Jump to content
Dogomania

Zalozenie Hodowli..Co trzeba wiedziec?Wasze opinie i doswiadczenia?Z gory dziekuje!


Angel_

Recommended Posts

[quote name='sirion']Jak to jest z rozliczeniami w Urzedzie skarbowym?

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=navy]W zasadzie, gdy nasze zwierzatko dostanie pieczątke w rodowodzie reproduktor/suka hodowlana, trzeba wziąć ze skarbówki odpowiedni PIT (nie pamiętam numeru) - złoszenie dzału specjalnego produkcji rolnej :evil_lol: :evil_lol: :loveu: :evil_lol: :evil_lol: . Wypełnić i dostarczyć do końca listopada. Potem oni odsyłają inny PIT, w którym ustalają ci ryczałtowy przychód i wymiar podatku do zapłacenia w ciągu miesiąca od otrzymania. Są to śmieszne pieniądze. Ja od trzech psów płacę 19 zł. No i w następnym roku trzeba to uwzględnić w rocznym rozliczeniu (PIT 36).[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#000080]Kiedy zaczynałam, znajoma ostrzegła mnie, aby to zrobić, bo podobno co pewien czas niektóre skarbówki wpadają na szatański pomysł sprawdzania psów zarejestrowanych w związku jako hodowlane (tzn ich właścicieli). Kłopotów moze byc potem sporo. A tak za kilka złotych ma człowiek spokój. Swoją drogą lektura tego PIT-u jest cudowna :shake: :evil_lol: :shake: . Czy wiecie, że hodowlę rybek akwariowych mierzy się w metrach sześciennych akwarium ? A łoże dżdżownic w metrach kwadratowych ? Nasi urzędnicy i prawodawcy maja pomysły .....:diabloti: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Nasi urzędnicy i praxowadcy zdzerają z wszystkeigo, jeszcze do spów się doczepili... A jak już zdzierają ten pit, to niech nam pozwolą odliczać od podatku koszty jakie idą na tą hodowlę... Wtedy im miny zwiędną :lol:

Kati - Flatki i Goldy tak :lol: Ale własnie ze względu na charakter mogę się zatrzymać tylko rpzy goldach, bo charakterek mają taki sam...
A np. Asty mi się z charakteru, zapału do pracu i ogólnie osobowości strasznie pobobają, ale to już zupełnie inny typ :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kati,troszke sie roznia ;-) Flaty sa mniej zywiolowe z tego,co obserwuje.
Ogolnie jak dla mnie spokojniejsze i maja mniejszy pociag do pracy plus lizanie ;-) I na pewno sa mniej wylewne w stosunku do ludzi.
Zaraz mnie tu jakas fleciara dopadnie za herezje ;-)
Wole goldeny :-) Choc nie wykluczam flata w przyszlosci.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ja w corocznym komunikacie zkwp mam adnotacje:
"Wlascicieli suk hodowlanych informujemy, ze fakt prowadzenia hodowli winni zglosic w swoim urzedzie skarbowym w celu naliczenia podatku dochodowego (...) Podatek dochodowy do prowadzenia hodowli psow jest zryczaltowany i wynosi ok. 5,40 zł od każdej suki rocznie"

Ja za rok bede zakladala hodowle. (moja suka ma juz uprawnienia), ale za rok koncze 16 lat i dopier wtedy bede mogla zarejestrowac sie do zwiazku. Mam wiec pytanie: Czy osoby niepełnoletnie zobowiazane sa do placenia jakich kolwiek podatkow?
pytam z ciekawosci bo to 5 zl nie jest jakas wielka suma w stosunku np. do zgloszenia na wystawe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Dorota_Fiszer']Kati,troszke sie roznia ;-) Flaty sa mniej zywiolowe z tego,co obserwuje.
Ogolnie jak dla mnie spokojniejsze i maja mniejszy pociag do pracy plus lizanie ;-) I na pewno sa mniej wylewne w stosunku do ludzi.
[/quote]

Wątek stary, ale...
...
Powiem Ci szczerze, że napisałabym wszytsko to samo - tylko na odwrót! Przynajmniej z tycyh flatów które ja miałam okazje widzieć, no i z wystaw :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

[quote name='aNiOlEcEk']ehh....te regulaminy czytalam juz tyle razy..
Chodzi mi wlasnie o podstawowe informecje na start..
Dokladnie co gdzie i jak..
Czy suka ktora wezme z jakiejsc hodowli musi byc w jakies sposob "upowazniona" do bycia suka hodowlana? Czy musze odrazu znia ruszac na wystawy by zdobyla oceny czy jakies tytuly?[/quote]

A więc tak.Suka musi być na min.3 wystawach, w tym jedna klubowa lub międzynarodowa.Wpisuje się to do rodowodu (wpisuje to ZKwP) i potem suka może być suką hodowlaną.(nie wiem tylko czy na to trzeba jakieś pismo czy nie) Następnie gdy planujesz mieć szczeniaki, szukasz reproduktora, wykupujesz kartę krycia, kartę miotu i gdy urodzą sie szczeniaki musisz donieść ZKwP że są już na świecie.Tyle pamiętam z tego regulaminu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldek']A więc tak.Suka musi być na min.3 wystawach, w tym jedna klubowa lub międzynarodowa.Wpisuje się to do rodowodu (wpisuje to ZKwP) i potem suka może być suką hodowlaną.(nie wiem tylko czy na to trzeba jakieś pismo czy nie) Następnie gdy planujesz mieć szczeniaki, szukasz reproduktora, wykupujesz kartę krycia, kartę miotu i gdy urodzą sie szczeniaki musisz donieść ZKwP że są już na świecie.Tyle pamiętam z tego regulaminu.[/QUOTE]
Po pierwsze to, jakbyś przeczytała temat, okazałoby się, że problem jest rozwiązany

Po drugie:
[quote]Tyle pamiętam z tego regulaminu.[/quote]Jeśi kogoś interesuje to co się znajduje w regulaminie to wystarczy go przeczytać lub do niego kogoś odesłać, ewentualnie zacytować.

[quote](nie wiem tylko czy na to trzeba jakieś pismo czy nie)[/quote]zauważyłem, że dużo rzeczy nie wiesz (w innych wątkach, m.in), więc dobrze by było najpierw sie dowiedzieć, a później udzielać rad lub po prostu nie odpowiadać, poczekać aż odpowie ktoś kto wie.

...i nie odkopywać tylu tematów sprzed pół roku lub dalej :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...