Jump to content
Dogomania

OH w pigulce


nefesza

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nefesza']Ja troche zaczynam juz glupiec.... i chociaz OH wciaz szalenie mi sie podobaja, to ich pracowitosc zaczyna mnie przerazac....[/QUOTE]
I słusznie, i słusznie:diabloti:
z drugiej strony nie przesadzajmy, ja naprawdę pracuję (zawodowo, nie z psem!) po 10 godzin i suka musi zaakceptować taki stan rzeczy, OH chce pracować, woli na spacerkach zabawę, aportowanie, ale tym samym nie ma problemu z ganianiem za motocyklami, psami, rowerami, bo piłka w ręku to magia, poza tym jak w każdej rasie są różne psy, bardziej , mniej nakręcone. To raczej nasza odpowiedzialność motywuje nas do pracy z psem, aby go nie marnować i aby był szczęśliwy. A my z nim :lol:

Link to comment
Share on other sites

Się nam tutaj aktywnie zrobiło, ho ho:lol:

wniosek - najlepiej poznać na żywo zwierzatko, OH nie są rozmnażane na potegę, to nie jest modna, popularna rasa. Z tego co wiem, to hodowla jest pzremyślana, i raczej wciąż ( chwała) liczy się charakter, użytkowość, a nie tylko eksterier. Kanapowiec, to to na pewno nie jest, zdecydowanie woli być ze swoim ludziem,niż latać sam po ogrodzie, chętny do pracy jest, bestia inteligentna, ale na pewno potrzebuje stymulacji umysłowej, nudzi się, jak nie ma nic do roboty. i.... mogę tak długo, ale wszystko właściwie napisałam w przesłanej Ci pracy, a OHowcy to wiedzą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza'] Jakby poszukac spokojnych OH....[/QUOTE]

Tak sobie zadumalam przy tym zdjeciu zrobionym dzisiaj... czy istnieja malo energiczne, spokojne holendry?:hmmmm: nic o tym nie wiem.:evil_lol:

[IMG]http://i779.photobucket.com/albums/yy76/kudlaczekhienolcio/28marzec/DSC07790a.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Oj, nie tak doslownie ;)[/QUOTE]

hihihi... wiem o co ci chodzi. I wiesz co? sa takie holendry. W moim miasteczku mieszka pies - mieszaniec, krzyzowka miedzy holendrem i belgiem. Sliczny jest, pieknie pregowany. Teoretycznie z takiej mieszanki powinien wyjsc pies-dynamit, potwornie aktywny. Tymczasem jest to slodki kochany pies, szczesliwy, posluszny, zgadzajacy sie na jakakolwiek forme aktywnosci (z tego co wiem wlasciciel w ogole z nim nie trenuje, spaceruja sobie, troche aportowania pileczki i tyle). Wyjatkowy pies? Kwestia wychowania? Diabli wiedza. Ale zakochalabys sie w nim, recze ci.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam miłośników OH :)

Jestem tu dość nowa (zarejestrowałam się dawno, ale generalnie nie bywałam zbyt często i nie pisywałam ;)). Bardzo zainteresowała mnie ta rasa powiem szczerze. O jej istnieniu wiem dość dawno, bo jestem typową psiarą i wchłaniam nazwy wszystkich ras jak gąbeczka, uwielbiam poznawać coraz to nowe rasy i rozpoznawać te najrzadsze ku zdziwieniu właścicieli na wystawach :D Generalnie szukam psiaka dla siebie. Myślę o przyszłości, teraz narazie mam ukochanego kundelka, pierwszego psa w moim życiu (12 lat ma obecnie), studiuje (został mi jeszcze rok) i nie mogę mieć drugiego, do czasu aż wyprowadzę się z domu i rozpocznę własne życie. A jak wiadomo na początku nie będzie łatwo, najpierw będzie się trzeba ustabilizować, zwłaszcza finansowo. Tak więc jest to dość odległa przyszłość, ale szukam już teraz, co by się przygotować odpowiednio!

Generalnie jestem miłośnikiem zupełnie innych psów, zawsze marzyłam o bull terrierze, więc pewnie zdziwi was, co robię tutaj ;) Bullki to sympatyczne stworki, kochane i też mają dynamit w tyłkach, jednak im dłużej się z nimi zapoznaję, tym bardziej mam wątpliwość. Chodzi generlanie o to, że mam pewne wymagania wobec przyszłego psa i zaczynam zdawać sobie sprawę, że bull nie do końca do nich pasuje. Chciałabym gównie skupić się z moim psem na posłuszeństwie, a więc trenować obedience, także bardzo podoba mi się agility. Szukam więc psa, który chętnie będzie pracował z właścicielem i będzie uczył się dość szybko (mój obecny pies łapie nowe rzeczy już podczas pierwszej sesji, nawet teraz mając 12 lat!). Wiem, że napewno nie chcę ONa, bo to dla mnie kaleki od urodzenia, zresztą są zbyt "oklepane" jak dla mnie :/ Malinois czy border collie są skolei nazbyt energiczne, jak to mówicie, nie mają wyłącznika ;) Dlatego szukam czegoś nastawionego na pracę z człowiekiem ale nie "psychiczne" ;) Czy ja także mogę się skontaktować na priva z Panią Itske aby otrzymać więcej info na temat OH? :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Oho i mnie dawno tutaj nie bylo :)
A wizja OH sie oddala - spelnilo sie nasze marzenie i wlasnie czekamy na dzidziusia :) Tak wiec koeljny pies w domu - plan na daleeka przyszlosc....[/QUOTE]

