Jump to content
Dogomania

Kandydaci na weterynarię '11


Rafola

Recommended Posts

  • Replies 345
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E tam we Wroclawiu bylo 158 i Warszawie tez :)

edit:
Zdac wysoko mature z chemii jest duzo latwiej niz mature z biologii. Robiac duuuzo zadan, wszystkie poprzednie matury itp, to latwo zauwazyc, ze zadania sie powtarzaja i schemat jest identyczny, wiec ciezko zaskoczyc dobrze przygotowanego maturzyste. Testy, testy, testy.

Na pocieszenie dodam, ze dla zdesperowanych zostaja studia wieczorowe - w Wroclawiu w tym roku przyjmowali ponizej 100 pkt z obu matur :) Ba, przyjeli wszystkich chetnych na wieczorowe.

A weterynaria jest wspaniala i prosze sie ladnie uczyc do matury i potem wszystko zaliczac na studiach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Na pocieszenie dodam, ze dla zdesperowanych zostaja studia wieczorowe - w Wroclawiu w tym roku przyjmowali ponizej 100 pkt z obu matur :) [B]Ba, przyjeli wszystkich chetnych na wieczorowe[/B][/QUOTE]

No coś Ty?!
W Warszawie nie jest tak różowo..

W Lublinie z tego co wiem biorą pod uwagę też j.polski oraz j. obcy - choć nie bardzo rozumiem czemu :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

A ja chciałabym zauważyć, że głupotą jest otwieranie kolejnych wydziałów med. weterynaryjnej.
Rynek i tak jest zapchany, a Poznań z całym szacunkiem w żaden sposób mnie nie przekonuje.
Jeden przedmiot rekrutacyjny, tylko 60 miejsc, jakieś to takie mało poważne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']A ja chciałabym zauważyć, że głupotą jest otwieranie kolejnych wydziałów med. weterynaryjnej.
Rynek i tak jest zapchany, a Poznań z całym szacunkiem w żaden sposób mnie nie przekonuje.
Jeden przedmiot rekrutacyjny, tylko 60 miejsc, jakieś to takie mało poważne.[/QUOTE]

Jak już wspomniałam w innym wątku na ten temat, "tylko" 60 miejsc to akurat bardzo poważne - może dzięki temu na zajęciach praktycznych każdy student będzie miał okazję rzeczywiście coś robić, a nie tylko oglądać plecy kolegi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='itaka']I muszę przyznać rację. W Lublinie są grupy po 30 osób i myślicie że się czegoś praktycznego nauczycie. Raczej nie bo chcą wszyscy a czasu jest najwyżej na kilka osób w grupie.[/QUOTE]

Od tego właśnie są praktyki w lecznicy, wystarczy trochę dobrej woli.
Studia dają teorię, lecznica daje praktykę.
I chodzić trzeba, bo póki co mamy to za darmo, a po studiach nas już nikt nie będzie uczył.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='nathaniel']ja się martwię czy polskiego nie zawaliłam...:/[/QUOTE]

Z polskim trzeba się wybitnie postarać żeby go uwalić.. Mnie się wydawało, że będę musiała amnestię wykorzystać, pomieszałam bohaterów i wogóle pisałam jak potłuczona - a tu ponad 70% się uzbierało :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

polskim się nie martwię, za to matma...
nigdy nie miałam z nią problemów,a na maturze dostałam jakiegoś dziwnego stanu - co schyliłam głowę to robiło mi się czarno przed oczami i spadałam z krzesła... 3 razy sale opuściłam ;/
pytali się, czy chce przełożyć egzamin na czerwiec, ale ja uparcie chciałam dokończyć... Nie mam pojęcia co zaznaczałam i jak mi poszło. Nic nie pamiętam :|

Link to comment
Share on other sites

Ja też na wet ;)
Ale za dwa lata ;D

Póki co profil biol-chem z rozszerzoną fizyką (której nie mam zamiaru zdawać) w jednym z pierwszych pod względem poziomu nauczania liceów w Białymstoku (3lo).
Pierwszy rok zakończony powodzeniem, średnia 4,79, pasek.
Niestety chemia leży i chyba muszę pójść na korki.

Powiecie jaki był próg ;)
Najbardziej interesuje mnie ten język w Olsztynie, bo zamierzam zdawać rozszerzenie z rosyjskiego. Tylko nie wiem czy mi się to przyda?
Ja się zastanawiam nad Olsztynem i Warszawą.
No ale jeszcze trochę czasu mam.

Na lekarski nie mam zamiaru składać, moja mama jest lekarzem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Z polskim trzeba się wybitnie postarać żeby go uwalić.. Mnie się wydawało, że będę musiała amnestię wykorzystać, pomieszałam bohaterów i wogóle pisałam jak potłuczona - a tu ponad 70% się uzbierało :mdleje:[/QUOTE]

uśmierciłam Dzastinę z Granicy...

Link to comment
Share on other sites

Zdane.
Na stacjonarny Wroc nie mam szans, chyba, że progi magicznie spadną o 10 punktów. Liczę na niestacjo i Lublin :))

A chemia w tym roku była inna, trudniejsza. A żaden urzędnik z CKE nie będzie mi mówił, żem matoł chemiczny więc w przyszłym roku poprawiam:))

Kamień z serca i oby się udało:)

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że nie ja jedna zawaliłam chemię. Uczyłam się pilnie, więc klapa rozczarowuje podwójnie. Też za rok do poprawki. Dziewczyny, jeszcze nie porzucać nadziei, bo chemia w całej Polsce przecież poszła wybitnie niewybitnie. Ile miałyście procent?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']Pochwalcie się chemią i biologią bo mam dylemat czy składać na wetę czy nie.. Chyba jednak troszkę zawaliłam, tak mi się wydaje..[/QUOTE]

Ja bym składała, żeby potem sobie nie pluć w brodę ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...