Jump to content
Dogomania

Karmy z preparatami chroniącymi stawy


Jureja

Recommended Posts

Mój Wicko żył 15 lat i gdyby nie rak ,to pewnie jeszcze by żył. Nie powiesz mi ,że waga 60 kilo dla ONka jest dobrą wagą .Wicko jak miał 9 lat jeszcze startował w klasie weteranów i wszyscy mu dawali 6 latek.Wagę miał 40 kilo ,a był można powiedzieć przerośnięty ,bo 66,5 cm.Był bardzo masywnym psem o super umięsnieniu i ogromnym temperamencie . Bardzo mi go brak .Jednak sprawy stawowe i z kręgosłupem często wychodzą w starszym wieku ,a 8 lat ,to jeszcze młody pies .
Co do Royala ,to ja nie mam dobrego zdania o tej karmie ,bo ma w sobie sztuczny barwnik i chemiczne konserwanty ,a jeszcze zawiera soję. Skład gorszy niż u tańszych i wg.mnie lepszych karm .Te co są naturalnie konserwowane ,bez dodatku BHT,BHA ,bedą zawsze lepsze od tych chemicznie konserwowanych . Karmienie mieszane nie można nazwać karmieniem karmą ,bo nie jest to tylko karma i pies dostaje dodatkowo mięso ,lub gotowany posiłek .Moje psy jedzą tylko karmę i mam obraz w 100% walorów karmienia dobrą karmą.
Oczywiście wybranie karmy jest tylko indywidualną sprawą własciciela ,ale uświadomic koniecznie trzeba sobie to ,czy kupujemy zdrową dobrą karmę ,czy nie i czy ktoś nie winduje cen za wcale nie najlepszy produkt.
Ja sądzę ,że jest sporo lepszych karm niż Royal ,a cenowo przystępne .Royal jest produkowany przez firmę robiącą Pedigree i do tej firmy nie mam zaufania .Wiem ,że np. Niemiecki Royal jest trochę inny niż ten z Wegier sprzedawany w Polsce ,a jaki będzie ten produkowany w Polsce ,to zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SAWA']Co innego jak pies ma problemy ze zdrowiem ,ale to już musi być cały zestaw badań i odpowiednie postępowanie .Nawet czytając ulotki z preparatów typu Artloflex ,mozna wyczytać ,że po kilku tygodniach powinno sie zrobić przerwę .Karmy zawierające profilaktyczną dawkę glukozaminy i chondroityny ,nie przerywa się w stosowaniu i wtedy organizm ma cały czas małą ,ale skuteczną ochronną dawkę tych związków,dodatkowo ilość wapna i witamin daje pewność ,że nie jest przekroczone dzienne zapotrzebowanie[/quote][B]SAWO[/B], chyba jednak niezbyt dokładnie czytasz ulotki :roll: Otóż "przerwa" w podawaniu Arthroflexu dotyczy właściwie tylko i wyłącznie [B]dawki leczniczej[/B]. Taką dawkę powinno się podawać od dwóch do sześciu tygodni. Po czym wcale nie trzeba robić przerwy, można wciąż podawać [B]dawkę podtrzymującą[/B]. Tu już własciwie nie ma żadnych ograniczeń czasowych.
W ulotce jest co prawda napisane, że u psów młodych powinno się podawać preparat przez 3 miesiące, ale tak naprawdę ograniczenie to nie wynika z możliwości wystąpienia jakichs skutków ubocznych, a stąd, że dłużej podawać nie trzeba... Skąd to wiem? A stąd choćby, że u psów z występującą dysunkcją ruchu preparat w dawce profilaktycznej można stosować "do ustąpienia objawów", a więc tak długo, jak potrzeba. Jednocześnie producent zapewnia, że preparat nie ma jakiegokolwiek działania toksycznego...

Przeczytaj sobie choćby [URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?cPath=23_47&products_id=533"]ten opis[/URL]
A [URL="http://www.centrowet.pl/gfx/produkty/1d488afbb4933b509dc45d5b3c487a80.jpg"]tutaj[/URL] jest scan ulotki Arthroflexu.

