Jump to content
Dogomania

WIELKI pomysł, na WIELKĄ Akcję! Łączmy siły! Nie dajmy się ph !!


Ppx

Recommended Posts

Co Wy na to, aby uczynić wreszcie Wielką Akcję Przeciw PseudoHodowlom ?


Pseudohodowle są wszędzie, występują przy wszystkich gatunkach zwierząt domowych…
Zarówno jak i u psów, królików (a także innych zwierząt też).
Jednostkami za wiele nie zadziałamy, ale jak połączymy siły, kto wie?
Więc mam propozycję i prośbę, najpierw prośba. Ja jestem tylko na forach o tematyce króliczej i psiej, jeśli ktoś siedzi na forach innych zwierząt to byłoby spoczo, jakby też zamieścił ten pomysł na nim.

Walki z ph trwają ciągle, jak widać mało skutecznie…

Więc przedstawiam Wam teraz mój pomysł. (:
Różne organizacje, fora zwierzęce - wspólnie zebrały pieniądze na spot reklamowy.
Każdy ma telewizor i ogląda (nawet wbrew woli) reklamy, dotarlibyśmy naszym przekazem także do normalnych ludzi.
Co byłoby w tej reklamie? Myślę, że mogłaby być scenka jak pani z zoologia kłamie klientkę, że królik większy nie urośnie (i pokazane dwie najczęstsze sytuacje, jakie po tym następują: królik umiera, gdyż został oddzielony za wcześnie od matki, a także druga sytuacja jak królik zostaje wyrzucany na ulicę z powodu, że za duży urósł i porównanie jego wielkości do królika hodowlanego, żeby pokazać, że to normalna wielkość królika miniaturki).
Także po tym scenka, jak jakaś babka sprzedaje komuś słodkiego szczeniaka (gdzieś na mieście), opowiada po nim, że jest po rodowodowych rodzicach itd. Każda wraca w swoją stronę, sprzedawczyni wraca do swojej hodowli (syf, 10 psów w jednej klatce itp.) i wypowiada słowa „Haha świetnie, zarobiłam 1000 tys. na kolejnej frajerce”.
Oczywiście byłyby też pokazane sytuacje innych zwierząt, wymyśliłoby się coś. :3
Na końcu tej reklamy byłaby podana jakaś strona (może powstać specjalna do tego) o pseudohodowlach. Na tej stronie pisałoby coś o ph oczywiście, a także zostałyby tam podane odnośniki i linki do różnych organizacji zwierzęcych, stron, for popierających tą akcję.
Także można byłoby zrobić tam działy psów ze schroniska różnych ras, królików, świnek morskich, kotów etc.
Np. ktoś klika zakładkę „Yorki” i ukazują mu się wszystkie Yorki w potrzebie z całej Polski (mógłby być też podział na województwa).


Co sądzicie o tym?


A i jeszcze jedno, ja nie jestem na wszystkich psich forach i króliczych, więc jak ktoś nie widział na nim tego "planu" to prosiłabym też o wstawienie, ew. poinformowanie o tym tam. ;)
Jak ktoś zamieści to jak pisałam wcześniej na innym zwierzęcym forum (np. o kotach) niech napisze o tym tutaj i wstawi cytaty co tam sądzą o tym...
Chodzi o zjednoczenie wszystkich miłośników zwierząt, bo indywidualnie nic to nie daje (na psim interesują się psami, na króliczym królikami itd.), a to jest wspólny problem.


Może założyć "neutralne" forum, aby przedstawiciele miłośników poszczególnych zwierząt mogli ze sobą się porozumiewać w tej sprawie?


Oczywiście, pewnie niektórzy napiszą "lepiej wydać pieniądze na psy/zwierzęta w schroniskach", ale myślę, że ta reklama uświadomi niektórych ludzi i da do myślenia, więc lepiej zapobiegać, aby psy nie trafiały do schroniska, niż nie przejmować się tym, że psów z dnia na dzień średnio przybywa tam coraz więcej. ;)
Trzeba najpierw usunąć przyczynę, a potem leczyć skutki.

Zrobiłby ktoś bannerka do tej akcji? *prosi*
(na razie informacja na pomysł, ale też się przyda)


Myślicie, ze jakie organizacje zainteresowałyby się tą akcją?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

problem polega tylko na tym że wszyscy dużo krzyczą.......

na dzień dobry małym kosztem należało by przede wszystkim zjednoczyć organizacje kynologiczne i utworzyć bazę hodowców którzy polecieli za różne machlojki

warto by było (ale na to już nie ma ceny) zmienić mentalność hodowców którzy wciskają ludziom "gnioty" lub "obce" szczenieta i nie poczuwają się do tej transakcji nigdy w zyciu

najpierw zacznijmy od własnego podwórka , podniesmy jakość hodowli a później organizujmy inne akcje

na koniec: nie ma przepisów prawnych na pseudo więc możemy sobie jedynie pogadać.

