Jump to content
Dogomania

staruszek Bakuś w DT, już nie cierpi (*)


Pianka

Recommended Posts

Bakuś jakiś słabszy jest, słabo chodzi, schody juz dla niego to jakaś katastrofa.

Wezme mu jutro lek przeciwbólowy, jak nie pomoże to będzie trzeba zrobić jakaś diagnostyke krew itp.

 

Koniecznie Pianko! Trzeba szybko sprawdzić. Jak Bakuś nie chce chodzić po schodach to źle wróży, źle!

W styczniu moja ukochana Tapinka tak właśnie zesłabła (schody to był dramat), a potem mimo leczenia odeszła na wylew....

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą ze spaceru musiałam go wnosić na 3 pietro, bo nie chciał iść.

Ja jeszcze mam nadzieje, że jak dojdzie ta karma to zacznie jeść, bo teraz nie chce juz karmy, nawet polewanie wywarem z rosołu nic nie daje, jedynie samym rosołem nie gardzi, tylko to zaś źle wpływa na jego żołądek. Chyba troche schudł

Link to comment
Share on other sites

Bakuś się posypał :(

 

Z badań krwi kreatynina i mocznik podwyższone, leukocytoza. Dzisiaj i jutro kroplówka podskórna. Dzisiaj też wieczorem i jutro rano glukoza będziemy badać, bo miał zaniżoną, ale to moze być efekt tego że krew troche stała.

Zamówiony został też lespewet na nerki.

 

Słabo je, dzisiaj nawet puszka mi nie specjalnie pasowała, ale może dlatego, że mu skruszyłam do tego jego leki. W każdym bądź razie troche pojadł.

Jak na chore nerki mało też pije. Jak do tej pory pił bardzo dużo, nawet za dużo, tak teraz prawie że nic.

I troche w kropce jesteśmy, bo z jednej strony dobrze żeby jadł karme "renal" a z drugiej strony musi ze względu na problemy przewodu pokarmowego jeść "gastro intestinal"

I tak nie ma sensu kupować worka renala, bo suchej nie zje. Ewentualnie puszki i zrobic tak, żeby np. rano dawać renala a wieczorem gastro. Tylko puszki drogie.

 

 

 

W poniedziałek podjade z nim chyba tez na rtg, żeby sprawdzić jego kręgosłup, ciężko mu się chodzi po schodach, ogólnie widać, ze go boli, a leków przeciwbólowych nie można mu dawać bo wymiotuje.

No i jak będzie słaby to przy okazji rtg dożylnie dostanie kroplówke bo teraz to było podskórnie.

Jak na razie nic nie płaciłam, ale za rtg, kolejne leki bede musiała bo to ide robic do innej lecznicy. W tej co byłam teraz nie maja rtg.

Link to comment
Share on other sites

Kiepsko. Wczoraj nic nie chciał jeść. Dzisiaj rano dałam mu rosół tez nie chciał, ani żadnych smakołyków, nawet kiełbasy. Cały dzień leżał bez życia. Dopiero teraz niby troche się ożywił jak przygotowywałam jedzenie dla psów to patrzył lepszymi oczkami. Dałam mu 4 miski każda z innym rodzajem suchej karmy i miche z puszką. To doczłapał do michy z puszką, wziął może 3 kęsy i więcej nie chce. Może minimalnie pomogła mu ta kroplówka,  lepiej go będzie dożylnie przepłukać.

Link to comment
Share on other sites

Nie jest za dobrze. Niby jest żywszy dzisiaj, bardziej się interesuje co robimy, ale jeść nie chciał.

Zrobiliśmy rtg, ma masakryczną spondyloze, wielkie mosty kostne na całym odcinku lędźwiowych i przy kości krzyżowej. Musi go to mega boleć. Pomóc mu środkami przeciwbólowymi nie ma jak, bo źle na nie reaguje. Na RTG było tez widac wielką zmieniona nerka. Na USG nerki tragiczne, całkowicie zmienione, nieprawidłowa budowa, pobrużdżone, guzowate z torbielami.

 

Do czwartku mamy kroplówki dożylne, w czwartek będziemy badać parametry nerkowe.

Miał podwyższoną temperature (wczoraj była w normie) dlatego antybiotyk ma.

 

Wziełam też puszke renala z Royala i Hillsa, może to ruszy.

 

 

ogólnie słaby jest, zawsze w gabinecie wet dyszał z nerwów i uciekał, a teraz poprostu się położył i leżał grzecznie. Jesli się nie robiło nic co go bolało to dawał bez problemu

 

Link to comment
Share on other sites

dziękuje, mam na koncie już. W takim razie zamówie puszki gastro, bo mi ostatnia została.

Po kroplówce Bakuś się lepiej czuje, dałam mu pół puszki gastro to zjadł ze smakiem :) Troche mu dałam też tego renala, wziął pare kęsów. Reszte zostawił. Gastro mu bardziej smakuje. Ale ważne, że coś ruszyło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...