Jump to content
Dogomania

Karmy z preparatami chroniącymi stawy


Jureja

Recommended Posts

[quote name='Jureja']Nor(a) a Twoj tez jadla royal wet.odpowiedni do jej masy ciala?(moze ten sam co raja tylko juz dobrze nie pamietam jaki to byl).
[/quote]

Dla psów do 1 roku ważących do 25 kg :roll: , taki jadła. Jak tak teraz na to patrzę to może aż nazbyt oszczędnościowo (obecnie waży 27kg..i tą wagę zamierzamy utrzymać, bo jest chyba optymalna dla jej budowy, wrostu ma 59cm).

Zresztą zobacz sama:
Na 1 zdjęciu to mało proporcjonalne "[B]COŚ[/B]" z przykrótkimi łapami, dużym łbem i za ciężkim przodem to Blue, w wieku może nieco mniej niż 8 miesięcy, ale niewiele. Długo tak właśnie wyglądała.
Zdięcie niżej zrobione gdy miała 11 miesięcy (3 miesiące odkarmiania gotowanym, z tym że tez z umiarem..nigdy "pod korek"..i wszystko raczej chude)


[IMG]http://milka.net.pl/vega/blu01.jpg[/IMG]

[IMG]http://milka.net.pl/vega/blu02.jpg[/IMG]


Przesadziliśmy za młodu może trochę..ale w rezultacie wyszło chyba dobrze. Gdzieś słyszałam że większość psów domowych jest jednak przekarmionych niż niedozywionych. A ludzie od których przyjechała druga (Vega) kazali nam szprycować ją fosforanem wapnia...wrrrrr :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wspanialy pies z niej wyrósł;) Faktycznie dobrze Wyszliscie na takim zywieniu.Ale moja Raja w wieku osmiu m-cy wyglada jak Twoja Blue w wieku11:crazyeye: .Wiem,ze to inna rasa ale rodezjany to psy o mocnej budowie jak gordony.Co o niej sadzisz,czy ona nie rośnie zbyt szybko:[IMG]http://i25.photobucket.com/albums/c81/jureja/DSCN1858.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja'].Wiem,ze to inna rasa ale rodezjany to psy o mocnej budowie jak gordony.Co o niej sadzisz,czy ona nie rośnie zbyt szybko:[/quote]

Jak dla mnie to ona jest proporcjonalna i o ładnej szczupłej (nie chudej) figurce. Choć przyznam, że jestem absolutny laik jeśli chodzi o rodezjany:oops: .
Mierzyłaś jej wzrost?..jak to się ma do wzorca?. A rodzice jacy byli? Pytam bo rodzice Blue nie są jakoś wysocy i smukli..raczej bardziej krępi (taki pierwotny typ gordona raczej). Stąd się zastanawiam nad tym, że siostra Blue o której pisałam wyrosła taka jak trzcina wysoka. Tyle, że u niej widać, że kości rosły szybciej niż reszta (widać te kości po prostu..biodrowe, kręgi na grzbiecie też można liczyć). Stawiam tu jednak na żywienie. U Rai się nie rzuca w oczy, że cos jest nie tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']Jak dla mnie to ona jest proporcjonalna i o ładnej szczupłej (nie chudej) figurce. [/QUOTE]
Mnie też się wydaje bardzo ładną sunią.
Spokojnie [B]Jureja[/B], dobrze, że sunia teraz, kiedy jeszcze rośnie, jest lekka i szczuplutka. Z czasem zacznie nabierać masy, rosnąć w zwyż pewnie już przestaje... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja chyba wszędzie dopatruje sie jakis nieprawidlowosci od czasu jak stwierdzono u niej dysplazje...raja ma w tej chwili 63cm,czyli jak dalej bedzie rosla w tym tempie to przekroczy wzrost typowy dla rasy tj.61-66cm.nie dobrze dla stawów:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Ja chyba wszędzie dopatruje sie jakis nieprawidlowosci od czasu jak stwierdzono u niej dysplazje...raja ma w tej chwili 63cm,czyli jak dalej bedzie rosla w tym tempie to przekroczy wzrost typowy dla rasy tj.61-66cm.nie dobrze dla stawów:shake:[/quote]

