Jump to content
Dogomania

Czekają na pomoc - schronisko - Inowrocław


ata

Recommended Posts

[quote name='ata']na wpisie Obsrrwator 2012, nie ma żadnych konkretów.... przecież w Polsce również istnieją laboratoria ,skąd one biorą psy , koty na doświadczenia...... ???[/QUOTE]
Otóż właśnie świetne pytanie!
Bo zanim zacznie się wypisywać plotki (i prezentować kompletny brak wiedzy i rzetelności) warto zapoznać się z obowiązującym w UE prawem i wtedy będzie się wiedzieć, że [B]w UE nie wolno wykonywać doświadczeń na zwierzętach bezdomnych[/B]!!! Badania na zwierzętach mogą wykonywać tylko certyfikowane ośrodki podlegające kontroli i NIKT kto zrobił doświadczenia na zwierzętach bezdomnych nigdzie nie będzie mógł zaprezentować swoich wyników.
Dyrektywa Rady 86/609/EWG z dnia 24 listopada [B]1986 [/B]roku
Artykuł 19 pkt 4 mówi wyraźnie:
[QUOTE]W ośrodkach będą wykorzystywane jedynie zwierzęta pochodzące z
ośrodków hodowlanych lub zaopatrujących, chyba że zostanie uzyskane wyłączenie ogólne lub
szczegółowe na warunkach określonych przez organ władzy. Jeśli to tylko możliwe,
wykorzystywane będą zwierzęta hodowlane. [B]Zwierzęta bezpańskie lub domowe nie będą
wykorzystywane do doświadczeń. Wyłączenie ogólne oparte na warunkach niniejszego ustępu
nie może rozciągać się na bezpańskie psy i koty.[/B][/QUOTE]Także jeśli ktoś robi tekie rzeczy jak opisuje obserwator to zwyczajnie znęca się nad zwierzętami i nie ma to nic wspólnego z doświadczeniami. Należy takie fakt zgłosić na policję (oraz ewentualnie Inspektoratu Wetrerynarii i Komisji Etyki, które sprawują nadzór nad jednostkami badawczymi, jeśli to coś co robi takie rzeczy jest w ogole jakimkolwiek ośrodkiem badawczym - to to zamkną i posypią się kary)
Nowsza Dyrektywa jest jeszcze bardziej restrykcyjna jeśli chodzi o badania na zwierzętach ([URL="http://www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/Nauka/krajowa_komisja_zwierzeta/20101208_Dyrektywa_2010_63_UE_PL.pdf"]Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/63/UE z dnia 22 września 21010 r. w sprawie ochrony zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych[/URL]). Polecam lekturę zanim zacznie się szerzyć takie informacje - warto być rzetelnym i wiarygodnym...

Co do Polski to obowiązuje póki co [URL="http://www.nauka.gov.pl/fileadmin/user_upload/Nauka/krajowa_komisja_zwierzeta/20100624_Ustawa_z_dnia_21_stycznia_2005_r__o_doswiadczeniach.pdf"]Ustawa z dnia 21 stycznia 2005 r. o doświadczeniach na zwierzętach[/URL]
która w artykule 7.2 mówi co następuje:
[QUOTE][B]Zabrania się wykorzystywania do doświadczeń zwierząt bezdomnych[/B][/QUOTE]W dodatku pies i kot są w tej ustawie wymienione jako zwierzęta labolatoryjne co oznacza, że aby użyć te gatunki do doświadczeń to [B]muszą one pochodzić z certyfikowanych jednostek hodowlanych mających uprawnienia do hodowli zwierząt laboratoryjnych.[/B]

Taki jest stan prawny na dziś - naprawdę jeśli interesują nas takie kwestie to TRZEBA SIĘ ZAPOZNAĆ Z TEKSTAMI ŹRÓDŁOWYMI a nie powtarzać co ktoś komuś powiedział w kolejce po mięso...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 731
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zapraszam na bazarek dla mojego tymczasowicza Anatola, który po śmierci swojego Pana miał być oddany w Inowrocławiu do schroniska i dla Moli u Pani Reginy. Przedmiotem aukcji są książki audio i w druku, filmy faktu i o tematyce religijnej, zakładki do książek oraz widokówki.

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/217073-Ksi%C4%85%C5%BCki-dla-zdrowia-i-dla-ducha-do-08-listopada-2011-ZAPRASZAM%21%21%21?p=17919240#post17919240"]http://www.dogomania.pl/threads/217073-Ksi%C4%85%C5%BCki-dla-zdrowia-i-dla-ducha-do-08-listopada-2011-ZAPRASZAM!!!?p=17919240#post17919240[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czyli nie tylko ja się nad tym głowię. Szkoda kurcze... Szukałam przez Google, ale żeby znaleźć inowrocławskie schronisko trzeba się nieźle naszukać - ja nie znalazłam.

A co do haszczaków, mogłabym w tej sprawie napisać do znajomej, która udziela się w huskyadopcje.pl - wtedy zawsze łatwiej dotrzeć do tych ludzi. Tylko nie wiem czy schronisko byłoby zadowolone z takiego obrotu sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam,ze byłoby zadowolone.Prosze wyslij ta wiadomosc .Ja próbowałam,wiem ze dziewczyny maja tam mnostwo pracy.Pieknych haszczaków jest tam sporo,samam byłam swiadkiem odwozenia cudnego z okolic rabina:-(Poza tym w niedawnym wydaniu wystosowali apel.Potrzbuja sychej i mokrej karmy,legowisk i słomy.Ja w pracy robie zrzute.Do 12 grudnia powinnam dostarczyc to co uda mi sie zebrac,,,nadchodzi niestety zima..

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, oni apelują o pomoc, ale nie pokazują psów, które potrzebują pomocy. Przecież przez net wiele psów znalazło już swoje domy. Cała Dogomania jest tego przykładem. Chyba, że im nie zależy na szukaniu domów dla tych psów, no bo ja postarałabym się o tę stronę jak najprędzej. Rozumiem, że schron ma dużo na głowie, kilka psiaków stamtąd z pomocą ich weta wyciągnęłam, jednak medialna strona też jest dla takiego schronu bardzo ważna...

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://schronisko.fresh-art.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=6&Itemid=2[/URL]
[URL]http://www.pgkim.fresh-art.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=52&Itemid=29[/URL]

Nie wiem czy osoby zainteresowane schroniskiem w Inowrocławiu nie są poinformowane ,że schronisko "samo w sobie nie jest schroniskiem ,tylko podlega pod PGKiM i miasto Inowrocław -Ratusz rozlicza się z tym że przedsiębiorstwem.....więc nawiasem mówią "czym więcej zwierząt tym większe wpływy do tej że firmy.........mam nadzieję ,że nie zostanę zlinczowana za wypowiedź(jakże nie wygodną dla niektórych:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...