Jump to content
Dogomania

Lolek - łagodny psiak prosi o dom


Romka

Recommended Posts

Loluś był ze mną na spacerku,nie mogłam sobie tego odmówić...jak zawsze nie odchodził za daleko od schroniska,trzeba było namówić go na spacer koło stawu i zaraz chciał wracać.Najlepiej czuje się jak biega po schronisku,ogląda wszystkie zakamarki,zwiedza magazyn karmy no i kiedy widzi,że idę po puszkę mięska to zaraz zagląda mi w oczy,ślicznie stawia uszy i ma uśmiechnięty cały pychol.Wtedy jest najszczęśliwszy,biega,zaczepia mnie łapą podskakuje i...nie chce wracać do boksu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romka']Loluś był ze mną na spacerku,nie mogłam sobie tego odmówić...jak zawsze nie odchodził za daleko od schroniska,trzeba było namówić go na spacer koło stawu i zaraz chciał wracać.Najlepiej czuje się jak biega po schronisku,ogląda wszystkie zakamarki,zwiedza magazyn karmy no i kiedy widzi,że idę po puszkę mięska to zaraz zagląda mi w oczy,ślicznie stawia uszy i ma uśmiechnięty cały pychol.Wtedy jest najszczęśliwszy,biega,zaczepia mnie łapą podskakuje i...nie chce wracać do boksu...[/QUOTE]

Dziękuję Romka! Nie dziwię się, że nie chciał wracać do boksu. Wieści o Lolusiu przekazane...

Link to comment
Share on other sites

A tu przekazuję opis Lolka jaki mial na allegro.

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma]Lolek - łagodny psiak błaga o dom .[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Lolek średniej wielkości piesek jest jednym z tych spokojnych psiaków który porzucony przez właściciela trafił do schroniska. A atmosfera i pech , że trafił na złych kumpli w boksie sprawiła że ten sympatyczny, wdzięczny i łagodny psiak po prostu przez długi okres bał się wychodzić z budy. Przez nikogo nie zauważony spędził w ten sposób w schronisku niepotrzebnie tyle lat swojego życia. Ostatnio ciężko pogryziony przez nowo przybyłą suczkę stal się bardziej przybity i ostrożniejszy w kontaktach z innymi psami. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Dopiero obecność wolontariuszy w schronisku sprawiła, że ten psiak poczuł jakąś nadzieję na odmianę swego losu. To on pierwszy na odgłosy wchodzących na teren schroniska wolontariuszy najgłośniej szczeka jakby chciał zasygnalizować – [B][I]tu jestem, tu jestem , przyjdź do mnie i zabierz mnie …… a przynajmniej zabierz mnie na spacer.[/I][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Powrót ze spaceru i konieczność wejścia do schroniskowego boksu to kolejny etap jego traumy. Tak bardzo chce pozostać na łące, poskubać trawkę, troszkę spokojnie podjeść, powylegiwać się na słoneczku z dala od zgiełku schroniskowego.[/FONT][/COLOR]

[CENTER][CENTER][B][FONT=Arial]Lolek nie chce wspominać swojej przeszłości, nie chce też tracić czasu na rozpamiętywanie tego, co było. Nie chce zmarnować szansy bycia z dobrym człowiekiem ale pragnie chłonąć wszystkie z tym związane przyjemności . [/FONT][/B][FONT=Arial][/FONT][/CENTER][/CENTER]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR]

