Jump to content
Dogomania

Junior handling


Marek z Gromem

Recommended Posts

[quote name='Reyes']Ursus popieram :+]

Trzeba pamiętac że w ameryce czesto jest widoczny podział do linie pokazowe ( piękne) i linie użytkowe ( te które coś robią) i bynajmniej BARDZO dobrze że niema tego w FCI.
Pies to pies - nie posążek do pokazywania. Na niektórych klubówkach strzela się ze straszaka żeby sprawdzic reakcje psa.
(amerykanin zszedłby na zawał)

To przegląd selektywny - wybiera się najlepszych przedstawicieli rasy - nie konkurs piękności. Ocenia sie zgola inaczej niż w ameryce. Dlatego się uwidacznia inne cechy.

Zaprośmy tu milośnikow dobermanow - niech się wypowiedzą co sądzą o swoim sposobie pokazywania psa? Może to ja się myle - ale amerykański doberman wystawiany na chrupka wygląda jak pies Faraona innej maści.
--------
Niemogłam się powstrzymac - obiektywnie który wygląda bardziej jak doberman?
a.) [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img404.imageshack.us/img404/714/bis20doberman20chase145vn3.jpg[/IMG][/URL]
Czy
b.) (ps. fotka ch. ROZITA z Padoku [URL="http://www.rozita.sxx.pl"]www.rozita.sxx.pl[/URL] )
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img78.imageshack.us/img78/8711/bedzin2006zh8.jpg[/IMG][/URL][/quote]


dla mnie ten pierwszy, z tego wzgledu ze lancuszek ma na odpowiedniej wysokosci i to nie skraca jego szyji a no i ma wedlug mnie lepsze kątowanie..( ja sie na dobkach nie znam, nie siedze w tej rasie, nie interesuje mnie to zbyt mocno), Duzy wplyw wizualny maja tu takze uszy.. szkoda ze ten pierwsyz ma nie kopiowane.

a Ten drugi pies stoi jak najgorszy burek na smyczy ciagnacy swoja pancie ( choc jak napisalam wczesniej nie znam sie na psach i nie oceniam w zadnym wypadku tej suni pod wzgledem eksterrieru- mowie ylko jaki efekt daje jej postawa).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='flashka-g']dla mnie ten pierwszy, z tego wzgledu ze lancuszek ma na odpowiedniej wysokosci i to nie skraca jego szyji a no i ma wedlug mnie lepsze kątowanie..( ja sie na dobkach nie znam, nie siedze w tej rasie, nie interesuje mnie to zbyt mocno), Duzy wplyw wizualny maja tu takze uszy.. szkoda ze ten pierwsyz ma nie kopiowane.

a Ten drugi pies stoi jak najgorszy burek na smyczy ciagnacy swoja pancie ( choc jak napisalam wczesniej nie znam sie na psach i nie oceniam w zadnym wypadku tej suni pod wzgledem eksterrieru- mowie ylko jaki efekt daje jej postawa).[/quote]
Takie samo odnioslam wrazenie porownujac te 2 zdjecia... Jest tu mowa o handlingu - wiec ten na 1 zdjeciu wypada duzo lepiej...


[QUOTE] W malym ringu gdzie stoi np.5 doroslych samcow, buzuja hormony, i wystarczy jedno male burkniecie a juz zradza sie bojka.[/QUOTE]
Po tym moznaby wywnioskowac ze boksery naleza do psow nad wyraz agresywnych - a przeciez ma byc zupelnie odwrotnie! W kazdej duzej bardziej popularnej rasie normalnym zjawiskiem jest stanie 5 lub wiecej psow obok siebie, a nie zdaza sie na codzien "awantura" na ringu.
Psy uczy sie wystawiania, a wielu wystawcow bokserow wchodzi na ring jak na podworko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']
Po tym moznaby wywnioskowac ze boksery naleza do psow nad wyraz agresywnych - a przeciez ma byc zupelnie odwrotnie! W kazdej duzej bardziej popularnej rasie normalnym zjawiskiem jest stanie 5 lub wiecej psow obok siebie, a nie zdaza sie na codzien "awantura" na ringu.
Psy uczy sie wystawiania, a wielu wystawcow bokserow wchodzi na ring jak na podworko...[/quote]


Agaś jestem tego samego zdania i nawet u bokserów jest tak jak u ONków, że na ring wchodza w dresach (mowie tu akurat o WDS):shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Florka_xyz']Agaś jestem tego samego zdania i nawet u bokserów jest tak jak u ONków, że na ring wchodza w dresach (mowie tu akurat o WDS):shake:[/quote]

a ostatnio sie wlasnie usmialam patrzac na zdjecia zwyciezcow z wsyztskich lat z LESZNO CHAMPIONS SHOW.. podkerslam CHAMPIONS SHOW.. jak Bisa wygrał ONek ( nie wiem czy ladny czy nie, nie znam sie na Onkach- widocznie cos w sobie mial skoro wygral) a jego wlasciciel- handler byl w dresie:cool3:



A czy wystawianie psów na siebie nie budzi w nich przypadkiem agresji i checi dominacji?? Bo wydaje mi sie ze tak.

