Jump to content
Dogomania

Zootechnika


Rafola

Recommended Posts

[quote name='Evelka']Nie, no bo jakby nie patrzeć to 3,5 + 2 = 5,5:eviltong:[/QUOTE]

no tak, ale u nas 5 :)
Teraz nie ma obowiązku żeby iść na magisterskie ale jak ja zaczynałam to nie było takiego podziału, tzn chodziło się 5lat potem po obronie magisterki dostawało się tytuł magister inżynier a jak ktoś się nie obronił a 5lat studiował to nie miał nawet stopnia inżyniera, ja byłam pierwszym rocznikiem kiedy weszły zmiany i na 4roku dowiedzieliśmy się że musimy pisać pracę inżynierską i się bronić a potem składać znowu papiery na magisterskie, no i mi się trochę zawagarowało i dopiero teraz wróciłam na magisterskie, gdyby nie ten podział to już dawno byłabym po studiach a tak to mnie podkusiło żeby przerwe zrobić

Link to comment
Share on other sites

no my sie dowiedzieliśmy pod koniec 7semestru że mamy napisac pracę inzynierską i się obronić, a potem mamy 1rok magisterskich i znowu praca i obrona, teraz to się już zmienia i są 3semestry magisterskich więc trochę więcej czasu, bo w rok zrobić badania i napsiać pracę to bardzo mało, chyba nikt nie ma nadziei na zrobinie porządnych badań które miały by jakieś znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Super że taki temat powstał. Mam pytanie w takim razie xD
Mam zamiar wybrać się na zootechnikę w Szczecinie, ale nie za dużo o niej wiem. W zasadzie mam jeszcze troche czasu (jestem w 2 LO). Ogólnie w przyszłości chciałabym załorzyć szkołe dla psów i mieć hodowle. Takwięc zasadnicze moje pytanie to, czy zootechnika mi to ułatwi? Wiadomo oczywiście ze nie załorze tego odrazu po skonczeniu szkoły wiec chciałabym się dowiedzieć co mogę robić po tych studiach? I ogólnie chciałabym aby ktoś mi przybliżył to jak wyglądają takie studia.
Z góry dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj poprzednie posty w tym wątku :-).
Na zootechnice nie będziesz się uczyć o psach (a jeśli już, to w bardzo ograniczonym zakresie), tylko o krowach, świniach, kurach i innym "inwentarzu".

[quote name='baalus7']Super że taki temat powstał. Mam pytanie w takim razie xD
Mam zamiar wybrać się na zootechnikę w Szczecinie, ale nie za dużo o niej wiem. W zasadzie mam jeszcze troche czasu (jestem w 2 LO). Ogólnie w przyszłości chciałabym załorzyć szkołe dla psów i mieć hodowle. Takwięc zasadnicze moje pytanie to, czy zootechnika mi to ułatwi? Wiadomo oczywiście ze nie załorze tego odrazu po skonczeniu szkoły wiec chciałabym się dowiedzieć co mogę robić po tych studiach? I ogólnie chciałabym aby ktoś mi przybliżył to jak wyglądają takie studia.
Z góry dziękuję :)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak jest w Szczecinie, w Warszawie o psach na zajęciach za dużo
się nie dowiesz bo jest zdaje się tylko jeden semestr fakultetów z psów i chyba nie ma już podziału na "małe zwierzęta" gdzie było o psach i kotach troche więcej. Ale jest np koło kynologiczne, nie wiem jak działa bo nigdy nie byłam na spotkaniu ale jakoś tam funkcjonuje, są możliwości nawiązania ciekawych kontaktów, jest prof.Ściesiński (podobno trudny w kontaktach ale to zależy od podejścia) od psów który zna wielu hodowców i ma kontakty z zagranicznymi hodowlami. Są studia podyplomowe dotyczące tylko psów. No niestety jeśli chodzi o ten temat to nikt na tacy wiadomości nie poda bo to nie krowy czy kury ale jak ktoś się naprawdę interesuje i jest uparty to na zootechnice może się zajmować każdym zwierzakiem nawet hodowlą kangurów jak lubi. Ja np będę pisać magisterkę z psów.

Link to comment
Share on other sites

niestety z psow sa tylko wyklady na ktorych przewaznie prof puszcza filmiki z wystaw...liste sprawdza "plecami do klienta" wiec nawet nie kojarzy ludzi...zaliczenie przedmiotu to referacik...

powiem wam szczerze ze mogli sie lepiej postarac...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']Przeczytaj poprzednie posty w tym wątku :-).
Na zootechnice nie będziesz się uczyć o psach (a jeśli już, to w bardzo ograniczonym zakresie), tylko o krowach, świniach, kurach i innym "inwentarzu".[/QUOTE]

Poczytam poczytam, wczoraj nie miałam już zbytnio czasu na to. :)) Ale dziękuję, co nieco zostało mi przyblizone to co dzieje sie na zootechnice.


