Jump to content
Dogomania

Straż dla Zwierząt - oddział Wrocław


MilenaDz

Recommended Posts

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

Pojawił się pomysł - aby we Wroclawiu powstal [B]oddzial Stowarzyszenia "Straż dla Zwierząt"[/B] dzialajacego juz w Warszawie a inspirowanego policja dla zwierzat w Wielkiej Brytanii. Autorytet Stowarzyszenia i jego działalność wzoruje się na Królewskim Towarzystwie dla Zapobiegania Okrucieństwa wobec Zwierząt z Wielkiej Brytanii ( RSPCA ).

linki:
[URL]http://www.strazdlazwierzat.com.pl/[/URL]
[URL]http://www.rspca.org.uk/[/URL]

i jeszcze cos europejskiego znalazlam:
[URL]http://www.eurogroupanimalwelfare.org/[/URL]

Trzeba [B]minimum 30 osób[/B] żeby założyć oddział. Pan Janda przyjedzie zarejestrować go w KRS jak sie zbierze grupa. Z tych osób min. 10 musi być inspektorami/strażnikami, pozostali mogą być członkami.

[B]Członek[/B] podpisuje deklaracje, wpłaca jednorazowe wpisowe min.10zl a potem opłaca składkę miesięczną 2zł (studenci, emeryci, renciści itd) lub 5zł (osoby pracujące). Może robić dla stowarzyszenie to co chce np być domem tymczasowym lub co innego co tam potrafi.

[B]Strażnik[/B] jest umundurowany. Straznicy pelnia duzury 24h pod telefonem (na zmiane tych powiedzmy 10 lub wiecej osob). Oprocz tego jezdza na interwencje - ale nie sami tylko z patrolem strazy miejskiej lub policji. Maja za zadanie nadzorowac te interwencje od strony merytorycznej glownie, oceniac warunki, pomagac w tych interwencjach, ale to nie tak ze sami maja sobie ze wszystkim radzic jak na poczatku myslalam i czego sie obawialam. Maja dzialac na zasadzie strazy miejskiej wspomagajacej prace policji - to bedzie straz dla zwierzat wspomagajaca prace strazy miejskiej i policji. Wczesniej inspektorzy przechodza egzamin do ktorego trzeba sie przygotowac teoretycznie i jest szkolenie praktyczne np jak wylapywac zwierzeta. Jest tez "rozmowa kwalifikacyjna" z panem Janda podobno bo on chce ludzi naprawde powaznych i troszczacych sie o zwierzeta a nie byle kogo. Materialy juz dostalam, troche tego jest, trzeba sie nauczyc np. jak powinno byc w chlewie i jak pies powinien miec "przy budzie" i takie tam bo interwencje beda roznorakie. Tak wiec bycie straznikiem wymaga troche wiecej zaangazowania - ale chyba warto. Sama o tym mysle.

Z tego co sie dowiedzialam mozliwe jest zdobycie pomieszczenia na dzialalnosc Stowarzyszenia tak jak to jest w Warszawie. Mozliwe jest prowadzenie schroniska. Statut jest na stronie SDZ - Straży dla Zwierzat.

[U]Mozliwe jest za jakis czas ze jezeli utworzy sie wiecej jednostek strazy (a sa juz podobno chetne duze grupy ludzi w Krakowie, Czestochowie i jeszcze gdzies tam i niedlugo cos takiego ruszy) to patronat nad tym przejmie RSPCA a wtedy jest spora szansa na uzawodowienie tego tak jak jest to w Anglii - to jest zwykła praca.[/U] Zapraszam do obejrzenia strony RSPCA podanej wyzej zeby zorientowac sie do czego jest plan by dążyć, jaki jest "ideał".

Sprawą jezeli chodzi o okreg wroclawski zajmie sie odpowiedzialna i rzeczowa osoba, którą znam i ona to tu nadzoruje i chce rozkrecic. Tylko trzeba rąk do pracy. Musi być min 30 osób.

Zainteresowanym wyślę na maila materiały do nauki, regulamin, statut, tresc deklaracji czlonkowskiej i na straznika zebyscie zobaczyli jak to wyglada, ale najpierw musi byc 30 osob i rejestracja w KRS a potem dalej malymi kroczkami.

Kto z Wrocławian jest chętny, zwłaszcza widzi się w roli strażnika?

Wybaczcie ze wkleje watek z miau:

[URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?p=1587872#1587872[/URL]

bo postaram sie i tu i tu pisac to co wiem, ale moge sie nie wyrabiac wiec prosze czytac oba jsli ktos jest zainteresowany.

Nie kazdy musi byc inspektorem, wiec nie kazdy zdaje egzamin - ale bardzo takich wlasnie ludzi potrzeba, wiec jesli ktos czuje ze sie nadaje - to smialo!

Edited by MilenaDz
moje pośrednictwo w tej sprawie jest nieaktualne (wątek ma 6 lat)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

ale to ze napisalam o miau nie znaczy ze nie mozesz - szanowny Wroclawianinie - napisac tutaj "zglaszam sie"!

chyba sa jacys aktywni dogomaniacy we wroclawiu...

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

ale nie musisz byc, nikt nie jest

24/7 ma dzialac straz a jak jest np 10 lub wiecej straznikow to wypada dyzur np 1-2 razy w tygodniu, o to mi chodzilo, [B]dużyry pełnione są zmianowo, a nie jedna osoba non stop![/B]

zreszta - na razie szukamy glownie uczestnikow, potem z nich bedzie rekrutacja na straznikow, wiec rebelio jesli chcesz dzialac to niedlugo kroi sie spotkanie organizacyjne bysmy sie wszyscy poznali

koniec tego tygodnia (piatek) lub w nastepnym najpozniej.

