Jump to content
Dogomania

Schorowana filka, proszę o pomoc znawców rasy :)


Ansinnery

Recommended Posts

Dla tych którzy jeszcze nie znaja tematu oto historia mojej filetowej córeczki: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20558"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20558[/URL]
Do tej pory karmiona była Royalkiem, od kiedy przyjechała do nas, dostawała Proformance, tylko dla seniorów bo to akurat było pod reką :roll: ale po tej karmie miała jeszcze mniej problemów z kupką. Chciałam wiedziec czy mozna bez przeszkód podawać tą karme filetom. I czy to normalne że przednie stopy ma jakies takie rozpłaszczone? Tylne palce ma normalne a przednie rozpłaszczaja jej sie jak żabie i do tego nadgarstek jest za bardzo nachylony, poza tym łokcie trochę odstają na boki, nie są równoległe. Mam nadzieje że opis dokładny ;) Jeśli chodzi o charakterek, cechy i specyfike rasy to jestem dosć oczytana w końcu fila to było zawsze moje marzenie. Aha no i oceńcie jak bardzo file mój kundelek przypomina :lol:

A no i cały czas ma czkawkę :-(

Link to comment
Share on other sites

Przednie stopy i problemy z wygiętymi łokciami, to najprawdopodobniej niedobór wapnia. Jednak, jak ma takie problemy, to lepiej poczekać aż przestanie stemplować podłogi. Może galaretki i kości? Fila jest molosem, więc potrzebuje w okresie wzrostu dużo wapna.

Karma lepsza byłaby dla młodzieży, ważne, żeby jej się, na razie przynajmniej, koopka ustabilizowała. A czkawka powinna przejść, szczeniaki tak mają. Nie musisz się przejmować.

Wstaw zdjęcia, bo widziałam, że wychudzona była...

Link to comment
Share on other sites

problem w tym że ona nie robi ciągle koopki z powodu rozwolnienia po czymś niedobrym tylko zwieracze jej nie działają :-( I niewiem czy w tym wypadku szybko zaczną normalnie działać. Idziemy nniedługo do bardzo fajnej pani wetki i zobaczymy co powie....

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że ma taki problem, czytałam tamten topic ;) Chodzi mi poprostu o to, że po wapnie często szczeniaki dostają rozwolnienia - nie zawsze, ale często. Dlatego chyba lepiej dla niej i dla Ciebie będzie trochę poczekać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...