Jump to content
Dogomania

Powiedz, gdzie cię boli"


Sawanna

Recommended Posts

[url]http://www.wydawnictwoliterackie.pl/okladki/2021.jpg[/url]

"Doktor Nick Trout, autor i narrator, to oddany swojej pracy lekarz weterynarii. Łagodny dla zwierząt, empatyczny dla właścicieli, wyrozumiały dla stażystów i rezydentów, którzy w zawodzie stawiają pierwsze kroki i popełniają gafy. Skomplikowane operacje, trafne diagnozy, fortele, które pozwalają poskromić strach i nieufność zwierzęcych pacjentów i ich przerażonych właścicieli, to jego chleb powszedni.
Jest świetnym lekarzem, ale również człowiekiem, który kocha ludzi i zwierzęta, dlatego jego opowieść o weterynaryjnej codzienności przypomina jeden z bardziej emocjonujących odcinków [I]Ostrego dyżuru[/I] czy [I]Doktora House[/I].
Doktor Nick Trout nie tylko odsłania kulisy pracy chirurga-weterynarza, nie tylko barwnie i zajmująco, nie stroniąc od anegdot, opowiada o życiu kliniki, ale przy okazji opisywanych przypadków zastanawia się nad możliwymi przyczynami feminizacji swojej profesji; rolą Internetu w relacjach lekarz-właściciel pacjenta; stosunkowo dużym odsetkiem samobójstw wśród weterynarzy i ich możliwym związkiem ze zwierzęcą eutanazją; skutkami obżarstwa u zwierząt domowych; rolą dobrych umiejętności komunikacyjnych weterynarza i granicami stosowania chirurgii plastycznej u zwierząt.
Większość opisywanych przypadków to psy i koty, ale zdarza się też pewien egzotyczny żółw, którego hiperaktywne życie seksualne doprowadza na stół operacyjny, oraz nabyty przez młodego mężczyznę w celu poprawy swoich notowań u kobiet pies, który niespodziewanie okazuje się być – częściowo– suką.
Dzień chirurga kończy się zabiegiem usunięcia z przewodu pokarmowego kota Snowballa… sznurówki… Ale tak na prawdę, dzień pracy doktora Trout’a nie ma początku, ani końca, a telefon z kliniki najbardziej lubi dzwonić w środku nocy."
[url]http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=2021&PHPSESSID=b8d423ea5a7ebfa7476dc6060b2705a6[/url]


Czytaliście??Kupiłam to 2 dni temu jak na razie jestem na początku.Wg mnie fajna książka ale autor mógłby mniej skupiać się na szczegółach;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Litterka']Kupiłam tu, na bazarku jakiś czas temu. Zaczęłam czytać w środę i w ciągu jednego dnia przeczytałam, sama nie wiem, kiedy 180 stron. Jeśli nie macie czasu, błagam, nie dotykajcie tej książki! Wciąga![/QUOTE]

Wciąga strasznie, nie mogłam się od niej oderwać ;) Polecam! ;)

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam. Książka do płaczu i śmiechu (choć czasem przez łzy). Genialny lekarz i rewelacyjne podejście do zwierząt. Bardzo, bardzo ludzkie, czego czasem brakuje u naszych wetów, traktujących psy jak przedmiot, bądź egzemplarz naukowy.
Mnie się właśnie podoba, że autor skupia się na szczegółach; można dowiedzieć się wielu rzeczy o własnym czworonogu ;)

Link to comment
Share on other sites

Mnie się ta książka bardzo podobała, nie jest to zwykła wymyślona powieść, a jeden dzień z życia lekarza przepleciony wspomnieniami z całej jego drogi zawodowej, opisuje jak zdobywał wiedzę ale też nie pomija właścicieli czworonogów co się chwali:). Jak ktoś myśli o weterynarii to bardzo polecam:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Przeczytałam kilka miesięcy temu.
Gorąco polecam, nie tylko miłośnikom psów.
Pozycja niebanalna.
Sporo w niej akcji, żartu, wzruszeń (ale bez przesłodzenia), refleksji i przede wszystkim żywej weterynarii.
Weterynarz, którego nie zjadła rutyna i nie dopadła znieczulica ... oby takich więcej i nie tylko w książkach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...