Jump to content
Dogomania

Straż dla Zwierząt - oddział Wrocław


MilenaDz

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

Spotkanie w czwartek 23.03.2006 o godzinie 16 , w domu jednej z "kociar", w środmiesciu. Godzina moze byc przesunieta na 17 jesli to komus za wczesnie.

Zainteresowanych prosze o maila to podam dokladny adres - co pozwoli mi tez zorientowac ile ogolem bedzie osob (musimy przygotowac krzesla ;-) )

Generalnie - szukamy narazie czlonkow, a inspektorat to dalsza perspektywa i kazdy bedzie mial szanse sie zorientowac zanim podejmie sie takiej funkcji, zacznie uczyc i przechodzic szkolenia.

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

[quote]ale każdy z nas jest raczej myślacy, ma serce i intuicję - jak dotąd potrafiłam ocenic sytuację kierując się właśnie nimi ale może czas się doszkolić[/quote]
Wlasny rozum moze wystarczyc, jesli przyjdzie do oceny zwierzat ktorymi sie interesuejmy i ktore znamy.
Prosty przyklad. Dostajesz zgloszenie, ze legwan zielony w sklepie zoologicznym ma tragiczne warunki i zaawansowane MBD. A nawet nie wiesz co to jest MBD. Jedziesz zobaczyc, i nie masz pojecia czy ten legwan jest faktycznie chory czy nie, bo nie wiesz po czym poznac objawy choroby. Przy okazji nie zwracasz uwagi, ze jaszczur nie ma zarowki grzewczej, bo nie wiesz, ze temperatura pokojowa cieplego sklepu to dla niego za malo. Albo inny: nigdy nie jezdzilas konno i konia widzialas tylko w TV - potrafisz ocenic, czy ma opuchniete nogi albo przerosniete kopyta? Najpierw musisz wiedziec, jak to powinno wygladac. Straznik z duza wiedza o roznych zwierzetach nie tylko zrobi lepsze wrazenie ale i jemu bedzie sie lepiej pracowalo, bedzie mial wieksza pewnosc siebie. I tak napewno ogrom wiedzy bedzie pozniej zdobywany w praktyce, bo nie da sie takiej ilosci informacji jaka moze sie przydac przyswoic na raz, w teorii.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

spotkanie przesuwamy na czwartek 17sta - bo latwiej bedzie wielu osobom dojechac z pracy

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

[URL="http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3217012.html"][COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3217012.html[/URL]

w krakowie juz sie ponoc zorganizowali lub w najblizszych dniach to nastapi (formalnosci znaczy sie)

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

podbijam, spotkanie w czw o 17, adres podaje zainteresowanym na pw
ja bede tam juz po 16 zeby spokojnie pogadac z "głównodowodzącą" - znaczy sie osoba ktora to organizuje dobrowolnie

Edited by MilenaDz
Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Przepraszam, że dopiero dziś dotarłam na forum, ale ostatnimi czasy jestem dość rozbiegana. Jestem jak to określiła kolezanka we wcześniejszym poście " głównodowodzącą" choć wcale się tak nie czuję, bo choć to na mnie lezy brzemie pełnomocnictwa ZG chce aby to co możemy stworzyć było wspólnymi osiągnięciami, a nie zasługami dowodzących bardziej czy mniej. Spotkanie z ludźmi z Miau mamy umówione na czwartek na 17-stą. Jeśli ktoś z tego forum wyraża chęć spotkania, a termin nie pasuje mu służę swoim czasem indywidualnie. Wystarczy czy telefon, czy krótka informacja na gg (4169127) i się umówie bardzo chętnie z każdym kto uważa że warto podjąc trud stworzenia takiej jednostki terenowej w naszym okręgu.
Jeśli chodzi o mnie nigdy nie byłam związana z TOZem, ani z żadnymi innymi tego typu instytucjami. To co robie w chwili obecnej robie całkowicie dobrowolnie i bezpłatnie. Jestem hodowcą, nie jest mi obojetne cierpienie zwierząt i zalezy mi na tym aby było przestrzegane prawo. Tyle w kilku słowach o mnie:lol:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=darkblue][B]Sposoby realizacji celu: [/B][/COLOR]
1)Podejmowanie wszelkich interwencji i kontroli dotyczących dobrostanu
zwierząt, do których upoważnia Patrol interwencyjny SAtraz dla
Zwierząt obowiązujące prawo.

2)Inicjowanie wspólnie z instytucjami państwowymi i samorządowymi
działań mających polepszyć egzekwowanie prawa dotyczącego zwierząt
oraz rozwój Patrolu Interwencyjnego Stowarzyszenia.

