Jump to content
Dogomania

Oburzająca reklama ING banku


Zofia.Sasza

Recommended Posts

Widzieliście to? Maliniak aportuje, a pan rozmawia o kredycie mieszkaniowym... W pewnym momencie pies przynosi w pysku zapaloną petardę. Facet wieje, pies za nim. Filmik kończy wybuch zza kadru...:shake:
Sądzę, że pierwszego psa, który odpokutuje za ta idiotyczna reklamę powinno się leczyć na koszt idiotów z działu promocji tego zakichanego banku!

Link to comment
Share on other sites

Dyskusja (niestety bardzo krótka) na temat reklamy:

http:// forum. ingbank.pl/forum/wolne-wnioski-sugestie/topic/reklama-owczarek-z-petarda/post/1808 (wystarczy usunąć spację)

Gdzie pani z ING sugeruje nawet że pies dobrze się bawił podczas kręcenia reklamy!! :roll: ...:angryy:

Mam nadzieje że psu się nic nie stało. Ale dziwi mnie też to że właściciel się na to zgodził. :roll: :shake:

Pozdrawiam J. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żaba66']Dyskusja (niestety bardzo krótka) na temat reklamy:

http:// forum. ingbank.pl/forum/wolne-wnioski-sugestie/topic/reklama-owczarek-z-petarda/post/1808 (wystarczy usunąć spację)

Gdzie pani z ING sugeruje nawet że pies dobrze się bawił podczas kręcenia reklamy!! :roll: ...:angryy:

Mam nadzieje że psu się nic nie stało. Ale dziwi mnie też to że właściciel się na to zgodził. :roll: :shake:

Pozdrawiam J. :roll:[/QUOTE]

ja sie nie dziwie
kasa, kasa sie liczy

ale reklama jednak pzeregiecie

Link to comment
Share on other sites

Przesadzacie...
Przecież na pewno nie miał prawdziwego dynamitu w pysku, ludzie proszę
zapraszam na psysportowe.pl tam jest właściciel maliniaka, możecie z nim pogadać jak już wam tak bardzo nie podoba się reklama ;p

[url]http://www.psysportowe.pl/forum/index.php?page=Thread&postID=30749#post30749[/url]

nawet ma temat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola123']Przecież na pewno nie miał prawdziwego dynamitu w pysku, ludzie proszę [/QUOTE]

Nie chodzi o to co miał w pysku podczas kręcenia reklamy, tylko o przekaz jaki reklama niesie odbiorcom. Nie jest w nie powiedziane "nie róbcie tego w domu" - chociażby...

Link to comment
Share on other sites

Też zwróciłam uwagę na tą reklamę (a właściwie obie - feee :/) bo mi się wyjątkowo nie spodobały.

Ale akurat co do bezpieczeństwa psa to myślę, że zrobili to tak, że na pewno nic mu nie groziło..;) (przecież nie nagrywali klipa z prawdziwą petardą, która po paru sek wybuchła..) i całkiem możliwe, że faktycznie maliniak dobrze się bawił..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żaba66']
Mam nadzieje że psu się nic nie stało. Ale dziwi mnie też to że właściciel się na to zgodził. :roll: :shake:

Pozdrawiam J. :roll:[/QUOTE]
Nie przesadzajcie, przeciez to nie byla prawdziwa petarda!
A to ze pies sie dobrze bawil to widac.....;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon'] Ile znacie wypadkow, ze psu wybuchla petarda w pysku?
:lol:[/QUOTE]

Niestety, takie wtypadki się zdarzają, na szczęscie bardzo rzadko. Pogadaj z wetami.
A niebezpieczeństwo, że jakis idiota po obejrzeniu filmiku podrzuci psu siąsiada na ogródek peterdę jest niestety dużo większe niż ryzyko zrobienia kupy w majtki przez takie duże dziecko.

Link to comment
Share on other sites

zacznijmy od tego ze ile znacie psow od ludzi idiotow, ktore ladnie aportuja ? niewiele ....

a maliniak jak to maliniak przeciez on sie cieszy z kazdej pracy jaka moze wykonac, popatrzcie na to tez z drugiej strony ;) jakas czesc wlascicieli psow, ktora spotyka sie w tzw kolkach wzajemnech adoracji a psy biegaja samopas moga bardziej uwazac co robi ich pies...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl ja']Niestety, takie wtypadki się zdarzają, na szczęscie bardzo rzadko. Pogadaj z wetami.
A niebezpieczeństwo, że jakis idiota po obejrzeniu filmiku podrzuci psu siąsiada na ogródek peterdę jest niestety dużo większe niż ryzyko zrobienia kupy w majtki przez takie duże dziecko.[/QUOTE]

Zapytajcie dowolnej osoby zajmującej się pomocą dla skrzywdzonych psów. Zaręczam, że skłonność do naśladowania idiotyzmów podpatrzonych w telewizji jest u niektórych tzw. ludzi naprawdę ogromna... A choćby nawet jeden tylko pies ucierpiał w wyniku emisji tej reklamy, to i tak będę się upierać, że jest ona szkodliwa.
Oczywiście nie jestem kretynką i nie podejrzewam, że psiemu aktorowi cokolwiek zagrażało! Niemniej nigdy w życiu nie zgodziłabym się na udział mojego psa w tej reklamie, choć ma fantastyczny aport (naturalnie, aportuje od zawsze) i podejrzewam, że petardę też by podjął.