[CENTER][CENTER][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Lolek jest przyjaznym psem, ale jego złe doświadczenia schroniskowe wskazują że najlepiej czułby się w domu sam ewentualnie w towarzystwie innego zrównoważonego zwierzęcia.[/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Lolek mimo że jego metryka ocenia go jako starszego psiaka to [/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial] jego wygląd świadczy że jest ładnie prezentującym się psiakiem , nie wygląda na swoje lata i mógłby jeszcze dać człowiekowi tyle dobrych fluidów płynącego z jego towarzystwa . Jego uroczy, uśmiechnięty pyszczek sprawia , że człowiek pozostaje pod jego wrażeniem, nie może przejść obojętny widząc jego oddanie i przywiązanie .[/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]Czy jest zatem człowiek , który nie będzie obojętny na los Lolka, który może mu dać dom na resztę jego życia a w ten sposob odmieni jego życie .[/FONT][/COLOR][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial] Lolek potrzebuje tylko odrobiny miłości i zainteresowania ze strony człowieka , żeby znów poczuć się bezpiecznie a jego adopcyjnemu opiekunowi przybędzie wspaniały psi towarzysz, który odwdzięczy się miłością i dozgonną przyjaźnią.[/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][FONT=Arial][SIZE=3]Adoptując Lolka możesz pomóc przywrócić mu radość życia.[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Arial][SIZE=3]Lolek jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i odrobaczony,[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Arial][SIZE=3]przed adopcją zostanie wykastrowany i zachipowany.[/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][COLOR=#003366][FONT=Times New Roman]Kontakt w sprawie adopcji:[/FONT][/COLOR][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman]mail. [/FONT][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][email protected][/FONT][/EMAIL][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman]tel. 604 101 165[SIZE=3] [/SIZE]lub[SIZE=3] [/SIZE]602 175 684[/FONT][/CENTER][/CENTER]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][B][COLOR=#3e3e3e][FONT=Arial]SZUKAMY DOMKU DLA LOLKA![/FONT][/COLOR][/B]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR]
[CENTER][CENTER][B][FONT=Verdana] [/FONT][/B][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/CENTER]
[CENTER][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/CENTER][/CENTER]
[COLOR=#3e3e3e][FONT=Tahoma] [/FONT][/COLOR]
[FONT=Calibri][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aśka-od-dagona']Tak jak pisałam na fejsie- zajme sie w ciagu tygodnia jakimis ogłoszeniami dla niego, szukaniem ludzi którzy mogliby zrobic plakacik i takie tam;]
Bużki miśku. Pomiziajcie go ode mnie. Mocno przytulcie;][/QUOTE]
Bardzo dziękujemy za pomoc.:lol::lol::lol:W poście 322 są linki do ogłoszeń,może będzie łatwiej dokleić tylko nowe ogłoszenia(inne portale) lub odnowić niektóre...

Link to comment
Share on other sites

W niedzielę Loluś biegał po schronisku wraz z koleżankami z boksu:Helgą i Linką.Helga ta ciemniejsza odważyła się wyjść z boksu po raz pierwszy od roku:
[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/d016ed3cb14ab76cc87f33f040d53f33,10,19,0.jpg[/IMG]
[IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/d47bc363b77a10e7a6ee5cb6247cd6bb,10,19,0.jpg[/IMG][IMG]http://foto3.m.onet.pl/_m/9ac87f1d5c346864174aa27147e94fa3,10,19,0.jpg[/IMG][IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/98e9d232a7638a5e6e89f7a0636a99aa,10,19,0.jpg[/IMG]
To jest właśnie Helga:
[IMG]http://foto0.m.onet.pl/_m/794c59e07bc237735ce908b68b5e682c,10,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Bedzie obsuwa bo potrzebuję informacji:
-ile ma mniej więcej lat,
-jak znalazł się w schronie i ile czasu tam sędził,
-stosunek do ludzi, innych psów, kotów- zwierząt w ogólności,
-podeście do dzieci,
-charakter,
-czy jest czegoś nauczony, jak chodzi na smyczy,
-stan zdrowia,
-szczepienia/odrobaczanie/kastracja,
-szczególne warunki adopcji,
-wskazanie do jakiego domu powinien trafic,
-jak reaguje na zabiegi pielęgnacyjne,
I rózne zblizone, to ogloszenie musi byc NAjLEPSZE;] wiem, ze nie jestescie w stanie udzielić mi wszystkich info ale prosze o jak najwięcej.
Bardzo ważne sa też info czy moge szukać mu domu w całej PL i czy jeżelei znajdzie sie jakis jest możliwość zapewnienia mu transportu/pokrycia kosztów tam?

