Jump to content
Dogomania

WIELKI pomysł, na WIELKĄ Akcję! Łączmy siły! Nie dajmy się ph !!


Ppx

Recommended Posts

[quote name='Ppx']Co do ZKwP to się nie wypowiadam, ponieważ nie mam wpływu na to co oni tam robią. ;) A nie chcę tylko marudzić i zwalać na kogoś winę. :P (chociaż zawsze można spopularyzować inną federację kynologiczną, która coś z tym robi xD )
A edukację R=R pasowałoby poszerzyć wśród normalnych ludzi, bo zapsieni już ją znają. ;)
[/QUOTE]

Każdy zainteresowany ma wpływ na ZK, każdy może złożyć doniesieniu o łamaniu ich przepisów i oni muszą to przynajmniej rozpatrzyć. Gdyby zgłaszało więcej osób i nie anonimowo, może coś by się ruszyło, bo póki co ludzie siedzą cicho uważając, że ruszanie czegokolwiek nic nie da.

A któraś federacja się tym zajmuje? :cool1:

Tylko jak szerzyć R=R wśród przeciętnych ludzi, skoro wobec tego, co dzieje się pod szyldem ZK, sama mam czasem mieszane uczucia, tłumacząc komuś, czemu szczeniak z metryką cacy, a bez be...? Zarejestrowana hodowla powinna oznaczać jakąś dbałość o rasę, dobór rodziców, jakiś poziom, a co powiedzieć, kiedy zarejestrowany hodowca rózni się od przeciętnego rozmnażacza tylko tym, że ma papierki na swoją działalnoś, bo nie ma pojęcia, czym jest dobór hodowlany czy nie widzi potrzeby uświadamiania nabywców w czymkolwiek...?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Martens']Natomiast na uprawianie takiego procederu jak 2 mioty rocznie od jednej suki w zarejestrowanej hodowli jest całkiem realny "bat" w postaci przepisów związkowych - tylko muszą być ludzie, którym na tym zależy, i tak jak pisze tabaluga, nie będą się bali podpisać pod tym imieniem i nazwiskiem... I nie trzeba do tego jakiejś wielkiej kasy czy ludzi; aukcje allegro czy ogłoszenia hodowli można znaleźć nie wstając sprzed monitora; skargę i prośbę o kontrolę hodowli też chyba można wysłac w formie dokumentu elektronicznego do odpowiedniego oddziału.
I przede wszystkim - co reprezentuje sobą edukacja R=R, namawianie do kupowania szczeniąt z papierami, skoro w tych właśnie "rodowodowych" hodowlach zdarzają się nierzadko jeszcze gorsze kwiatki niż w typowych pseudo? ;)

Owszem, problem nie dotyczy tylko psów - ale dotyczy TEŻ psów, o ile nie ich przede wszystkim.[/QUOTE]
List elektroniczny , podpisany też jest ważny . Coś w tym musi być bo wszelkie komisje hodowlane unikają kontroli hodowli jak ognia . Wg mojej opinii zarządy znają te paskudne hodowle , wiedzą kto kryje 2 razy w roku . I nic nie robia . Po co się narażać kumpelkom . :angryy:

Link to comment
Share on other sites

A tak wracając do kwestii przeciętnego kowalskiego który ma suńkę kundelka i ją mnoży "bo przecież suka powinna chociaż raz mieć potomstwo bo inaczej zwariuje" ?! Że niby co? Tak właśnie myślą ludzie i już kilkunastu próbowałam powiedzieć, że suka wcale nie musi mieć szczeniąt... Nie wiem skąd się taki mit wziął, ale mnie rozbraja na łopatki.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł z akcją fajny, ale napiszcie proszę co zrobiliście przez te trzy miesiące od powstania tematu? Do ilu programów typu dzień dobry TVN napisaliście? Nie wystarczy pisać postów na forum, to nie wystarczy. Co do tej hodowli z miotami na boku: a ile stracicie pisząc ten list do ZK? Może jedynie trochę czasu... Nawet jeśli zamiotą to pod dywan, to będziecie wiedzieli, że próbowaliście. Narzekanie nic nie da :( Przykro mi...