3)Wspólnie z Policją, Strażą Miejską oraz Izbą Celną w ujawnianiu i
ściganiu sprawców przestępstw i wykroczeń przeciwko zwierzętom.

4)Współdziałanie z Państwową Inspekcją Weterynaryjną w zakresie
kontroli dobrostanu zwierząt i przestrzegania przepisów i rozporządzeń
ustawy o ochronie zwierząt.

5)Kontrolę dobrostanu zwierząt w schroniskach, ubojniach, hodowlach,
handlu i transporcie.

6)Kierowanie wniosków do organów ścigania o podjęcie czynności
zmierzających do wykrycia i ukarania sprawców.

7)Uczestnictwo w sprawach karnych toczących się przed sądami
powszechnymi.

8)Opiniowanie i nadzorowanie akcji wyłapywania zwierząt.

9)Współpracę ze środkami masowego przekazu w nagłaśnianiu
najważniejszych tematów związanych z realizacją przepisów ustawy o
ochronie zwierząt przez Patrol Interwencyjny Stowarzyszenia.

[B]10)Występowanie z inicjatywami w zakresie wydawania przepisów
dotyczących praw zwierząt oraz współuczestniczenie w tworzeniu aktów
prawnych z tym związanych.
[/B]
11)Prowadzenie działań zmierzających do zmniejszenia populacji
bezdomnych zwierząt.

12)Organizowanie i prowadzenie lecznic i klinik dla zwierząt.

13)Tworzenie schronisk dla bezdomnych zwierząt i prowadzenie we
własnym zakresie oraz działanie na rzecz tworzenia schronisk dla
bezdomnych zwierząt i prowadzenie ich w formie zleconej.

14)Podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie ochrony zwierząt.

15)Prowadzenie działalności propagandowej i wydawniczej w zakresie
ochrony zwierząt.

16)Prowadzenie szerokiej działalności edukacyjnej w zakresie ochrony
zwierząt.

17)Współpraca z instytucjami oświatowo-wychowawczymi w zakresie
wychowania dzieci i młodzieży w duchu humanitarnego stosunku do
zwierząt.

18)Propagowanie i organizowanie szkoleń dla Patrolu Interwencyjnego
etatowych i społecznych Stowarzyszenia.

19)Współpraca z krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi
instytucjami oraz organizacjami zajmującymi się ochroną zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

dla formalnosci ostatni raz przypominam ze dzis o 17 spotkanie

Edited by MilenaDz
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

i po spotkaniu
bylo owocne mimo ze nikt z dogomaniakow sie nie zjawil :-(
jest juz zapisanych 13 osob i jeszcze kilka w najblizszych dniach ma umowione wizyty u Rashid na podpisywanie listy (ktora zostanie wyslana dopiero jak wszystko bedzie dopiete na ostatni guzik, nie wczesniej)
mozna kontaktowac sie z Rashid celem umowienia sie na takowe spotkanie tel 668837245

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

:multi: nareszcie ktos pomyslal! super pomysl, mam nadzieje ze dojdzie do skutku jak najpredzej, ja bardzo czesto ogladam interwencje policji dla zwierzat na animal planet, a rspca to dla mnie wzor, tak powinno byc i u nas! szkoad tylko, ze w Polsce prawo dla zwierzat jest takie nieprzyjazne! mam jednak szczera nadzieje, ze i to sie zmieni i jak spoleczenstwo sie bardziej "ukulturalni" to i dla zwierzakom bedzie lepiej! szkoda ze wyjezdzam niedlugo wiec poki co nie moge sie deklarowac, ale kto wie:lol: zycze wszystkim zaangazowanym samej udanej pracy!!!!! oby zwierzaczki coraz mniej cierpialy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MilenaDz']i po spotkaniu
bylo owocne mimo ze nikt z dogomaniakow sie nie zjawil :-(
jest juz zapisanych 13 osob i jeszcze kilka w najblizszych dniach ma umowione wizyty u Rashid na podpisywanie listy (ktora zostanie wyslana dopiero jak wszystko bedzie dopiete na ostatni guzik, nie wczesniej)
mozna kontaktowac sie z Rashid celem umowienia sie na takowe spotkanie tel 668837245[/quote]

Ja siedzialam ostatecznie z Aksą :shake: [zapewne czytasz dział psów w potrzebie, sunia ma zlamany kręgosłup, potrzebne są regularne wizyty, aby odciążyć Ulv]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

ktos jeszcze? podobno jest juz 20 osob :-) czyli juz blizej niz dalej

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...