Jump to content
Dogomania

Junior handling


Marek z Gromem

Recommended Posts

[quote name='Agasia']tu się zgadzam w 100%....

A co do...


Rowniez w jakims sensie racja, aczkolwiek przy zamianie psow, najczęściej wychodzi przyslowiowe "szydlo z worka" jak inni radza sobie z innymi psami... i pomimo tego wielu wielu sędziów tej konkurencji daje wygrywać doświadczonym handlerom ktorzy nie radza sobie wogole z innymi psami... ;)[/quote]



no moze i czasem to prawda.... ale znowu mam ale...
niektorzy sedziowie potrafia "wylapac" psa [nieliczni niestety]... czyli jak sie zachowuje na ringu, czy jest tak nauczony, ze wszystko robi sam i automatycznie, czy wymaga pracy... i czasem przy zamianie, jak sedzia widzi, ze osoba, ktora dostala trudnego psa potrafi nad nim zapanowac i nie ma z tym problemu [nawet, jesli pies nie zachowuje sie w 100% idealnie, tak jak ten drugi], to moze ten ktos wygrac... i ja sie z tym zgadzam, bo taka umiejetnosc jest duzo cenniejsza niz wziecie wyuczonego psa na smycz i z nim bieganie [bo co to za filozofia...]

a a propos tych psow... to jest niepisana zasada [obowiazujaca np na jh w stanach], ze jesli sedzia zrobi zamiane psow i handler nie radzi sobie z psem [w sensie - pies sie boi, nie daje dotknac, gryzie], to powinien dac psa kolejnemu handlerowi i jak sytuacja sie powtarza - dziecko, ktore prrzyszlo z nim na konkurs jest dyskwalifikowane... i to powinno byc u nas... ja sama przegralam kiedys final polski, bo dostalam jamnika, ktory gryzl, sie nie dawal dotknac... i ok, opanowalam go i ustawialam na jedzenie, ale na bank nie wygladal tak super, jak moj sznaucer z inna osoba, ktory sie sam pokazywal, dawal ze soba zrobic wszystko... i to jest nie fair... bo sedziowie powinni to wylapywac...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Ale na Mistrzostwa PL chyba idziesz?[/QUOTE]
w tym przypadku mala ilosc pkt mnie wyklucza.. :)

[B]enjoyeve[/B]popieram Twoją opinie i pragne wielu takich znawcow celu jh jak ty wsrod polskich sedziow, aczkolwiek niestety czy ktos zauwazyl ze nasza "polska czolowka" to osoby chodzące z wycwiczonymi do perfekcji jedynymi psami, niekiedy często nieradzące sobie z innym psem (nawet tej samej rasy - mialam taki przypadek przy zamianie :) ). A więc juz sama nie wiem w jaka strone to zmierza....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Siwy16']Tragicznie :p[/quote]

jaasne:p


[quote name='Agasia']:)

czy ktos zauwazyl ze nasza "polska czolowka" to osoby chodzące z wycwiczonymi do perfekcji jedynymi psami, niekiedy często nieradzące sobie z innym psem ....[/quote]

otoz to...:mad: :evil_lol: i nic dziwnego, że wygrywaja...bo w pokazywaniu psa ktory sie sam wystawia niema nic trudnego;)

Link to comment
Share on other sites

ja pamietam ze tylko jak mialam mozliwosc startowania z innym psem, a jeszcze najlepiej z nowa rasa to bardzo sie z tego powodu cieszylam ze zdobede jakies nowe doswiadczenie...no ktore na pewno teraz bardzoooooo mi sie przydaje w pracy handlera;)
Takze pamietam ze kilka osob wtedy startowalo z swoimi psami, ktore nie dawaly sie pokazywac z obcymi osobami, bo albo panicznie sie ich baly nawet przy odpowiednim podejsciu handlera, albo gryzly obcą osobe co dla mnie jest skandaliczne. Pies do tego konkursu powinien takze spelniac pewne normy nie tylko estetyczne ale i psychiczne. I pamietam ze takze nie raz przegralam dlatego ze ja bylam z normalnym obcym psem, a nie swoim wlasnym agresywnym badz bojazliwym "kasownikiem". Kazdy pies powinien wyrazic w poczatkowej fazie poznania zainteresowanie danym handlerem, a nie bojazliwosc czy agresje. Handler oczywiscie musi potrafic wykorzystac odpowiednie zachowanie w kontakcie z nowo poznanym czworonogiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Ewuś a ty kiedy na sędziego sie wybierasz??:cool3: kto bedzie nastepne pokolenie na JH sedziowac:) trzeba kogos wybitnego;) Bedziesz w Poznaniu w kazdy dzien??[/quote]

