to tylko widze nadzieje w uswiadamianiu ludzi o R-R...
Fora o psach dzialaja prężnie,sporo osob zostaje przekonanych do sterylki i kastracji a rozmnazanie nie rasowych jest ogolnie potepiane...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='CarolineS']Tylko zazwyczaj jest tak, że właściciele najpierw kupują psa z pseudo a później się dowiadują co to jest pseudo, i tak po fakcie.
Jednostkowo za wiele nie zrobimy, chociażby samo dogo ile próbuje z tym już walczyć i co? ja widzę echo.[/QUOTE]
więc stąd właśnie pomysł na spot reklamowy wpadający w pamięć :P

Link to comment
Share on other sites

trzeba tkaże'natrzeć 'na psedo-hodwle ,ktore sprzedają szczeniaki zarówno zmetrykami -jak i bez metryki,robią sobie kasę na lewym miocie..
np. hodowla ,,Wilczy Diament " ,byłam zasokowana..tu takie ładne aukcje owczarki z rodowadami,a tu na innej [URL]http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1670274[/URL] bez ....
i jak chętnie zaprasza na stronę'o mnie ' gdzie informuje ,że hoduje owczarki'rodowodowe i porodowodowe'
To takiemu zwykłemu kowalskiemu,nie znającemu się na psach łatwo można głowę namieszać !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CarolineS']Kurczę no może się to wydać ok, ale ja niestety teraz nie mam funduszy, żeby się dołożyć, a tak bym chciała.[/QUOTE]
Jak byłoby dużo chętnych na tą akcję, to nawet 2 zł od jednej osoby by wiele dało...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='CarolineS']Ale przecież nie podasz wszystkich "hodowców" takiego pokroju :shake:[/QUOTE]

I dzięki takiemu podejściu tacy ludzie sa bezkarni... :roll:
O wiele prostsze od zbierania tysięcy złotych na spoty reklamowe byłoby napisanie donosu do oddziału ZK z załączeniem screenów z widocznymi wystawionymi przykładowo aukcjami na allegro, gdzie zarejestrowany hodowca oferuje sprzedaż szczeniąt bez rodowodu po psach hodowlanych, prawdopodobnie z lewego miotu, drugiego w roku... ZK może sobie umarzac takie sprawy, mogą zamiatać pod dywan - bo nikt nie reaguje, ludziom nie chce się składac skarg, bo stwierdzają, że "i tak nic z tego nie będzie", "nie warto", "przeciez nie zgłosimy wszystkich" (a dlaczego nie, zamiast nabijać bez sensu posty na forum?)... A gdyby zebrała się grupa osób, która uparcie by takie sytuacje piętnowała i zgłaszała, nagłaśniała, ZK musiałoby wreszcie coś z tym zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']I dzięki takiemu podejściu tacy ludzie sa bezkarni... :roll:
O wiele prostsze od zbierania tysięcy złotych na spoty reklamowe byłoby napisanie donosu do oddziału ZK z załączeniem screenów z widocznymi wystawionymi przykładowo aukcjami na allegro, gdzie zarejestrowany hodowca oferuje sprzedaż szczeniąt bez rodowodu po psach hodowlanych, prawdopodobnie z lewego miotu, drugiego w roku... ZK może sobie umarzac takie sprawy, mogą zamiatać pod dywan - bo nikt nie reaguje, ludziom nie chce się składac skarg, bo stwierdzają, że "i tak nic z tego nie będzie", "nie warto", "przeciez nie zgłosimy wszystkich" (a dlaczego nie, zamiast nabijać bez sensu posty na forum?)... A gdyby zebrała się grupa osób, która uparcie by takie sytuacje piętnowała i zgłaszała, nagłaśniała, ZK musiałoby wreszcie coś z tym zrobić.[/QUOTE]
Nie wszyscy pseudo należą do ZKwP. ;)
Poza tym jak pisałam wcześniej, ten problem nie dotyczy tylko psów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ppx']Nie wszyscy pseudo należą do ZKwP. ;)
[/QUOTE]

Ale moim zdaniem akurat "porządki" należy robić przede wszystkim w ZK, bo "hodowców" niezrzeszonych nie ruszysz inaczej niż skarbówką (o ile oczywiście nie płacą podatku) albo tylko w nielicznych przypadkach policją - jeśli psy są skrajnie zaniedbane. Natomiast na uprawianie takiego procederu jak 2 mioty rocznie od jednej suki w zarejestrowanej hodowli jest całkiem realny "bat" w postaci przepisów związkowych - tylko muszą być ludzie, którym na tym zależy, i tak jak pisze tabaluga, nie będą się bali podpisać pod tym imieniem i nazwiskiem... I nie trzeba do tego jakiejś wielkiej kasy czy ludzi; aukcje allegro czy ogłoszenia hodowli można znaleźć nie wstając sprzed monitora; skargę i prośbę o kontrolę hodowli też chyba można wysłac w formie dokumentu elektronicznego do odpowiedniego oddziału.
I przede wszystkim - co reprezentuje sobą edukacja R=R, namawianie do kupowania szczeniąt z papierami, skoro w tych właśnie "rodowodowych" hodowlach zdarzają się nierzadko jeszcze gorsze kwiatki niż w typowych pseudo? ;)

Owszem, problem nie dotyczy tylko psów - ale dotyczy TEŻ psów, o ile nie ich przede wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł na akcję jest świetny, oczywiście nie dałam rady przeczytać całego wątku, ale jestem jak najbardziej ZA. Myślę,że problem polega na tym,że większość "Kowalskich" nie zdaje sobie sprawy z ogromu psich nieszczęść i nie widzi nic zdrożnego w "szczeniaczkach od swojej suni", handlowaniu psami na targowiskach i oczywiście innymi zwierzętami. Bardzo potrzebna jest taka akcja uświadamiająca - nawet "praca u podstaw", bo niestety to co dla większości z nas jest oczywiste - dla innych nie. Często trudno mówić nawet o złej woli - to brak świadomości. Może spróbować trafić do dzieci w treści tej Akcji - jakąkolwiek miałaby przybrać formę. Może spróbować na szczeblu lokalnych władz - w moim mieście zlikwidowano tzw. podatek od posiadania psa /kiedyś było to 40 zł rocznie/ i osobiście uważam to za błąd - nie tędy droga. Pies nie powinien być zachcianką, na którą stać każdego. Może tylko to co nas trochę kosztuje umiemy szanować - niestety my "ludzie" nie mamy szacunku dla innych żywych stworzeń -przypisując tylko sobie prawo do decydowania o naturze, która coraz częściej przypomina nam gdzie nasze miejsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']
I przede wszystkim - co reprezentuje sobą edukacja R=R, namawianie do kupowania szczeniąt z papierami, skoro w tych właśnie "rodowodowych" hodowlach zdarzają się nierzadko jeszcze gorsze kwiatki niż w typowych pseudo? ;)
[/QUOTE]

Co do ZKwP to się nie wypowiadam, ponieważ nie mam wpływu na to co oni tam robią. ;) A nie chcę tylko marudzić i zwalać na kogoś winę. :P (chociaż zawsze można spopularyzować inną federację kynologiczną, która coś z tym robi xD )
A edukację R=R pasowałoby poszerzyć wśród normalnych ludzi, bo zapsieni już ją znają. ;)

Resztę to popieram. :D

A i jedno, wcale nie wyklucza drugiego. ^^
Zawsze można działać w dwóch kierunkach, tylko brakuje ludzi chętnych...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...