Jump to content
Dogomania

Apel do Zarządów Oddziałów Związku Kynologicznego w Polsce


JustynaJK

Recommended Posts

Poniższy post piszę na prośbę [B]Wiesława Boryczko [/B] i jego autorstwa:

[B]Apel do Zarządów Oddziałów Związku kynologicznego w Polsce[/B] -i nie tylko.

Minęło 60 lat działalności Oddziałów Związku Kynologicznego.Członkowie oddziałów winni znac swoją tożsamośc kynologiczną.Nowi ale i długoletni członkowie oddziałów nie znają swoich "korzeni kynologicznych".Dowody istnienia oddziałów w postaci dokumentów żródłowych,faktów tworzenia i rozwijania działalności giną.Działacze zakładający oddziały,tworzący zręby ich egzystencji niestety odchodzą.Jeżeli teraz po 60 latach istnienia oddziałów nie zmobilizujemy siły do opracowania historii swoich oddziałów to za następnych kilka lat będzie już za póżno.Nie będzie z czego tworzyc pisemnych faktów historycznych bo brakuje dowodów-dokumentów,faktów i wiedzy jaką posiadali nasi działacze, którzy już odeszli.Zobowiązuję się do opracowania zbiorczego "Historii oddziałów Związku Kynologicznego w Polsce" z przesłanych opracowań-historii oddziałów,kronik.Proszę o przesłanie opracowań do końca czerwca 2010r.

Z pozdrowieniami [B]Wiesław Boryczko [/B]inicjator opracowania "Historii Oddziałów Związku Kynologicznego w Polsce"

tel 32 24 07 160

mail grzecznościowy [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Popieram apel pana Boryczki. Ma w 100% rację. Należy pamiętać o swojej przeszłości bo potem zapomina się takich ludzi jak np mecenas Smyczyński czy Eryk Nowak. Są tacy co o nich jeszcze pamiętają?[/QUOTE]

no pewnie,ze są

Link to comment
Share on other sites

JustynaK ale szczerze mówiąc młodzi ludzie zapytani kim był Eryk Nowak albo Marian Szymankiewicz czy mecenas Smyczyński mogą nie znać odpowiedzi na te pytania... Niestety ale taka jest prawda. Cieszy jednak, że mimo to są ludzie jeszcze jak piszesz pamiętający o nich... Ja o nich pamiętam bo się wychowałem na ich artykułach i książkach a samego Eryka Nowaka znałem osobiście...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo interesujaca inicjatywa :multi:, mam nadzieje ze uda sie to dalej poprowadzic - zycze powodzenia!!

Rozumiem, ze taki apel zostal wyslany do poszczegolnych oddzialow ZK. [B]JustynaJK[/B] czy bedziesz tutaj informowac o losach tej inicjatywy?

Link to comment
Share on other sites

Liczę, że dzięki tej inicjatywie powstanie naprawdę rzetelne opracowanie dotyczące historii ZKwP i mam nadzieję, że za jakiś czas i pozostałe stowarzyszenia kynologiczne również opracują swoje historie i wydadzą je w formie monograficznej. W końcu 10 lat PKPR to już kawałek czasu...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='JustynaJK']odzew prawie zerowy[/QUOTE]

Hmmm... a juz myslalam, ze...

Nawet jezeli nie jest to zaden priorytet dla oddzialow, to w dobrym tonie bylaby chociaz jakas odpowiedz ("...Bylibysmy zainteresowani, ale w tej chwili przykro nam, nie mamy teraz czasu...")...

Teraz byly Swieta, ludzie troche 'rozluznieni' w drugiej polowe miesiaca, wiec moze jeszcze za jakis czas ktos sie zreflektuje?

Link to comment
Share on other sites

W/w praca już w znakomitej części powstała.Pan Wiesław Boryczko niestety posługuje się maszyną do pisania i ma już ponad 700 stron ale maszynopisu.Temat jest nadal otwarty-każdy może coś dorzucić do historii jeżeli posiada odpowiednie materiały lub pamięć.Na temat niektórych oddziałów wiadomo całkiem sporo ale wiadomo też,że na temat niektórych są poważne luki.
Po zakończeniu pracy pewnie będzie szukał możliwości wydania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

witam,

Bardzo fajna inicjatywa, aczkolwiek w tej chwili się o niej dowiedziałam poszukując kontaktu do p. Boryczki.

Mam prośbę do AZAWAKH

Ja również piszę, ale historię rasy karelskiego psa na niedźwiedzie i w tym wątku wyczytałam, że masz stare katalogi, które mnie baaaardzo zainteresowały, szczególnie z południa Polski z lat 1962 do 1982.

Czy mogłabyś mi również pomóc?
Chodzi mi o karelskie psy niedźwiedzie ( lub inaczej fińskie psy niedźwiedzie ) zgłoszone na te wystawy .

Pozdrawiam :lol:
GR

Link to comment
Share on other sites

Witam,

A mogłabym Cię prosić w takim razie o przysługę????
Chodzi mi o karelskie psy na niedźwiedzie ( karelskie psy niedźwiedzie, lub na początku były nazywane fiński pies niedźwiedzi )
tak w chwili wolnej chociaż z niektórych katalogów napisać stawkę tych psów. generalnie w tamtych czasach było ich zgłaszanych niedużo.
Wystarczy chociaż imię i przydomek, a ja zobaczę, czy takiego osobnika już mam ujętego.

Plizzzzzz

Pozdrawiam
GR

Link to comment
Share on other sites

OK
09.1982R BYTOM
FIRM Lisworta
HARY z Baszty Bialskiej
MORO z Rancza Welshy
HERA z Baszty Bialskiej
KIRA z Liliowego Wrzosowiska
09.1982 CHORZÓW
FINKA Liswarta
GEJSZA ze Sfory Zinaidy
GAMA ze Sfory Zinaidy
05.1989 BYTOM
WOLFI zLiliowego Wrzosowiska
04.1989 KATOWICE
ARON z Jurowickiej Góry
SET ALI Chempion
ERA
09.1988 CHORZÓW
FERA z Liliowego Wrzosowiska
06.1973 KATOWICE
CZIMA FINKA z Wierchów
05.1974 CHORZÓW
CZEMP z Wierchów
09.1979 CHORZÓW
EWAR z Wierchów
1987 CHORZÓW
BAJKA z Twardogórskiej Knieji
05.1987 BYTOM
CARO
CZAKO z Radochowa
BEN z Trnovskeho Vrchu
ARKA z Jankowskiej Knieji
CZATA z Radochowa
DINA
TOSCA z Finskych Plani
05.1985 CHORZÓW
SABA z liliowego Wrzosowiska
LEDA z Baszty Bialskiej
GIZA Sfora Zinaidy
AZA spod Klasztoru
10.1982 CZESTOCHOWA
FEN
HARI z Baszty Bialskiej
06.1978 CHORZOW
SATUR z Liliowego Wrzosowiska
05.1984
BURY
GIZA
04.1988 KATOWICE
BAKA z Twardogórskiej Knieji
09.1986 CHORZOW
BROK z Mrozowki
CITA Jivat
na dzisiaj tyle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...