Niech ktoś kto dokładnie zna sprawę tej hodowli napisze list do ZK. Później można zająć się programami telewizyjnymi. Jeśli chodzi o spoty reklamowe to z tymi trochę trudniej, więc można to przesunąć, ale fajny pomysł :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[url]http://www.dogomania.pl/threads/196391-Wyl%C4%99garnia-pseudohodowli[/url]!! zapraszam, wątek o forum pseudohodowlanym

Zalecam zakładanie innych nicków, niż się posiada, ponieważ kręcą się szpiedzy, a ph powinno się zwalczać.

Link to comment
Share on other sites

Witam! mam pytanie dotyczące pseudohodowli. Chodzi o to, że pewna osoba jakiś czas temu chciała krzyć sukę moim psem, nie zgodziłam się ale ta osoba nie odpuszcza. Wiem, że szuka też w innych miejscach,wiem że suka ma metrykę (ale nie ma uprawnień hodowlanych) wiem, że ma też kilka psów innych ras. Natomiast nie wien co mogłabym teraz zrobić, zwłaszcza że chodzi o moją ukochaną rasę i bardzo mnie to boli, a podejrzewam, że wkońcu kogoś znajdzie, kto się na to zgodzi. Czy mogę coś z tym zrobić? I jak? (z góry Was przepraszam za, może trochę dziwne pytanie, ale spotykam się z czymś takim pierwszy raz).
Pozdrawiam.
ps. do internetu będę miała znowu dostęp dopiero jutro późnym wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja też, ale różnie bywa, bo w avku mam kundelka, w domu i podpisie kundelka i staffika, a moją ukochaną rasą nie jest żadna z wymienionych :p Może mały hazardzik? :cool3:
Jeśli faktycznie bullek, to spore szanse, że jeśli suka jest z papierami, to jest z w miarę dobrej hodowli i ktoś się zainteresuje. Z bardziej modną rasą nie byłoby nawet co próbować...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Wiesz, ja też, ale różnie bywa, bo w avku mam kundelka, w domu i podpisie kundelka i staffika, a moją ukochaną rasą nie jest żadna z wymienionych :p Może mały hazardzik? :cool3:[/QUOTE]

Kurcze, glupio teraz sie wycofac, wiec chociaz strzele ;) - osa (owczarek srodkowoazjatycki, jakby co)?

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie, że dopiero teraz odpisuję ale dopiero teraz dostałam się do komputera. Tak to bulterier, znam przydomek i imię rodowodowe, ale ta osoba nie kupiła jej od hodowcy, tylko od poprzedniego właściciela (a właściwie od jego rodziców), przynajmniej z tego co wiem. Spróbuję się skontaktować z hodowcą. Mam nadzieję, że coś da radę zrobić, zwłaszcza że to naprawdę kochana suczka, taka przytulanka słodka co się na ulicy do ludzi łasi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Pustyni']Kurcze, glupio teraz sie wycofac, wiec chociaz strzele ;) - osa (owczarek srodkowoazjatycki, jakby co)?[/QUOTE]

Domyśliłam się, choć chwilkę musiałam pogłówkować :evil_lol: Pudło, maliniak, marzenie na przyszłość ;)

[B]Ejre[/B], to jeszcze lepiej, bo o ile z zastrzeżeniem rozmnażania poza ZK bywa różnie, tak już ogromna większość hodowców zastrzega sobie prawo pierwokupu lub kontakt w przypadku sprzedaży/oddawania psa w kolejne ręce; jeżeli był taki punkt w umowie i poprzedni właściciel przekazał psa dalej bez wiedzy hodowcy, z prawnego punktu widzenia ten pies może w ogóle nie należeć do tej rozmnażaczki. No ale wszystko zależy od hodowcy - po pierwsze czy w ogóle spisywał umowy (zapewne tak), i czy będzie zainteresowany sprawą (tu różnie bywa).