no ja tam nie wiem, bede szkolic mlode pokolenie, ale jakos mi sie nie spieszy...
no...moze powinnam jakos szybko egzamin asystencki zrobic, poki pan Jakubowski w komisji ;)

a co do poznania, to tak - bede codziennie... wiec bedziemy mialy czas, zeby sie wygadac :) [przynajmniej w piatek ;)]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']ale z drugiej strony ciezka parca handlra moze zaowocowac pieknym zachowaniem psa na ringu... a tego juz sedzia wiedziec nie moze[/quote]

uwierz mi, ze to widac, kiedy pies sie super prezentuje, bo handler w to wklada prace, a kiedy, bo sam to robi automatycznie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']ja pamietam ze tylko jak mialam mozliwosc startowania z innym psem, a jeszcze najlepiej z nowa rasa to bardzo sie z tego powodu cieszylam ze zdobede jakies nowe doswiadczenie...no ktore na pewno teraz bardzoooooo mi sie przydaje w pracy handlera;)
[/quote]

no dokladnie... ja mialam to samo i im wiekszym wyzwaniem byl dla mnie pies, tym bardziej sie cieszylam z wygranej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']w tym przypadku mala ilosc pkt mnie wyklucza.. :)

[B]enjoyeve[/B]popieram Twoją opinie i pragne wielu takich znawcow celu jh jak ty wsrod polskich sedziow, aczkolwiek niestety czy ktos zauwazyl ze nasza "polska czolowka" to osoby chodzące z wycwiczonymi do perfekcji jedynymi psami, niekiedy często nieradzące sobie z innym psem (nawet tej samej rasy - mialam taki przypadek przy zamianie :) ). A więc juz sama nie wiem w jaka strone to zmierza....[/quote]
[B]Agasia [/B]- pisałam już na ten temat i moje zdanie jest ogólnie znane...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enjoyeve']no ja tam nie wiem, bede szkolic mlode pokolenie, ale jakos mi sie nie spieszy...
no...moze powinnam jakos szybko egzamin asystencki zrobic, poki pan Jakubowski w komisji ;)

a co do poznania, to tak - bede codziennie... wiec bedziemy mialy czas, zeby sie wygadac :) [przynajmniej w piatek ;)][/quote]


no egzamin..tez by mi sie przydał:))

A ja bede bytowac w Poznaniu u Agnieszki:diabloti: w piatek mam jednego psa tylko wiec mysle ze bedzie czas na pogaduszki:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']no egzamin..tez by mi sie przydał:))

A ja bede bytowac w Poznaniu u Agnieszki:diabloti: w piatek mam jednego psa tylko wiec mysle ze bedzie czas na pogaduszki:evil_lol:[/quote]

ja to nie wiem... chyba zalezy tylko od tego jak bede jechala... na bank wracamy w piatek do wawy, zeby wziac sznaucery na sobote i nie wiem, czy bierzemy i sznaucery i mopsy [to wtedy i ja bym sie do agi wprosila na noc z sob na niedziele, jak cos], czy tylko sznaucery i wracamy po mopsy...
ale... zawsze jest ta noc z czwartku na piatek ;) a w piatek wolny dzien mam... wiec moze tak to zalatwie? ;)
no nic, musze sie ogarnac :) ale tak czy tak bedzie odbrze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawana']to mozna wycwiczyc biegaj z psem pod górke :)[/quote]
:diabloti: ja bym raczej zapłacila studentowi ze takie bieganie z moim psem :diabloti:

Ps. Kto się zgłosił na WDS na JH ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']ja pamietam ze tylko jak mialam mozliwosc startowania z innym psem, a jeszcze najlepiej z nowa rasa to bardzo sie z tego powodu cieszylam ze zdobede jakies nowe doswiadczenie...no ktore na pewno teraz bardzoooooo mi sie przydaje w pracy handlera;)
Takze pamietam ze kilka osob wtedy startowalo z swoimi psami, ktore nie dawaly sie pokazywac z obcymi osobami, bo albo panicznie sie ich baly nawet przy odpowiednim podejsciu handlera, albo gryzly obcą osobe co dla mnie jest skandaliczne. Pies do tego konkursu powinien takze spelniac pewne normy nie tylko estetyczne ale i psychiczne. I pamietam ze takze nie raz przegralam dlatego ze ja bylam z normalnym obcym psem, a nie swoim wlasnym agresywnym badz bojazliwym "kasownikiem". Kazdy pies powinien wyrazic w poczatkowej fazie poznania zainteresowanie danym handlerem, a nie bojazliwosc czy agresje. Handler oczywiscie musi potrafic wykorzystac odpowiednie zachowanie w kontakcie z nowo poznanym czworonogiem.[/quote]

