Jump to content
Dogomania

Prosto do nieba czwórkami szły-psy uratowane z rzeźni-wniosek o odebranie ODRZUCONY:(


Recommended Posts

[quote name='Ewa OTOZ Animals']- nasze odwołanie od decyzji wójta przekazano do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Słupsku - czyli nic jeszcze nie wiadomo
- rozprawa w sprawie naszego zażalenia na umorzenie postępowania przeciwko panu T. o znęcanie się nad zwierzętami odbędzie się 1 września
- w Małoszycach nadal są psy, nie wiemy ile. Podobno są wydawane do adopcji. Na razie są trzymane w lepszych warunkach, niż przed naszą interwencją. Po zamieszaniu medialnym Inspekcja Wet. wzięła schronisko pod lupę i teraz muszą karmić psy. Obawiam się jednak, że wszystko wróci do normy, [B]gdy tylko sprawa przycichnie[/B] :([/QUOTE]

[B][COLOR=red]Nie pozwólmy więc by sprawa przycichła :)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red][/COLOR][/B]
[B][COLOR=red](D.)

[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='millarca']Myślę, że sama petycja z podpisami to trochę mało. Oprócz petycji, tak jak proponowała to carolinascotties, wysyłałabym jeszcze pismo do wójta Nowej Wsi Lęborskiej (co to w ogóle za nazwa :eviltong:). [B]Adres:[/B]
[I]Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska[/I]
[I]ul.Grunwaldzka 24[/I]
[I]84-351 Nowa Wieś Lęborska[/I]
[I]email: [/I][EMAIL="[email protected]"][I][COLOR=#4444ff][email protected][/COLOR][/I][/EMAIL]

[B]treść pisma:[/B]
"Pragnę wyrazić swoje oburzenie Pańską decyzją o odrzuceniu wniosku OTOZ Animals w sprawie odebrania zwierząt ze schroniska w Małoszycach.
Dowody filmowe i zdjęcia świadczą o głodzeniu i znęcaniu się nad zwierzętami."

Oraz do prezes Słupskiego TOZ
[B]Adres:[/B]
Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami o/Słupsk
ul. Włodkowica 17 m.5,
76-200 Słupsk
maila nigdzie nie podano

[B]Do wiadomości:[/B]
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Zarząd Główny w Warszawie
ul. Noakowskiego 4, 00-666 Warszawa
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

[B]o treści:[/B]
"Szanowna Pani Prezes,
Pragnę wyrazić swoje oburzenie Pani poparciem dla schroniska w Małoszycach.
Dowody filmowe i zdjęcia świadczą, że w schronisku dochodzi do głodzenia i znęcania się nad zwierzętami.
Pani stanowisko w tej sprawie podkopało moje zaufanie do Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami w Polsce."

Na urzędasy lepiej podziała kilkadziesiąt pism wysyłanych każde osobno, niż petycja za 2000 podpisów, ale wysłana jako pojedyncze pismo :diabloti:[/QUOTE]

Nawiasem mówiąc, psy z tego filmiku:

[video=youtube;q8_BbtBQwtw]http://www.youtube.com/watch?v=q8_BbtBQwtw&feature=player_embedded[/video]

nadal [B][COLOR=red]szukają domów[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Pozwole sobie wkleic linka do strony Fundacji Argos, na ktorej jest pokazane krok po kroku, jakie zostaly podjete dzialania w sprawie oluskiego schroniska.[B] Sprawa nadal w toku[/B]. Na stronie brakuje jeszcze jednego doniesienia do prokuratury ale bedzie dodane, w ktorym orzeczono [B]winny[/B]. Moze te wskazowki pozwola i wam OTOZ na walke z tym pseudoschroniskiem.
[URL]http://www.boz.org.pl/mp/olkusz/post/index.htm[/URL]
Zwroccie uwage na zlozone zazalenia. Oprocz zlozonego doniesienia do prokuratury, zbieralysmy skrzetnie dowody na podstawie ktorych moglysmy zlozyc zazalenie. Kolejny termin posiedzenia sadu 26 sierpnia.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki!
Trzymamy kciuki za powodzenie sprawy!!!

Przy okazji tu są informacje na temat postępowania Fundacji Argos przeciwko gminom, które miały podpisaną umowę ze schroniskiem w Małoszycach:
[URL]http://www.boz.org.pl/pm/maloszyce/index.htm[/URL]