Link to comment
Share on other sites

Od napisania ostatniego posta próbuję się z nimi skontaktować ale niestety nie jestem mistrzem "śmigania" po internecie i jedyny mail jaki znalazłam nie chce działać. Na razie zalogowałam się na jakimś forum o bulterierach, może ktoś zna tą hodowlę tam. Mam takie pytanie: jak mogę tu (na tym forum) znaleźć osoby od bulli? bo trochę tu czytam ale nie do końca się łapię.

ps. Z tymi umowami to różnie jest, mój "synuś" ma metrykę a umowy nie nie kazali mi żadnej podpisywać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ejre']Dzwoniłam przed chwilą do hodowcy. Niestety nie da się chyba nic zrobić.Rzeczywiście miał prawo pierwokupu ale w tym czasie jak poprzedni właściciele ją sprzedawali to nie mógł jej zabrać.[/QUOTE]

prawo pierwokupu....

pokażcie mi hodowców, którzy kupują psy od wszystkich, którzy chcą je sprzedać...PRAWO to jest chy6ba tylko wtedy, kiedy sprzedaje się psa z przyczyn osobistych, który ma świetne osiągnięcia z wystaw, wtedty pewnie hodowcy z tego PRAWA korzystają.
poza tym, jeśli w umowie nie ma zaznaczone że nie można rozmnażać tej suki poza zk, to nic nie zrobisz. nie ma w Polsce przepisów zabraniających rozmnażania swojej suki...
jedyne co możesz zrobić, to-jeśli ta osoba jest twoim znajomym, masz z nią kontakt-spróbować porozmawiać, wytłumaczyć dokładnie czemu nie należy rozmnażać psów nieposiadających uprawnień.

Link to comment
Share on other sites

pa-ttti chodziło o to, że hodowca mógł nie wiedzieć o tym, że chcą ją sprzedać. Wiadomo, że nie zawsze może przyjąć swojego szczeniaka z powrotem. Przejął się losem suczki, zwłaszcza, że został okłamany iż sunia została przez poprzednich właścicieli oddana znajomym i żyje sobie szczęśliwie gdzieś za granicą. Tylko teraz nie da się już nic zrobić, nie przekonam (próbowałam kilkakrotnie) do nierozmnażania psa osoby, która już od jakiegoś czasu sprzedaje szczeniaki innych ras po kilka stówek byle komu. Początkowo myślałam, że to osoba, która poprostu nie wie co to uprawnienia hodowlane itp. (sama jeszcze kilka lat temu nie wiedziałam), potem dopiero coraz więcej mi się nie zgadzało i zaczęłam szukać informacji... Strasznie mi żal tej suni, zwłaszcza, że w innych rękach mogłaby z powodzeniem brać udział w wystawach... A tak bez sensu będzie tylko rodzić w kółko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']prawo pierwokupu....

pokażcie mi hodowców, którzy kupują psy od wszystkich, którzy chcą je sprzedać...PRAWO to jest chy6ba tylko wtedy, kiedy sprzedaje się psa z przyczyn osobistych, który ma świetne osiągnięcia z wystaw, wtedty pewnie hodowcy z tego PRAWA korzystają.
[/QUOTE]

Przecież wszyscy cały czas piszą, że jest to PRAWO pierwokupu, a nie obowiązek czy nakaz. Niemniej jednak dobry hodowca nawet jeśli nie może sam odkupić czy przyjąć z powrotem psa, jest zainteresowany tym, żeby zwierzak trafił w dobre ręce - ale logiczne, że nie upilnuje każdego, tym bardziej, że jeśli nie bierze psa sam ani nie ma więcej szczegółów w umowie, to nie ma prawa do podejmowania ostatecznych decyzji.

Link to comment
Share on other sites

Psy nie żyją tam w luksusach ale nie są ani głodzone ani bite czy pozamykane w klatkach (podobno). Wyglądają normalnie i czasem chodzą na spacery, nieraz je widzę w parku. Tylko, że jest ich strasznie dużo (i jeszcze koty), no i są ot tak sobie rozmnażane. Znalazłam stare ogłoszenie w którym sprzedawali husky w wieku czterech tygodni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...