Jump to content
Dogomania

Zmiany w regulaminie agility


LALUNA

Recommended Posts

Wynalezione na stronie czeskiego klubu.

[URL="http://www.klubagility.cz/download/2/621/Zprava-z-jednani-KA-FCI-unor-2010.doc"][FONT=Arial][SIZE=2]http://www.klubagility.cz/download/2/621/Zprava-z-jednani-KA-FCI-unor-2010.doc[/SIZE][/FONT][/URL]

O ile dobrze zrozumiałam to do 01.04.2010 kraje maja przesłac propozycje dotyczace zmian w regulaminie Ag FCI które wejda od 2011.
Czy cos ktos wie?

Szczególnie zalezy mi na wymiarze kładki bo mają ją ujednolicić

Link to comment
Share on other sites

O ile ja wiem, to Leszek uczestniczył w zebraniu w lutym, więc myślę, iż należałoby go poprosić o jakieś sprawozdanie, bo okazuje się, że poruszano dość ważne tematy (na lutowych tak zazwyczaj bywa).
Podkomisjo - pięknie prosimy

Link to comment
Share on other sites

Ale to było wiadomo praktycznie od momentu ogłoszenia miejsca, gdzie MŚ będą się odbywały. Podobno ten piach nie jest zły, dość porządnie ubity, choć oczywiście piach to piach. Po piaszczystym podłożu biegaliśmy na zawodach w Jeleniej Górze i było bardzo w porządku. My również od czasu do czasu korzystamy z piaszczystej ujeżdżalni i zapewniam, że nie ma czego zazdrościć...
emotki mi się zbiesiły, więc nie przyozdobię wypowiedzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Swoja droga Kawał Dobrej roboty w wykonaniu A.Grygara . Wszytko w jednym "pliku" ...:)[/QUOTE]
Swoją drogą to szkoda że my dowiadujemy sie od Grygara, skoro Leszek był z ramienia Polski.
Tez powinniśmy mieć takie sprawozdanie do wiadomosci dla ogółu.
A właśnie, Bo Magda chyba była wybrana jako delegat na takie zebrania na zebraniu w Łodzi. Może ona była razem jako delegat to cos by mogła powiedziec o tych nowych propozycjach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Ale to było wiadomo praktycznie od momentu ogłoszenia miejsca, gdzie MŚ będą się odbywały. Podobno ten piach nie jest zły, dość porządnie ubity, choć oczywiście piach to piach. Po piaszczystym podłożu biegaliśmy na zawodach w Jeleniej Górze i było bardzo w porządku. My również od czasu do czasu korzystamy z piaszczystej ujeżdżalni i zapewniam, że nie ma czego zazdrościć...
emotki mi się zbiesiły, więc nie przyozdobię wypowiedzi[/QUOTE]

Ja Absolutnie wole biegać po piachu niż po wykładzinach typu dywanik . Nawet najgorszy piach jest BEZPIECZNIEJSZY od materiału nieprzypominającego sztucznej trawy ...

Wiec ja się ciesze , że MŚ beda na piachu ... może skłoni to do tego aby Kwalifikacje w kilku krajach(bo spora czesc ma sztuczna trawe) nie odbywaly sie na podlozach , które nijak nie przypominają tych z MŚ :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Ale to było wiadomo praktycznie od momentu ogłoszenia miejsca, gdzie MŚ będą się odbywały. Podobno ten piach nie jest zły, dość porządnie ubity, choć oczywiście piach to piach. Po piaszczystym podłożu biegaliśmy na zawodach w Jeleniej Górze i było bardzo w porządku. My również od czasu do czasu korzystamy z piaszczystej ujeżdżalni i zapewniam, że nie ma czego zazdrościć...
emotki mi się zbiesiły, więc nie przyozdobię wypowiedzi[/QUOTE]

Ja Absolutnie wole biegać po piachu niż po wykładzinach typu dywanik . Nawet najgorszy piach jest BEZPIECZNIEJSZY od materiału nieprzypominającego sztucznej trawy ...

