Jump to content
Dogomania

egzamin asystencki- pytania


nefre

Recommended Posts

[LEFT]Mam kilka pytań do osób ktore przygotowywały sie bądź zdawały egzamin asystencki, gdyż od dłuższego czasu ta myśl za mną chodzi i kto wie może akurat :)
1. Jakie są ogólne wymogi do podejścia do egzaminu?
2. Jaki jest tak mniej więcej zakres egzaminu, na co zwaraca się najbardziej uwagę i co jest wymagane?
3. Jakie lektury i inne ksiażki mogą być przydatne w nauce,z których wy korzystaliście?
4. Ile terminów jest tak mniej wiecej w roku (czy to jest zależne od odziału ZK czy jest orgazniowane ogólnie)?
Z góry dzięki
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

też jestem ciekawa jakie są pytania :)

ale wg mojej wiedzy parę słów mogę dorzucić:
1. musisz mieć zgodę kierownika sekcji do której należysz na podejście do egzaminu oraz pozytywną opinię wydaną przez zarząd oddziału
2. zakres (wg regulaminu sędziów kynologicznych): anatomia, fizjologia, psychologia, genetyka, historia pochodzenia psów ze specjalnym uwzględnieniem rasy lub grupy ras którą chcesz kiedyś oceniać, szczegółowa znajomość wzorców ras którymi chcesz się zajmować, ogólna znajomość ras, ogólne wiadomości o chorobach psów, znajomość Statutu i regulaminów oraz historia ZK
3. na pewno "podstawy kynologii", na pewno genetyka pani Junikiewicz, na pewno coś z historią ZK a reszta.. trudno powiedzieć - chętnie posłucham tych, którzy już sie uczyli :)
4. egzaminy są organizowane dla wszystkich kandydatów, więc ogólnie dla ludzi z całej Polski. Ile rocznie? Różnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja zdawalam 4 lata temu i zdalam za pierwszym razem bez wczesniejszego uczestnictwa w zajeciach . Mysle ,wiec ,ze nie jest tak starsznie . Podstawa to jednak genetyka , potem anatomia , przepisy zwiazkowe i historia ZKwP . Pochodzenie psa ogolnie , no i widza o hodowli ,podstawowych chorobach psow , behawiorze, oczywisice mozliwe jak najwiksza wiedza o grupie z jakiej zdajemy egzamin . A takze rozpoznawanie ras lub rozroznianie tych ktore sa do siebie podobne .

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]Na egzaminy trzeba znać wzorce ras i sekcje do ktorych dana rasa nalezy, jej nr. FCI. [/COLOR]
[COLOR=blue]Genetyka jest b. ważna. Ksiązki przydatne to: "Podstawy Genetyki" E. Junikiewicz, "Genetyka w praktyce" K. Fiszdon , "Pies, utrzymanie i hodowla" K. Scieśiński. [/COLOR]
[COLOR=blue]Anatomia - książki np. "Pies" Larouse "Podrecznik dla kandydatów i asystentów kynologicznych".[/COLOR]
[COLOR=blue]Przepisy Związkowe - broszurka "Statut".[/COLOR]
[COLOR=blue]Historia - książka "Historia Związku Kynologicznego" wyszła na 50-Lecie ZKwP. [/COLOR][COLOR=blue]Pozdrawiam Stella[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dołącze do wątku swoje pytania:cool3:
czy egzamin jest organizowany tylko w miastach takich jak Poznań czy Wawa czy np. Katowice też?
jakie koszty wiążą sie z egzaminem-bo zapewne jest płatny?
i jak wygląda sparawa ze szkoleniami przed..czy 3ba skonczyć mieć zaświadczenie czy tez możena podchodzić z tzw. wolnej stopy?
(wolnej stopy?tak to się mowi!heh)
pytam tak przyszłościowo bo cosik w głowie zaświtało:-o

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie a jak to jest w latach? mam na myśli ile trzeba mieć ukończone żeby najpierw zacząć zajecia a potem zdawać egzaminy??;-))
tak się zastanawiałam czy za pare lat mam co próbować (rocznik 1990) myśle o tym bo coraz poważniej myśle nad weterynarją ;-))

Link to comment
Share on other sites

no z tego co się orientuje to 18tkę koniecznie 3ba miec i conajmniej 2letni staż w związku kyn.
ja mam 4letni staż ale dopiero teraz zaczęłam się tym intersesować!traktuję całą tą działalność jak hobby i myśle że z przyjemności nauka do głowy łatwiej bedzie wchodzić;)

Link to comment
Share on other sites

Iśrednie wykształcenie jest wymagane żeby uczestniczyć w kursie.
Nikt nie pisze że trzeba uczestniczyć wkursie asystenckim organizowanym prez ddział ZK.
I koniecznie 2 letni wolontariat-regularne uczęszczanie na sekcję ,pomoc przy organizowaniu wystaw, itd...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caterina1']Iśrednie wykształcenie jest wymagane żeby uczestniczyć w kursie.
Nikt nie pisze że trzeba uczestniczyć wkursie asystenckim organizowanym prez ddział ZK.
I koniecznie 2 letni wolontariat-regularne uczęszczanie na sekcję ,pomoc przy organizowaniu wystaw, itd...[/quote]
Czyli teoretycznie mozna wogole o tym myslec w wieku 19 lat po skonczeniu szkoly:razz: No i mam pytanie jak to jest u was w oddzialach, czy jak chcecie pomagac na wystawie, to zglaszacie sie do oddzialu? czy jest jakas "selekcja" kto bedzie pracowal na wystawie?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='Savannah']Czyli teoretycznie mozna wogole o tym myslec w wieku 19 lat po skonczeniu szkoly:razz: No i mam pytanie jak to jest u was w oddzialach, czy jak chcecie pomagac na wystawie, to zglaszacie sie do oddzialu? czy jest jakas "selekcja" kto bedzie pracowal na wystawie?
Pozdrawiam[/quote]

ja jestem z warszawskiego oddziału i własnie po raz pierwszy się teraz zapisalam do organizowania, w ogole smiesznie bylo (jasne teraz smiesznie wtedy sie przestraszylam :eviltong: ) bo poszlam na sekcje terierów i tam wszyscy sie znali w ogole jedna wielka rodzina... w ogóle troche nie rozumiem co to znaczy "uczeszczac na sekcje" mam jezdzic co tydzien na dyzur terierowaty i ofiarowac swoja pomoc? powiedzcie, bo ja jestem jedna z rodziny zainteresowana kynologią (no, pomijajac brata ciotecznego) i bardzo chce isc dalej, ale nie wszystko jeszcze wiem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...