Jump to content
Dogomania

Talcott [*] na zawsze w naszych sercach. Skarpeta Jej imienia działa i ratuje psy!


Recommended Posts

Mi także strasznie przykro... Na jamniczym wątku znalazłam link do wątku już wcześniej. Ścięło mnie strasznie, mimo że niby tylko spotykamy się, mijamy wirtualnie, to przecież w jakimś sensie wszyscy na dogo są ze sobą związani... Wyrazy współczucia dla rodziny, dla wszystkich, którym teraz tak smutno...
[*]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 984
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Talcott...słowo...magiczne zaklęcie..osoba której nie znam i znam jednocześnie...ktoś kto cuda działał na Dogo ale nie znam jej , nie znałam osobiście...dzień urodzin dzień śmierci...czy to coś znaczy...jesteśmy tu i teraz a jednak myślimy o tych którzy odchodzą...którzy tak dużo po tej stronie tęczowego mostu zdziałali i odeszli, szczęśliwi?..łączę się myślami w smutku z najbliższymi z rodziną...i myślę dlaczego... dlaczego TY Kasiu?
Odpoczywaj w pokoju... my zaś myślami będziemy Cię wspominać...
[*]
[*]
[*]
[U]
[B]Talcott[/B].[/U]..[B]magiczny nick...który na zawsze pozostanie w w naszej pamięci[/B]...

Link to comment
Share on other sites

Może nie zostanie to zaakceptowane -ale zaproponuję ,aby z częsci funduszy na wiązankę dla Talcott -zakupić choć jedną mszę w Jej intencji -od nas- z Dogomanii . Co myślicie o tym.Nie wiem,czy to jest wlaściwe i odpowiednie,może zbyt narusza prywatność .

Link to comment
Share on other sites

Kupowac Msze Sw to jak dla mnie osobiscie niezbyt dobry pomysl.
Taka osoba jak Talcott wolalaby, zeby nie tracic pieniedzy na godzinne gadanie, tylko spozytkowac je tak, zeby psiaki byly zadowolone (no, w moim przypadku by tak bylo). ja na miejscu talcott bardzo chcialabym, zeby czesc, nie za duza poszla na kwiaty, ktore i tak zwiedna a czesc przeznaczona byla na psiaki, ktore pod jej opieka pozostawaly. Jako psiara, mysle, ze taki sposob bylby najrosadniejszy.

Wiazanka i tak niech bedzie (na pcozatku tez myslalam o wielkim wiencu, ale to przeciez chwilowe) ale moze czesc pieniedzy przeslac jej psiakom?

ps. poszedl przelew na kilka kwiatuszkow w wiencu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']Może nie zostanie to zaakceptowane -ale zaproponuję ,aby z częsci funduszy na wiązankę dla Talcott -zakupić choć jedną Mszę św. w Jej intencji -od nas - z Dogomanii . Co myślicie o tym -nie wiem ...
Tak teraz mi to przyszło na myśl...[/QUOTE]
Tu niech wypowiedzą sie osoby najblizsze Kasi. Jeśli była osoba wierząca, mozna wykupić. Jesli nie przywiazywala wagi do koscielnych ceremonii, to lepiej inaczej spozytkować pozostale pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

Myślę Olgo, że nie masz za co przepraszać. przecież pogrzeb z tego co zrozumiałam ma być katolicki, więc nie masz za co przepraszać. Myślę podobnie, jak Ty.

Talcott, dlaczego............................................... przecież jeszcze tyle miałaś do zrobienia :-(.
Do zobaczenia za TM :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madallena']Olga nie przepraszaj :)

wszystkie pomysly sa brane pod uwage. Mamy ten plus, ze mozemy wyrazic swoje zdanie i co najwazniejsze zapytac rodzine. bura mozgow - to jest najwazniejsze...[/QUOTE]

A może jednak chwila zadumy, refleksji...

Link to comment
Share on other sites

myślę ,że sprawa wiary jest bardzo osobista i lepiej zostawić ją rodzinie. Poza tym nie wszystkie osoby wpłacające na pożegnanie Talcott mogą chcieć innego przeznaczenia pieniędzy niż był ustalony.
Może pozostańmy przy wieńcu i wpłatach na psy , ewentualnie pomocy córce Talcott.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']............Może pozostańmy przy wieńcu i wpłatach na psy , ewentualnie pomocy córce Talcott.[/QUOTE]
Bardzo słuszna sugestia.Kwiaty,jako wyraz pamięci nie muszą być okazałe,bo ilość serc, które one symbolizują jest ogromna...
Pomoc tym,których najbardziej kochała na pewno by ją ucieszyła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ivette3']Bardzo słuszna sugestia.Kwiaty,jako wyraz pamięci nie muszą być okazałe,bo ilość serc, które one symbolizują jest ogromna...
[B]Pomoc tym,których najbardziej kochała na pewno by ją ucieszyła...[/B][/QUOTE]
Dokładnie tak.Talcott była jedną z Nas i wydaje mi się,że nie chciałaby wieńca molocha podczas gdy wokół rozgrywa się tyle psiej krzywdy i pieniążki decydują w większości wypadków o życiu i zdrowiu psiaków.