Acha..czyli w połowie przedziału się mieści. Nie podejrzewam, żeby aż parę cm poza wzorzec jeszcze miała wyrosnąć :roll: . Mogę Ci powiedzieć jak z Vegą było, bo akurat dokładnie to pamiętam. Miała niecałe 9 m-cy jak odbieraliśmy Blue z hodowli. Hodowczyni (mająca też seterkę irlandzką tyle, że czerwono-białą) powiedziała nam, że Vega urośnie jeszcze...ale minimalnie ..tak z centymetr. I rzeczywiście tak się stało. Po prostu jakby wcześniej osiągneła swój właściwy wzrost. Dodam jeszcze, że Vega to od początku wielki szczeniak, największa z miotu..z której wyrósł dość potężny w budowie seter (w tej chwili na diecie odchudzającej), ale wzrostu normalnego i to mimo tego, że był czas kiedy w wieku paru miesięcy nienaturalnie szybko rosła :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie masz sie co martwic o bilans jeśli nie bedziesz dodawac witamin minerałów,ani innego pokarmu.
o Barfie nie slyszalam.ja myślałam jeszcze o Bewi dog... a moze lepiej gotowac psu dopoki nie skonczy 1,5 roku a potem przejsc na suche?(karmy dla doroslych psow sa znacznie tańsze)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madalenka']:D:D:D BARF to nie sucha karma. To naturalne jedzonko, gotowane. [/QUOTE]
Dla ścisłości BARF to jedzonko NIE gotowane. O BARFie jest tu osobny topik, zapytaj tam o dietę i bilansowanie :p
[QUOTE]Czyli mowisz, ze nie mozna dodawac psom do jedzenia witamin????!![/QUOTE]
Jeśli dajesz suchą karmę z wysokiej półki to nie wolno dodawać już suplementów, chyba, że weterynarz karze inaczej (bo np. badania wykażą jakieś braki).

A karm oprócz Royala i Eukanuby masz na rynku kilkadziesiąt i wszystkie już zostały omówione na Dogomanii :cool1:

Link to comment
Share on other sites

hmmmmm...a ja tu się wypowiem w sprawie tego BILANSU. Koleżanka ma 10 m-cznego owczarka niemieckiego. Ostatnio robiła prześwietlenie w kieunku dysplazji. Wyszło coś nie tak - dotychczasowy jej wet od razu chciał ciąć, więć zasięgnęła języka u innego - cenionego w moim miescie weta - organoleptycznie stwierdził, że pies ma rozchwiane stawy. Spytał się czy do suchej karmy dostawał jeakies dodatkowe preparaty - oczywiście nie dostawał - no bo wiadomo - BILANS (dodam, że koleżanka ma hopla na punkcie karm, więc dostawał te z najwyższej półki). No i obecnie jest przestawiany na mieszane żarcie z kupą suplementów witaminowych, artroflex, i inne cuda...No i co na to powiecie??
Dodam, że miał robione badania krwi i proporcie między wapnem i fosforem (dobrze mówię??) sa na szczęście oki:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2'] No i obecnie jest przestawiany na mieszane żarcie z kupą suplementów witaminowych, artroflex, i inne cuda...No i co na to powiecie??
[/QUOTE]
Zobaczymy co z tego pieska wyrośnie... :cool3:
Też znam takiego jednego mordziaka, który wsuwał od małego dobre karmy, po czym w wieku kilku miesięcy właścicielka zauwazyła, że pies się "rozjeżdża". Okazało się, że psiunio nie przyswaja wapnia jak należy... Mimo terapii różnymi preparatami psa już nie udało się w pełni wyprostować (a miał być wystawowy :roll: ). Jest na tyle dobrze, że nie ma żadnych problemów z chodzeniem, nic go nie boli, będzie żył długo i szczęśliwie, ale wygląda jak ciapa ;)
Ryzyko jest zawsze, zwłaszcza jak się karmi "najlepszymi" karmami, które nie wszystkim psom służą. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']No i obecnie jest przestawiany na mieszane żarcie z kupą suplementów witaminowych, artroflex, i inne cuda...No i co na to powiecie??
[/quote]


Mój młodszy pies nie dostawał nigdy żadnych witaminowych cudów, wapnia czy innych. Dostawał tylko artroflex. Rośnie pięknie..stawy były 2 razy kontrolowane przez specjalistów z SGGW. Starszy pies był "pasiony" gotowanym z masą dodatków i w wieku 7 m-cy wyszła mu cięzka dysplazja. Także może być odwrotnie, tylko trudno zwalić to wszystko na żarcie, bo niestety nalezy na genetykę bardziej. Jureja bardzo dobrze gdzieś napisała o tym (nie pamiętam gdzie), także ona pewnie dopowie lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']trudno zwalić to wszystko na żarcie, bo niestety nalezy na genetykę bardziej. [/quote]

