Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
madika

gdzie wystarczy jeden CAC?

Recommended Posts

[quote name='madika']w jakich panstwach dla[U] psa, ktory jest juz championem (polski)[/U] wystarczy jeden cac/cacib zeby zrobic ichni championat?

championaty na skroty dla championów:
- [B]Rumunia[/B] (CACIB)
- [B]Dania[/B] (CAC)
- [B]Estonia[/B] (CAC - na plec, skonczone 24mies. + dla uzytkow certyfikat uzytkowosci)
- [B]Ukraina[/B] (w Kijowie- CACIB)
- [B]Luksemburg[/B] (CAC w kl. championow)
- [B]Rosja [/B](CAC z miedzynarodowki lub krajówki CHRKF)
- [B]Serbia[/B] (CAC w kl. championow)
- [B]Białoruś[/B] (CAC z międzynarodówki lub wystawy rangi "republikańska")
- [B]Finlandia[/B] (CAC - na płeć przyznawany, pies musi mieć ukończone 24 miesiące)
- [B]Szwecja[/B] (CAC - na płeć przyznawany, pies musi mieć ukończone 24 miesiące)
- [B]Gruzja, Azerbejdżan[/B] (CACIB z wystawy caucasian winner)

"Promocje":
* [I]Bułgaria, Czarnogóra, Macedonia[/I] - za 1 cac na maratonach organizowanych przez jedno z tych państw w ramach "promocji" - jak wystawa w bułgarii - to za 1 cac można mieć ch mne i ch mk, jak wystawa w czarnogórze to 1 cac do ch bg i 1 cac do ch mk, jak wystawa w macedonii, to 1 cac do ch bg i ch mne
* [I]Węgry[/I] - 'promocje' daja Ch za 2 x CACIB na podwojnych wystawach (normalnie trzeba 4 x CAC z rocznym odstepem)

prosze o uzupelnienie i ewentualne poprawki :cool3:[/QUOTE]

mam pytanie odnosnie Rumunii - czy na pewno trzeba CACIB do uzyskania tytułu Ch.RO ? czy wystarczy 1 CAC i to nie koniecznie z klasy Championów ? bo ostatnio patrzyłam na wyniki z rumuńskiej wystawy z roku 2011 i pies który w pierwszy dzien wystawy ( 2xCACIB ) otrzymał w otw. bdb a w drugi dzien CAC w kl. otw i otrzymał ( ? ) dyplom Ch RO , badz inny piesek dostał w pośr. na obu wystawach CAc otrzymał dyplom Ch RO . Jesli jest to mozliwe to trzeba by było dokonac uzupełnienia i poprawki w info , bo to jest wazna informacja dla jadących na wystawy do tego kraju . Sama jestem zainteresowana więc dziekuje za konkretna odpowiedz :D Edited by renia13

[quote name='panienkabubu']Rumunia 1 x CAC jeśli pies jest championem; CACIB nie ma tu do rzeczy. Klasa także nie. Trzeba mieć tylko dyplom CHPL:)[/QUOTE]

ale sa wystawy gdzie za CACIB niechampiony dostaja ich Ch

[quote name='leepa']jak z MŁ CH Węgrzech?
mam mł ch pl i właśnie kroi się tam klubowa[/QUOTE]
Leepa, na Wegrzech potrzebujecie 3 x HPJ (CAJC)- od dwóch różnych sędziów, w tym jedno HPJ musi być z międzynarodowej lub klubowej (ale uwaga bo na Węgrzech jest organizowanych kilka klubów i nie wiem czy HPJ z każdego klubu liczy się jako duży CAJC). Sporadycznie organizowane są tam wystawy kiedy za 2x Best Junior przyznawany jest Jun.Ch.Hu.

[quote name='panienkabubu']Rumunia 1 x CAC jeśli pies jest championem; CACIB nie ma tu do rzeczy. Klasa także nie. Trzeba mieć tylko dyplom CHPL:)[/QUOTE]

byłam ,pytałam i tyle sie dowiedziałam : za CAC w kl. Championów dostaje się Ch. Rumunii, za CACIB nie zaleznie od klasy tez dostajesz Ch RO, jesli masz już CH.RO to za CACIB na takiej wystawie jak teraz była w Satu Mare otrzymywało się Romanian Cum Laudae Champion!

troche więc w stosunku do regulaminu sie pozmieniało , na naszą korzyść .

[quote name='renia13']byłam ,pytałam i tyle sie dowiedziałam : za CAC w kl. Championów dostaje się Ch. Rumunii, za CACIB nie zaleznie od klasy tez dostajesz Ch RO, jesli masz już CH.RO to za CACIB na takiej wystawie jak teraz była w Satu Mare otrzymywało się Romanian Cum Laudae Champion!

troche więc w stosunku do regulaminu sie pozmieniało , na naszą korzyść .[/QUOTE]

jajć SUPEROWO!!!!