Jump to content
Dogomania

Junior handling


Marek z Gromem

Recommended Posts

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Martyna2006']Dziekuje :)

Sopot(sob.)
1.Patrycja z Shih-tzu
2.Martyna Sapala z Pudlem Srednim/czarnym/
3.Zagraniczna prezenterka z Chiłałaą:razz:
4.Karolina Bruczko z Australinian Silky Terrier

niedziela

1.Prezenter z Chinskim Grzywaczem
2.Patrycja z Shih-tzu,sheltie
3.Prezenterka z Chiłałą:cool3:
4.Monika Malitka z Whippetem
5.Martyna Sapała z Pudlem srednim

Gratulacje:)[/quote]W sobote Patrycja została prezenterem dnia a kto w niedziele został?
Pozdrowienia dla dziewczynki z grupy mlodszej z pudelkiem :loveu: była bardzo miła:loveu: i podziekowanie za husteczki);)
Ma może ktoś fotki Patrycji z shelti?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAGITTARIUS']Potrzebuje doswiadczonej handlerki do pokazania wilczarza na swiatowce.Pies ma potezny power,pokazanie go jest wyzwaniem.Ma championat,ale rzadko jezdzi na wystawy.Sama go nie moge pokazac,mam problem z kregoslupem.[/QUOTE]
Ja mogłabym podjąć się wystawienia :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAGITTARIUS']Potrzebuje doswiadczonej handlerki do pokazania wilczarza na swiatowce.Pies ma potezny power,pokazanie go jest wyzwaniem.Ma championat,ale rzadko jezdzi na wystawy.Sama go nie moge pokazac,mam problem z kregoslupem.[/quote]

Także mogłabym się podjąć , ale widze ,że Agasia była pierwsza ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,ten pies jest trudny do pokazania,bo bardzo zwiazany tylko ze mna,a i to jest minusem,ze od roku mieszkam na wsi,pieknej ale gluchej,i on nie zyskal przez to na obyciu.Niemozliwe byloby wystawienie go przez ktorakolwiek z Was ot tak z marszu,musialby sie zapoznac,pocwiczyc-tak jak robi sie na Zachodzie,pies idzie do treningu do handlera-u nas to raczej niemozliwe.Takze z racji kosztow,ja do majetnych nie naleze i nigdy nie nalezalam.Pies jest wspanialy w ruchu,jego sposob poruszania sie i zdrowie konczyn sa rzadko spotykane.Ma swietna prezencje,taki optycznie twardy,surowy,dziki-prawdziwy "mysliwski wilczarz".Umie ringowac,efektownie i z podniesiona glowa-niestety rzadko bywa na wystawach z racji stanu moich nog,ktore po 30 latach bieganiny ringowej nie chca juz mnie po dawnemu nosic:roll: .Jest oczywiscie bardzo silny ,i choc sie nie szarpie podczas wystawiania,to kiedy kogos nie zna,nieladnie "sciaga" na boki ,zwlaszcza na zakretach.
Handler musi wiec procz umiejetnosci miec sile fizyczna.I swoista nieustepliwosc.Pies ten swietnie chodzi z jednym tylko mezczyzna-Karolem Skowronkiem(Celtic Alanda)-ale Karol nastawia sie na prezentowanie suk na tej wystawie,wiec sie nie rozerwie,a na sklonowanie to juz nie ma czasu(ze nie wspomne o funduszach:evil_lol: -generalnie lepiej reaguje na kobiety,dlatego piszac o problemie zaznaczylam,ze w gre wchodzi handlerka.Zreszta jak widze,chlopcy duzo mniej sie tu wypowiadaja.

Link to comment
Share on other sites

Ja w Poznaniu jestem już od środy, więc gdybyście też byli tam wcześniej, moglabym się z psem spotkac i pocwiczyc. Wystawialam już wilczarza, wiem ile trzeba wlozyc w to wysilku. Więc jeśli nie znajdzie się lepszy handler dla malenstwa, to ja mogę spróbowac - szkoda zeby sie marnowal! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAGITTARIUS']Dziewczyny ... (...) [/quote]
A powiedz z kąd jesteś, może trening przed wystawą byłby możliwy...

Link to comment
Share on other sites

Jestem ze wsi kaszubskiej,30km od Bytowa.Sami widzicie-marne szanse na cwiczenia!zreszta jemu nie tyle cwiczenia sa potrzebne,bo on wszystko umie,co obycie z konkretnym handlerem,tak by na ringu od siebie nie odstawali...
Do Poznania jade niestety tylko na jeden dzien,nie sadze bym mogla znalezc opieke dla hodowli na dluzej.

Link to comment
Share on other sites

SAGITTARIUS - Ja właściwie robię czasami tak (tzn to dopiero jeden raz), że psa mam u siebie na "treningu". Aktualnie mam tak już drugi tydzień goldena - psa, który widziany poraz pierwszy wydał mi się kompletnie niewystawowy z racji zachowania. I bardzo przez to doceniłam to ile można osiągnąć mając psa w domu/ćwicząc z nim PRZED... Wtedy widzę na "wielką skalę" efekty jakie osiągam przez to, że mam konakt z psem, pracuje z nim, a nie obok niego.

Ale po pierwsze - nie jestem doświadczoną handlerką - wystawiam psy od troche ponad roku, wkładam w to całe serce, myślę, że mam "charakter" do psów - ale to nie da mi nigdy tyle, co lata praktyk, żeby zostać "profesonalistą".
Przyznaje, że chartów jeszcze nigdy nie wystawiałam, więc tutaj i ja potrzebowałabym nieco "informacji"

Po drugie - w tym tygodniu okaże się, czy jestem na wystawie tylko w niedzielę, czy w inne dni... Ale oczyiwście mogłabym to rozwiązać dojeżdżając np. pociągiem.

