Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

[quote name='onek']Moje mają ogony długie, ponad 60 cm od nasady do końcówki, w najgrubszym miejscu jakies 15 cm obwodu,a sierść u dogów króciutka ( żadnej ochrony):razz:.
I wiesz Twiggy jakoś nie ranią sobie tych ogonów nawet jak grzmocą z całej siły o ścianę.
I wiem, wiem, dogi nie polują:placz:[/quote]

Onek może Ty jesteś niedobrą Pańcią i zbyt słabo się cieszą na Twój widok :cool3: no i może masz nietłukącą zastawę stołową:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jasiek']...Wracajac do kopiowania ,co to sie porobiło .kopiowane psy rodem z Niemiec na polskich wystawach:multi::multi::multi:[/quote]
[FONT=Verdana]To nie jest nowość. Zawsze jeździli do Szczecina.[/FONT]
[FONT=Verdana]A przy okazji kupują KRASNALE :p . [/FONT]
[FONT=Verdana]Taki naród.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Karmi dobrze wiesz że Niemcy to kolebka tego idiotyzmu tz. zakazu kopiowania i wystawiania kopiowanych psow -to tak żeby było jasne.I teraz doszlo do takich sytuacji ze psy -rasy niemieckie -kopiowane w rekach niemieckich wlascicieli wszedzie sa wystawiane tylko nie w kraju pochodzenia rasy.:lol::lol:[/quote]
Czy idiotyzm to kwestia dyskusyjna :lol: Czy kolebka - również :lol:
Opisywana sytuacja jest raczej śmieszna. Powinnam żałować Niemców?
Nie będę. Mają zakaz. Ktoś kto kopiuje psy musi się liczyć, że nie będzie mógł wystawiać psa u siebie. To jego wybór :eviltong:
W mojej rasie Francuzi szybko przywykli do zakazu kopiowania. Można? Można!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Bynajmniej:-( Sztampa. Szybki Chamionat w młodzieży, szybki Ch.Pl. Próby polowe. Sukces, splendor... Ani trochę rypnięta:shake:
Spróbuj pod prąd. Wyżeł z nie kopiowanym ogonem Ch. PL. pominimo, tego, że na wystawach czarna owca. Od razu zaczną mówić i pisać, żeś "trochę rypnięta":loveu:
A Twoje posty na pograniczu trrolingu....Żenada. Lustro podstawić?
[/quote]
Bardzo trafnie ujęte :p!
Moim zdaniem twiggy nic a nic nie jest "rypnieta".
Brak desperatów :p ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Ja podważam wszystkie 13 a szczegolnie 8.[/quote]
No tak ten post to typowy Van Jasiowy:p
poczekam az cos napisze twoja zona , juz tu troche popisala pod nickiem Jasiek :evil_lol:

[quote name='"Jasiek"']Carowa Tobie sie coś pomyliło z [B]kangurami[/B] :evil_lol::evil_lol:Z toba to juz tak na poważnie nikomu normalnemu nie chce sie dyskutowac [/quote]
nie myl mnie z Pania Wet lutomskak , to ona pisze posty na takim poziomie :evil_lol:

[quote name='"lutomskak"']
Carowa!Wracaj do Polski!!!!!!!!!!!!
Carowa na prezydenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Carowa-lubisz kiwi?
Kopiowac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]

[quote name='"lutomskak"']Carowa-a co by bylo-jakbys zajela sie dysplazjami stawow lokciowych i biodrowych [B]australijskich kangurow[/B]?????????????
myslisz-ze potrafilabys to zrobic?:cool1:[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"lutomskak"']Potrafisz robic cos jeszcze poza cytowaniem moich postow?:cool3:[/quote]
A co Ci one przeszkadzaja ? powinnas z nich byc dumna :evil_lol:
Alez ja siebie naokraglo cytuje i caly czas Ciebie lutomskak -
Pania Weterynarz ze Starej Milosnej namawiam do pisania :

[quote name='iwona&CAR']
[B]LUTOMSKAK KRZYCZYSZ TU GLOSNO WSZYSTKIM PO KOLEI SIE PRZEDSTAWIASZ [/B]

[B]"JESTEM WETEM !!!!!!!!!"[/B]

[B]To chyba zobowiazuje , napisz w koncu cos konkretnego na temat kopiowania !!!![/B]

[B]Piszesz ze jestes za i ze obciecie ogona nie boli bo to jak paznokiec -[/B]
[B]IDZ W KONCU NA WATEK WETERYNARZY I UDOWODNIJ TO PRZY CZYM SIE UPIERASZ :p[/B]

[B]PODWAZ KTORYS Z PUNKTOW PONIZEJ , POKAZ ZE UMIESZ ,[/B]
[B]A NIE PISAC ZE MAM BADAC KANGURY.:-o[/B]

[B]1.[/B]Obcinanie ogonow zdecydowanie powoduje bol u nowo narodzonych szczeniat.

[B]2.[/B]Ucięcie końca ogona zwiększa następnie wrażliwość na ból nie tylko odczuwalny w końcu ogona, ale w całym ogonie - jest to efekt zwany "hiperbólowością".

[B]3.[/B]Psy moga cierpiec bol spowodowany neuromami powstalymi w wyniku obciecia ogona.