a i jeszcze jedno- porozsyłacie go znów po swoich galeriach, zapraszajcie znajomych, zalinkujcie w róznych watkach, Waszych sygnaturach. zastanówmy sie czy moze nie przerzucić go z łódzkiego do wątku ogólnego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aśka-od-dagona']Bedzie obsuwa bo potrzebuję informacji:
-ile ma mniej więcej lat,
-jak znalazł się w schronie i ile czasu tam sędził,
-stosunek do ludzi, innych psów, kotów- zwierząt w ogólności,
-podeście do dzieci,
-charakter,
-czy jest czegoś nauczony, jak chodzi na smyczy,
-stan zdrowia,
-szczepienia/odrobaczanie/kastracja,
-szczególne warunki adopcji,
-wskazanie do jakiego domu powinien trafic,
-jak reaguje na zabiegi pielęgnacyjne,
I rózne zblizone, to ogloszenie musi byc NAjLEPSZE;] wiem, ze nie jestescie w stanie udzielić mi wszystkich info ale prosze o jak najwięcej.
Bardzo ważne sa też info czy moge szukać mu domu w całej PL i czy jeżelei znajdzie sie jakis jest możliwość zapewnienia mu transportu/pokrycia kosztów tam?

a i jeszcze jedno- porozsyłacie go znów po swoich galeriach, zapraszajcie znajomych, zalinkujcie w róznych watkach, Waszych sygnaturach. zastanówmy sie czy moze nie przerzucić go z łódzkiego do wątku ogólnego[/QUOTE]
Jutro wszystko podam i uzupełnię,dziękuję za pomoc...teraz idę spać...:lol:

Link to comment
Share on other sites

To jest mój tekst z pierwszego postu:
[FONT=Arial][SIZE=2]To już pięć lat odkąd Loluś trafił do schroniska i jest w nim nadal. Bez perspektyw na domek. Bo kto chciałby 10 letniego psiaka, który za swój dom uznaje boks w schronisku i tak bardzo boi się wyjść z niego na zewnątrz, że zamiera przy wyjściu i chce natychmiast wracać. Ludzie potrzebują psa do pilnowania podwórka a Lolusiowi trzeba najpierw pokazać, że człowiek i świat nie jest taki zły. I Loluś powoli zaczyna lubić spacerki, nieśmiało wygląda z boksu i czeka co się zdarzy. Loluś jest łagodny, boi się obcych i boi się zmian. Ale kilka kolejnych spacerków po dziedzińcu schroniska pokazuje, że Lolusia interesuje wszystko i zaczyna czekać na kontakt z ludźmi. Kto da dom starszemu już psiakowi, który potrzebuje tylko odrobiny miłości i zainteresowania, żeby znów poczuć się bezpiecznie. Ten dom dostanie wspaniałego towarzysza, który odwdzięczy się miłością i przyjaźnią. SZUKAMY DOMKU DLA LOLKA!
-dogaduje się z innymi psami,ostatnio,kiedy stał się starszym psem dwukrotnie został pogryziony.Raz bardzo grożnie przez amstafkę Zulę oraz Uziego ,wieloletniego towarzysza schroniskowej niedoli
-do dzieci stosunek nieznany,
-na kota schroniskowego nie reaguje,
-Loluś całkiem dobrze chodzi na smyczy,ale nie lubi opuszczać schroniska.Jeśli spaceruje to na najbliżej położonej schroniska łące.Odmawia dalszych spacerów.Uwielbia za to bieganie po dziedzińcu schroniska.
-do obcych nieufny,
-ponadto łagodny,delikatny i czasami bardzo radosny psiak
-marzę dla Lolusia o domku z kanapą ale jak będzie dom i ogród i ciepła buda oraz możliwość wejścia do domu to tez może być,
-Loluś jest zdrowy .Jest też regularnie odrobaczany,szczepiony .Jest po zabiegu kastracji,
-pozwala na dotyk,więc pewnie przy zabiegach pielęgnacyjnych nie byłoby większych problemów.W uszy pozwolił sobie zajrzeć i nie protestował.
Loluś ma 11 lat ,w schronisku przebywa około 7 lat.
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...