Link to comment
Share on other sites

prawda jest taka, że najbardziej na likwidacji pseudo powinno zależeć właśnie organizacjom kynologicznym i rzetelnym hodowcom, prawo w Polsce jak we wszystkich dziedzinach dopiero raczkuje :( , o małym zakresie ustawy o ochronie zwierząt nawet nie mam siły pisać, wszyscy wiedzą co i jak...:(
do tego brak świadomości społeczeństwa (podstawy genetyki, ba! biologii itd) tu też wiele do życzenia...
potem są takie kwiatki i zbyt wielki :(

[url]http://www.dogomania.pl/threads/181594-Pseudohodowla-York-w-jesionce?p=14307869[/url]

jak to sie mówi: pieniądz nie śmierdzi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Pseudohodowle to problem,który przerósł ZK,bo to ZK wprowadził kiedyś bzdurne przepisy o tym,że tylko 3 lub 6, w zależności od rasy,szczeniąt dostawało metrykę, albo jeszcze głupszy przepis o tym,że metryka jest ważna tylko rok od daty wystawienia. Oczywiście Związek potem się z tego wycofał,ale mit o siódmym szczeniaku z miotu,który nie ma metryki,bo był" nadliczbowy"pokutuje do dziś.

Link to comment
Share on other sites

A czy w sklepie zoologicznym nie da się kupić zdrowego królika miniaturowego ? Czy wszyscy którzy mają sukę bez papierów mają 10 psów w klatce i syf ? .Poczytaj sobie o rodowodowych pseudohodowlach,a to jedynie kilka wykrytych przypadków( tych nie wykrytych jest jeszcze sporo).Najpierw w ZK i innych organizacjach musi być dobrze nawet w organizacjach pomagających zwierzętom zdarzają się ohydne rzeczy bo inaczej usłyszymy dwa przysłowia Przyganiał kocioł garncowi ,a sam smoli i widzisz źdźbło w oku bliźniego,a w swoim belki nie widzisz.Myślę,że może jakieś zmiany w samym ZK przyczyniłyby się do tego by były hodowle dla koneserów i hodowle po prostu rasowych,zdrowych psów dla rodziny,o niestety niewygórowanych dochodach.Pseudohodowle niestety zapełniają tą lukę na którą ZK nie chce zwrócić uwagi.

Link to comment
Share on other sites

super pomysł z DZIEŃ DOBRY TVN. piszmy do nich maile, może podłapią pomysł. mogliby w takim programie powiedzieć o najistotniejszych sprawach: że psy bez rodowodu mogą nam wyrosnąć na kundelka nawet jeśli jako szczenię wyglądają jak rasowy pies- i dlaczego tak jest, czym jest rodowód, że WSZYSTKIE psy z miotu dostają metrykę a nie tylko określona ilość, że należy bardzo dokładnie sprawdzać hodowlę z której kupuje się szczenię- domagać się pokazania warunków w jakich żyją psy, szczenięta, a nawet kontaktu do weta który opiekuje się hodowlą. W końcu kupujący ma do tego prawo. być może nie każdy hodowca chce pokazywać np pomieszczenia w których są psy, ale ja bym już takiego skreśliła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bezag']Zgadzam sie.
michal_sm- jeżeli nie stac na rod. to sa schorniska.[/QUOTE]

Segregacja rasowa? Masz pieniążki możesz kupić szczeniaka, nie masz pieniążków parobku, to wara! Nie jesteś godny posiadania arystokratycznego psa z rodowodem, dla pospólstwa są schroniska.

Czy tak mam rozumieć twoje intencje Bezag?

