Jump to content
Dogomania

Katowice 2006 - wielka niespodzianka! IRISH GLEN OF IMAAL TERRIER


sortis

Recommended Posts

[quote name='sortis'][B] Z katalogu przedwystawowego[/B]

[B]FCI 302 - IRISH GLEN OF IMAAL TERRIER[/B]
PSY
Klasa Szczeniąt
1570 Lady Grey ARAGON
SUKI
Klasa Otwarta
1571 ULKENA of South Wind Kalyani

:lol:[/quote]

:loveu: bedziecie zaskoczone jakie to...brzydkie:-))))))))) taki soft "bez nog" skromniej owlosiony.
A mimo to piekne:-)):multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='borsaf']Nieśmiała prośba: Czy ktos mógłby wkleic fotę rych piesków? Nie koniecznie powyższych, ale z tej rasy. Nie mam pojecia jak wyglądają.[/QUOTE]
Sluze linkiem tego co wyszukalo google ;)
[url]http://www.google.pl/search?hl=pl&q=IRISH+GLEN+OF+IMAAL+TERRIER&lr=[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Znowu jakaś pomyłka genetyczna :lol:
Ale słodziutka pomyłka ;)[/quote]

Wg wydawnictwa:
GRUPA III FCI - Teriery - Wzorce Ras - tłumaczenie i opracowanie Elżbieta Chwalibóg

Fragmenty z rozdziału
IRISH GLEN OF IMAAL TERRIER - KRÓTKI RYS HISTORYCZNY

...
[I]glen of immal nie powstał jako rezultat krzyżówek i eksperymentów[/I] [I]hodowlanych[/I]
[I]... [/I]
[LEFT][I]trzymany niestety tylko w okolicach Glen of Imaal, uważanego za pustkowie. Chłopi tych rejonów, potomkowie żołnierzy, którym przyznano ziemię w XVI i XVII w. za zasługi dla korony angielskiej, zmuszeni byli używać sprytu i naturalnej chytrości, by wyżyć na nieurodzajnych glebach. Pies, który by nie uczestniczył w tej codziennej walce o byt, nie byłby potrzebny. On musiał spędzać długie godziny obracając koło (podobne do młyńskiego - w którego wnętrzu biegał pies kręcąc rożen), brał udział też w pseudosporcie - walkach psów[/I][/LEFT]
[I]...[/I]
[I]Zanim glen off imaal pokazał się na wystawach, pokolenia jego przodków pędziły życie ciężko pracując, co czyniło z niego twardego i zahartowanego, jakim jest dzisiaj[/I]
[I]...[/I]

Mnie ten pies podoba się bardzo, widziałam co prawda w całym moim życiu niewiele więcej niż dwadzieścia, i wszystkie w kondycji wystawowej, ale jaką ten pies ma wspaniałą mocną budowę! Jak jest wyważony!
A ładny? Ładny jest chart afgański, ładny jest borzoj, i ładnych w ogóle nie szukałabym wśród terierów. Teriery nie miały być piękne, teriery miały dobrze pracować. Chociaż i ładny jeden wyszedł ... :lol: tybetański.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sortis']
A ładny? Ładny jest chart afgański, ładny jest borzoj, i ładnych w ogóle nie szukałabym wśród terierów. Teriery nie miały być piękne, teriery miały dobrze pracować. Chociaż i ładny jeden wyszedł ... :lol: tybetański.[/quote]

Sortis, jestem przekonana, że sama się z soba nie zgadzasz.;)

Charty też nie miały być piękne tylko szybkie. Z tą pięknością to jakoś tak wyszło i u chartów i u terierów (no może z wyjątkiem jednego teriera... tybetańskiego - kupa kłaków;)).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jura']Sortis, jestem przekonana, że sama się z soba nie zgadzasz.;)

Charty też nie miały być piękne tylko szybkie. Z tą pięknością to jakoś tak wyszło i u chartów i u terierów ... [/quote]

No tak, niechcący zasugerowalam, że charty hodowano dla urody :oops: , odszczekuję, oczywiście odszczekuję.

[I]A z tym tybetańskim to miał być taki żart. Niby terrier a ozdóbka...[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vigor']Nasza sunia Rina jest mieszańcem i trochę podobna .... .[/quote]
Trochę robi wielką różnicę ;)
Glen ma stosunek masy ciała do wzrostu większy od stafforda, to naprawdę potężnie zbudowany pies, mimo że niewysoki.
A mnie podobają się niebieskie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='altacarya']Norfolk z Węgier nie dojechał , ale mamy przecież w Polsce już jednego norfolka uroczo zwanego Kaziem (a może więcej?). Natomiast gleny to rzeczywiście sensacja :)[/quote]

Wiem ,ze wiecej:-)ponieważ osobiscie przywiozłam z Holandii Slawkowi Stepinskiemu slodka czerwona suczke ...nie wiem jak wyglada teraz (urodz.2004) ale wiem ,ze byla na tyle urocza ,ze wcale nie chcialo mi sie mu jej oddawac:-):loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='altacarya']Aluzja - widzę,że jesteś zaangażowana :) fajnie. Nie wiedziałam o tej suce, bo jeszcze nie spotkałam jej na wystawie. A czy Pan Stępiński nie miał też kiedyś suki norwichki z Holandii? DObrze kojarzę?[/quote]

O ile wiem mial samca norwicha zwanego Heniem niestety nie pamietam jak mial rodowodowo -pies tez byl z Holandii.
Co do norwichy to istotnie los tak ulozyl ,ze mam wielu dobrych znajomych wsrod hodowcow norwichy. Mialam w "rekach" wiele wspanialych zwierzat tej rasy poczawszy od zwyciezcow wystaw regionalnych po zwyciezcow Crufta:-)))) Dla mnie maja cudowny charakter i norwiche i norfolki ale...zostane przy airedale i manchesterach z ewentualnym "wzorkiem" w postaci lakelanda lub welsha .

Link to comment
Share on other sites

Wrzucę kilka fotek z wystawy :cool1:. Hala główna ring honorowy:

[IMG]http://img123.imageshack.us/img123/1885/hala058m7tc.jpg[/IMG]

Hala główna - ringi (na 1 były wystawiane teriery :cool3:):

[IMG]http://img146.imageshack.us/img146/8319/hala061m1ku.jpg[/IMG]

część centralna:

[IMG]http://img110.imageshack.us/img110/2653/hala062m9yr.jpg[/IMG]
[IMG]http://img110.imageshack.us/my.php?image=hala062m9yr.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...