Jump to content
Dogomania

12 lat czekania. 12 lat i nic. Jenny i Cindy liczą na Nas. Jenny za TM a Cindy MA DOM


Cajus JB

Recommended Posts

[quote name='maarit']Dla mnie każdy dom dla psa w starszym wieku jest w pewnym sensie cudem :) Św. Franciszek jest patronem ekologów, opiekunem zwierząt domowych jest św. Roch a pierwsze schronisko dla bezdomnych zwierząt założył św. Marcin de Porres.

Ale dobra, nie zarzucam już Was więcej Świętymi ;)

Edit.
To dalej bitwa trwa? :shake: Dali by sobie spokój... Co jeszcze? Już nawet aktualna gazeta była:shake:[/QUOTE]
gazeta byla ,to zle ?a co psy maja pelne brzuszki?
Zazdrosc zawisc ma rozne oblicza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cookiefloo']:evil_lol::evil_lol:

a wyobraźcie sobie, że na facebooku nadal awantury o Orzechowce z prezeską EMIRa w roli głównej :roll:[/QUOTE]

[quote name='maarit']Dla mnie każdy dom dla psa w starszym wieku jest w pewnym sensie cudem :) Św. Franciszek jest patronem ekologów, opiekunem zwierząt domowych jest św. Roch a pierwsze schronisko dla bezdomnych zwierząt założył św. Marcin de Porres.

Ale dobra, nie zarzucam już Was więcej Świętymi ;)

Edit.
To dalej bitwa trwa? :shake: Dali by sobie spokój... Co jeszcze? Już nawet aktualna gazeta była:shake:[/QUOTE]

[quote name='xxxx52']nie czatam tym bzdur Fb plodzonych przez emirowki,bo nie bede sie ponizac.Najlepiej robioc swoje , nie wchodzic i nie dolewac oliwy ,bo na to niektore osoby czekaja ,bo tylko z tego te osoby zyja zeby sobie wulgarnymi slowami ulzyc.
Trzymam wszystkie kcuiki za pracownikow ,wolontariuszy no i oczywiscie za psy w Orzechowicach.[/QUOTE]

[quote name='xxxx52']gazeta byla ,to zle ?a co psy maja pelne brzuszki?
Zazdrosc zawisc ma rozne oblicza.[/QUOTE]
Pod pretekstem troski o los jednego psa robią wszystko by zaszkodzić pozostalym dwustu schroniskowym psiakom:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barb']Pod pretekstem troski o los jednego psa robią wszystko by zaszkodzić pozostalym dwustu schroniskowym psiakom:shake:[/QUOTE]
czy to nie jest obrzydliwe typowe dla tej organizacji ponoc pro zwierzecej.wstyd
Nie martw sie jezeli psy wyjezdzaja ze zezwoleniem moga sie w nos poclowac.Kto to jest ta org.emir ,ze tak dyktatorsko dziala zastrasza ,prowokuje i narzuca swoje" madrosci"
czy ona ma monopol na madrosc w Polsce ,co jest dobre co be?widac dobitnie ,ze nie o dobro zwierzat im chodzi tylko o ratowanie swego ego i 1%.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']nie czatam tym bzdur Fb plodzonych przez emirowki,bo nie bede sie ponizac.Najlepiej robioc swoje , nie wchodzic i nie dolewac oliwy ,bo na to niektore osoby czekaja ,bo tylko z tego te osoby zyja zeby sobie wulgarnymi slowami ulzyc.
Trzymam wszystkie kcuiki za pracownikow ,wolontariuszy no i oczywiscie za psy w Orzechowicach.[/QUOTE]

Jak jest potrzebna pomoc, to się nie ma do kogo zwrócić, a jak ktoś coś dobrze zrobił to go obsmarują. Lepiej żeby ten czas zmarnowany na kłótnie przeznaczyli na zrobienie czegoś pożytecznego. i tu masz rację, lepiej trzymać się z daleka bo tylko czekają na okazję...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maarit']Jak jest potrzebna pomoc, to się nie ma do kogo zwrócić, a jak ktoś coś dobrze zrobił to go obsmarują. Lepiej żeby ten czas zmarnowany na kłótnie przeznaczyli na zrobienie czegoś pożytecznego. i tu masz rację, lepiej trzymać się z daleka bo tylko czekają na okazję...[/QUOTE]
wlasnie o to chodzi

