Jump to content
Dogomania

Kurs tradycyjnej medycyny chińskiej dla właścicieli psów (27-28.03.2010)


Marka

Recommended Posts

[LEFT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][I][B]
kopiuję ze strony [URL="http://www.wet-plus.pl"]www.wet-plus.pl[/URL][/B] :[/I][/SIZE][/FONT]
[/LEFT]
[I]

[/I] [COLOR=RoyalBlue][B][B]KURS TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ DLA WŁAŚCICIELI PSÓW[/B][/B]

[B][B]Do kogo skierowana jest oferta?[/B][/B]

[/COLOR] [COLOR=RoyalBlue]Kurs skierowany jest do właścicieli czworonogów pragnących poprawić zdrowie i kondycję swoich podopiecznych. Uczestnicy kursu poznają podstawowe zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz sposób odżywiania psów według dietetyki chińskiej. W trakcie sobotnio-niedzielnych zajęć będzie można poznać w sposób teoretyczny i praktyczny masaż chiński: Pu Tong An Mo, Tui-Na oraz akupresurę. Szczególny nacisk zostanie położony na to by po wzięciu udziału w kursie uczestnik uzyskał głębsze zrozumienie, iż meridiany i kanały, na których położone są punkty stanowią odbicie uniwersalnego prawa natury, a także zrozumieć dlaczego i w jaki sposób wyróżnia się specyficzne grupy punktów, takie jak : yuan, luo… Tematem przewodnim zajęć jest szeroko rozumiana profilaktyka oraz leczenie prostych i niegroźnych schorzeń. Na szkolenie zapraszamy osoby zupełnie początkujące, nie znające teoretycznych podstaw medycyny orientalnej, a także posiadające już pewne doświadczenia w temacie.
[/COLOR] [COLOR=RoyalBlue]Wzięcie udziału w kursie pozwoli:
[/COLOR]
[LIST]
[*][COLOR=RoyalBlue]lepiej zrozumieć funkcjonowanie organizmu swojego pupila,[/COLOR]
[*][COLOR=RoyalBlue]dostrzec z wyprzedzeniem pierwsze objawy choroby,[/COLOR]
[*][COLOR=RoyalBlue]wprowadzić szeroko rozumianą profilaktykę w myśl chińskiego przysłowia ” nie czas kopać studnię gdy płonie las”,[/COLOR]
[*][COLOR=RoyalBlue]rozwinąć głębszą więź emocjonalną pomiędzy właścicielem a jego podopiecznym.[/COLOR]
[/LIST]
[COLOR=RoyalBlue][B][B]Kto prowadzi zajęcia[/B]?[/B]

[/COLOR] [COLOR=RoyalBlue]Zajęcia będzie prowadzić lekarz weterynarii Zbigniew Garstka – specjalista chorób psów i kotów, absolwent Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, współzałożyciel i pierwszy prezes Polskiego Towarzystwa Akupunktury Weterynaryjnej. Dr Garstka prowadzi wykłady z zakresu akupunktury zwierząt dla lekarzy weterynarii, uczestników studiów specjalizacyjnych z chirurgii weterynaryjnej. Jest autorem szeregu publikacji z zakresu akupunktury zwierząt w prasie fachowej i popularnej. Od wielu lat wykorzystuje w swojej praktyce lekarskiej osiągnięcia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (masaż chiński, akupunkturę, ziołolecznictwo).
[B][B]
Gdzie odbywa się kurs?[/B][/B]

[/COLOR] [COLOR=RoyalBlue]Kurs odbędzie się [B]27-28 marca 2010[/B] w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, ul. Starograniczna 28
[B] [SIZE=3]
Zapisy pod numerem tel. (071) 355 40 27[/SIZE]

[/B]Zajęcia w sobotę w godz. 10-18 i w niedzielę w godz. 10-15.[/COLOR][B][COLOR=RoyalBlue]
Koszt kursu 300 pln


[/COLOR][/B][CENTER][B][COLOR=RoyalBlue]* * *[/COLOR][/B]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Co myślicie o tych metodach? Oparte na rzetelnej wiedzy, czy coś w stylu feng-shui i innych przesądów?

Mam też pytanie do założycielki tematu. Po co w leczeniu psów akupunktura? Zaznaczam, że z zakresu akupunktury mam dużą wiedzę, wiem po co ją się stosuje u ludzi i za bardzo nie widzę jej zastosowania w leczeniu psów (z wyjątkiem bardzo wyjątkowych przypadków).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']
Mam też pytanie do założycielki tematu. Po co w leczeniu psów akupunktura? Zaznaczam, że z zakresu akupunktury mam dużą wiedzę, wiem po co ją się stosuje u ludzi i za bardzo nie widzę jej zastosowania w leczeniu psów (z wyjątkiem bardzo wyjątkowych przypadków).[/QUOTE]
Kolego, na początku postu jest napisane "[I]kopiuję ze strony[/I]" - to oznacza, że przenoszę informację o tym kursie dla psiarzy, których zainteresuje temat tak jak mnie zainteresował
(bo lubię poszerzać wiedzę zapoznając się z obszarem badań różnych specjalistów)

- nie jestem więc właściwą adresatką twoich dylematów.

Link to comment
Share on other sites

Oki, więc wyjaśnię do czego służy akupunktura. Akupunktura jest sztuką znieczulania i niczym więcej. Uśmierzy ból ułatwi leczenie, ale sama z siebie nic nie wyleczy. Informacje te posiadam od bardzo doświadczonych masażystów i o tym uczą w polskich szkołach masażu. Ponieważ jednak pies nie potrafi się poskarżyć co go boli, ani powiedzieć czy nasze zabiegi przynoszą mu ulgę czy nie uważam, że stosowanie tej metody u zwierząt może być mało efektywne.

Link to comment
Share on other sites

Nie krytykuję, trzeba to zaakceptować jak nasze horoskopy, wróżki i żyły wodne. Każdy wybiera w co wierzy lub nie. Mnie interesuje ile w tej wierze jest prawdy a ile tradycji/przesądu, dlatego pytam.

A na marginesie: żeby nie było, ze tylko krytykuję to tutaj zachęcam do konstruktywnych postaw:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/179933-CzA-owiek-leA-AE-cy-na-drodze[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dla niedowiarków , że akupunktura i u psów czyni cuda polecam choćby ten przykład
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/135220-Albert-juA-bezpieczny-i-szczAE-A-liwy/page127[/URL]

zastanawiam się skąd się bierze ten odruch aby wszystko czego się nie rozumie ( o czym się nie ma wystarczającej wiedzy) nazywać "czarną magią" - dobrze, że czasy palenia czarownic juz mamy za sobą bo przy takiej postawie społeczeństwa mielibyśmy efekt cieplarniany od rozlicznych stosów;):evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...