Jump to content
Dogomania

Straż dla zwierząt- poszukiwani chętni do pracy !!!!! KRAKÓW


yolencia

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='yolencia']Trafne spostrzeżenia mateuniop. Masz sporo racji. Jest w nas trochę zacietrzewienia, ale wydaje mi się że zdrowego. Skorzystam ze wskazówek przed zebaniem we czwartek, abym mogła odpowiedzieć na to frapujące sporo osób pytanie o statut.
[/quote]

Co to zacietrzewienie to ja wiem z autopsji :)
Ale chyba lepiej i skuteczniej jest działać spokojnie, choć wiem, że to bywa trudne. A co do racji to trzeba wspomnieć, że to ARKA pierwsza poruszyła tę kwestię a ja jedynie dołączyłem.

Co mnie martwi to możliwość, że organizacja mająca za zadanie m. in. pilnowanie poszanowania prawa (zapobieganie okrucieństwu wobec zwierząt) w tym jakże szlachetnym celu sama mogła by prawo łamać (umyślnie bądź nie). Byłaby to, mówiąc nieco klokwialnie, lipa :)

Link to comment
Share on other sites

mateuniop po co od razu taki skrywany pesymizm. Stowarzyszenie dopiero się rozwija i niby poco miałoby łamać prawo (umyślnie badź nie). Nie rozumiem takiego podejścia. Wytłumacz mi proszę dlaczego miałoby tak być. Po co? Wokół tego jest za dużo szumu. Dziennikarze z resztą mają szósty zmysł do wykrywania afer i zaraz by coś wyniuchali. Zgadzam się z tobą że trzeba wszystko sprawdzić. Choćby po to aby wiedzieć. Ale nie jestem zdania aby od razu popadać w jakieś wyimaginowane podejrzenia co do intencji i działania tej organizacji.

Link to comment
Share on other sites

Dla wszystkich zainteresowanych kwestią statusu przesyłam link w internecie gdzie status ten jest zawarty. Niestety jest za dużo pragrafów aby wklejać na forum.

[URL="http://www.strazdlazwierzat.com.pl/statut.html"]http://www.strazdlazwierzat.com.pl/statut.html[/URL]


Mam nadzieję że teraz już wszyscy go poznają. POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolencia']mateuniop po co od razu taki skrywany pesymizm. Stowarzyszenie dopiero się rozwija i niby poco miałoby łamać prawo (umyślnie badź nie). Nie rozumiem takiego podejścia. Wytłumacz mi proszę dlaczego miałoby tak być. Po co? Wokół tego jest za dużo szumu. Dziennikarze z resztą mają szósty zmysł do wykrywania afer i zaraz by coś wyniuchali. Zgadzam się z tobą że trzeba wszystko sprawdzić. Choćby po to aby wiedzieć. Ale nie jestem zdania aby od razu popadać w jakieś wyimaginowane podejrzenia co do intencji i działania tej organizacji.[/quote]

Moje wątpliwości nie dotyczyły całej organizacji (nieprecyzyjnie się wyraziłem, za co przepraszam). W wyobraźni pojawił mi się obraz młodych ludzi (żeby nie było - sam jestem młody:)), którzy po założeniu munduru poczują się szeryfami i będą "nadgorliwi", co całej - jakże słusznej - sprawie mogłoby tylko zaszkodzić.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję,że ta straż ma rzeczywiście skutecznie interweniować.Jak doniosłam do TOZu na faceta głodzącego psy,to mu posłali straż miejską a ci mu pokazali pismo z moimi personaliami i adresem i nie znależli podstaw do interw.Czekałam,czy się ten socjopata nie zemści,ale mi się udało.Pies całymi dniami wył na balkonie i sąsiedzi wezwali TOZ.P.inspektor napisała kartkę o której przyjdzie i wsadziła w drzwi.Jak przyszła to pies był wysikany,nażarty i leżał na kanapie.I poszła.A pies dalej spędza życie na balkonie.czasem po kilkanaście godz.dziennie.Tak działa krakowski TOZ.Dla chętnych mam więcej przykładów.Więc Straż tak,tylko niech działa!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Puli - jestem inspektorem społecznym (czytaj - w miare wolnego czasu, sił i pieniędzy, po pracy lub w weekendy), raczej skupiam się na udzielaniu pomocy prawnej niż czystych interwencjach, ale jeżeli sprawa jest nadal aktualna to 1. sprawdź 2.opisz mi dokładnie na pv 3. podja konkretny adres. Postaram się to załatwić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

no dobrze ale jesli ja jestem chetny pracowac w takiej organizacji to gdzie mam sie zglosic? pracy nie zostawie[chyba ze beda placic stawke nie glodową] ale od czasu do czasu moge pracowac jak bede mial wolne wiec jakby co dajcie znac! czekam!

Link to comment
Share on other sites

Podaję linka do Krakowskiej strony. Jeszcze nie jest w pełni gotowa, ale podstawa jest.
Może się zdarzyć, że strona nie będzie czasem widoczna, ale to znaczy, że fachowcy pracują nad nią. ;)

[url]http://www.strazdlazwierzat.krakow.prv.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='Lidan']Przepraszam, że odświeżam stary wątek, ale... co z tą Strażą dla Zwierząt w Krakowie? Jest czy jej nie ma? Podane wcześniej linki do stron nie otwierają się, na innej stronie gdzie podane są terenowe oddziały, ale Krakowa nie ma :niewiem:[/quote]
Była i sie zmyła :cool3:
Potrzebujesz więcej informacji pisz na pw.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 7 months later...

Przeczytalem caly watek i nie moge wyjsc z podziwu.
W wielu malych aglomeracjach wolontariusze wyprowaja sobie flaki zeby ratowac psie i kocie nieszczescia. Zbieraja zlotowke do zlotowki zeby zwierzaki mialy gdzie spac i nie chodzily glodne. A tu propozycja: wstap do strazy, wplac kase, kup sobie mundur, zalatw biuro, kojce i samochod. A co w zamian? Szkolenie... za kase oczywiscie, rownowartosc 2-tyg. utrzymania dla psiaka na DT. Przejedzcie sie kochani po wioskach i zobaczcie jak to wyglada. Na interwencje jezdzi sie w towarzystwie policji a tu sie ktos łudzi ze mundurek SdZ zrobi wrazenie? Czesto policyjny nie pomaga... Wiec po co komu mundur? No, mozna paradowac po miescie :) Licza sie efekty, uratowane zwierzaki a nie wyprasowane ubranko, biuro i medialny szum w Familiadzie. Pogrzebcie na dogomanii i zobaczcie ile psiakow ratuja forumowicze, jak ciulaja do psiej skarpety na sterylki i leczenia. Zapewniam Was ze nie wydadza zeta na mundurek i platny wyklad pana z Warszawy bo wszystko co ich interesuje znajda w necie, od analizy psiego stolca po obowiazujace akty prawne. Jezeli Straz ma sie stac instytucja chroniaca zwierzaki to powinna wspierac tych ktorzy juz to robia od wielu lat i moga sie pochwalic duzymi osiagnieciami. A nie zaczynac od wplac, kup i zaplac. Bo wyraznie pachnie to przewaga formy nad trescia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...