Jump to content
Dogomania

POMOCY!Potrzebne leki,pampersy,karma light,kaska dla cierpiącego Nico-Nico odszedł ..


mercy

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witaj łapka trochę zrobiła się chudsza rana w ciagu dnia jest wilgotna ale to od masci i Nico próbuje lizać ale pod wieczór jest zawsze ładna ,suchudka i widać że pomału się goi,nie wzbraniam się od weta ,nie jestem lekarzem ale uważam że zaleciłby to samo co teraz robię ,myślę że można poczekać a nóżka go nie boli ,bo dotykam go jak myje i przy smarowaniu i przecież nie ma w niej czucia.
i

Link to comment
Share on other sites

Ja też się cieszę ,a co do Nico to nie gorączkuje ,raczej ma koński apetyt zjada tyle ile dostaje ale wciąga wszystko nawet nie wąchając to chyba znaczy że nic mu nie jest,jak kilka miesięcy temu miał gorączkę i byłam u dr.Dąbrowskiego to nie jadł przez 3 dni i od razu było widać że jest chory,diabeł jest żywotny gdyby chodził to nie żle by szalał.

Link to comment
Share on other sites

I jest ujmujący awatarek! Czyja to koncepcja?:lol:

Matko Jedyna! Jak to zrobić, żeby Nico miał na bieżąco zapewnione podkłady i pieluchy ?
Ktoś, kto nie opiekował sie 'leżącym' psem nie ma pojecia jak to jest ważne?
Trzeba włożyc mnóstwo pracy by taki psiul po prostu nie śmierdział,nie odparzał się.... Bez odpowiednich środków higienicznych jest to niemozliwe, albo okupione ogromną pracą ( tak jak buba pisze; pralka pioraca szmatki do siusiania, na okrągło w ruchu)...

Ach, leży mi los tego posikańca na sercu, ale niewiele mogę pomóc...

Link to comment
Share on other sites

No Nicuś w tej pozycji co tam na tym banerku widać jak leży,to leżał na początku tylko tak ,potem chyba po sterydach jakoś zaczął sam zmieniać pozycje ,teraz tylko na noc leży na boku ale się wściekam bo nie zawsze mu się to podoba i w nocy ułoży się inaczej,jest to naturalne bo człowiek też zmienia pozycje ale on wtedy wyciaga spod siebie pieluchę i chultaj poszarpie ją na kawałeczki.+

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że wszystko doszło w komplecie. Na jak długi czas wystarczy taka ilość jedzenia?
Proponuję żebyś zrobiła spis tego co masz (chyba najwięcej leków dostałaś od wszystkich) i orientacyjnie na ile wystarczy i spis rzeczy brakujących.

Jeśli chodzi o łapkę, to ona na pewno trochę sama się wygoi pod warunkiem, że nie będzie lizana.

Link to comment
Share on other sites

leków na trochę wystarczy myslę że aż do wygojenia,użyłam 2 razy tego żelu i spraju i naprawdę jest fajnie ,widać że wszystko się goi,rana jest ładna (jeśli można tak powiedzieć o ranie) sucha ,nic się nie sączy tylko myślę ze włoski mu tam nie odrosną.Powiem tak,jedzenie zawsze jest na topie może nie koniecznie takie extra wystarczą zwykłe puszki i napewno będa potrzebne podkłady ale to gdzies za 2 miesiace no może półtora.-

Link to comment
Share on other sites

Nico zjada więcej niż 1 opakowanie na dobę :)?

Jeszcze odnośnie tych karm light - mogę wiedzieć co normalnie kupujesz?
Przeglądam sobie strony internetowych sklepów zoologicznych i karm tego typu jest bardzo mało, mówię tutaj o puszkach.

Z drugiej strony wiadomo jaki w Polsce jest nadzór nad produkcją karm i co w ich składzie można spotkać (piszę o znanych i mniej znanych w naszym kraju producentach).

W ramach ciekawostki:
porównałam sobie składy różnych karm
Karmy bytowe dla psów dorosłych (tanie firmy) mają skład bardzo zbliżony do składu karm light/senior firm prestiżowych (białko/tłuszcz/błonnik).
Kaloryczność karm bytowych w 100g:
- renomowana firma 410 kcal
- znana wypromowana na wyrost firma 300 kcal

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:Ajula dzięki,Nico dostaje raz na dobę a normalnie kupuję jeśli puszki to w markecie najtańsze,teraz odkryłam dośc nie drogo za 2,80 1230kg dla mnie to opłacalne ,nawet nie wiem jaka firma więc żarełko od ciebie to rarytas,ja muszę mysleć też o innych zwierzakach o kotach to chyba pisałam ale za poznaniem mam stary dom i 0,5 h ziemi ,są tam 3 kozy uratowane od zjedzenia,dostałam 2 świnie wietnamskie i 12lat temu jak z kasa było lepiej uratowałam konia spod noża i to wszystko trzeba wykarmić do tej pory nie było problemu ale myślę że chwilowe problemy nie będą trwały długo byle do wiosny.

Link to comment
Share on other sites

karmię sama,wbrew pozorą nie tak żle,te 0,5h to sama łąka więc mamy zielone dla konia i kóz od siebie,w naramowicach w piekarni ,co 2 dni kupuję starszy chleb za duży worek biorą 3.50 to też idzie przeżyć,rza w miesiącu znajoma kupuje mi 25kg przenicy ,bo nie dodałam że mam też gołębie plus minus na oko będzie z 200szt,połowa przyniesiona przezemnie jak znajdę chorego zawsze zabieram,a znajoma też kilka mi wcisneła to chociaż te ziarno przywozi.Jak widzisz nie jest to aż tak kosztowne,są też psy setry ,kiedyś mój wet(już na emeryturze)zadzwonił i powiedział że właśnie jest u kobiety która dopuściła suczkę ona miała tylko urodzić a małe zaraz po porodzie usunięte(swoją drogą jakaś debilka nie wyrażając sie) miał te pieski uśpic ale zal mu sie zrobiło bo to był wet prawdziwy z powołania i poprosił zebym je wzieła ,zabrałam było7 przeżyło 5 odchowałam od 1 dnia ,było co robic ale jak sie chce i dla chcacego nic trudnego ,dzis mają 8 lat szalone wariaty troche z ADHD ,sa tam tez króliki o których zapomniałam miniatury 5 szt ,wszystkie przyniosły mi dzieci a jednego znalazłam na śmietniku powiem że ja tez nie jestem całkiem normalna bo kto ażtak by sie poświęcał,podejrzewam że gdyby Nica ktoś inny zabrał to już by był za tęczowym mostem.

Link to comment
Share on other sites

jestem w szoku
z jednej strony chwała Ci za ratowanie zwierząt, ale z drugiej - jak to ogarnąć w pojedynkę?
czy nie myślałaś, żeby szukać domów dla tych zwierzaków? wyadoptować chociaż kilka?
ja rozumiem, że Niko akurat jest mało adopcyjny i potrzebuje specjalnej opieki, którą Ty mu dajesz, ale inne zdrowe zwierzaki.... może warto by poszukać im domów?
może byśmy spróbowali?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...