Jump to content
Dogomania

Problemy z sierścią


Lucija

Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzięki za linki.Co do sprzętu to ja posiadam pudlówkę-nie wiem jakiej firmy ale jest wygodna i dobrze rozczesuje-nie wiem czy nie Trixie,grzebień to na pewno mam Trixie z obrotowymi zębami.To co mam zmienić ten sprzęt czy zostawiać.A jeszcze słyszałam o szczotce Berniny,podobno też fajna.
A może macie link na jakąś fajną i sprawdzoną prostownicę bo ja znalazłam taką ale nie wiem czy jest dobra [URL]http://onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,342375,0.html[/URL]
a zapomnialam teraz tak jak się tego sprzętu właściwie używa bo słyszałam,że pudlówka to tylko do łapek a grzebień albo szczotka ta Berniny albo inna z metalowymi zębami to po co,kiedy i gdzie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Ja bym zmieniła. Grzebień obrotowy odradzam - zwyczajnie się nie sprawdza, ale oczywiście niczego ci nie narzucam. Berninę bardzo chwalą i polecają, ale moja leży nie używana od miesięcy - mi osobiście nie przypadła do gustu.[/quote]

Wcale nie lezy ,bo mam ją ja :eviltong: i włosy swoje czesze ,bo tak przyjemnie drapie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nio w kazdym razie od kilku miesięcy na oczy jej nie widziałam....:evil_lol:

Co do pudlówki moi zdaniem warto wymienić. Pudlówka to najważniejsza rzecz, więc dobrze żeby była taka, która nie wyszarpuje niepotrzebnie włosa. O berninie się nie wypowiadam, bo nie znalazłam dla niej racjonalnego zastosowania. Według jednej ze szkół stosuję się ją na samym końcu do wygładzenia włosa (chyba tak mi to tłumaczono) :p

Link to comment
Share on other sites

Ja mam grzebien Sprats - kupiłam go w 2005 roku w Kielcach na wystawie - i uzywam go cały czas - nawet nie myslałam o zmianie.Do tego mam szczotke - pudlowke z DoggyMana .Mam jeszcze wyzej wymienioną szczotke z Berniny ,ale głownie ja sie nią czesze :evil_lol:
W planie mam zakup szczotki z naturalnego włosia ,ale kosztuje bagatela 250 zl i na razie zostaje w "planie" ;) - moze kiedys jakis Totek mi sie trafi - choc musze chyba zacząc grac w koncu :lol: ,bo inaczej nic nie wygram.
Prostownicy uzywam zwykłej 100 watowej z Holdena z ceramicznymi płytkami.No i mam jeszcze zwykły fryzjerski "szpikulec" ktoprym robie przedziałek.
Papiloty mam z Bociana (rozowe) a gumki kupiłam od znajomej hodowczyni yorkow .

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.grotpro.com/go/_info/?id=1236[/URL]
mam tansze wydanie tego grzebienia
jeden jest rzadki drugi gęsty a trzeci mam mieszany dwie długosci
i są metalowe i superr
bo szczotki wytrzymywały około tygodnia a potem się wciskały do srodka
a okragłe nie brały wszystkich włosów w szczególnosci tych przy skórze

Link to comment
Share on other sites

Ja pierwszy raz pojechałam na papilotowanie do hodowli yorkow.Sama mialam jakby to napisac wiedze teoretyczną ,ale chciałam zobaczyc jak to sie robi w praktyce.
W sumie na poczatku to katowałam siebie i psa,bo to było nierowno ,to mi wszystko spadło .....potem juz mogłam zawijac i patrzec jednoczesnie na film.