Moj pies jest idealny jesli chodzi o ten aspekt.
Przedwszystkim zero agresji.
Nie ustawia sie sama.
Pozwala ze soba zrobic wszystko tzn. pozwala sie ustawiś w każdy mozliwy sposób lalzenie od wizji i pomyslu handlera, a potem trwa w tej pozycji.
Minusem jest tylko to, ze jak ma czasami "zły dzień" lub jest juz zmeczona wtedy poprostu nie chce jej sie stac i np. przestawi noge. No... i jeszcze się ślini...
Ale oglnie świetny pies do prezentacji i cudowna w biegu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna2006']Ja juz mam potwierdzenia ze Swiatowki :multi: :loveu: Tylko pozostaje mi sie na mistrzostwa PL w pon. zglosic :] W jaki dzien one beda? PO Mistrzostwach Swiata?[/quote]


Mistrzostwa Polski sa w czwartek, mistrzostwa świata polegają na tym, ze ze wszystkich 4 dni zbiera sie na nich 12 MP (czyli jednego dnia wybiera sie 3 najlepszych MP i nie stawia sie ich na zadnych lokatach itp tylko daje kwalifikacje na na finał) sa one więc w niedziele po zwyklym MP ;)

Jest tez zasada, że jesli prezenter w obojętnie ktory dzien na zwyklym MP dostanie się do finałowej 10 (nie 3!) to ma zakaz startu w dni nastepne (oddaja kase) i jednoczesnie traci szanse na start w wielkim finale w niedziele ;)


Na zwykły konkurs jestem zgłoszona w piątek,sobote i niedziele. Na mistrzostwa PL tez sie zglosilam ale jeszzcze chyba nikt niewie kto ie na nie dostal

Link to comment
Share on other sites

Właśnie otrzymałam mail z Poznania:

[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#000080]"informacje o Mistrzostwach Polski w konkursie "Młody Prezenter" są zawarte w Regulaminie konkursu; nie ma ich w materiałach informacyjnych Wystawy Światowej, gdyż Mistrzostwa są odrębną konkurencją, nie związaną z tą wystawą.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#000080]Zgodnie z Regulaminem, Zarząd Główny ZKwPL, ustala listę rankingową prezenterów za mijający rok i zaprasza do uczestnictwa osoby mające najwyższą punktację.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#000080]Osoby zakwalifikowane do Mistrzostw otrzymują indywidualne zawiadomienia na adres domowy z Zarządu Głównego ZKwPL"[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][COLOR=#000080][/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][COLOR=#000080][/COLOR][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co dokladnie rozumiecie przez to ze pies ustawia sie sam, ale niektore rasy nie wygladaja efektownie gdy ustawia sie je recznie, jedynie gdy robia to same wiec nie do konca sie tu zgadzam, a poztaym jak handler sobie da rade z obcym psem w kwestii jego "automatycznego" zaprezentowania w statyce to plus dla niego. Bo tak naprawde ten peis nie ustawia sie sam...trzeba wiedziec pare rzeczy na ten temat. Na jakiej wysokosci trzymac rece ze smakolykiem, na jaka odleglosc miec psa od siebie, na jakie ruchy i sygnaly przez ringowke pies sie ustawia, czy przestawia sam łapy gdy go sterujemy.

Link to comment
Share on other sites

Powiem ze bezproblemu mogłabym ustawić labki znajomych ( teraz sobie z nimi ćwicze troszke ) recznie i będą cacy stać. Ale sztuką dla mnie jest by stały perfekcyjnie gdy ja moge sobie tylko machać chrupkiem, gadać i działać ringówką.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dostałem list:

"Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce zaprasza prezentera Przemysława Walerianczyka do udziału w
Finale Konkursu Młody Prezenter 2006
o tytul Mistrz Polski 2006
oraz Prezenter Roku 2006
Finały odbędą się w dniu....(...)"

i tak dalej i tak dalej :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...