A wiec jeżeli chciałabym w przyszłości załorzyć szkołe dla psów, hodowle, zakład fryzjerski itd. to jakie studia umożliwią mi to najbardziej? Macie jakieś propozycje? Wiem że po każdych studiach mogę otworzyć własną działalność, nawet jeżeli jest ona z zupełnie innej bajki niż dziedzina studiów, no ale może są jakieś ciekawe uczelnie które wprowadzą mnie w taki zawód. Wiem że np. są gdzieś kierunki "hodowli koni" co napewno umożliwia miłośniką koni w przyszłości prace z nimi. (Sama uwielbiam konie, jeżdzę i mam swego rumaka, no ale myślę że moje "przeznaczenie" to jednak psiaki!!)

Link to comment
Share on other sites

zadne studia nie umozliwia Ci bardziej zalozenia szkoly dla psow(bedziesz je tam uczyc matematyki?) zakladu fryzjerskiego??czy hodowli??na zadnych studiach sie tego nie nauczysz...pierwsze 2 przybliza Ci kursy a hodowle coz mimo wszystko jesli chodzi o psy to bardziej bym sie pokusila o weterynarie niz zootechnike...bo na inz z zootechniki o psach nic nie masz procz filmow z wystaw ewentualnie podyplomowka ale to tez nie to...ogolnie nie ma sie co oszukiwac z psow to my kulejemy na uczelni

Link to comment
Share on other sites

ja myslę że jednak zootechnika, nie znam takich kierunków na których uczą tylko o psach, oczywiście na zootechnice trzeba przejść przez bydło, kury, trzodę ale np w Warszawie po 3,5 latach robisz inżyniera a potem możesz pójść na podyplomowe : [URL]http://pieswspoleczenstwie.sggw.pl/[/URL]
Poza tym piszesz pracę inżynierską z psów i masz się czym pochwalić.

Link to comment
Share on other sites

ale męczyć się na dużo cięższej weterynarii poto żeby założyć salon groomerski albo hodowle to też bez sensu, poza tym masz jeszcze praktyki na zootechnice, na których jak dobrze trafisz nauczysz się najwiecej a praktykować możesz w hodowli psów albo w ośrodku zajmującym się dogoterapią, może i w ośrodku szkoleniowym, a ostatnio widziałam ogłoszenie że hotel dla zwierząt w Anglii szuka praktykantów i nieźle płacą.
A metody wbrew pozorom są całkiem przydatne jak ktoś chce prowadzić hodowle, mój TZ pracował jakiś czas temu w laboratorium przy hodowli szczurów i musiał odkurzyć stare notatki z metod a warunek miał chyba przez 4semestry z tego przedmiotu i po tym jak wreszcie zdał nigdy nie mysłał że do tego wróci.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, bardzo mi pomogliście, naprawdę i dziękuję :) ;* Na dzień dzisiejszy myślę że pójdę właśnie na zootechnikę. Tak jak pisze Astaroth nie ma chyba sensu w moim przypadku siedzieć na weterynarii jeżeli mam inne plany niż lecznica. Chodź moim wielkim marzeniem jest otworzyć taką lecznice dla zwierząt i pomagać im. No ale niestety za późno się obódziłam i na dzień dzisiejszy już nie jestem w stanie zdać tak rewelacyjnie matury i dostać się na weterynarie. A nawet jakbym się dostała to nie mam szans się tam utrzymać... Wiec najodpowiedniejszym kierunkiem uważam że jest zootechnika. Zresztą zobaczymy, jeszcze troche czasu mam :)
Ale naprawde bardzo dziękuję za rady :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astaroth']ja myslę że jednak zootechnika, nie znam takich kierunków na których uczą tylko o psach, oczywiście na zootechnice trzeba przejść przez bydło, kury, trzodę ale np w Warszawie po 3,5 latach robisz inżyniera a potem możesz pójść na podyplomowe : [URL]http://pieswspoleczenstwie.sggw.pl/[/URL]
Poza tym piszesz pracę inżynierską z psów i masz się czym pochwalić.[/QUOTE]
Czy ktos ma wiecej informacji na temat tych studiow podyplomowych np. kto prowadzi zajecia? Na stronie tego nie znalazlam...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...