Link to comment
Share on other sites

o boże, nie mogę w to uwierzyć... nie znałam Talcott osobiście, ale widziałam, ile robi dla psiaków i z jakim humorem podchodzi do wszystkiego. nie mogłam zrozumieć, za co dostała bana i szczerze mowiąc nadal nie wiem, ale teraz to już nie ma znaczenia...
ja też poproszę o numer konta, chętnie się dołożę - chyba na wieniec już się uzbierało, sądząc z liczby deklaracji, ale może by założyć psią skarpetę imienia Talcott - myślę, że by Ją to ucieszyło. jeśli już ktoś wcześniej o tym pisał to sorry, nie przeczytałam całego wątku... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia.marta']o boże, nie mogę w to uwierzyć... nie znałam Talcott osobiście, ale widziałam, ile robi dla psiaków i z jakim humorem podchodzi do wszystkiego. nie mogłam zrozumieć, za co dostała bana i szczerze mowiąc nadal nie wiem, ale teraz to już nie ma znaczenia...
ja też poproszę o numer konta, chętnie się dołożę - chyba na wieniec już się uzbierało, sądząc z liczby deklaracji, ale [B]może by założyć psią skarpetę imienia Talcott[/B] - myślę, że by Ją to ucieszyło. jeśli już ktoś wcześniej o tym pisał to sorry, nie przeczytałam całego wątku... :([/QUOTE]


Pisały dziewczyny o tym,że nadwyżkę przeznaczymy na pomoc psiakom,ale chyba Ty pierwsza tak pięknie to nazwałaś. To świetny pomysł moim zdaniem. Uczcimy tym jej imię w niezwykły sposób.

PW z danymi do przelewu poszło.

Link to comment
Share on other sites

gosia.marta,

Pomysl z psia skarpeta im. Talcott uwazam za wspanialy. W poprzednich postach juz ustalono, ze deklaracje Talcott zostana przejete i sfinalizowane.
Moze wiec tak nazwac te deklaracje, albo jakakolwiek inna skarpete. Ja w kazdym badz razie jestem za.

Link to comment
Share on other sites

to fajnie, że się zgadzacie. chodzi mi o coś takiego, co będzie funkcjonowało jak np. Kundelkowa Skarbonka (nie wiem, czy Talcott wspierała jakiś konkretny "typ" psów, np. staruszki, albo jakąś rasę - coś takiego, na co najbardziej by chciała przeznaczyć pieniądze, to pewnie wiedzą ci, którzy Ją znali. oczywiście trzeba też przejąć Jej deklaracje - ja się deklaruję ze skromną comiesięczną wpłatą 20 zł). chodzi o to, żeby imię Talcott nie zostało na dogo zapomniane (wiadomo, nowi ludzie przychodzą, Marta za jakiś czas zamknie konto Mamy) - bo Talcott nie tylko pomagała psom, co oczywiście wiemy, ale też nie odwracała się plecami od ludzi, wobec których na tym forum rzucane były bezpodstawne oszczerstwa.
i takie właśnie osoby jak Talcott powinny być wzorem dla nas wszystkich - osoby, które umieją zawsze zachować ducha współpracy i które nie zapominają, że zbieramy się tu po to, żeby pomagać Zwierzętom, a nie żeby głaskać własne ego.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł z psią skarpetą Talcott to chyba strzał w dziesiatkę. Kwiaty niech będą symboliczne, Talcott podejrzewam pogroziłaby nam palcem z tych zielonych łąk na których sie teraz wyleguje ze stadem futrzaków gdyby wieniec był zbyt ogromniasty...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Talcott wspomagała różne psiaki ale jej ukochana rasa to szorstkie jamniki....[/QUOTE]

[B]Dokładnie. Generalnie jamniki, ze wskazaniem na szorściaki. Terierek też miał być bardziej jamniczy, wyszło inaczej i tak go kochała. Miała w sumie trzy jamniki w tym dwa stare, chore z dogo, których nikt nie chciał. Jeden z nich w avatarku. Przymierzałą się do kolejnego. Myślę, ze wiedza o tym że ma dni policzone (bo jestem przekonana, że wiedziała) prawie dopięta decyzję o adopcji zerwała.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Wciąż myślę o Tobie, kochana Talcott.... modlę się żeby na tamtym świecie było Ci dobrze....

[QUOTE][I][B]olga7 napisała:[/B]
Może nie zostanie to zaakceptowane -ale zaproponuję ,aby z częsci funduszy na wiązankę dla Talcott -zakupić choć jedną Mszę św. w Jej intencji -od nas - z Dogomanii . Co myślicie o tym -nie wiem ...
Tak teraz mi to przyszło na myśl... [/I][/QUOTE]

Ja myślę, że to dobry pomysł, gdyż już sam pogrzeb jest katolicki, a więc rodzina jest wierząca. Dla Kasi to może być bardzo duża pomoc, tam u góry.
[QUOTE][I][B]Tola napisała:[/B]
[IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/smilies/heul.gif[/IMG]
Talcott była na wątku Lady , zasponsorowała pierwsze allegro, a ja nie zdązyłam Jej podziekowac [IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG][/I][/QUOTE]

Zgadza się, Talcott ogromnie wspierała tyle psiaków, tyle finansowała allegro. To z ostatnich allegro, na które mi wpłacała:

Szanta,
Filcek,
Aza,
Buba,
Lady,
Teoś,
Kropek,
Gaja,
Leonek,
szczeniaki,
Nora,
Kulfon,
Rudzik,

Kochana Talcott, tak mi przykro, że dostałaś wtedy tego bana :( straciłam z Tobą kontakt :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...