Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

moi kudłacze!:buzi:

tak się dzisiaj zastanawiałam, co oprócz estetyki ( jednym podobaja się bardziej innym mniej) dają kopiowane uszka?czy ciachane ucho dłużej utrzymuje czystość?

czy wy jesteście zwolennikami uch ciachanych czy "kłapouszek"?
czy takie kopiowanie też jest zabronione?(wydaje mi się że tak, ale wolę się upewnić ;) )

ja tylko dodam od siebie, że moja Gajusia ma oklapnięte uszątka i tak kocham ją najbardziej :loveu:

pozdr.

magda i gajek :buzi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam dwa briardy: "kłapciucha" i "zająca" :lol:
oba są fajne :multi:
Jestem zwolenniczką naturalnych, kłapciatych briardów - nikt mi nie wmówi, że cięcie to bezbolesny zabieg... a później klejenie, cudowanie - bezsensu....
Jedyna różnica, to taka, że kłapciuszkowi bardziej kołtunia się włosy pod uszami, ale to nie problem, wystarczy codziennie przeczesać i jest ok :lol:
Czy "zając" ma dłużej czyste uszy? - nie widzę różnicy (ale może dlatego że moje psiaki czyszczą sobe nawzajem uszy :lol: )
W Polsce jest zakaz kopiowania, ale niestety nie jest przestrzegany, np. na klubówce w ubiegłym roku w klasie baby i szczeniaków były tylko dwa briardy "kłapciuchy"..... dziwne, przecież jest zakaz kopiowania :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Madziu moje zdanie jest takie - jesli jest takie prawo (zakaz korekt kosmetycznych - z sierpnia 1997 roku!!) to trzeba go przestrzegac. Zgadzam sie, ze NIKT, choc tacy byl, wmawiali, ze to malo bolesny zabieg (jakies 20 lat temu mialam kopiowanego dobermana), i inne tam '*******y" gadali. Ale majac klapoucha i znajac kopiowane briardy, wiem jakie sa za i przeciw. Otoz faktycznie osobiscie podobaja mi sie ciete (niestety, ale o gustach sie nie dyskutuje), jednak dla higieny i zdrowia tez to jest wazne - "Zajaczki" maja lepiej wentylowane uchole.
My mamy klopoty z klapouchem, bo nie dosc, ze jest solidnie owlosiony w uszach ( mimo wyrywanie wlosowto rosnie tam "lasek bulonski"), to mlody wydziela mala ilosc woskowiny, stad problem- tendencje do zapalen uszu, rozwoju drozdzakow, odparzen. Trzeba te uchole monitorowac i co dzien zakrapiac. Ale jakos teraz nie wyobrazam sobie Gucia z kopiowanymi uszami, Jemu takie talerze pasuja! W koncu to pet!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daisy']Dlaczego nie umiesz uszanowac istniejacego prawa ????:angryy: :mad:
Prawo jest po to zeb y go przestrzegac a nie lamac :angryy:
Nic dziwnego ze pozniej istnieje sytuacja z bezdomnymi zwierzetami :shake:[/quote]

dlaczego na nia naskakujesz ? mi tez bardziej podobaja sie briardy kopiowane, bo te klapciouche dla mnie traca caly charakter rasy i sa takimi przecietnymi psiakami

i nie wiem jaki jest zwiazek miedzy kopiowaniem a bezdomnymi zwierzetami ? wydaje mi sie ze o bezdomnosci decyduja nieodpowiedzialny wlasciciele dopuszczajacy swoje suczki a nie ci co kopiuja !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon27']A ja właśnie między innymi dzięki tym kopiowanym uszom zwróciłam uwage na Briardy - i takiego właśnie chciałam mieć:)[/quote]
[quote name='daisy']Dlaczego nie umiesz uszanowac istniejacego prawa ????:angryy: :mad:
Prawo jest po to zeb y go przestrzegac a nie lamac :angryy: [/quote]
Ale o co Tobie [B]daisy[/B] chodzi??? Że niby fakt, że [B]moon27[/B] podobają się kopiowane uszy u briardów jest łamaniem prawa? Czy może to, że takiego chciała mieć jest przestępstwem?

