Jump to content
Dogomania

Przepis na mleko dla szczeniąt.


Miłośnik

Recommended Posts

Przepis jest dosyć prosty. Zapożyczyłam go z książki : Bruce Fogle Wielka Encyklopedia Psy - Zdrowie .
Myślę ,że przyda się wam przy dokarmianiu psiaczków .

Składniki :

1 puszka mleka skondensowanego i taka sama ilość wody
2 łyżki jogurtu z aktywnymi kulturami bakterii ( lub jedno żółtko z jaja )
2 łyżki majonezu
2 łyżki glukozy w proszku ( dostępna w aptece po niewielkiej cenie )
25 gram żelatyny w proszku

Przygotowanie :

Zagotuj wodę ,wmieszaj żelatynę ( aż się rozpuści ) i zdejmij naczynie z gazu.Dodaj skondensowane mleko ,jogurt lub żółtko,majonez i glukozę w proszku,dokładnie mieszając .Pozwól ,by ostygło ,następnie schłodź w lodówce do zgęstnienia . Do postaci płynnej mleko doprowadza się,podgrzewając w kuchence mikrofalowej lub w naczyniu z wodą .

Zawsze karm mlekiem o temperaturze ciała ( mleko kapnięte na nadgarstek nie powinno ani parzyć,ani ziębić . Zasadniczo szczenię potrzebuje 15 ml ( 1 łyżka ) mleka na 50 g masy ciała . Poniżej umieściłam dokładniejsze wskazówki .


115 g - 2 łyżki
225 g - 4 łyżki
340 g - 6 łyżek
450 g - 8 łyżek
570 g - 10 łyżek
680 g - 12 łyżek
795 g - 14 łyżek
910 g - 16 łyżek

Przepis nie został skopiowany z internetu . ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

witam, mam pytanie, czy ten przepis był przez ciebie wykorzystywany? znalazłam kilkudniowego psiaka i nie mogłam go zostawić w lesie.Karmię go mlekiem dla niemowląt, weterynarz mówił, że ok, tyle, że ja się martwię, że to za mało...tzn chodzi mi o brak suplementów, które są w mleku matki. Poradzisz mi coś? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...