Jump to content
Dogomania

Nawet sie z tym nie kryje :(


Izis1984

Recommended Posts

[quote name='KrzysiekM']A nie prościej wprowadzić zakaz sprzedawania psów (oddawania już nie)? Wtedy nie będą rozmnażane dla pieniędzy. Wyjąteki bym tylko zrobił dla psów użytkowych.[/QUOTE]

Jak robić, to bez wyjątków.

Link to comment
Share on other sites

W sumie masz rację. Koszt wyhodowania psa użytkowego na psa przewodnika, asystującego, czy myśliwskiego można wrzucić w cenę szkolenia :)

Nie ma dochodów ze sprzedaży, nie ma pseudohodowców :) Proste i skuteczne rozwiązanie.

[SIZE=1]Taki zakaz jest łatwo wprowadzic, tylko czy organizacje walczące o prawa zwierzą poprą taką akcję?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']W sumie masz rację. Koszt wyhodowania psa użytkowego na psa przewodnika, asystującego, czy myśliwskiego można wrzucić w cenę szkolenia :)

Nie ma dochodów ze sprzedaży, nie ma pseudohodowców :) Proste i skuteczne rozwiązanie.

[SIZE=1]Taki zakaz jest łatwo wprowadzic, tylko czy organizacje walczące o prawa zwierzą poprą taką akcję?[/SIZE][/QUOTE]

Zakładam, że spowoduje to, że w Polsce zaginą praktycznie wszystkie dobre linie hodowlane.

Link to comment
Share on other sites

???
Przecież hodowla to hobby, a amatorskie robienie czegoś nie wiąże się z dochodami tylko właśnie z kosztami. Jestem chyba z innej planety, bo poważnie myślę nad hodowlą i nie zależy mi na tym, żeby pieski sprzedawać. Zależy mi na moim celu hodowlanym i na tym, żeby ludzie byli zadowoleni z moich piesków, żeby mogli się chwalić tym, że mają pieski z mojej hodowli :) Bo jaki jest koszt utrzymania hodowli? Jeśli ktoś jest miłośnikiem psów to praktycznie żaden. Dlaczego? Bo tak czy siak w moim domu byłyby dwa pieski, więc karma czy weterynarz to nie jest koszt związany z hodowlą tylko z tym, że utrzymuję moich dwóch przyjaciół, jedyny koszt to karma dla szczeniaków i weterynarz, no ale te koszty odchowu mógłby wziąć na siebie biorący psa. Tak więc nie widzę powodu zaniku dobrych linii hodowlanych jeśli nie są nastawione na zysk :)

Link to comment
Share on other sites

Zakaz handlu zwierzętami uderzyłby rzeczywiście w pseuduchów. Dobre linie hodowlane powinny być wspierane przez Związek Kynologiczny i kluby ras (międzynarodowe) poprzez np. znaczące nagrody pieniężne za osiągnięcia w wystawach.

W ten sposób ludzie przestaliby zarabiać na psach, a prawdziwy hobbysta-idealista mógłby liczyć na zmniejszenie kosztów, o ile wie, co robi. A jeśli nie wie, to szybko zrezygnuje, i o to chodzi.
.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak tytułem uporządkowania:

1. Dorota2007 ma rację, hodowla psów (i kotów) [B]nie kwalifikuje[/B] do podlegania pod KRUS. Niegdyś - owszem, ale już dobrych parę lat temu zostało to zmienione. Dodam, że wykształcenie rolnicze nie jest wymogiem koniecznym podlegania pod KRUS (ale bez niego ma się ograniczone przywileje - np. brak prawa do dopłat bezpośrednich)

2. Studia rolnicze (zwłaszcza o profilach hodowlanych) [B]dają [/B]dobre przygotowanie do świadomej, celowej hodowli, jakiego nie da samo zakupienie zwierzaka z metryką, opłacenie składki w Związku i zaliczenie 3 wystaw. Natomiast wcale nie dają gwarancji, że absolwent w/w będzie w sposób [B]etyczny [/B]ze swej wiedzy korzystał.

Ja tu widzę rozmnażalnię (skala, przypadkowy wybór popularnych ras, "zaplecze"). I jakkolwiek nie potępiam w czambuł wszystkich hodowli "bezpapierowych", to ta mi się nie podoba, podobnie jak 99,9% z tego sortu (pozostałe 0.1% to świadome, celowe hodowle psów użytkowych, często z prywatnie prowadzonymi rodowodami i sensownie planowanymi skojarzeniami).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ras nie wybrał przypadkowo.
słodkie,biszkoptowe labradorki,trochę tańsze["bo ja nie będę wystawiać"] będą miały wzięcie jeszcze przez kilka lat.że z dysplazjami wszelkich możliwych stawów i pokręconą psychiką-who cares?przecież kupiliśmy taniej,a w Polsce ceni się ludzi którzy umieją dorwać okazję.nie z jakiegoś cwaniactwa czy nikczemnych i niskich cech charakteru-po prostu.
psy "ras" miniaturowych też mają coraz większe wzięcie.po pierwsze słodkie i trendi po drugie na utrzymanie takiego psa może sobie pozwolić absolutnie każdy,nawet kupując takiemu psu holendarnie drogiego RC.
facet to biznesmen co się zowie.jego sąsiad hoduje owce kameruńskie i świnki wietnamskie,a on psy.dla nich biznes is biznes.

Link to comment
Share on other sites

[B][B]ZGŁOŚ INTERWENCJĘ! [/B][/B]

[B][B]Tel. 513 569 791[/B][/B]

[CENTER][B]Zadzwoń lub napisz na naszego e-maila! [/B][/CENTER]
[B]E-mail: [U] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. [/U][/B]


[B]
W e-mailu koniecznie podaj swój numer telefonu oraz miejscowość, której dotyczy zgłoszenie. Jeśli to możliwe, prześlij wszelkie informacje, zdjęcia, nagrania, itp. Jesteśmy organizacją społeczną działająca na rzecz zwierząt w czasie wolnym, po pracy lub szkole. [B]Nie posiadamy karetki, nie działamy jak Pogotowie Ratunkowe dla ludzi![/B][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

odświeze temat
z tym człowiekiem walczymy od dłuzszego czasu, wykupiliśmy 2 lata temu stamtad suke charta, psy są rozmnażane miedzy rasami, żyją w b. złych warunkach. Zgłaszaliśmy wszedzie gdzie się dało - efekt taki że wysprzedaje charty - w ogłoszeniach piszac że przerzuca się na psy młodsze i innych ras!!
Ostatnio do sprzedaży był Aron - chart rosyjski - zaczeła się cena od 1200 a ost, jakie widziałam było za 300 zł!!
Jest to pseudo którą 3ba zamknąć! ma jeszcze whippetkę (nawet z rodowodem) już wyeksploatowaną której nie chce się pozbyć..
jak widać stronę zaniedbał - może skargi i kontrole czy ma pozwolenie na charty i ich hodowle poskutkowało!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...