Jump to content
Dogomania

Kandydaci na weterynarię '11


Rafola

Recommended Posts

[quote name='Kasiass']Jakiś tam plan jest haha :D
A słuchajcie jak to jest z wetą w Poznaniu? Bo coś mi się obiło o uszy że jest/ ma być, ale nie wiem nic na ten temat więc pytam ;)[/QUOTE]

Jest, w tym roku się otworzyła, więc z praktycznego punktu widzenia nic nie można raczej powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 345
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kasiass']Czyli jednak jest, kolejny wydział weterynarii to więcej miejsc więc jest ok ;)
[/QUOTE]
Różni różnie na to patrzą ;). Nowe wydziały oznaczają też więcej corocznie "wydalanych" studentów weterynarii. Na razie patrzysz tylko z perspektywy "byle się dostać na weterynarię" ;).

[B]Justa[/B], i się zdublowałyśmy : ) ^

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleola'][B]Justa[/B], i się zdublowałyśmy : ) ^[/QUOTE]

Mój rocznik jeszcze 'normalnie' będzie kończył - w sensie te 400 osób ze wszystkich wydziałów z Polski, liczę że przez 3 lata zdążę znaleźć jakąś porządną pracę :p

Link to comment
Share on other sites

No w sumie macie racje, może przyjmą więcej osób, ale nie każdy też będzie się nadawał, a i potem faktycznie o prace będzie trudniej. Ale tak jak aleola napisała, ja patrze żeby się dostać, bo naprawde mi zależy, do niczego mnie tak nie ciągnie jak do weterynarii ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja poprawiam maturę w przyszłym roku, tym razem się nie udało ale nie poddam się tak szybko ;) Idę na zootechnikę żeby mieć już jakieś przedmioty przepisane, stwierdziłam ze to chyba najlepsza opcja, samo siedzenie w domu i uczenie się znowu do matury nie wydaje mi się mobilizujące ;)
Moim marzeniem jest Wrocław, tam teraz się przeprowadzam..

Link to comment
Share on other sites

Olaolaa a dużo pkt Ci zabrakło żeby się dostać? Ja też rozważam ewentualnie zootechnike i poprawianie matury rok później albo jakąś prace przez ten rok. Tak jak już pisałam, też bym chciała na Wrocław, mieszkam teraz godzine drogi od Wrocka i zawsze chciałam się tam przeprowadzić, ale najpierw trzeba się dostać... ;)

Link to comment
Share on other sites

Do Poznania np zabrakło mi 10 pkt, do Wrocławia jakoś więcej, ale nie pamiętam dokładnie. Chemia była straszna w tym roku, ja jak wyszłam z egzaminu to już wiedziałam ze klapa :( Na poczatku jak się dowiedziałam że nigdzie się nie dostałam trochę się załamałam ale potem trzeba się pozbierać, to tylko rok, w sumie nic do stracenia nie ma a ja tez nie wyobrażam sobie robić cos innego niż praca ze zwierzętami.. Ogólnie mam kilka znajomych wetów z którymi rozmawiałam i wszyscy odradzają Lublin.. a tez tam złozyłam bo jeszcze wteyd nic nie wiedziałam, ale powiedzieli mi że nawet zdarza się że jak pracodawca zobaczy że skończyłeś/as tą uczelnie to po prostu nie zatrudniają.. W przyszłym roku złoże do Wrocławia i Olsztyna na pewno.
I tak na przyszłość to warto złożyć na kilka kierunków gdzie jesteś pewna ze się dostaniesz (o ile chcesz studiować coś innego ten rok) bo wiele moich koleżanek liczyło sobie za wysoko, jedynie medycyna, farmacja itp a teraz są załamane bo nigdzie się nie dostały, i nie maja żadnej alternatywy na ten rok. Ja złożyłam do Wrocławia dodatkowo na zootechnike i biologie, ale wybrałam zootechnike.

Link to comment
Share on other sites

Aż tak źle jest w Lublinie? Nie wiedziałam, w sumie to mój ojciec mi mówił żebym tam szła, bo tam ponoć dobrze, ale sama się jeszcze waham, więc tam to chyba ostatecznie ;) Z innych kierunków to tylko zootechnika jeszcze by mi pasowała, bo już przepatrzyłam chyba wszystkie i tak jak Ty nie wyobrażam sobie innej pracy niż ze zwierzętami. Mam nadzieje ze jak nie na wete, to na tą zootechnikę się chociaż dostane. Też słyszałam od wszystkich że chemia okropna w tym roku była, że za dużo zadań żeby zdążyć i w ogóle, cóż mam nadzieje że na ten rok jest przygotowane coś lżejszego" ;). Ogólnie to trudno jest się dostac na zootechnike, ledwo się załapałaś czy tak na lajcie poszło?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie wiem że 1 przedmiot, więc myślę że wyjście awaryjne mam załatwione w razie co ;). We Wrocku jest o tyle dobrze, że tam się język obcy nie liczy, bo na innych uniwerkach biorą to pod uwagę i jak patrzyłam to na podstawie jest mnożnik 1,3, a na rozszerzonym 2 ( a przynajmniej w Lublinie tak jest). Ja zamierzam zdawać na podstawie, więc troche się boję że mogłabym przegrać z tymi, którzy by sobie punkty językiem podbijali .

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze czekam na wyniki z zaocznej wetki w Lublinie, a jak nie to też poprawiam maturę i zdaję w przyszłym roku. Dostałam się na zootech. w Krakowie i Lublinie - wybrałam Lublin, bo nie chce dwa razy zaczynać od zera (nowe miejsce, nowi ludzie, itd.). Studiowanie przez rok na zootech. jest całkiem spoko, bo potem przepiszą Ci parę przedmiotów i o tyle masz łatwiej na pierwszym roku wetki :)
[B]Kasiass, [/B]na zootechnikę całkiem łatwo się dostać. Większość kandydatów na wetkę składa papiery tu i tu, a potem rezygnują z zootech. przez co non stop jest nowa lista i zmniejsza się próg. W Lublinie, jak się dowiedziałam, próg spadł do 100pkt. - aż śmieszne.