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

w skrocie - zadnych powiazan
relacje - nastawienie na wspolprace z korzyscia dla zwierzat, nie inną

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

ja sie pisze.dotad sie zajmowalam interwencjami najczesciej indywidualnie albo z ramienia Empatii,no ostatnio tez wspolnie z dogomaniakami w slprawie Zmigrodu..ale widze zainteresowanie spore Straza i mysle,ze sporo osob sie zbierze,a tak jeszcze lepiej sie dziala.Wiec jestem na TAK.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

fajnie,

ulvhedin i inni watpliwi - wszystko najlepiej wyjasni sie na spotkaniu chyba, kazdy bedzie mogl zadac swoje pytania, podyskutujemy i jezeli ktos z was uzna ze to nie dla niego z tego czy innego wzgledu to sie wycofa przeciez :-)

a mamy juz z tego co liczylam 15 osob, jeszcze drugie tyle

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witam :-)[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Chętnie się zaangażuję w działalność takiej organizacji, może nawet się przydam ;-)[/SIZE][/FONT]
[FONT='Times New Roman']Jednak pracując zawodowo i mając własny zwierzyniec, który potrzebuje mojej uwagi nie jestem w stanie być strażnikiem, który musi działać 24h/na dobę. Inicjatywa wydaje się być ciekawa, a na pewno jest potrzebna. Więc jeśli się przydam dajcie znać ......... [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.]
[/COLOR]
[quote name='calessandra'][FONT=Times New Roman]nie jestem w stanie być strażnikiem, który musi działać 24h/na dobę.[/FONT][/quote]


pisze jeszcze raz:

[B]strażnik nie musi działać 24/7!!!!!!!!!!!!!! dyzur ma byc 24/7 ale ludzie na dyzurze sie zmieniaja i kazdy ma po kilka godzin w tygodniu!! Im wiecej ludzi tym lepiej.[/B]

jezeli chcesz zobaczyc materialy napisz do mnie na maila podanego w 1 poscie to wysle Ci je :-)

poza tym - narazie szukamy czlonkow, po zarejestrowaniu stowarzyszenia, inspektorzy zostana wybrani przez pana Jande na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej bo wiadomo ze nie kazdy sie do tego nada z roznych wzgledow.

Sama nie wiem co z tego jeszcze wyjdzie, ale mysle ze wsporbowac warto a jezeli nie wyjdzie... to za duzo kazdy z nas nie traci, prawda? A zyskac moznaby wiele jesli to wyjdzie.

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

a kiedy bedzie planowane to spotkanie? jest juz jakis wstepny termin? dostalam te materialy i rozumiem ze jest to zakres do egzaminu na straznika...... to chyba jest wiecej niz ja mialam do tej pory nastudiach :P .. a jestem na 3 roku... ale mysle ze sie pisze na takie cos, pewnie na spotkaniu sie wszystko wyjasni. pozdrowienia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote]właśnie dlatego mam wątpliwości..bo kto ma czas uczyć się jakiś formułek aby pomagać zwierzakom..rozumiem dyżury, pomoc ..ale egzaminy trochę mnie rozbawiły[/quote]
Bea, zastanow sie. Od straznikow bedzie sie wymagac [b]kompetencji[/b]. Przeciez beda wzywani do najrozniejszych sytuacji, z udzialem przeroznych zwierzat i musza umiec taka sytuacje ocenic. Musza np. umiec ocenic czy dane zwierze ma dobre czy zle warunki albo czy jego stan jest tak powazny ze jest przeslanka do natychmiastowego odebrania. Same dobre checi nie wystarcza. Tym bardziej, ze przeciez zakres dzialalnosci nie bedzie obejmowal jedynie psow i kotow...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.][/COLOR]

jutro popoludniu dam wam znac kiedy spotkanie - chocby orientacyjnie, ale przyszly tydzien i raczej nie weekend bo niektorym zupelnie nie pasuje

jezeli ktos ma jakies konkretne i powazne zastrzezenia co do terminu i nie moze naprawde o jakiejs porze to napiszcie, jutro ok 12 ide to ustalic i wczesniej sprawdze watek i postaram sie unikac drazliwych terminow tak zeby kazdy komu zalezy mogl byc :-)

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][Wątek jest [U]z mojej strony[/U] jest [B]nieaktualny[/B] - bardzo proszę zwrócić uwagę na jego datę :) Osoby chętne do współpracy ze Strażą dla Zwierząt proszone są o kontaktowanie się [U]bezpośrednio[/U] z tą organizacją za pośrednictwem stron poszczególnych oddziałów www ogólnie dostępnych w internecie.]
[/COLOR]
[quote name='Bea1']masz rację i z tym się zgadzam ale każdy z nas jest raczej myślacy, ma serce i intuicję;)..jak dotąd potrafiłam ocenic sytuację kierując się właśnie nimi ale może czas się doszkolić :roll:...[/quote]

tak, ale ty sama jedna, a im wieksza organizacja i wiekszy zakres dzialalnosci - tym dokladniejsze musza byc instrukcje by nie bylo nadinterpretacji bo komus sie wydaje ze takie ocieplenie budy wystarczy a innemu ze nie wystarczy, no. Poza tym na pewno nie znasz sie na wszystkich zwierzetach gospodarskich i nie wiesz ktore czego potrzebuje, jakiego karmienia, warunkow itp :-) Stad takie szczegolowe instrukcje. Ale jak poczytalam o psach... to widze ile jest niedociagniec. Chyba nie widzialam psa ktory mialby takie warunki...

Edited by MilenaDz
patrz post 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...