Czy tak mam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UTAAP']co to ma znaczyc :-???[/QUOTE]
O psy z metrykami które wykazują od małych do nawet znacznych wad.Dla ZKwP są to psy skreślone bo do dalszej hodowli nieprzydatne czyli psy zwane PET.Wada w postaci np niewybarwionego nosa czy niestojących uszu jest wadą niewielką i nie powodującą problemów zdrowotnych natomiast już zły kolor może być przyczyną głuchoty ,ślepoty problemy ze stawami ,nawet zły zgryz też np przodo zgryz jest bardzo uciążliwą dolegliwością.Po prostu dla mnie pies umiera dla innego zdycha bardziej prawidłowa nazwa jest to druga.Możesz nazywać te psy jak uważasz ale często z takich psów powstają pseudo(i też nie zawsze bo często z lenistwa właścicieli lub niechęci do wystaw).Cały czas sygnalizuję ,że oprócz tych super rokujących wystawowo hodowli dla znawców i chcących prowadzić dalszą hodowlę udoskonalając rasę powinny być hodowle zdrowych ,rasowych tańszych psów.Takie hodowle wbrew pozorom też by ulepszały rasę pies gdy kryje pierwszy czy drugi raz ,a jest doskonały lecz jeszcze nie sprawdzony jakie da potomstwo mógłby tanio kryć na początek w tych tanich hodowlach jako tzw krycie na próbę.A i tak psów jest dużo więc najpierw należy zadbać o promowanie tych które domów nie mają ,a nie robić swoim hodowlom tanią reklamę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']O psy z metrykami które wykazują od małych do nawet znacznych wad.Dla ZKwP są to psy skreślone bo do dalszej hodowli nieprzydatne czyli psy zwane PET.Wada w postaci np niewybarwionego nosa czy niestojących uszu jest wadą niewielką i nie powodującą problemów zdrowotnych natomiast już zły kolor może być przyczyną głuchoty ,ślepoty problemy ze stawami ,nawet zły zgryz też np przodo zgryz jest bardzo uciążliwą dolegliwością.Po prostu dla mnie pies umiera dla innego zdycha bardziej prawidłowa nazwa jest to druga.Możesz nazywać te psy jak uważasz ale często z takich psów powstają pseudo(i też nie zawsze bo często z lenistwa właścicieli lub niechęci do wystaw).Cały czas sygnalizuję ,że oprócz tych super rokujących wystawowo hodowli dla znawców i chcących prowadzić dalszą hodowlę udoskonalając rasę powinny być hodowle zdrowych ,rasowych tańszych psów.Takie hodowle wbrew pozorom też by ulepszały rasę pies gdy kryje pierwszy czy drugi raz ,a jest doskonały lecz jeszcze nie sprawdzony jakie da potomstwo mógłby tanio kryć na początek w tych tanich hodowlach jako tzw krycie na próbę.A i tak psów jest dużo więc najpierw należy zadbać o promowanie tych które domów nie mają ,a nie robić swoim hodowlom tanią reklamę .[/QUOTE]

Sorry, ale nie nazwalabym psa z wada (jakakolwiek) "odpadem" - co to jest, linia produkcyjna?? To, ze pies posiada wade, nie musi oznaczac ze nie mozna ulepszyc tych cech poprzez hodowle, lub ze taki pies nie nadaje sie na kompana. W jednym miocie nigdy szczenieta nie sa wszystkie takie same i idealne, zawsze sa jakies niedoskonalosci (wieksze lub mniejsze) i wiadomo, ze nie wszystkie beda do hodowli. Pozostale, moga wcale nie posiadac wad dyskwalifikujacych (a to jest wg mnie jedno z kryteriow niedopuszczenia do dalszej hodowli) i dobrze spelniac funkcje kompana i nie uwazam ze powinny byc np sprzedawane taniej. Jednoczesnie, moga sie urodzic i takie z wada dyskw.i rozumiem, ze moga byc sprzedane taniej bo w jakis powazny sposob odbiegaja od charakterystyki rasy. Dlatego nie rozumiem okreslania wszystkich psow z jakakolwiek wada (cytuje: "od malych do nawet znacznych wad") jako 'sprzedawane taniej odpady' i "PETy" (choc to drugie okreslenie jest chyba subiektywne).

Nie rozumiem tez pomyslu podzialu na hodowle "dla znawcow" i tych "rasowych tanszych psow" - z czego ma sie brac nizsza cena u tych drugich? Czy z wiekszej 'wadliwosci' (mniejszej 'wzorcowosci') szczeniat niz w hodowlach "dla znawcow"? Skoro w hodowlach "dla znawcow", przy duzym wkladzie hodowcy dazacego do jakiegos celu, moga urodzic sie szczenieta wadliwe (bardziej lub mniej; te bardziej wadliwe moga byc sprzedane taniej), to w hodowlach "tanszych" hodowca nie bedzie musial sie wysilac, no bo przeciez tutaj chodzi tylko o to by byly szczeniaki, ktore mozna sprzedac (nawet jesli taniej), a nikt nie musi do niczego dazyc (poza wydaniem na swiat owych szczeniat) - przeciez to wychodzi na to samo co obecnie z ph, tyle ze takie ph byloby 'zalegalizowane'. Czy o to chodzi?

