Jump to content
Dogomania

piękna mało znana rasy drodzy hodowcy????


pipi9

Recommended Posts

Drodzy hodowcy apel do was często nie tylko na tym forum hodowcy piszą ,że to mało znana rasa chodź piękna i mądra
Podzielcie się z nami przyszłymi posiadaczami Cotonów waszą wiedzą o tej rasie

"My chcemy kupić białego kudłacza" ale brakuje nam takich zwykłych informacji

W jakim wieku najlepiej zabierać nowego domownika z hodowli co powinien dostać na wyprawkę...taki standart

kiedy i jakie powinien mieć szczepienia

co Cotony najchętniej jedzą,jakie karmy a może samemu gotować

czego wymaga pielęgnacja tak pięknej szaty:jakie szampony,jakie szczotki co ile do fryzjera na małe co nie co

ile cotonek potrzebuje ruchu

jaki powinien mieć legowisko

jaka wybrać smycz,obroża czy szelki

jak szkolić,żeby chętnie zostawał w domu

i wiele wiele innych rzeczy które ułatwia zaznajomienie się z rasą
podzielcie się z nami zdjęciami

Czy jakiś hodowca wybiera się na wystawę do Spodka 28 marca 2010 roku?

Link to comment
Share on other sites

Ufff PIPI DUZŻŻŻZŻOOOOO pytań myślę ze na cześć z nich nikt nigdy ci nie odpowie no może twój cotonek. O wyprawce i takich sprawach to ci nie napisze , bo sama nie miałam jeszcze szczeniaków a moje cotonki pochodzą z zagranicy i tak naprawdę każdy rządzi się swoimi prawami. Niektórzy dają woreczek karmy tak na 2 dni inni 1 kg karmy zabawkę i jakąś szmatkę z rodzinnego domku ...;) a inni zupełnie nic ;)
Karmy hymmmm bardzo trudne pytanie tak naprawdę dajesz taka karmę jaka twój piesek lubi jedni dają royala inni proplan-a a jeszcze inni zupełnie inne karmy .
Aby twój cotonek był piękny i miał wspaniałe futerko to musisz go czesać - REGULARNIE, to nie zabawka ze uczeszesz psiaka raz w miesiącu i już !!!! NIE NIE NIE czeszemy minimum 2 razy w tygodniu są psie przypadki które wymagają czesania codziennego!!! Inaczej sie kołtunią i potem faktycznie zostaje ci już tylko ratunek ze strony profesjonalisty ;( no i należy tez dodać ze za kołtuniony cotonek CIERPI to nic przyjemnego mieć kołtunki !!!! szampony niestety tez trudne pytanie każdy z hodowców używa innego ja proponuje ci zacząć od po prostu szamponów typu puppy bo są najdelikatniejsze . Ruch to tez indywidualna sprawa Cotonek to wspaniałe zwierze i na pewno dopasuje sie do twoich potrzeb ..lubisz biegać... ok on tez będzie to lubił , często pracujesz i będzie musiał spędzać 6 godzin sam w domku - jak go nauczysz i stopniowo przygotujesz do faktu ze będzie musiał siedzieć sam w domku to będzie spał całe godzinki kiedy ciebie nie będzie;) Legowisko najlepsze łózko Pańcia ;) szelki odradzam bo mocno kołtunią pod pachami może lepsza obróżka najlepsza na klips zatrzaskowy. no chyba ze będziesz swojego cotonka golić ;) to już w tym momencie obojętne . Fotki znajdziesz ich mnóstwo na stronach hodowców w Polsce i zagranicą Ciężko będzie tu wstawiać fotki .... Myślę tez ze jak się już zdecydujesz na cotonka to najwięcej rad dostaniesz od hodowcy od którego będziesz go nabywać ;)
My do Spodka niestety nie jedziemy ;( ale wiem z pewnego źródełka że będą tam przedstawiciele naszej rasy
pozdrawiam
karolina i cotonki

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pipi ,koleżanka już właściwie udzieliła ci odpowiedzi,ja jako hodowca mogę jedynie udzielić Tobie odpowiedzi ,co do wyprawek i zachowania szczeniąt:W mojej hodowli małe cotony są troskliwie socjalizowane od dnia narodzin,,są wesołe i odważne9w przyszłości)maluszki opuszczaja Nas od 8 tyg życia (najlepiej do 12 tyg)Każdy maluszek otrzymuje wyprawkę royalka,próbki szamponu i odżywki,szczoteczke i grzebyk,ulubioną zabawkę,skmakołyk i kocyk.Maluszki są pieszczone i kochane i sprzedajemy je tylko odpowiedzialnym właścicielom...............

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Serdecznie dziękuje za odpowiedz ale zupełnie mnie nie satysfakcjonuje niestety i dlatego pojechałam na wystawę do spodka i były 2 cotonki z czego jeden z Czech i w zasadzie to był brat z siostrą:lol: ale co nieco się dowiedziałam o pielęgnacji 3 x dziennie po 30 min czesanie trochę mnie to przeraża,o karmieniu,że źle znoszą suche karmy i maja problemy żołądkowe i wogóle to jestem zachwycona tą rasą

Link to comment
Share on other sites

I bardzo dobrze że pojechałaś zobaczyć cotoniki na własne oczy zapewne teraz juz zdania nie zmienisz ...hihihihi
.Ja też jak wybierałam psiaka pojechałam na wystawę zobaczyć jak naprawdę wygląda coton. a co o karmieniu i czesaniu to chyba nie ma reguły. Mój Skubi wymaga czesania 3 razy w tyg.ale może 15 minut za to Cavalli to około 1 godziny pracy 3 razy w tygodniu . Najgorszy jest okres po skończeniu 1 roku bo wtedy zachodzi zmiana włosa u cotonka no i zaczynają się kołtunki i wtedy tak naprawdę trzeba czesać czesać i nic innego tylko czesać ale potem efekt ....hymm super.

Jedzenie wiem ze Sarka z Czech nie karmi suchym ja kamie i jak na razie odpukac nic sie nie dzieje i problemów z żołądkiem nie mamy -- Cavik i Liksica jedza wszystko co popadnie ( kapustra kiszona, brukselka , owoce- pomarancze banany , kurczaki,indyki itp) Skubi nie je bo jest wyłacznie mięsożerny ;) I karmimy i suchym i puszkami i troszke gotujemy.
Choc trzeba pamiętac że każdy biały piesek ma duże tendencje do alergii nie tylko cotonki - ale również bolończyki, Westy i inne białaski. Niema co się zrażać do tych alergii

I bardzo sie ciesze że mamy kolejnego miłosnika cotonkowej rasy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...