Jump to content
Dogomania

Franks Pro Gold!?


ruda_asia

Recommended Posts

Cena nie do końca jest wyznacznikeim jakości:) i nie wiem czy Pro Plan jest dobrym materiałem do porównywania:). Ze strony producenta. Karma dla dorosłych psów - składniki:

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=2]"chicken meal, ground corn, ground rice, dried beet pulp, chicken fat, fish meal, brewer´s yeast, vitamins and minerals (including vitamin C)."

4 składniki bazowe. 1 to mączka mięsna, 3 to mieszanka zbożowo-warzywna (przy czym pulpa buraczana jest wyjątkowo słabo trawiona przez psy, tutaj jest ona tanim wypełniaczem).

Dodatkowo brak informacji o tym, w jaki sposób jest konserwowana karma. Co może sugerować, że zastosowane sa rakotwórcze substancje BHT lub BHD (ci producenci którzy konserwują używając witaminy C lub E, lub innych "naturalnych" substancji - raczej się tym chwalą).

Ja raczej nie kupię.
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

karma FPG jest ok ! karmilem nią swojego psa i musze to przyznac po 1.5 miesiaca karmienia suczka mi utyła! potem wrocilem do gotowanego..ale i tak FPG polecam poniewaz tak jak ma to przypadek w innych znanych markach nie placi sie za nazwe...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie trochę pogrzebałam w necie i znalazłam to:
BHT - zapobiega jełczeniu tłuszczów i olejów, oskarżony o wywoływanie raka u zwierząt laboratoryjnych, i jeszcze że jest w Polsce zakazane jego używanie lub jakoś tak, że jest niedopuszczony do użytku!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...