Myślę, że - gdybyś chciała - nie byłoby problemem, żebyś przyjechala do mnie na parę dni z psem - gdybyś nie chciała go samego zostawiać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']Ja kiedys wystawialam Karolowi psy:))) razem zgarnelismy BIS par w Mlada Boleslav na kilkadziesiat prezentowanych par:) A to Karol no sie wykrecil:))) Ja mu pokaze!!:mad: :lol:[/quote]

Flashka, to może Ty byś z nim spróbowała?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Ja w Poznaniu jestem już od środy, więc gdybyście też byli tam wcześniej, moglabym się z psem spotkac i pocwiczyc. Wystawialam już wilczarza, wiem ile trzeba wlozyc w to wysilku. Więc jeśli nie znajdzie się lepszy handler dla malenstwa, to ja mogę spróbowac - szkoda zeby sie marnowal! :)[/quote]

Agasia, jeżeli tak jak SAGITTARIUS mówi, pies musi mieć "kontakt" żeby się wystawił, to - biorąc pod uwagę, że ja mam teraz takiego psa w domu - jeden dzień zbyt wiele Ci nie da. Chociaż psy są różne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Flashka, to może Ty byś z nim spróbowała?[/quote]

lepiej niż Karol nikt nie wystawia Wilczarzy:cool3: :diabloti: On po prostu je czuje.

Myslisz ze ja taka mala drobna osobka mam tyle pary zeby dac sobie rade???? Pozatym ja nie wiem jak to bedzie ze swiatowka, nie mam zamiaru sie wychylac tu z umiejetnosciami i propozycjami. Wilczarze to nie jest prosta rasa i trzeba sie zrozumiec z psem. To nie jest rasa ktora mozna wziac 5 minut przed ringiem i zrobic show. Maja w sobie cos takiego ekstremalnego:))

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wilczarze to nie jest prosta rasa i trzeba sie zrozumiec z psem. To nie jest rasa ktora mozna wziac 5 minut przed ringiem i zrobic show. Maja w sobie cos takiego ekstremalnego)[/QUOTE]

Zgadzam się ;) Jest to rasa, z ktora gdy sie zrozumie i poczuje, mozna zrobic piękne show, ale mozna tez wygladac jak czlowiek ciagnacy wola ;) Mialam przyjemnosc wystawiac wilczarza i bylo to bardzo wartosciowe wydarzenie, ktore sporo mnie nauczylo co do handlingu :) Tego psa nie mozna pociagnac, czy groznym glosem ponaglic, z nim trzeba znalezc wspolny jezyk - tylko wtedy sukces jest gwarantowany :)

Wtedy, gdy mialam okazje lepiej poznac rase, bardzo polubilam te psy :) Maja w sobie to cos :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']lepiej niż Karol nikt nie wystawia Wilczarzy:cool3: :diabloti: On po prostu je czuje.

Myslisz ze ja taka mala drobna osobka mam tyle pary zeby dac sobie rade???? )[/quote]

Oj, Ty byś pewnie dała radę :) Po za tym mało kto z forum ma tyle obycia.

A to coś "ekstremalne" można znaleść w wielu rasach :) Lubię to :)

Link to comment
Share on other sites

Jestescie wszyscy kochani:lol: tak mi milo ze wszyscy sympatycznie zareagowaliscie.Jak widzicie mankamentem najwiekszym jest odleglosc,a druga rzecz stojaca na przeszkodzie to skromnosc finansow-bo dla kogos z tzw.kasa nie byloby przeszkoda podwiezienie psa tu i tam,pozostanie z nim przez kilka dni,i ulatwienie drogi do ewentualnego sukcesu.
Co do umiejetnosci Karola,to jak myslicie od kogo sie uczyl;) Na pewno z tych wszystkich osob,ktore byly w moim kregu i podpatrywaly oraz "ciagnely wiedze",Karol umial skorzystac najwiecej i rzeczywiscie wystawia wilczarze najbardziej efektownie.Jednak przy takich olbrzymich psach jest to tez ciezka praca,i tym wiekszy zaszczyt,gdy zasluzy sie na miano handlera-specjalisty w wystawianiu tej rasy:lol: zagranica sa osoby,ktore potrafia momentalnie pozytywnie wplynac nawet na slabo obytego psa,jest to kwestia nie tylko sztuczek,ale wlasnie znajomosc psiej psychiki z uwzglednieniem specyfiki rasy.Wilczarz nie znosi przymusu,jesli taki mu sie serwuje,to trzeba umiec mu go uzasadnic:diabloti: ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAGITTARIUS']Potrzebuje doswiadczonej handlerki do pokazania wilczarza na swiatowce.Pies ma potezny power,pokazanie go jest wyzwaniem.Ma championat,ale rzadko jezdzi na wystawy.Sama go nie moge pokazac,mam problem z kregoslupem.[/quote]

Cześć Basieńko:evil_lol: .Mam dla ciebie jesli chcesz świetnego handlera.Chłopak wystawiał już duże psy(już go sobie zamawiają duże pudle-nie tylko polskie).Uczył też psy "od zera".Ma podejście i "to coś".Jest "mobilny"więc w razie czego dojedzie "na głusz".Jeśli chcesz to namiary na "emalię".
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...