Co do wymienionego przez ciebie przodozgryzu - jego uciazliwosc, mysle, bedzie zalezala od jego stopnia. Bo chyba nie wszystkie boksery, bulldogi i inne z 'wzorcowym' przodozgryzem maja przez to ciezkie zycie? Maja??
Wadliwy kolor, nawet jesli wpada w rubryczke wad dyskw., tez nie jest jednoznaczny z uciazliwoscia - bedzie zalezalo jaki to jest kolor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']najpierw należy zadbać o promowanie tych które domów nie mają ,a nie robić swoim hodowlom tanią reklamę .[/QUOTE]
No już ja widzę, jak ty "promujesz" te bezdomne. Aż się kurzy i dymi, tak je promujesz.

Idź leczyć swoją paranoję do specjalisty, do psychologa czy psychiatry, bo wszędzie widzisz jakiś spisek hodowców zrzeszonych w ZK. Ja nie byłam nigdy i nie jestem też obecnie hodwcą zrzeszonym w ZK.

Nawołując do sterylizacji/kastracji oraz ukrócenia pseudo nie walczę z konkurencją. Walczę z głupotą, bezmyślnością, krótkowidztwem. Walczę z przepełnieniem w schroniskach, patologią, znęcaniem się, setkami tysięcy rocznie ginących, mordowanych, umierających w cierpieniach psów, kotów i innych zwierząt. Wśród nich osobniki z rodowodem to ułamek procenta. Dlatego właśnie, że są drogie i każdy się zastanowi, zanim kupi. A jak już kupi, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie szanował, bo trochę grosza poszło i to szkoda zmarnować.

A mnie ostatnio szkoda marnować czas na bezsensowne przepychanki słowne z propagatorami radosnego mnożenia wszystkiego ze wszystkim, którzy od jakiegoś czasu trolują na dogo, więc na razie żegnam ten wątek.

P.S. Pomysł z kampanią w mediach doskonały, brawo!

Link to comment
Share on other sites

Graven nie wydaje Ci się, że nie masz kompetencji do dawania Panu Michałowi skierowania do psychiatry?

Nie zgadzam się z tym, że pies musi dużo kosztować, bo wtedy rodziny które mają 2 lub więcej dzieci nie mogłyby hodować piesków. Dlaczego? Bo rodzina to taki dziwny twór, który potrafi pochłonąć wszystkie nadwyżki pieniędzy. I nie ważne czy człowiek zarabia dużo czy mało, zawsze jest tych pieniążków za mało i mały strach, że nie starczy na ratę kredytu.

Kampania w mediach to doskonały pomysł, [B]tylko nie rasowy=rodowodowy, a o obowiązek chipowania i olbrzymie kary za porzucenie.[/B] Wiem powtarzam się, ale wy się ciągle powtarzacie z R=R:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']No już ja widzę, jak ty "promujesz" te bezdomne. Aż się kurzy i dymi, tak je promujesz.

[B]Idź leczyć swoją paranoję do specjalisty, do psychologa czy psychiatry[/B], bo wszędzie widzisz jakiś spisek hodowców zrzeszonych w ZK. Ja nie byłam nigdy i nie jestem też obecnie hodwcą zrzeszonym w ZK.

Nawołując do sterylizacji/kastracji oraz ukrócenia pseudo nie walczę z konkurencją. [B]Walczę z głupotą, bezmyślnością, krótkowidztwem. Walczę z przepełnieniem w schroniskach, patologią, znęcaniem się, setkami tysięcy rocznie ginących, mordowanych, umierających w cierpieniach psów, kotów i innych zwierząt.[/B] Wśród nich osobniki z rodowodem to ułamek procenta. Dlatego właśnie, że są drogie i każdy się zastanowi, zanim kupi. A jak już kupi, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie szanował, bo trochę grosza poszło i to szkoda zmarnować.

A mnie ostatnio szkoda marnować czas na bezsensowne przepychanki słowne z propagatorami radosnego mnożenia wszystkiego ze wszystkim, którzy od jakiegoś czasu trolują na dogo, więc na razie żegnam ten wątek.

P.S. Pomysł z kampanią w mediach doskonały, brawo![/QUOTE]

Brawo, ale może warto jeszcze powalczyć nad podniesieniem własnej kultury osobistej?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...