Jump to content
Dogomania

Kanada


mycha28

Recommended Posts

Wybieram się w lipcu samochodem do Bułgarii.Będąc na miejscu chcę także pojechać do Turcji i Grecji.Orientuje się , że piesek musi mieć paszport . Czy oprocz paszportu , czipu, tatuażu i odpowiednich szczepień musze jeszcze załatwić coś innego. Do Polski będę wracał przez Ukrainę. Jest to mój pierwszy piesek i to zabrany ze schroniska. Ma około 1,5 roku. Lubi bardzo podróżować.Oczekuje podpowiedzi.Dziękuje.zibi48op.pl:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłoby dobrze mieć papierek od Powiatowego Wet.Niby niekoniecznie,ale na wszelki wypadek zabierz.Jeżeli pies ma i chip i tatuaż to wpisz w papiery obydwa nr.Tam gdzie jedziesz trudno o czytniki więc w razie czego zostaje identyfikacja tatuazu.

Link to comment
Share on other sites

Pies przy wjezdzie na teren UE musi miec okreslony poziom przeciwcial przeciwko wsciekliznie, dotyczy to rownierz psow pochodzacych z UE. Wiec jesli zamierzasz wyjechac poza UE, to przed wyjazdem lepiej zrobic badanie na poziom przeciwcial, gdyz spowrotem Cie nie wpuszcza (przynajmniej teoretycznie, w praktyce nie wiem jak bywa) do czasu, az zrobisz tam badania.

Link to comment
Share on other sites

puli
Ale nie chodzi o udawadnianie! Pies przy wjezdzie do UE MUSI (wedlug przepisow) miec ustalony poziom przeciwcial! Nie wazne czy jest "unijny" czy "pozaunijny". Nie wiem, jak to wyglada w praktyce, ale prawnie moga Cie nie wpuscic, jesli wyjechalac z psem do cioci na kawe 5 km za granie UE i nie masz okreslonego poziomu przeciwcial.

Link to comment
Share on other sites

Byłam i wróciłam.Były poczatkowo kłopoty z polskimi psami wracającymi z wystawy na Ukrainie,bo ta sprawa była niedoprecyzowana i nasi celnicy psów nie chcieli wpuścić.Jak ja jechałam w sierpniu ub.roku do Lwowa,to własnie po to miałam papierki,ale już wszystko było O.K. i z Polski było dużo psów.Nikt nie miał kłopotów,więc wychodzi na to,że ktoś o tym pomyślał.

Link to comment
Share on other sites

Wejdź na wystawy,poszukaj wystaw poza Unią i zapytaj tych którzy właśnie wrócili jak to było.Znam psy,które wyjechały i wróciły bez badań na przeciwciała,ale wymądrzać sie nie chcę, bo nasz celnik wpuści a nie wiem co wymyśli np grecki przy powrocie z Turcji.
[Jeżeli ten przepis obowiązuje,to na wschodniej granicy Unii jest permanentnie łamany.(!?)]

Link to comment
Share on other sites

puli
Ja nie twierdze, ze nie wpuszcza. Twierdze, ze w swietle przepisow takie badanie pies powinien miec i celnik ma prawo Cie nie wpuscic! Ja tam nie zaryzykowalabym, ze psa mi nie wpuszcza spowrotem do Polski, szczegolnie w kraju, gdzie nie mialabym go u kogo zostawic.

Gdy jechclam do Czech nikt sie nie zainteresowal moim psem. Jednak nie zmie nia to faktu, ze bez odpowiednich papierow nie wybrala bym sie tam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']puli
Ja nie twierdze, ze nie wpuszcza. Twierdze, ze w swietle przepisow takie badanie pies powinien miec i celnik ma prawo Cie nie wpuscic!


No właśnie o to chodzi czy jestes na 100% pewna że nie ma nowelizacji tego przepisu n/t "unijnych psów wyjeżdzających czasowo?

Jak jechałam do Lwowa sprawdzałam w UC i u Wet.Pow.i wszyscy mówili ze bez problemu wrócimy,tylko ten świstek od Weta trzeba.
Tez nie miałam zamiaru nielegalnie burków przewozić.Zrobiłam co kazali i o badaniu tez była mowa.Że niepotrzebne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']To jest info sprzed.....miesiaca, dwoch. Ale mozna jeszcze to sprawdzic.[/quote]

No to kiepsko.Wyglada na to że teoretycznie obowiązuje badanie,a praktycznie to samowolka.A mnie sie wydawało,że odpowiednie instytucje mnie kompetentnie informują.......:niewiem: :huh: Byli b.pewni tego co mówią.....

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, nawet jeśli trzeba zrobić to badanie na wysokość wskaźnika przeciwciał wściekliznowych, to do lipca jest szansa realna, żeby zdążyć! - jeśli pies ma tatuaż i aktualne szczepienie, to w zasadzie z marszu można pobrać krew do badania, a w Puławach to myślę, że max 2 tyg i jest wynik i zaświadczenie...;)

Link to comment
Share on other sites

Nic nie wiem o trzech miesiącach od szczepienia - jestem na bieżąco z całą procedurą, bo szykujemy się do wyjazdu do GB i jesteśmy już po czipach, paszportach, szczepieniach, czekaniu, pobraniu, czekaniu, wyniku i wpisie do paszportu - od dnia szczepienia musi upłynąć min. 30 dni, żeby można było pobrać krew do badania, a wynik był miarodajny i honorowany - no chyba, że są jakieś obostrzenia, o których nie wiem, ale chyba bardziej wymagających od Angoli pod wzgłedem procedury to ze świecą*szukać ;)

a tak naprawdę to najlepiej z jakimś światłym wetem pogadać

Link to comment
Share on other sites

Moje info jest od pana dr z Wroclawia (nie pamietam teraz nazwiska), ktory zajmuje sie przepisami UE w odniesieniu do zwierzat (prawa zwierzat, zasady transportu, itd.). Mial u nas wyklad kilka tygodni temu...Mysle, ze kto jak kto, ale on jest na bierzaco.

Link to comment
Share on other sites

a w czym jest problem????
[URL="http://www.wetgiw.gov.pl"]www.wetgiw.gov.pl[/URL]
po lewej stronie jest takie cos:Przemieszczanie zwierząt towarzyszących, klikacie w to i macie wszystkie akty prawne. 3cie od dołu są kraje trzecie, a ostatnie kraje Unii, tam jest wsio.
Co innego, że ja często jeżdżę po tych krajach trzecich i moi znajomi tyż i tylko raz jeden jedyny się celnicy czepili ale to było na Białorusi a tam wszystko możliwe i to białoruskie celniki się czepiły , że nie wypuszczą psów!!!jak to jest prawo Unijne:))))))))a tak poza tym incydentem nigdy nikt nie chciał żadnych przeciwciał:))))))więc prawo prawem a życie życiem:)))))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='01maria01']Witaj mych29.
Orientuje sie w wywozie psow za granice i dlatego moge Ci poradzic firme exportowa w Waw-ie na lotnisku ktora specjalizuje sie w wysylce zwierzat w tym psow za granice.Dokladny adres i numeru telefonow wysle na priv -nie wiem czy tutaj moge ??!!
[/quote]

Czesc 01naria01. Czy ta firme eksportowa mozesz mi nadac? Chcailbym moje dwie pociechy przewiezc z Warszawy do Chicago. Jestem troche bezradny - nie wiem dokladnie co trzeba przed wyjazdem zalarwic, jakie sa mozliwosci ograniczenie otd itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...