Wiec ja się ciesze , że MŚ beda na piachu ... może skłoni to do tego aby Kwalifikacje w kilku krajach(bo spora czesc ma sztuczna trawe) nie odbywaly sie na podlozach , które nijak nie przypominają tych z MŚ :)

Link to comment
Share on other sites

Ale ten piach to tylko na tych jednych MŚ w 2010 roku, nigdzie nie ma mowy o tym, że tak będzie w przyszłości. To nie jest zmiana w regulaminie agility. Nad czym ubolewam, bo ja osobiście - z punktu widzenia moich psów - też wolę piach od wykładziny.

Link to comment
Share on other sites

No nadzieję można mieć... Ale skoro są już zaplanowane miejsca MŚA na kolejnych kilka lat, to pewnie i podłoże też. W nasze kwalifikacje na piachu też nie bardzo wierzę. Pozostanie smarowanie łap maścią z woskiem pszczelim, która choć trochę niweluje obtarcia i zmniejsza pośligowość.

Link to comment
Share on other sites

To tegoroczne podłoże MŚ to czysty przypadek. Wycofał się jeden organizator (Słowenia?) i szybko szukano nowego. Niemcy do tej pory w ostatnich latach dwukrotnie rezerwowali super halę w Dortmundzie. Ale chyba teraz to już było za późno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Davie']To tegoroczne podłoże MŚ to czysty przypadek. Wycofał się jeden organizator (Słowenia?) i szybko szukano nowego. Niemcy do tej pory w ostatnich latach dwukrotnie rezerwowali super halę w Dortmundzie. Ale chyba teraz to już było za późno.[/QUOTE]
Może i przypadek, tylko że bardzo mnie dziwiło że w Czechach nagle zniknęły zawody na dywaniku a w to miejsce jest duzo na piasku. Na dywaniku było może ze 3 2009/2010. Szkoda ze wiedzac o tegorocznych mistrzostwach na piachu, nie można u nas reagować szybko i elastycznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Może i przypadek, tylko że bardzo mnie dziwiło że w Czechach nagle zniknęły zawody na dywaniku a w to miejsce jest duzo na piasku. Na dywaniku było może ze 3 2009/2010. Szkoda ze wiedzac o tegorocznych mistrzostwach na piachu, nie można u nas reagować szybko i elastycznie.[/QUOTE]

Laluna z tego co wiem to Ty masz na miejscu 2 hale piaskowe:), ale zrób po 3 maja co będe mogł startowac :) naprawde chętnie przyjade na Twoje zawody :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ito']Laluna z tego co wiem to Ty masz na miejscu 2 hale piaskowe:), ale zrób po 3 maja co będe mogł startowac :) naprawde chętnie przyjade na Twoje zawody :)[/QUOTE]
Ale nie chodzi abys Twój pies miał wiek abys mógł wystartowac, ale o kwalifikacje na takim podłozu jak będa MSwiata.
O piasku na M swiata dowiedziałam się stosunkowo niedawno, jak pewnie i inni. Gdyby było wczesniej wiadomo moznaby pomyslec o eliminacjach na piasku. W tej chwili jak już kwalifikacje zatwierdzone to już nic nie da robienie zawodów na piasku.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego ma nic nie dać? Tym, którzy finalnie na te MŚ pojadą, na pewno takie zawody by się przydały, choćby treningowo, innym też nie zaszkodzą. ;) Sama napisałaś, że w Czechach jest dużo zawodów na piasku - a przecież nie wszystkie są zawodami kwalifikacyjnymi. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Sama napisałaś, że w Czechach jest dużo zawodów na piasku - a przecież nie wszystkie są zawodami kwalifikacyjnymi. :eviltong:[/QUOTE]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]Tak w sezonei jesienno zimowy, czyli kwalifikacje albo przygotowujące do kwalifikacji. To jest ta drobna różnica. [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2][quote name='BeataG']Dlaczego ma nic nie dać? Tym, którzy finalnie na te MŚ pojadą, na pewno takie zawody by się przydały, choćby treningowo, innym też nie zaszkodzą. ;)[/QUOTE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]Trenowałas kiedys w hali? Ja tak. I jakos za halą nie przepadam. Potrafi się kurzyć, w lecie potrafi być dosć parno, w niektórych halach piasek zmieszany jest z kamyczkami, nie specjalnie ale może się trafić, jezeli nie jest dosć ubity to trzeba by od czasu do czasu zagrabić bo psy robiac naprzykład slalom ryja w jednym miejscu, ale przecież nie grabi się po każdym psie. Moze byc wiecej zryte i pies łatwiej może tam źle stanać.. Wiec jakos nie tesknię za treningiem szczególnie w gorące dni, bo wtedy najwięcej sie kurzy i brakuje powietrza.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA'][FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]Tak w sezonei jesienno zimowy, czyli kwalifikacje albo przygotowujące do kwalifikacji. To jest ta drobna różnica. [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]Trenowałas kiedys w hali? Ja tak. I jakos za halą nie przepadam. Potrafi się kurzyć, w lecie potrafi być dosć parno, w niektórych halach piasek zmieszany jest z kamyczkami, nie specjalnie ale może się trafić, jezeli nie jest dosć ubity to trzeba by od czasu do czasu zagrabić bo psy robiac naprzykład slalom ryja w jednym miejscu, ale przecież nie grabi się po każdym psie. Moze byc wiecej zryte i pies łatwiej może tam źle stanać.. Wiec jakos nie tesknię za treningiem szczególnie w gorące dni, bo wtedy najwięcej sie kurzy i brakuje powietrza.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