Link to comment
Share on other sites

Czy to mądre?? Jak ktoś grzecznie pyta, to się powinno grzecznie odpowiedzieć!! Np. "nie wiem", " wieści i foty nie będą zamieszczane".albo "odpowiem za tydzień, jak otrzymam info".
Myślę, że takie głupie "szczekanie" naprawdę nie jest na miejscu! A potem dopiero "kilometrowe" awantury, na temat adopcji zagranicznych!
Zamiast dawać przykład i dowód przeciwnikom -dolewa się oliwy do ognia! Pytam jaki to ma cel?

Link to comment
Share on other sites

czy ci przeciwnicy tak sie interesuja swoimi wyadoptowanymi psami i daja odpowiedzi?
na zapytanie co slychac u psa ,dostaje sie taka odpowiedz "piesek dostal wspanialy domek"to wszystko .odpowiedzi powinny byc wlasciwe z obydwu stron ,a nie tylko oczekiwnia sa po adopcjach zagranicznych.
na tym watku i tak za duzo pokazano,oby takie informacje i zdjecia byly przy kazdej adopcji polskiej,niestety jest to jak dotychczas tylko marzeniem.

Link to comment
Share on other sites

Pani Romo!
Jesli pies ma swój wątek na dogo, to ZAWSZE jest jakieś info po wyadoptowaniu. Czasem nie ma fotek, ale wiesci są - częściej lub rzadziej.
Mnie chodzi tylko o to, aby strona, która dokonała adopcji - zagranicznej,czy polskiej - nie zachowywała się niegrzecznie!
Przecież można napisać, że info będzie udzielane raz na pół roku, rok, lub wcale.
Gdyby Cindy nie miała watku na dogo, to co innego. Nikt wtedy by nie pytał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Czy to mądre?? Jak ktoś grzecznie pyta, to się powinno grzecznie odpowiedzieć!! Np. "nie wiem", " wieści i foty nie będą zamieszczane".albo "odpowiem za tydzień, jak otrzymam info".
Myślę, że takie głupie "szczekanie" naprawdę nie jest na miejscu! A potem dopiero "kilometrowe" awantury, na temat adopcji zagranicznych!
Zamiast dawać przykład i dowód przeciwnikom -dolewa się oliwy do ognia! Pytam jaki to ma cel?[/QUOTE]

Dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']
Gdyby Cindy nie miała watku na dogo, to co innego. Nikt wtedy by nie pytał.[/QUOTE]
No tak, jednakże powinni zająć się tym założyciele wątku, prawda ?
Niestety nie znają oni psa, schroniska, ani o jego adopcji nie wiedzą nic.

Piszecie tu o mojej odpowiedzi, a na fb nadal kłapanie nawiedzonych EMIRowców i arkowców trwa w najlepsze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Pani Romo!
Jesli pies ma swój wątek na dogo, to ZAWSZE jest jakieś info po wyadoptowaniu. Czasem nie ma fotek, ale wiesci są - częściej lub rzadziej.
Mnie chodzi tylko o to, aby strona, która dokonała adopcji - zagranicznej,czy polskiej - nie zachowywała się niegrzecznie!
Przecież można napisać, że info będzie udzielane raz na pół roku, rok, lub wcale.
Gdyby Cindy nie miała watku na dogo, to co innego. Nikt wtedy by nie pytał.[/QUOTE]
uwazam ze te osoby co psa w inne rece przekazali adoptowali innym maja do nich pelne zaufanie ,a nam nic do tej adopcji.
Sledz adopcje psow w Polsce to czesto az wlosy staja deba.Co to da ta pisanina (pies dostal wspanialy domek jak pozniej znika lub ludzie psy wyrzucaja lub przekazuja w trzecie rece itd.) jak pozniej sie lamentuje na czarnych kwiatkach.
Jezeli Cindy jest adoptowana i opiekunka i pies jest szczesliwy to najwazniejsze.watek ten poza tym juz dawno byc przeniesony do innego dzialu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']uwazam ze te osoby co psa w inne rece przekazali adoptowali innym maja do nich pelne zaufanie ,a nam nic do tej adopcji.
[B][U]Sledz adopcje psow w Polsce[/U][/B] to czesto az wlosy staja deba.Co to da ta pisanina (pies dostal wspanialy domek jak pozniej znika lub ludzie psy wyrzucaja lub przekazuja w trzecie rece itd.) jak pozniej sie lamentuje na czarnych kwiatkach.
Jezeli Cindy jest adoptowana i opiekunka i pies jest szczesliwy to najwazniejsze.watek ten poza tym juz dawno byc przeniesony do innego dzialu.[/QUOTE]