[quote name='daisy']Nic dziwnego ze pozniej istnieje sytuacja z bezdomnymi zwierzetami :shake:[/quote]
A co ma piernik do wiatraka???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Ale o co Tobie [B]daisy[/B] chodzi??? Że niby fakt, że [B]moon27[/B] podobają się kopiowane uszy u briardów jest łamaniem prawa? Czy może to, że takiego chciała mieć jest przestępstwem?


A co ma piernik do wiatraka???[/quote]

no wlasnie :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Gdy tylko pojawia się temat o "kopiowaniu", zaczyna sie wojna...
Jednemu podobaja się kłapciuchy, innym "zające" - mnie podobaja się wszystkie. Tu nie chodzi o gusta, tylko o to, że jest zakaz cięcia i to nie tylko w Polsce, ale również we Francji, kraju pochodzenia rasy. Tam rygorystycznie przestrzegaja zakazu, żadna licząca się francuska hodowla nie sprzeda briarda z ciętym uchem.....

Link to comment
Share on other sites

Byle by tylko takie prawo było łamane w Polsce to było by SUPER !!! Ja też uwielbiam kopiowane briardy i nie tylko -niestety przez ten zakaz wiele ras staci zwolenników bo niektóre rasy z ogonami wyglądają tragicznie a nie mówiąc również o kwesti zdrowotnej.Rasy pracujące typu wyżły łamią sobie długie ogony -kopiowanie nie było tylko wymysłem aby były ładniejsze ale związane jest często z użytkowością psów.Środkowoazjaty,kaukazy broniły stad i w walkach z wilkami najczęściej cierpiały uszy -dlatego te rasy były prawie ich pozbywane .Oglądałyście Westminster?? tam wszystko jest ciągle bez zmian a u nas zamiast zająć się ściganiem walk psów,zwierzaków przywiązanych do drzew ,zatłukiwanych i katowanych z byle powodu,głodzonych na metrowych łańcuchach -przypinkalają się do psów rasowych które łatwo jest wychwycić kto jest właścicielem i ewentualnie ukarać .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BOŻENA']Byle by tylko takie prawo było łamane w Polsce to było by SUPER !!! Ja też uwielbiam kopiowane briardy i nie tylko -niestety przez ten zakaz wiele ras staci zwolenników bo niektóre rasy z ogonami wyglądają tragicznie a nie mówiąc również o kwesti zdrowotnej.Rasy pracujące typu wyżły łamią sobie długie ogony -kopiowanie nie było tylko wymysłem aby były ładniejsze ale związane jest często z użytkowością psów.Środkowoazjaty,kaukazy broniły stad i w walkach z wilkami najczęściej cierpiały uszy -dlatego te rasy były prawie ich pozbywane .Oglądałyście Westminster?? tam wszystko jest ciągle bez zmian a u nas zamiast zająć się ściganiem walk psów,zwierzaków przywiązanych do drzew ,zatłukiwanych i katowanych z byle powodu,głodzonych na metrowych łańcuchach -przypinkalają się do psów rasowych które łatwo jest wychwycić kto jest właścicielem i ewentualnie ukarać .[/quote]
W calej rozciaglosci popieram Twoja wypowiedz.

Link to comment
Share on other sites

"Rasy pracujące typu wyżły łamią sobie długie ogony -kopiowanie nie było tylko wymysłem aby były ładniejsze ale związane jest często z użytkowością psów.Środkowoazjaty,kaukazy broniły stad i w walkach z wilkami najczęściej cierpiały uszy -dlatego te rasy były prawie ich pozbywane "

A pracujące labradory? :lol:

A - przepraszam, hmmm - czy duży procent z dzisiejszych kaukazów ma styczność z wilkami...?