Link to comment
Share on other sites

Z ON w dresie razi, ale jak z posokowcem w obdartym płaszczu i gumiakach to super - pewnie poluje pies :diabloti:
Ba widzialam panią co wyglądała jakby z zawodów jeździckich przyleciala na wystawe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Mikna oznacza że ironizuje :)
Ps. Zresztą na krajówkach nawet sędziowie bywają w topach :razz:[/quote]


no wiesz ja sama bym chodzila .. i jak nie jestem w ringu to sie staram przy upale, zeby sie nie zagotować bo to na zdrowie nie wychodzi. ja uwazam ze jakas klasa i elegancja musi byc zachowana. a jak chce chodzic w jakis rozciagnietych dresach, bluzie to tylko w weekend w domu po imprezie;) no chyba ze jest ciemno to mozna z psami wyjsc.. ale na dwor:)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba zachwać umiar:lol: nie wyobrazam sobie wystawac psa w dresach czy w jakiejs powycaganej we wszystkie strony koszulce:shake:
Lubie ogladac wystawców jak sa łądnie estetycznie ubrani i oczywiscie odpowiednio.Nie wiem jak Wy ale ja czasami widuje na wystawach panieniki,które uwazaja wystatawe za pokaz mody(:shake: ), nosza jakies spodniczki mini albo koszulki gdzie im poł brzucha widac :shake: Mi osobiscie sie takie cos nie podoba.Wydaje mi się, że prawdzwy handler wie jaki strój jest odpowiedni na to naszae psie(świeto) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ubiór to sprawa indywidualna, ale zdaje mi sie ze Polska powinna isc do przodu (a ma duuuzy kawal do przejscia zeby osiagnac jakas tam klase) a nie cofac sie... Na ringach innych ras pewnie ze zdarzaja sie osoby ubrane dziwnie, czy po prostu "po domowemu", ale sa tez osoby ubrane schludnie i w miare elegancko. Natomiast przy ONkach chyba jeszcze nigdy nie widzialam kogos ubranego w taki sposob... sama nie wiem dlaczego.. bo dlaczego? Dlaczego mozna biegac z wilczarzem, terierem rosyjskim w garniaku i wygladac super a z owczarkiem niemieckim nie... ?
To samo tyczy się sędziów, nie wydaje mi sie zeby ktorys z grona znanych na calym swiecie, szanowych sedziow/sedzin nawet w najwiekszy upal nie zalozyl garnituru/ jakiejs garsonki... Po prostu tego od niego wypada jego klasa i kultura... Szkoda ze w Polsce mamy takich nielicnzych... no ale moze dobrze ze chociaz tych paru mamy... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Wiecie co, ja mam taka zasade ;-)
Jak sędzia ocenia mnie pod krawatem to i mnie wypada elegancko wyglądać.
Z drugiej strony ja mam prawo wymagać, by siędzia ubrany był schludnie i 'jak na wystawę".
Wzajemny szacunek. I tyle.[/quote]
zgadzam się z Tobą;)

Link to comment
Share on other sites

[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=7281"]moon_light :[/URL]
[/B]radze zapoznać sie z regulaminem wystaw (bo twierdzisz, ze sporo na nich bywasz wiec chyba wypadaloby znac regulamin) dokladnie
[COLOR=Blue] 1)[/COLOR] punkt III Zasady sędziowania psow na wystawach, punkt 12 odnoscie oceny Dyskwalifikującej
"powinna byc przyznana psu
_ (...)
- ktorego zachowanie wyrażnie odbiega od wzorca lub [COLOR=Red]jest agresywne[/COLOR]"

[COLOR=Blue] 2)[/COLOR] punkt "VII Szczegolne uprawnienia i obowiazki sędziow:
7. W przypadku niesportowego zachowania się wystawcy, a szczególnie:
b) prowadzenia psa w sposób przeszkadzający innym wystawcom lub [COLOR=Red]atakującego inne psy[/COLOR],

[COLOR=Black]sędzia może zdyskwalifikować psa i sporządzić pisemną informację opisującą zajście. Informację podpisaną
przez sędziego, asystentów i ewentualnych świadków sędzia przekazuje organizatorowi wystawy, a ten
z kolei przesyła ją do przewodniczącego oddziału macierzystego wystawcy.
Zarząd oddziału zobowiązany jest do wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji w stosunku do wystawcy.
Może to być rozmowa ostrzegawcza lub skierowanie sprawy do Sądu Koleżeńskiego.
Kopie całej korespondencji związanej ze sprawą należy przekazywać zainteresowanemu sędziemu oraz
Prezydium Kolegium Sędziów."[/COLOR]

[COLOR=Blue]3) [COLOR=Black]punkt "[/COLOR][COLOR=Black]VIII. Uprawnienia i obowiązki wystawców
9. Wystawca jest zobowiązany do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, [COLOR=Red]aby nie doszło do pogryzienia ludzi
i innych psów[/COLOR], oraz ponosi odpowiedzialność cywilną za spowodowane przez jego psa wypadki i szkody."

Takiego czegos po prostu nie wolno robic i nalezaloby w koncu to sobie uswiadomic.
pozdrawiam
[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ReiMar']Szukam handlera na wystawe w Legionowie - rasa psa - Siberian Husky.[/quote]



Kobieto no juz nie badz taka zdesperowana:)) odsuń swoje stresy! Laredziak to piekny pies i musisz byc jego pewna! Tym barzdiej jak ty go wystawiasz. Niestety nie znam nikogo Asiu kto jedzie przez Opole albo z Opola, bo tak bym sie chetnie przejechala mojego ulubienca pokazac pieszczochowatego:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...