Jump to content
Dogomania

Katalogi wystawowe w Bibliotece Jagiellońskiej


Toller

Recommended Posts

Mam pytanie a zarazem prośbę : pracuję w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie w dziale zajmującym się dokumentami życia społecznego. W tym dziale gromadzimy różnorodne materiały, w tym też katalogi wystawowe (oczywiście to moja działka:cool3: ). Każde wydawnictwo, także prywatne powinno przekazywać przynajmniej 1 egzemplarz nam, w ramach Egzemplarza Obwiązkowego. Jak jest, możecie się domyślić.
Wielu hodowców szuka informacji o psach wystawianych np 2, 4, lub ileś lat temu - i oczywiście nie mają jak się tego dowiedzieć, najwyzej znajomi mogą coś wyszukać jeśli mają katalog z danej wystawy.
Chcielibyśmy zrealizować projekt, w ramach którego te katalogi (przynajmniej z międzynarodówek) byłyby dostępne w Bibliotece Jagiellońskiej. Każdy mógłby przyjść je zobaczyc, hodowcy z innych miast mogliby złożyć zamówienie skanu danego katalogu, itp. W przyszłości te dokumenty podlegałyby digitalizacji- może byłyby dostępne przez Internet- to dalszy etap. NA razie jednak mamy ich malutko, i to głównie tylko najstarsze (np pierwsze katalogi z Poznania). Stąd też moja prośba- jeśłi ktoś z Was, ma katalogi (na początek gł wystawy międzynarodowe, potem krajówki), gracą mu dom:razz: , chce je wyrzucić, ma ich za dużo, czy też po prostu chce pomóc w dostępie do informacji, może przekazać je do Jagiellonki (adres al. Mickiewicza 22, 30-059 Kraków) - w ramach Egzemplarza Obowiązkowego, przesyłka pocztowa jest bezpłatna.

Liczę na Was- może za jakiś czas, zamiast z trudem wyszukiwać interesujące nas dane, będzie można po prostu zamówić u nas skan danego katalogu. JA osobiście zamierzam przekazywać katalogi z tych wystaw na których byłam, więc na razie najważniejsze są katalogi sprzed roku).

[URL="http://www.bj.uj.edu.pl/"]http://www.bj.uj.edu.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzę jutro i ci powiem. Na pewno jest z Poznania z 1956 lub 55 - z reklamą na końcu "Czesz swojego psa- wełna psia jest wartościowym surowcem".:crazyeye: :multi: Są z Krakowa, są jeszcze inne, ale wszystkie stareńkie.

Link to comment
Share on other sites

Bez problemu- będę dzwigać dla dobra polskiej kynologii :lol: .
Te co mamy to katalogi z Poznania (lata 50, 60, 70, 80, i część 90), Warszawa, kilkadziesiąt krajówek z różnych miast.
Robi to wszystko razem wrażenie- nie było klasy pośredniej, była natomiast zwycięzców gdzie mogły być zgłaszane psy z championatem, ale także tytułem zwycięzcy (np. PL) CWC czy CACiBem!!
Medale przyznawane były : złoto do oceny dosk, srebro do bdb, brąz do db. Wstążka błękitna przysługiwała bynajmniej nie ocenie dosk, tylko dst...:roll:
A doskonała miała wstążkę żółtą. Na niektórych wystawach sędziowie mieli oznaczenia who is who poprzez rozety- inne rozety mieli sędziowie, inne asystenci, itp.
Kawał historii kynologii. Wiekszość obecnych hodowców wtedy dopiero się urodziła, albo jeszcze nie było ich na świecie..

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

CIężko by było- rocznie do naszego oddziału przychodzi 40 tysięcy różnych dokumentów :p , nas jest 3 osoby w dziale, a katalogi to jest jedynie drobna część. W tej chwili jest ich 350, zaraz będzie więcej- i każdy trzebaby było zeskanować strona po stronie, żeby móc je udostępnić w internecie.Dlatego jest tak jak jest - nie mówiąc o tym, że gdyby nie mój pomysł, ze składaniem zamówień przez internetna ksero czy skan, jedyną możliwością zapoznania się z katalogami, byłyby odzwiedziny na miejscu- wcześniej tytlko tak można było :p ;)

Link to comment
Share on other sites

No i właśnie to tak działa ;)
Ktoś sobie sprawdza jakie katalogi mamy, wybiera co go interesuje- bywa że zależy komuś na rzadkiej rasie, któa nie wiadomo czy wogóle jest w danym katalogu, lub tylko na tym czy dany pies czy suka byli zgłoszeni - ja sprawdzam, i podaję informacje przez panel dostępny dla każdego po zalogowaniu. jeśłi dana stawka jest, ktoś sobie zamawia ksero- bo nie mogę przepisywać wszystkiego:razz: - i ksero takie przychodzi mu do domu, a płaci przy odbiorze przesyłki

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...