:lol: :lol: :evil_lol:

Jak rozumiem, kopiowanie uszu pitom i AST w ogóle nie powinno podlegać dyskusji - walki wciąz popularne i wstyd, żeby się psy nie spełniały w działalności do której je stworzono... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BOŻENA']niestety przez ten zakaz wiele ras staci zwolenników bo niektóre rasy z ogonami wyglądają tragicznie [/QUOTE]
Kwestia przyzwyczajenia :cool1:
A niektórym rasom świetnie zrobi "utrata zwolenników", jeśli ktoś kupuje psa tylko dlatego, że mu się podobają jego uszy czy brak ogona, to chyba coś z nim nie tak :cool1:

Mnie się podobają briardy kłapciate, kopiowane uszy u briardów są jakieś, takie... sztuczne... :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

A ja i tak kocham kopiowane uszka briardzie i taka tez mam swoją 7 letnią suczkę.I ie sądz żeby była mniej szczęśliwa bo miała ciete uszy.Robione to miała w wieku 4 tygodni bez zakładania szwów.tylko i wyłącznie koagulowane.
Co prawda mała moja ma "naleśniki" , ale zdecydowanie wolałabym gdyby miała cięte.
I bardzo się zastanawiam czy mój trzeci nie bedzie miał cietych uszu.

Link to comment
Share on other sites

"Powtarzasz się. Poza tym temat dotyczy uszu u briardów."

Na tym topiku się jednak nie powtarzam... a kwestię psów myśliwskich nie ja podnoszę, racz zauważyć...
:lol:

BTW - że pozwolę sobie spytać - w jakiej PRACY szkodzą briardom niecięte uszy...? ;)

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze jest to, ze wzorzec rasy nie zostal zmieniony, priortytet maja kopiowane. podobno prace nad wzorcem trwaja od 2004 roku - niech mnie ktos oswieci, jak jest inaczej.
Co do niekopiowanych ras - to tak pisze coztego = wszystko jest kwestia przyzwyczajenia - pamietam jak zobaczylam dlugoogoniastego boksia, jaki to byl dla mnie szok! A teraz - fajna sprawa = ma czym machac!

Link to comment
Share on other sites

Witam
Ja się swego czasu orientowałam w tej sprawie, ale przy rottkach i bokserach właśnie.
Od kilku hodowców i pracowników różnych oddziałów ZKwP dowiedziałam się, że kopiowanie uszu i ogonów psom jest zabronione w Polsce. Wystawiane mogą być psy z kopiowanymi ogonami i uszami, ale sędzia może odmówić oceny tego psa.
Nie wiem na ile to jest prawdziwe, a ile w tym kłamstwa, ale tak kiedyś właśnie zapytałam z ciekawości znajomych i w oddziałach no i właśnie czegoś takiego się dowiedziałam.

Ja się nie wypowiadam na temat który piesek wygląda lepiej, kopiowany czy nie, bo widziałam np. rottki albo boksery, które są kopiowane i nie, oba mi się podobają :D
Ja tam jestem przyzwyczajona do kłapołuszków - mój Ben do nich należy i nawet jakbym chciała, to ta rasa do stojących uszek nie jest stworzona ;-)

A tak swoją drogą ..
Nie wiem czy argument o lepszej wentylacji ucha jest właściwy, przecież jest tyle psów "kłapołuszków" i normalnie funkcjonują.....? (tylko mnie prosze nie bić, grzecznie pytam)

Link to comment
Share on other sites

Kłapciuchowi, uszy nie przeszkadzają, wręcz odwrotnie - pomagają, dzięki swoim wielkim uszom jest szybszy od "zająca":
[URL="http://republika.pl/dogger/fidelgal/plaza3.jpg"]http://republika.pl/dogger/fidelgal/plaza3.jpg[/URL]
kłapciuch czasami nawet lata :cool1:
A jakie piekne ogony maja czarne teriery rosyjskie.....
Widzieliście, np. młode dobermany albo amstafy z ciętymi uszami? - w uszach kołki, ucho okleione plastrem..... i to nie trwa kilka dni, tylko kilka miesięcy, a jak się później okaże, że ucho źle przycięte, albo źle stoi to, albo jeszcze raz tną, albo koniec kariery wystawowej...

Link to comment
Share on other sites

Caterina, czy on nie jest śliczny :confused:, a może czegoś ma za dużo :confused:
[URL="http://republika.pl/dogger/fidelgal/zima_01_f31.jpg"]http://republika.pl/dogger/fidelgal/zima_01_f31.jpg[/URL]
no, tylko nie mów, że Ci się nie podoba, bo nie uwierzę :sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...