No a u nas zimą pustka, którą można właśnie wypełnić zawodami na piasku, jeśli ktoś ma możliwość załatwienia takiej hali.

Tak, ja trenowałam w ujeżdżalni przez jedną zimę, moje psy trenują nadal (już nie ze mną) w każdą zimę, a ja jestem obecna na ich treningach. I zdecydowanie wolę - właśnie ze względu na psy - piasek od wykładziny. Owszem, są po takim treningu brudne, ale nie ma problemów z obtartymi łapami, ślizganiem się etc. A jaką kondycję sobie wyrabiają!

A tak przy okazji - zawody na piasku nie muszą być koniecznie na hali. I wtedy nie ma problemu, że brakuje powietrza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']
Tak, ja trenowałam w ujeżdżalni przez jedną zimę, moje psy trenują nadal (już nie ze mną) w każdą zimę, a ja jestem obecna na ich treningach..[/QUOTE]
W zimie, nie w lecie.
[quote name='BeataG']A tak przy okazji - zawody na piasku nie muszą być koniecznie na hali. I wtedy nie ma problemu, że brakuje powietrza.[/QUOTE]
TAk, jak sie polewa ten piach aby sie nie kurzyło i pilnuje aby nie wiał zbyt mocny wiatr.

Link to comment
Share on other sites

LALUNA, to zorganizuj zawody zimą, jeśli masz taką możliwość, nie widzę problemu. Jak do tej pory zawody na piachu kojarzę jedne i to nieoficjalne - I Sylwestrowe Zawody o Butelkę Szampana 4 lata temu. Było super. Nie rozumiem Twojego stanowiska - z jednej strony narzekasz na brak takich zawodów, z drugiej strony kręcisz nosem, że kurz itp.

Poza tym Ty akurat nie masz chyba co narzekać - z Wrocławia masz blisko do Czech, gdzie zawody na piasku są w okresie jesienno zimowym średnio co miesiąc (i to nie tylko teraz przed MŚ, bo 2 lata temu też były, a wtedy jeszcze na pewno nie było wiadomo, że MŚ 2010 będą na piachu). Zawodnicy z północnej i centralnej Polski już nie mają tak dobrze, choć są zapaleńcy, którzy też jeżdżą - miesiąc temu było na takich zawodach kilka osób z Warszawy, wczoraj był na zawodach na piachu mój Wermut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...