[IMG]http://img129.imageshack.us/img129/3647/131036cq.jpg[/IMG]

Tak to mniej wiecej wyglada.
A robi sie tak ,ze oddzielasz rowne pasmo włosow ,mocno smarujesz natłuszczaczem ( ja stosowałam olej palmowy z ISB i olej w sprayu z Pet Silka) potem od dołu zakładasz papilot z wywinietym brzegiem ( ok 1 cm) ,włos ukladasz na srodku ,zakladasz z lewej i prawej strony zeby zakryc pasmo włosow,potem skladasz na poł i znow na poł ,az powstanie mały kwadrat,spinasz gumeczką i jeden papilot gotowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lalunia'][URL]http://www.grotpro.com/go/_info/?id=1236[/URL]
mam tansze wydanie tego grzebienia
jeden jest rzadki drugi gęsty a trzeci mam mieszany dwie długosci
i są metalowe i superr
bo szczotki wytrzymywały około tygodnia a potem się wciskały do srodka
a okragłe nie brały wszystkich włosów w szczególnosci tych przy skórze[/quote]


Laluniu ,tu problem nie tkwi w cenie....
Chodzi o to ,ze grzebienie Sprats są robione specjalną techniką - matal jest bardzo wysokiej jakosci ,a zabki są specjalnie polerowane .
Niby to samo ,a jednak nie.
"Zwykły" grzebien ma mikro uszczerbki - niedostrzegalne gołym okiem ,one własnie mogą niszczyc włos otwierając łuske włosową - do włosa wnika woda i włos predzej czy pozniej sie wyłamie.Dlatego Spratsy są tak dobre - nie robią mikro uszkodzen na włosie ...poza tym są niezniszczalne.Co ten moj juz przeszedł :crazyeye: i nic sie z nim nie dzieje.Naprawde kazda osoba ,ktorej poleciłam ten grzebien jest ogromnie zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

Laluniu ,to nie znaczy ,ze nie wiedziałas .Ja tez nie wiedziałam.
W sumie do Spratsa doszłam sama ,widzac go na jakiejs zagranicznej stronie.Potem szukałam w Polsce ,az znalazłam.A ,ze wydatek ciut wiekszy? Lepiej raz a dobrze ,niz 10 razy kupowac to samo.
Naprawde ,ja bym go w zyciu nie zamieniła.
Mam taki : z jednej strony zęby o szerokim rozstawie a z drugiej waski,bez rączki.

Link to comment
Share on other sites

widzicie to te moje pytania nie takie głupie,bo i inni się doszkalają:lol:
[B]Ress[/B] i [B]Miniaga [/B]dzięki wielkie,zaraz będę zamawiać ten grzebień i szczotkę,którą mi poleciłyście a tamte wyrzucam w kąt lub oddam komuś kto ma kudłacza.Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

a co myślicie żeby do czesania kupić taką szczotkę
[URL]http://onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,343068,0.html[/URL]
zamiastt Berniny albo oprócz,wydaje mis ię zę jest podobna do tej
[URL]http://www.1allsystems.pl/Product.asp?CategoryID=DBF108DE-AA0A-4275-B2C8-9EC90704B590&ProductID=B73A83AF-DC12-4708-B189-AE78ACF0B609[/URL] a tańsza.Czy lepiej tą All system

Link to comment
Share on other sites

Ilka nie znam tej firmy, więc trudno mi cosik doradzać. Tak jak napisałam wcześniej - Bernina nie jest dla mnie obowiązkowa - podstawą jest dobra pudlówka, która ma charakterystyczny krztał.

Tutaj masz link do szczotki o jaką mi chodzi
[url]http://www.1allsystems.pl/Product.asp?CategoryID=DBF108DE-AA0A-4275-B2C8-9EC90704B590&ProductID=23936E4D-402E-4C82-92CD-A7689F480F50[/url]

- oczywiście mozesz poszukać tańszej, ale warto spytać się jaka technologią wykonane są druciki. Musi byc wykonana w technologi, która w procesie produkcji nie zostawia na metalu mikrousczerbków. Np pokryta jest dodatkowo teflonem, który żlizga się po włosie. Jakość zawsze ma swoją cenę. NIestety:placz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...