Link to comment
Share on other sites

myślę że przesadzacie i takie komentarze wypowiadane poza forum tematycznym tylko spowodują że psiarze będą traktowani niepoważnie, tak jak to teraz o "zielonych"...

Przyznam ze w pierwszym momencie zupełnie nie wiedziałam skąd wynika wasze oburzenie. Dopiero gdy przeczytałam, to faktycznie, zgadzam się.. może to być inspiracją do podrzucania petard. Ale nie można tez przesadzać no... Jak człowiek chce zrobić psu krzywdę to po prostu ją zrobi. Jak chce to zrobić "żeby było śmiesznie' to pogłówkuje i coś wymyśli, czy to petardę czy co innego.
Nie można tak zaraz wyolbrzymiać. Bo idąc w drugą stronę - wspaniale że powstała reklama ukazująca jak niebezpieczne może być aportowanie! Jasna sytuacja- ucząc psa aportowania narażasz jego i swoje życie! Ukazuje działanie i jego konsekwencje. Jaka wspaniała, edukacjna reklama! :D
Przestaaaańcie... reklama miała być śmieszna i jest śmieszna, a doszukiwać można sie wszędzie. Jak ktoś ma zrobić krzywdę to i reklama nie potrzebna. ( O kurcze! czemu ja publicznie pocałowałam swojego psa! Teraz niektórzy podpatrzą i będą zoofilami!)

Link to comment
Share on other sites

Nie ukrywam, że reklama, jak reklama. Obie są w sumie żałosne, ale nie popadajmy w panikę - to chyba nie pierwsza reklama, w której takie rzeczy się dzieją. W ogóle widzę, że ludzie na Dogo robią wiele wspaniałych rzeczy dla psów, ale mają tendencję do popadania w skrajności i "pilnowanie dyscypliny partyjnej".

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie poczułam się rozśmieszona.
Może mam spaczone poczucie humoru ale jakos nie smieszy mnie jak ktoś się boleśnie wywala na skórce banana, wylatuje w powietrze z powodu petardy czy wpada w popłoch bo jego mocno podrosnięta latorośl ryczy, że chce kupę.
I nie ważne czy to się dzieje w realu czy nie - po prostu nie widzę w tym nic zabawnego.
Najwyraźniej nie jestem potencjalnym klientem tego banku bo reklama z pewnoscią"pod" inne gusta powstała i innych ubawiła...

edit:
Litterka a gdyby to dziecko przyniosło w tej reklamie petardę to myslisz że też nalezałoby to zlekceważyc i uznać za nieszkodliwą błahostkę w konwencji niezbyt wysublimowanego żartu?

I dla jasności - ja sie nie unosze swietym oburzeniem i nie uważam że zraniono moje uczucia... ale przyznaję rację tym ,którzy twierdzą, że takie tresci to pożywka dla idiotów wiec należy tego unikac

Link to comment
Share on other sites

Taks, nie sądzę, aby producenci wpadli na taki pomysł - dzieci nie aportują, poza tym, rzeczywiście, tutaj przekroczyliby już całkowicie granicę dobrego smaku (inna sprawa, że obie reklamy ING wyczuciem nie grzeszą). A wracając do tematu: "głupich nie sieją, sami się rodzą". Myślisz, że producenci wytrzasnęli ten pomysł z powietrza? I że bez tej reklamy nikt nigdy nie kazał aportować psu petardy?

Link to comment
Share on other sites

Ja nawet nie wiedziałam że ona wybucha... Dopiero po obejrzeniu z linka dopatrzyłam się.
Jeśli chodzi o samą reklamę to jedym uchem weszła a drugim wyleciała :evil_lol: Teksty beznadziejne.
Jedynie co było fajne to to że mogłam zobaczyć maline, co rzadko się zdarza w reklamach.
Co do bezpieczeństwa, wiadomo przecież że nikt, a zwłaszcza właściciel, nie będzie narażać swojego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja wogóle nie jestem fanem reklam, irytują mnie wszystkie...Fakt w trakcie kręcenia czy sesji zdjęciowych zazwyczaj nikomu nie dzieje się krzywda-chyba, że zbyt wychudzona modelka zasłabnie z głodu i spadnie z krzesła. Jednak nie jest ważne to jak kto się bawi w trakcie sesji reklamowej a jaki jest ogólny wydźwięk tego "dzieła". Reklamy często ukazują podrzęną, przedmiotową rolę kobiety, (ewentualnie drugobiegunowo bezmyślnej, zagrypionej pracoholiczki), mężczyznę w roli zapracowanego idioty, który tylko zupę z torebki potrafi upichcić, modelową rodzinę w 2+2 w pokazowym mieszkaniu, oraz psa -najczęściej bordera jako bezproblemowego towarzystwa tej utopijnej rodzinki. Teraz doszła do tego "kupa" oraz maliniak z petardą-dodatkowe elementy w tym korowodzie głupoty.
Pierwsze wrażenie-ta reklama nie śmieszy mnie kompletnie a wręcz uważam, że jest szkodliwa jak wiele innych. Pokazuje, że zwierzę, które niesie petardę może wybuchnąć razem z nią i wszyscy będą sikać ze śmiechu. To tak jakby pokazać, że np. gwałt jest śmieszny. Poczucie humoru tu nie ma nic do tego. Moja córka, która nie jest zalogowana na dogo i ciężko ją posądzić o jakikolwiek psi fanatyzm rozpłakała się po obejrzeniu tego tworu, który o dziwo niektórych śmieszy...Dzieciak widocznie też mało rozrywkowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...