Jump to content
Dogomania

Hachiko- historia pewnego psa


mistwalker1006

Recommended Posts

Nie wiem czy to jest dobre miejsce ale chcialbym wszystkim milosnikom psow i nie tylko polecic film : [U]Hachiko: A dog's tale.[/U] Jezeli bedziecie mieli okazje bardzo polecam, film jest o przyjazni i przwiazaniu psa i czlowieka. Nie bede zdradzal za duzo szczegolow ale powiem ze jest to jeden z najbardziej emocjonalnych filmow jaki ostatnio widzilem. Moja zona to plakala prawie polowe filmu i mnie tez sie lza zakrecila w oku:)
Oh jeszcze powiem ze jest oparty na prawdziwej histori:)

Link to comment
Share on other sites

Ale mimo wszystko jest to film zaliczany do tzw. familijnych (tak od 7 lat) i świetnie nadaje się na poobiedni seans w jakieś rodzinne święto (Wielkanoc będzie niedługo na tapecie). Do tego piesek jest śliczny, zawsze uśmiechnięty, mądry (nikt go niczego nie uczył, a on wszystko umie...), grzeczny i wierny. No i prawda jest taka, że pojawienie się psa jakiejś rasy w rodzinnym filmie zwiększa zainteresowanie takimi zwierzakami.
Co nie zmienia faktu, że film jest przepiękny.

Link to comment
Share on other sites

niby tak ale nie ma szczesliwgo zakonczenia i po skonczeniu jestes smutny, wiec to raczej nie wplywa ze podejmiesz decyzje co do posiadania psa:), jak po tych wszystkich Disney filmow o Buddys ( Golden retrivers ) czy Snow dogs ( huski malamuty czy inne psy polnocy) te filmy zostawialy Cie szczesliwym :) a nie smutnym... np ja bardzo chce miec wiecej niz jednego psa i wiem ze bede mial:) <jupi> i lubie duze rasy, ale musze troszke jeszcze poczekac, i kazdy jakis fajny film o psie czy z fajnym psem mnie daje mi do myslenia co do rasy tego psa ( w filmie) a ten film nie sprawil zebym sie zastanawial czy moze wziasc Akite,

Nie wiem czy jestem wyjatkiem ale nie wydaje mi sie zeby zrobil cos co przyczyni sie do popularnosci tej rasy, i tez mam nadzieje ze przez ten film akita stanie sie "modna" rasa, bo to by byla tragedia:(

I jeszcze jedno ta historia nie podkresla jakie to madre sa Akity tylko jaki moze byc silny zwiazek psa i czlowieka i jaki wierny moze byc pies...

Link to comment
Share on other sites

ja w dziecinstwie mialam taka starą, malutka ksiązeczke pt :"moj pies"-taki starosc bo ja 30+ jestem wiec moje dziecinstwa to lata siermięznego PRL-u czyli początek lat 80-tych;)-a ksiązeczke mam do dzisiaj w rozsypce ale jest.

i tam była m.in.opisana historia ta prawdziwa japońskiego Hatichko,zawsze mnie strasznie wzruszała ta opowiesc... niedawno przez przypadek natknelam sie na ten film z Richardem Gere w sieci, obejrzalam, uryczałam sie jak glupek ...chociaz wiem ze to taka wersja bardziej disneyowska ale no cóz film ładnie zrobiony, pies akita przepiekny

ja zawsze w takich sytuacjach mysle co moze czuc taki pies, ktory nie wie gdzie jest jego pan, czemu nie wrócil, nikt nie moze mu tego wytłumaczyc-chociaz pewnie czuje jakos tam podswiadomie-jak bardzo musi tęsknić i czuc sie zagubiony, albo zdradzony?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ja widziałam niestety tylko film w wersji japonskiej. Chociaz nie rozumiałam słów ;) i tak beczałam jak głupia :) Byłabym baaaaaardzo wdzięczna gdybyś ktos dał mi znać gdzie mogę obejrzeć amerykańską wersję :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...