Zapewniam Cię, że w przypadku adopcji zagranicznych włosy nie stają dęba - bo nie ma czego śledzić. Wywieziono = pozamiatano. Oczywiście wszystko jest cacy bo wielbiciele wywózek tak chcą. A nie dlatego, że pies ma dobrze, bo tego to akurat nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jak splona ,ojej to bedzie nudno na dogomani ,a tak mamy rozrywke za darmo:evil_lol:[/QUOTE]

Tak napisałam o tym "gotowaniu w jadzie", bo myślałam że już się skończyła ta batalia.To obrzucanie się błotem niczemu dobremu nie służy...
Na szczęście nie korzystam z FB i przez to zdrowsza jestem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maarit']Tak napisałam o tym "gotowaniu w jadzie", bo myślałam że już się skończyła ta batalia.To obrzucanie się błotem niczemu dobremu nie służy...
Na szczęście nie korzystam z FB i przez to zdrowsza jestem.[/QUOTE]
podzielam Twoja decyzje ,ja nawet na to smieciowisko nie zagladam,wystarczy mnie rozrywka w wykonaniu kilku przodujacych oszolomow na dogomani.mam tylko dobra rozrywka jak zagladam od czasu do czasu
na dogomanie ,ktora nie mozna powaznie juz traktowac .zal mnie tylko psow
Ciesze sie jedynie za kazdego uratowanego psa i dziekuje wam za wysilek ,cierpliwosc zeby doszlo do tych wspanialych adopcji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']podzielam Twoja decyzje ,ja nawet na to smieciowisko nie zagladam,wystarczy mnie rozrywka w wykonaniu kilku przodujacych oszolomow na dogomani.mam tylko dobra rozrywka jak zagladam od czasu do czasu
na dogomanie ,ktora nie mozna powaznie juz traktowac .zal mnie tylko psow
Ciesze sie jedynie za kazdego uratowanego psa i dziekuje wam za wysilek ,cierpliwosc [B]zeby doszlo do tych wspanialych adopcji[/B][/QUOTE]

Szczęśliwe adopcje - gdziekolwiek, w Polsce też - mają być faktem, czy [B]wiarą, że są szczęśliwe?
Czy to jest takie dziwne, że są ludzie, którym wiara nie wystarcza? Vide niewierny Tomasz!

[/B]​

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Szczęśliwe adopcje - gdziekolwiek, w Polsce też - mają być faktem, czy [B]wiarą, że są szczęśliwe?
Czy to jest takie dziwne, że są ludzie, którym wiara nie wystarcza? Vide niewierny Tomasz!

[/B]​[/QUOTE]
co za problem pakuj walizy i sprawdzaj w Polsce i calej Europie wszystkie psy polskie i inne gdyz psy sa wszystkie nasze o ile sa w potrzebie.

wtedy sie upewnisz czy wszystkie zwierzeta sa szczesliwe.No ale moze sie zdarzyc, ze po przeczytaniu ostatnich watkow na dogo , PDT czy Fundacje przywiazuja psy do drzew ,trzymaja w zazdzewialych kojcach ,a kasuja za hoteliki domowe.Postudjuj czarne kwiatki to juz mozna osiwiec.
Wiec jak chcesz sprawdzic ze tysiace ,setki tysiecy psow sa szczesliwe .Nic innego nie moge porazic jak osobiscie je uszczesliw ,zeby nie pozdychaly ze starosci w schroniskach czy zostaly zagryzione lub zmarly w cierpieniach z powodu chorob.Bo chyba Polske nie stac zeby adoptowac wszystkie psy w Polsce do domow z mozliwoscia monitorowania.

