Jump to content
Dogomania

Psie Przedszkole Poznań


Piegus

Recommended Posts

Witam Wszytskich,

przeszukałam całe forum o szkoleniach (to i parę innych), ale nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na pytanie, które Psie Przedszkole w Poznaniu polecacie?
Mam 4 miesięcznego szczeniaczka, który bardzo boi się ludzi i innych psów. Staram się ją zabierac w nowe miejsca, poznawać z ludzmi (zawsze mam przy sobie smakołyki którymi karmię moją sunię przy ludziach, żeby kojarzyła ich z czyms dobrym). Czasami również proszę ludzi o podawanie jej smakołyków, ale ona cały czas jest bardzo nieufna i jak ktoś wykona bardziej gwałtowny ruch to ona zaraz się zrywa i szczeka. Nie chcę, aby kiedy dorośnie (będzie to duży pies) dalej się tak zachowywała, bo zwyczajnie ludzie będą się jej wtedy bać. Dopóki jest szczeniakiem ot każdy w miarę reaguje z uśmiecham, ale jak podrośnie to te uśmiechy pewnie zamienią się w przerażenie.

Szukam zatem szkoły dla piesków, w której szczeniaki uczą się oprócz podstawowych komend (która ona już zresztą umie, bo poświęcam jej dużo czasu właśnie, żeby była usłuchana. I komendy zna i rozumie i szybko łapie, ale nie umiem "przekonać" jej do ludzi i psów) nauczy także szczeniaka lepszej socjalizacji lub pomoże mi opanowac ten jej lęk.

Na stronie [URL="http://www.cywil.pl"]www.cywil.pl[/URL] całkiem fajnie pisza o zajęciach w psim przedszkolu, ale chciałabym zapytac, czy ktoś może był tam ze szczeniakiem, bo opinie poparte doświadczeniem z własnymi psiakami są dla mnie ważniejsze niż to, co piszą na stronie?

Jeżeli nie Cywil to może jakaś inna szkoła z psim przedszkolem w Poznaniu?

Podkreślam, że chodzi mi o to, aby przełamać w szczeniaku strach i lęk. Myślę, że szkolenie z innymi psiakai i ludzmi by mi w tym pomogło.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie

Joanna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...