A co do Lublina... Myślę, że to zależy od człowieka, a nie uczelni ;) Jeżeli ktoś ma zacięcie i wetka jest jego pasją, to sobie poradzi w życiu. Znam specjalistę od gryzoni i zw. egzotycznych w Krakowie, który skończył Lublin, wyjechał za granicę zrobił specjalizację i jest niesamowity w swojej dziedzinie.

Link to comment
Share on other sites

Ja o rozszerzonym nawet nie myśle, jakoś mi się nie widzi pisać esej na maturze z ang i tam w ogóle dużo rzeczy jest, których na podstawie nie ma, np. transformacje zdań itp. Tylko teraz od tego roku ma być tak, że ustna matura będzie jedna... Bez podziału na podstawe i rozszerzenie, nie wiem czy to dobrze czy źle... :D Olalolaa a tylko chemie w tym roku piszesz ;)?

No właśnie tak myślałam, że na zootechnike łatwo, bo się miejsca zwalniają ;). No i jak to mówicie lepszy start potem na wetce, bo już kilka przedmiotów jest :D

Link to comment
Share on other sites

Jasne że tak. Każdy uczy się dla siebie i jak chce to wiedzę będzie zdobywać. ja nigdy tam nie byłam tylko słyszałam same złe opinie. Że standard o wiele niższy niż na innych uczelniach, łatwiej zdać itd.. Za to słyszałam o Olsztynie ze jest bardzo fajnie, sama uczelnia jest piękna, dużo zieleni itp :)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co jeszcze się zastanawiam, ale chyba spróbuje poprawić tez biologię, liczy się lepszy wynik i tak, a z biologi nie jestem zła i uczyć się i tak i tak będę. Jednak na pewno większość czasu muszę chemii poświecić, nie wiadomo co wymyślili na 2012..:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A o Olsztynie właśnie nic nie słyszłam ;) Ale z tego co tu czytałam to dużo osób chce iść/poszło na Olsztyn, więc coś w tym musi być :D. Przeprowadzić i tak się będzie trzeba , więc nie bede marudzić czy daleko czy nie ;)
A właśnie bo nie byłam tego pewna, jak sie pisze 2 raz to się liczy lepszy wynik? Czy po prostu ten nowszy? Bo mi z biologii też dobrze idzie, ale jak się już raz uczyłaś porządnie, to pewnie teraz pójdzie jeszcze lepiej ;) No i już obeznana jesteś jak ta matura w praktyce wygląda ;). Ile miałaś % z bio ??

Link to comment
Share on other sites

Ja taka pewna też nie jestem ale ktoś mi mówił że liczy się lepszy wynik. Teraz miałam 76. Z biologii moim zdaniem to rozwiązywanie matur jest podstawą, tzreab się nauczyć pewnego toku myślenia bo czasem zadania są banalne tylko po prostu zaplatane w cały świat :) To jest bardziej na inteligencje.. gorzej z chemią ;)

Moja weta studiowała w Olsztynie a tez pochodzi z Częstochowy i powiedziała że co 2 tyg była w domu, studia bardzo dobrze wspomina zachwalała bardzo.
Ja to sie przeprowadzać tez mogę wszędzie, ale najbardziej to mnie boli rozłąka ze zwierzakami :placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

No ja mam nadzieje, że lepszy... :D A do matury z bio to myśle, że bede dobrze przygotowana, bo na sprawdzianach z biologii to większość zadań to po prostu żywcem wzięte z arkuszy z ubiegłych lat, więc się wprawiam w ten tok ;) Jak to mówi mój nauczyciel " My się od 1 klasy uczymy czytać rysunki i schematy, bo na maturze macie większość podane na tacy, tylko musicie to umieć odpowiednio wykorzystać" ;) Tym bardziej jak są pytania typu " problem badawczy" to tam po prostu trzeba się wysilić z myśleniem ;).

Link to comment
Share on other sites

Tak, jak poprawiasz maturę to zawsze liczy się ten lepszy wynik - na szczęście.
A co do ustnej matury... Nie przejmuj się, bo to i tak w ogóle nie jest brane pod uwagę. Liczą się tylko egzaminy pisemne czy przeliczaniu na punkty :)

Byłam w Olsztynie i Lublinie i szczerze dużo ładniejszym miastem jest Lublin. Wiadome, że na studiach nie będzie dużo czasu na zwiedzanie, ale miło dla oka choćby nawet z okna trolejbusu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']
Moja weta studiowała w Olsztynie a tez pochodzi z Częstochowy i powiedziała że co 2 tyg była w domu, studia bardzo dobrze wspomina zachwalała bardzo.
Ja to sie przeprowadzać tez mogę wszędzie, ale najbardziej to mnie boli rozłąka ze zwierzakami :placz::placz:[/QUOTE]

To weź ze sobą :)

Link to comment
Share on other sites

No ja myślałam o Lublinie głównie pod tym względem, że przez kilkanaście lat mieszkałam w lubelskim i mam tam rodzine, więc zawsze by było łatwiej, jakby jakaś pomoc była potrzebna czy coś...:D A Olsztyn, kompletnie nic mi to nie mówi, nikogo nie znam z tamtych okolic...;) A co do ustnej z angielskiego to faktycznie- byle zdać ;)
A co do psa to jeszcze też nie wiem czy bede brać ze sobą, bo nie wiem czy mieszkanie znajde dla mnie i psa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...