(polecam lekturę pt. "Odmowa wszczecia śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Lęborku", gdzie prokuratura rejonowa w Lęborku odrzuca zarzut o niedopełnienie obowiązków przez [I][B]Powiatową Inspekcję Weterynaryjną w Lęborku[/B][/I] opierając się na opiniach, jakie schronisku wystawiała... [I][B]Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna w Lęborku[/B][/I] :crazyeye:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dla mnie to nie tylko żenujące, ale przede wszystkim przerażające.
Zanim nie zaczęłam sledzić losów spraw zakładanych w sądzie o znęcanie się nad zwierzętami, sądziłam że mieszkam w państwie prawa i w jakiś sposób jestem przez to prawo chroniona.
Od kiedy przekonałam się jak to w praktyce działa, jak absurdalne, sprzeczne z jakąkolwiek logiką wyroki potrafią zapaść i utrzymać się w mocy, sama nie czuję się zbyt bezpiecznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Ewa OTOZ Animals']Dla mnie to nie tylko żenujące, ale przede wszystkim przerażające.
Zanim nie zaczęłam sledzić losów spraw zakładanych w sądzie o znęcanie się nad zwierzętami, sądziłam że mieszkam w państwie prawa i w jakiś sposób jestem przez to prawo chroniona.
Od kiedy przekonałam się jak to w praktyce działa, jak absurdalne, sprzeczne z jakąkolwiek logiką wyroki potrafią zapaść i utrzymać się w mocy, sama nie czuję się zbyt bezpiecznie.[/QUOTE]
:roll: ... i dziwić się, że czasami ludzie biorą się sprawy w swoje ręce...:diabloti:
(chyba czasami to lepsze wyjście:angryy:) :shake: - powoli w PL cywilizacja rośnie, niestety za powoli) - a jak się dowiaduje prawdy o fundacjach i stowarzyszeniach....:-o:shake: ([URL]http://www.wykop.pl/ramka/433601/hycel-w-skorze-obroncy-zwierzat/[/URL]) :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Zawiadomienie
Sąd Rejonowy w Lęborku II Wydział Karny zawiadamia, że postanowieniem tut. Sądu z dnia 01.09.2010 r. uchylono postanowienie Prokuratora Rejonowego w Lęborku z dn. 26.05.2010 r. o umorzeniu dochodzenia w sprawie 2 Ds 219/10 i przekazano sprawę do dalszego prowadzenia postepowania przygotowawczego."
Czyli sprawa toczy się dalej:multi: i przynajmniej tyle dobrego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa OTOZ Animals']"Zawiadomienie
Sąd Rejonowy w Lęborku II Wydział Karny zawiadamia, że postanowieniem tut. Sądu z dnia 01.09.2010 r. uchylono postanowienie Prokuratora Rejonowego w Lęborku z dn. 26.05.2010 r. o umorzeniu dochodzenia w sprawie 2 Ds 219/10 i przekazano sprawę do dalszego prowadzenia postepowania przygotowawczego."
Czyli sprawa toczy się dalej:multi: i przynajmniej tyle dobrego.[/QUOTE]

Tyle dobrego............

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Na razie nic. Postępowanie w toku, rozprawa się jeszcze nie odbyła. Czekamy...
Natomiast schronisko w Małoszycach jest kontrolowane przez PIW przynajmniej raz w miesiącu. Wiadomo, że w raj na ziemii Małoszyce nie zamienią się nigdy, ale przynajmniej pewne pozory muszą tam być tymczasowo zachowane. Zatem póki co zwierzęta mają się tam troche lepiej.

Marzy mi sie taki świat, gdzie schroniska będą na prawdę azylami, gdzie skrzywdzone zwierzęta otrzymają opiekę i szansę na nowy dom,a nie zakładami utylizacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa OTOZ Animals']
Marzy mi sie taki świat, gdzie schroniska będą na prawdę azylami, gdzie skrzywdzone zwierzęta otrzymają opiekę i szansę na nowy dom,a nie zakładami utylizacji.[/QUOTE]

Było by cudownie, ale wtedy tez ludzie juz zupełnie czuli by sie bezkarni, podrzucając tam psy i ta garska dobrych, nie dałąby sobie rady z tym wszystkim:(.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[QUOTE]Posłanka dodaje, że środowiska łowieckie zgłaszają postulat, aby zezwolić na odstrzał zdziczałego psa, jeśli jest on w trakcie polowania na zwierzynę łowną. - Być może skłonimy się ku takiemu zapisowi. Musimy ważyć argumenty, bo będziemy mieli do czynienia albo z zabiciem psa, albo sarny - tłumaczy.[/QUOTE]

Nie, ja chyba własnym oczom nie wierzę!!!
Przecież jeśli to przejdzie, myśliwi będą sobie nadal mogli bezkarnie strzelać do psów!!!

To ja już wolę posłów, którzy są przynajmniej uczciwi i nie ukrywają, że na zwierzętach im nie zależy.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

18.08.11 sejm przegłosował projekt nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt, który wykreśla zapis zezwalający myśliwym na strzelanie do zdziczałych psów.
Jeśli projekt przejdzie przez senat i zostanie zatwierdzony przez prezydenta, myśliwym trudniej będzie się tłumaczyć, gdy zastrzelą komuś psa.

Niestety, choć projekt nowelizacji zwiększa odpowiedzialność gmin za bezdomne zwierzęta i wolnożyjące koty, nie udało się zawrzeć zakazu prowadzenia schronisk dla zysku przez prywatne firmy :-(

Na szczęście schronisko w Małoszycach nie upomniało się o odebrane przez nas psy.
Sprawa o znęcanie się nad zwierzętami została umorzona ponieważ nie wiadomo, w jakim stanie zwierzęta trafiły do schroniska. Sądu nie zastanowił fakt, że niektóre z dramatycznie wychudzonych psów, przebywały w schronisku wiele miesięcy, ponad rok, dwa lata...

Schronisko nadal działa. OTOZ Animals złożyło przeciwko jego właścicielowi pozew cywilny. Czekamy co z tego będzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...