Otóż SAWO, zarówno w PROFormance, jak i w większości innych karm bytowych dawki glukozaminy i chondroityny są sporo mniejsze, niż w dawce profilaktycznej (czyli podtrzymującej) Arthroflexu. A w takich na przykład Stanach Zjednoczonych psom i tak podaje się dużo większe dawki tych związków, niż te w Arthroflexie...
:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ,te preparaty są nie dla zdrowych i prawidłowo rozwijających się psów ,lecz dla psów z problemami stawowymi ,albo z bardzo obciążonymi stawami.ja wyrażnie napisałam ,że piszę o zdrowych psach ,takich co ilość tych składników w karmie zawierającej je wystarcza do prawidłowego działania stawów .Oczywiście ,że dawka podtrzymująca może być stosowana przez długi czas bez szkody dla organizmu ,ale to jest dawka podtrzymująca chory lub nadwyrężony staw ,a nie ma potrzeby ładować w zdrowego psa takich ilości glukozaminy i chondroityny.Myslę ,że przy zdrowym psie karma z tymi związkami ,nawet w tak niewielkiej ilości jest wystarczająca .Ja z obserwacji mojego starego psa i suki przyznam się nie miałam rewelacyjnych efektów ,jak chodziły tak i po tych preparatach (w leczniczych dawkach ,a potem podtrzymujących ) chodziły i nie było lepiej .Teraz od szczeniaka daję karmę z tymi związkami i nie mam problemów ,więc wydaje sie ,że jest to wystarczająca ilość dla zdrowego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madalenka'] Tylko sie podejrzanie czesto drapie: to normalne, pchly, czy karma???? :p[/quote]

A drapie się od czasu zmiany karmy?To może być związane z przebiałkowaniem.Moja tez sie drapała po royalu,bo nieco niedokładnie odmierzałam dawkę.
Ale to mogą być tez pasożyty,albo alergia.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli drapie się często od dłuższego czasu to nie jest raczej normalne:roll:
Jeśli będzie sie mocniej drapać to coś by trzeba zrobić,ale pamiętam,że moje psy w pewnym okresie też się drapały jako szczenięta i w końcu przestały...chyba nie ma powodów do zmartwień.obserwuj ją;) .

Link to comment
Share on other sites

polecam karmę Acana oraz Bento kronen
na bento byla moja poprzednia suka i było ok
Wiki jest na Acanie i bardzo sobie chwalimy. Doszliśmy do tej karmy metodą prób i błędów :)
No, oczywiście dostaje też gotowane - pręgę wołową
Ewa

Link to comment
Share on other sites

pytam bo hodowca skad biore szczeniaczka w siepniu karmi gilpa i tez sobie chwali..wiec jak karma bedzie ok to po co mam zmieniac..oczywiscie dodatkowo bede dawac arthoflex...od jakiego wieku mozna go podawac? lepszy w tabletkach czy w plynie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Wiesz ,te preparaty są nie dla zdrowych i prawidłowo rozwijających się psów ,lecz dla psów z problemami stawowymi ,albo z bardzo obciążonymi stawami.[/quote]
No własnie nie ;) Wielu hodowców/właścicieli młodych psów podaje ten preparat w dawce podtrzmującej zdrowym psom, jako profilaktykę.

[quote name='SAWA']ja wyrażnie napisałam ,że piszę o zdrowych psach ,takich co ilość tych składników w karmie zawierającej je wystarcza do prawidłowego działania stawów[/quote]
To zbyt złożony problem, więc trudno stwierdzic, czy dawki w karmie są wystarczajace, czy nie... Na pewno sa mniejsze, niż podawane profilkatycznie zdrowym psom dawki w specjalistycznych preparatach.

[quote name='SAWA']Oczywiście ,że dawka podtrzymująca może być stosowana przez długi czas bez szkody dla organizmu ,ale to jest dawka podtrzymująca chory lub nadwyrężony staw ,a nie ma potrzeby ładować w zdrowego psa takich ilości glukozaminy i chondroityny.Myslę ,że przy zdrowym psie karma z tymi związkami ,nawet w tak niewielkiej ilości jest wystarczająca .Ja z obserwacji mojego starego psa i suki przyznam się nie miałam rewelacyjnych efektów ,jak chodziły tak i po tych preparatach (w leczniczych dawkach ,a potem podtrzymujących ) chodziły i nie było lepiej .Teraz od szczeniaka daję karmę z tymi związkami i nie mam problemów ,więc wydaje sie ,że jest to wystarczająca ilość dla zdrowego psa.[/quote]A mnie się wydaje, że to jednak geny zadziałały, a nie karma ;)
Zdrowy pies, bez predyzpozycji do chorób stawów będzie zdrowy nawet jesli będzie karmiony karmą bez glukozaminy i chondroityny ;) A takiemu z predyspozycjami niestety ta znikoma dawka, jaką je w karmie może nie wystarczyć - i problemy ze stawami się pojawią.
Również większa dawka może nie wystarczyć, bo przypominam, że nie ma jeszcze badań potwierdzających stuprocentową skuteczność glukozaminy i chondroityny. Wiadomo, że niestety niekiedy w ogóle nie działają, ale nie wiadomo czemu. Nie wiadomo też, czy w przypadkach, w których po podawaniu glukozaminy i chondroityny stawy poprawiły się, to naprawdę te związki pomogły, czy może jednak coś innego zadziałało...