Poza tym jezeli Cindi zostala przekazana innej organizacji do adopcji to musi to sie przekazanie odbywac na wzajemnym zaufaniu ,ze piesek powierzony bedzie do odpowiedzialnej osoby.
Obustronne zaufanie jest podstwa do wspolpracy .osoby postronne nie znajace obu parti nie moga sie wypowiedziec i ocenic bo nie dysponuja tych zwierzet i nie adoptuja tych zwierzat i nie zanja tych organizacji.
Niech kazdy pilnuje swojej dzialki to tyko zwierzata na tym zyskaja.

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

Drogie starsze paniusie z facebooka, które pisać świetnie potrafią, robić już mniej...
Wiem, że czytacie dogomanię. Założyłyście wydarzenie na facebooku, zbanowałyście wszystkich, którzy byli wam nie wygodni i jedziecie po nas w najlepsze. Awanturujecie się o brak wiadomości z domu suczki - jak do cholery można je dostarczyć, skoro narzuciłyście bana na wszystkich związanych ze sprawą adopcji ?? :evil_lol: Nazywacie orzechowskich pracowników i wolontariuszy, cyt. : "orzechowieckie szmaciary" i tym podobne... Radzę się zastanowić nad konsekwencjami.
Może lepiej ruszyć dupy do schroniska i zobaczyć te zwierzęta nie tylko na zdjęciach ? Może któraś, jak Aniela Roehr, Grażyna Sobczak, Dorota Niewiadomska, Aleksandra Kłodzińska, weźmie do ręki łopatę i pozbiera po tych psach gówna, coby w boksach miały czysto ? Może któraś zabierze na spacer ? Może wyczesze, wykąpie ? Może nawet kupi worek karmy za 5zł i ofiaruje schronisku albo przyniesie niepotrzebny koc ?
A może po prostu przyjedzie i POROZMAWIA zamiast kłapać i oczerniać nadal ludzi, którzy poblokowani nawet nie mogą tych obelg wyczytywać ?

Przepraszam wszystkich, którzy pomagają, że piszę to tutaj, na dogomanii.
Ale na facebooku, jak pisałam wyżej, powstał klub wzajemnej adoracji i opierdzielania innych za nic, z blokadami.

Link to comment
Share on other sites

widziałem następne zdjęcia i Cindy i Westy (o którą te zaczadzone jakoś nie walczą) ale nie widzę sensu ich wklejać. Psy są adoptowane, żyją sobie, i to już właściwie koniec historii. Jest dwieściekilkadziesiąt innych które nadal czekają na dom, myślę że im się bardziej należy czas i uwaga.
Co do strony facebookowej, szkoda gadać, to jest wyższy stopień świadomości, coś jak sekta smoleńska od Macierewicza.
Ciekawostką jest że chciały wynająć jedną serbkę żeby porwała psa do polski. Jak rozumiem żeby ją znowu w klatce zamknąć w Orzechowcach :D No ale nie wyszło, może się przestraszyła

Link to comment
Share on other sites

Nie, krist. Serbka - Radojka miała porwać Cindy i zabrać ją do "wspaniałego polskiego domku"... :roll:

Mało tego, do wiadomości kłapiących:
Rzucacie się, że Cindy jest zarejestrowana jako polski pies w bazie. Wyobraźcie sobie, że została ona zaczipowana w schronisku w Orzechowcach, które teraz DO KOŃCA ŻYCIA będzie widniało w rejestrze jako jej właściciel i nie da rady tego zmienić ! Doinformujcie się wcześniej, zamiast pierdzielić, że pies w Niemczech zarejestrowany nie jest. Urwał nać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...