Dokladnie!wiekszosc zależy od genotypu danego psa.:cool1:
Ja podaję mojemu dysplastykowi preparaty wit.-wapniowe,dopasowane do masy ciala psa+subst. na stawy dożylnie,a dieta jest raczej malo tlusta i umiarkowanie kaloryczna.Narazie jest o.k;)
Poprzedni pies z lekką HD dostawal spore ilosci mięsa,wapn,fosfor,wit.i arthroflex,wiec dieta wysoko bialkowa i b.kaloryczna),jako kilku miesieczne szczenię byla troche przeforsowywana.Ale tez bylo w porzadku,nigdy nie miala silnych objawow,w pelnej soprawności dożyla 8 lat(normalnie jak na bernardyna);) .
Więc chyba wiele zalezy od genów.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Ponieważ każda sroczka swój ogonek chwali to ja polecam z pełnym przekonaniem ACANĘ bo sama nią karmię mam duże psy które na wystawach dostają oceny doskonałe.Odsyłam do strony gdzie są dokładne składy ilościowo-jakościowe w zależności od wieku i rodzaju karmy a także charakteru psa należy dobrać odpowiednią jeśli to jest jeszcze szczenię dużej rasy przed 18 miesiącem życia to polecam Puppy Large breed jeśli dużo biega to De Lux porównaj składy,naprawdę serdecznie polecam.
Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gasyou']Przepraszam Ika że się czepiam, ale czy uważasz że reklamowanie we wszystkich topicach karmy którą sprzedajesz (vide podpis) jest w porządku. Nie mam nic przeciwko acanie ale taka nachalna reklama mnie zniechęca.[/quote]No ale z drugiej strony jaką karmę ma Ika polecać, skoro to Acanę uważa za najlepszą? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ika07']Witam!
Odsyłam do strony gdzie są dokładne składy ilościowo-jakościowe w zależności od wieku i rodzaju karmy a także charakteru psa należy dobrać [/quote]

gdzie sa te sklady ilosciowe?ja widzialam na tej stronie,do ktorej masz link tylko ogolny sklad;jest napisane,że karma zawiera glukozaminę i chondroityne ale nie jest napisane ile tego jest.

podobnie jest w przypadku karmy Arion,czy to znaczy,ze ilosci preparatow na stawy sa śladowe?(podana jest natomiast zawartosc innych subst.)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przepraszam jeśli ktoś to odebrał za nachalność ale zaznaczyłam , że każda sroczka swój ogonek chwali...myślę że znalazłabym tu osoby , które znacznie dobitniej zachęcają do różnych karm, tyle że zachęcać to nie to samo co nakłaniać-a karma nie potrzebuje zbytnio reklamy a zwłaszcza nachalnej bo i bez tego ma świetną opinię.Pozdrawiam IKA

P.S.Jeśli chodzi o składy to pisałam o stronie głównej ,nie mojej, a tam są dokładne ilości chondroityny i glukozaminy dla każdej z karm;)

Link to comment
Share on other sites

Moje owczarki są odchowywane na karmach dla ras duzych, ale raczej ze względu na zawartośc białka, tluszczu oraz wapna i fosforu niż na dodatki związen ze stawami. Jak wiadomo jest to rasa zagrożona dysplazją a ona oprócz genetycznych przyczyn podobno ma tez przyczyny na tle odżywiania (chociaz bardziej wierzę w geny). Staram sie więc trzymac szczenięta chudo, żeby tych stawów nie obciążać, nie podaje im nic prócz dodatków na stawy typu arthroflex, arthrofit itd... i odkąd przestrzegam tego nie mam problemów z rozwojem, uszy szybko stają, nie maja kulawizn, prześwietlenia A... także chyba nie ma reguły...

Link to comment
Share on other sites

Czyli podajesz tylko suche i arthroflex,czy gotujesz też?
ja na razie daje surowe mięso z makaronem i preparat witaminowo-wapniowy(środek na stwy podalam dozylnie).ale zastanawiam sie czy nie zrezygnować z tych witamin,bo proporcja wapna do fosforu jest w tym preparacie 2,1 do 1 .We wszystkich karmach dla duzych ras jest ok.1,1 do 0.9.czy mozna nie podawac dodatkowo wapna i fosforu,czy samo mięso wystarczy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...