Ja u swojej Sabiny, która ma zdiagnozowane zwyrodnienie stawu łokciowego też nie zauwazyłam poprawy, a Arthroflex podawałam jej przez ok. pół roku (opakowanie półlitrowe).

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Zgadzam się z tym co napisałaś .Wiem ,że jak pies ma problemy ,to można podawać te preparaty ,a jak stawy są zdrowe ,to takiej potrzeby nie ma. Mam doświadczenie nie tylko na psach ,ale na własnym mężu .Miał operację jednego kolana własnie z powodu stawu sportowca i tyle co on się nałykał tych preparatów ,to powinien biegać (gdyby działały ) Nie biega i stawy go bolą.Moje rozmowy z ortopedami i wetami też nie potwierdzają leczniczego działania tych związków ,ale dla własnego czystego sumienia podawałam przez parę lat .Teraz już nie daję ,bo wiem ,że jak pies ma mieć dysplazję ,to będzie miał ,a jak nie ,to nie. Oczywiście pisząc to ,biorę pod uwagę zadbane i odżywione psy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Teraz już nie daję ,bo wiem ,że jak pies ma mieć dysplazję ,to będzie miał ,a jak nie ,to nie.[/quote]Dlatego ja na przykład wolałabym, żeby w zwykłych bytówkach w ogóle tych związków nie było, bo wtedy karma byłaby tańsza, a ja miałabym więcej pieniędzy, zeby w razie czego kupić psu specjalistyczny preparat gdzie dawki są większe ;)

Ale ja tu pitu pitu, a własnie zamówiłam worek karmy dla dużych ras, zamiast zwykłego Maintance'a własnie dlatego, że Large Breed zawiera glukozaminę i chondroitynę :lol: Mimo, że tych związków jest w karmie naprawdę niewiele, a od maintance'a jest znacznie droższa. Tak więc teoria sobie, a życie sobie :lol: Wolałabym po prostu nie mieć tego wyboru ;)

Link to comment
Share on other sites

Raczej cena nie jest aż tak znacząca ze wzgledu na dodatek glukozaminy i chondroityny ,a przyczyną drogiej karmy są jej składniki i jakośc produktów w niej .Karmy dla szczeniąt i psów pracujących (wysoko - energetyczne ) zawsze bedą miały cenę wyższą od tych bytowych ,tak jak jagnięcina od tych z kurcząt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ktoś tu polecał Acanę. Mojemu psu wyraźnie nie służyła Acana Puppy Junior. 2 miesiące był na tej karmie i przez bite 2 miesiące chorował, zaliczył 3 zapalenia różnych cześci ciała ;) i wymioty, kupa nie fajna.

Potem był na BARFie i było super, dodawałam glukozaminę i chondroitynę.

Teraz Royal na stawy. I o tym jest ten topic.

Więc chciałabym go trochę odświeżyć i spytać co sądzicie o takich karmach dla psów chorych. Mam na myśli Hillsa na stawy, Eukanubę sensitive joitns i Royala Mobility Support i Mobility Special Large Breed? Ktoś próbował? Mój pies je Royala i BARDZO mu służy. Ale ja nie ufam jakoś producentom karm i chciałabym zmienić za jakiś czas na inną z ww. karm. Ktoś coś wie?

W ogóle ja jakie schorzenia podajecie karmy z dodatkami chondroityny i glukozaminy?

Link to comment
Share on other sites

Dla mojej jamnicy (niedomykalność zastawek, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa b. zaawansowane ,b. wrażliwy przewód pokarmowy- sunia ma 8,5 lat) Podaję gotowane jedzonko , przekąski z Orjena i CANIVITON FORTE (b. dobry preparat dla psów z problemami stawowymi, skłonnością do nadwagi -ma chondroitynę , L-karnitynę , czarci pazur, jod )
Generalnie bardziej dowierzam metodzie karma i osobno suplementy niż "jedno w drugim".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']1stchoice ktorym karmie moja sunie ma chondroityne i glukosamine. zamow sobie próbki na [URL="http://www.1stchoice.com.pl"]www.1stchoice.com.pl[/URL] (dla large breed)[/quote]

Napisałam im maila z pytaniem o karmę i próbki :) Ciekawe czy wysyłają :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...