Gratki wielkie! To właściwa kolejność - dzisdzus, a jak będzie miał (miała?) ze 4 latka, to OH, żeby miał kto ciągnąć sanki:lol:
No i dzieciątko bedzie lepiej biegało trzymając się psiego ogona:lol:

Kamcia - pisz na priv, zapraszam

Itskowa ćwiczy OBI agility i bierzemy się za pasienie owiec, niestety z racji mojej pracy wszystko raczej z doskoku, a szkoda, psica mi się trochę marnuje:shake:, Małpa zdolna ogromnie (zdoniejsza od pańci:eviltong:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Itske']Gratki wielkie! To właściwa kolejność - dzisdzus, a jak będzie miał (miała?) ze 4 latka, to OH, żeby miał kto ciągnąć sanki:lol:
No i dzieciątko bedzie lepiej biegało trzymając się psiego ogona:lol:
[/QUOTE]

Iii tam, u nas Eri pojawiła się, jak Sergiusz miał 8 miesięcy :). Zależy oczywiście, jakie się komu dziecko trafi też ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja mam pytanie trochęz innej beczki teraz, bo jak sięzainteresowałam hienkami, tak jeszcze mi nie minęło :D I bardzo chciałabym poznać jakieś na żywo, co by się przekonać, że to będzie kiedyś dobry wybór (wiem, ciężko tak stwierdzić po jednym czy dwóch psach, ale zawsze coś). Wiem, że najwięcej Was jest we Wrocławiu, co zresztą mnie cieszy, bo ja z Zielonej Góry i te 160 km nie jest jakietakie mocno przerażające. Stąd moje pytanie, czy może ktoś z Wrocławiaków ma w planach wybraćsię na Wrocławską wystawę ze swoim psiakiem? Mam na myśli czerwcową lub wrześniową (wiem, że to jeszcze daleko ;)), a może Leszno w lutym lub czerwcu?? :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamcia']Ah, może się wybiorę, ale raczej nie dalej jak w okolice Międzyzdroji, Dziwnówka etc ;) Trójmiasto to jednak trochę za daleko zważywszy, że chłopak latem ma tylko jakieś 3-4 dni urlopu :/[/QUOTE]

No to zostają jakieś wystawy, w tym roku mniej, bo mam mnóstwo pracy
no i we Wrocławiu są hienki
oraz w Holandii i w Czechach:lol:

Link to comment
Share on other sites

ooo, na agility bym się wybrała, bo nigdy nie byłam, a uwielbiam ten sport :D To będzie we Wrocławiu? Jest jakiś dokładniejszy termin? Fanie gdyby była to niedziela, bo z sobotą będzie ciężko, chyba że bym się sama wybrała, o ile nie zginę "w wielkim mieście" ;)

Co do spaceru to zapamiętam na przyszłość, wątpię, żebym była we Wro z jakiegoś innego powodu niż wystawa, bo zwyczajnie nie mam tam ani rodziny ani znajomych... ale np. po wystawie albo jak bym została na weekend to jeden dzień przeznaczyć na spacer? (no nie cały dzień oczywiście) ;)

Link to comment
Share on other sites

Zawody zwykle są w ostatni weekend sierpnia i w sobotę i w niedzielę, we Wrocławiu. Teraz niedługo będą w weekend 12-13 lutego w Sycowie, też w miarę blisko.
Na spacer możemy się umówić w niemal dowolny dzień, tylko potrzebowałabym wcześniej informacji.

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję że do Wro uda się pojechać w sierpniu, chociażby na niedzielę, a jak to wygląda gdy zawody są w dwa dni? są one niezależne (można startować w jeden lub drugi dzień bądź obydwa) czy jednego dnia jest część (jakieś kwalifikacje) i drugiego kolejna? (np. finały) - powiem szczerze, że nie bardzo jestem w agility obeznana i nie wiem jak to wygląda ;) co do Sycowa to nie jestem pewna, bo to jednak 3,5h jazdy ode mnie, co daje pół dnia w drodze, średnio opłacalne jak na jednodniową wycieczkę ;) aha, a orientuje się Pani może w jakiej cenie (średnio) są bilety na taką imprezę?

Co do spaceru to oczywiście uprzedzę z sensownym wyprzedzeniem jeśli będę się wybierała :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Formuła zawodów zależy od organizatora, ale zwykle każdy dzień jest niezależny i na tych zawodach we Wrocławiu też tak będzie. Dla widzów wstęp jest wolny.[/QUOTE]

Hiena biega? Trzymam kciuki! i wierzę w wygraną, niezaleznie z jakim psiakiem polecisz, Ty masz talent kobieto!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...