Jump to content
Dogomania

kenel/transporter/klatka


sachma

Recommended Posts

Chciałam kupić.. dowiedziałam się że dla szetlanda optymalna wielkość klatki to 60x42x42.. dziś byłam w zoologicznym i oglądałam klatkę 61cm długości, 38 cm szerokości i 40cm wysokości.. i była straszliwie mała :/
Potrzebuję klatkę na wyjazdy - żeby na domku można było psa w tym zostawić na kilka godzin i wyjść bez strachu że coś sobie zrobi, potrzebuję na początek do domu, żeby szczeniak do póki nie przywyknie do szczurów nie zrobił im i sobie krzywdy.. więc chce kupić coś co będzie dobre jako kenel ale i nie będzie jakieś strasznie wielkie, żeby nie było kłopotu z transportem..

Czy ktoś z was w ogóle korzysta z kenelu? jeśli tak, to jak dużego? macie jakieś zdjęcia psów w takim kenelu? bo ja coraz bardziej widzę że nie umiem sobie wyobrazić psa i jego wielkości ostatecznej..

Ja myślałam że pies powinien móc się w tym bez trudu obrócić, rozprostować kopytka itd.. ale jak porównałam tą wielkość do szetlanda znajomej to wychodzi na to że pies powinien po prostu się tam wcisnąć :/

Link to comment
Share on other sites

W domu lepiej się sprawdza klatka taka jak na wystawy - czytaj : metalowa, ciężka, nieporęczna ;) - o wymiarach takich żeby pies się spokojnie wyłożył z wyciągniętymi nogami.
I sprawdza się jak pies polubi ;) Jak nie to sobie stoi w jakimś kącie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U nas klatka wielkości 60szer x 70wys x 110 dł była kupiona dla małeog za czasów szczeniakowych. Na dzień dobry młody został tam wsadzony, stwierdził, że to jego miejsce na tym świecie. Obecnie klata jest trochę maława, ale przecież on nie ma się tam bawić i przewracać tylko spać, bądź się wyciszać. Mam też pokrowiec na nią zrobiony z rozwalonej materiałowej klateczki koleżanki. Próbowaliśmy materiałowych klatek ale obawiam się, że młody szybko by sobie z takową poradził. Na wystawy jednak zamierzam nabyć taką materialną, bo metalowa mimo kółek okrutnie ciężka. Wolę nosić materialną i stolik. Ale klata to zbawienie, nie wiem jak dałabym sobie z młodym radę bez niej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Zacznę od tego, że jestem nowa na Dogomanii, ale dogomaniaczką jestem od zawsze ;)
Mam suczkę, 7miesięcznego mieszańca miniaturowego(?) pudla. Nadia ma 35cm w kłębie.
Niestety mamy problem z lękiem separacyjnym, mała jest w nas po prostu zakochana, zresztą to chyba cecha pudla, bo wcześniej miałam sunię mieszańca pudla średniego i problem był ten sam... Pudliczki chyba takie są- wrażliwce ;)
Ale do rzeczy...
Chcę kupić klatkę kennelową do domu i powolutku ją przyzwyczajać do niej oraz klatkę transportową(w której mogłaby przebywać nawet kilka godzin, ponieważ dużo podróżujemy za granicę, a chcę żeby miała komfort w podróży), niekoniecznie plastikową, czy metalową ale może materiałową.
Zastanawiam się jakich rozmiarów miałyby być klatka kennelowa dla psiny rozmiarów mojej suni i jaki duży powinien być ten transporter (i czy metalowy/plastikowy/materiałowy) i jeszcze najważniejsze czy ona nie jest już za "stara" na uczenie w przebywanie w klatce?
Dodam tylko tyle, że mam dużo czasu na ucznie, ponieważ jestem mamą pracującą w domu. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...