[B]4.[/B]Chroniczne problemy zwiazane z czesciowym zniszczeniem lub degeneracja ogona to,miedzy innymi, zwiekszone ryzyko wystapienia :

a) nie trzymanie stolca
b) nie trzymanie moczu
c) przepukliny krocza

[B]5.[/B] Psi ogon jest swoistym urzadzeniem diagnostycznym informujacym
o zaburzeniach hormonalnych organizmu
na psim ogonku są gruczoły, wskazujące funkcjonowanie w organiźmie psa podstawowych hormonów :
a) płciowych,
b) tarczycy
c) cukrzycy
Pies który ma problemy traci sierść a potem wygryza sobie rany na ogonku : u jego nasady przy cukrzycy, w połowie długości przy problemach z hormonami płciowymi i koniec ogonka przy problemach z tarczycą.

[B]6.[/B]Obcinanie ogona pozbawia psa jednego z ważniejszych środków ekspresji i wyrażania uczuć,komunikacji a [B]także do ostrzeżenia i rozproszenia uwagi wrogów.[/B]
"BTW, po pracy ogona doskonale widac np przy pracy wechowej, czy pies ma jednostajnie ta sama ilosc zapachu, czy nagle sytuacja sie zmienila, czy zaczyna lokalizowac zgube, czy jest niepewny, slabnie natezenie zapachu.
Jesli dla czlowieka widac to drukowanymi literami, to co dopiero dla innych zwierzat." - napisala Zofia Mrzewinska

[B]7.[/B][B]OGON u plywajacego psa pelni role steru[/B]
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=SON6019cbl4"][COLOR=#800080][U]http://www.youtube.com/watch?v=SON6019cbl4[/U][/COLOR][/URL]

[B]8.[/B]Ogon sluzy jako przeciwwaga.
Dzieki balansowi ogonem pies moze latwiej zachowac rownowage podczas biegu i zwrotow oraz w trakcie przechodzenia przez waskie powierzchnie.

[B]9.[/B]Ogon stanowi oslone przed chlodem.

[B]10.[/B][B]Obcinając kilkudniowemu szczeniakowi ogon okaleczasz go i upośledzasz na cale życie fizycznie i psychicznie[/B]
[FONT=Lucida Console]Psi ogon to najbardziej charakterystyczna czesc ciala, [/FONT]
[FONT=Lucida Console]pies zawsze nim porusza przy kazdej pracy. [/FONT]
[FONT=Lucida Console]Nie jest to tylko ozdoba, [/FONT]
[FONT=Lucida Console]ale bardzo pozyteczna czesc ciala, wykorzystywana na rózne sposoby.[/FONT]

11. [B]wady wzorca ukryte kopiowaniem lub cieciem[/B]

[B]12. szerzący się proceder obcinania ogonków samodzielnie przez hodowców i pseudohodowców.[/B]

13. [B]kopiowanie uszu i ogonów zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt jest zabronione.[/B][/quote]

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3][COLOR=#444444]Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi[/COLOR][/SIZE][/B]

[I][COLOR=#444444][FONT=Verdana]2008-03-05[/FONT][/COLOR][/I]
[B][COLOR=#444444][FONT=Verdana]Spotkanie z przedstawicielami środowisk weterynaryjnych[/FONT][/COLOR][/B]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]W dniu dzisiejszym [U]sekretarz stanu Kazimierz Plocke spotkał się z przedstawicielami środowisk weterynaryjnych[/U] reprezentowanych przez członków Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej, Rady Krajowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Weterynarii, Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej i Urzędowych Lekarzy Weterynarii. [/FONT][/COLOR][/I]
[I][FONT=Verdana][COLOR=black]W rozmowach uczestniczyli również: Główny Lekarz Weterynarii oraz przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii MRiRW. [/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana][COLOR=black][U]Celem spotkania było omówienie problemów w działaniu Inspekcji Weterynaryjnej, możliwości jej wzmocnienia i usprawnienia, a także zaproponowanie inicjatyw mających na celu poprawę jej funkcjonowania[/U]. [/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana][COLOR=black]Minister Kazimierz Plocke[U] podkreślił konieczność szybkiego podjęcia działań i zapewnił o priorytetowym traktowaniu tych zagadnień przez resort. [B]Podziękował również za wolę współpracy ze strony rozmówców.[/B][/U] [/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana][COLOR=black][U]W trakcie spotkania ustalono, że w najbliższym czasie zostaną powołane dwa zespoły robocze z udziałem przedstawicieli ww. organizacji: [/U][/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana][COLOR=black]- do spraw reorganizacji Inspekcji Weterynaryjnej, [/COLOR][/FONT][/I]
[I][FONT=Verdana][COLOR=black]- do spraw finansowania zadań Inspekcji Weterynaryjnej. [/COLOR][/FONT][/I]
[U][I][FONT=Verdana][COLOR=black]Zadaniem tych zespołów będzie zaproponowanie konkretnych rozwiązań systemowych dotyczących poruszanych dziś zagadnień.[/COLOR][/FONT][/I][/U]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Oto oficjalny komunikat Ministerstwa.[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Za takie „INICJATYWY” płacą podatnicy, a „OGONY” czekają :mad:![/FONT][/COLOR][/B]
[B]Panie Ministrze - DO ROBOTY :angryy:![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Za takie „INICJATYWY” płacą podatnicy, a „OGONY” czekają :mad:![/FONT][/COLOR][/B]
[B]Panie Ministrze - DO ROBOTY :angryy:![/B][/quote]

I se jeszcze długooooo poczekają a mialo być;
[B][COLOR=seagreen]Już za chwileczkę ,już za momencik.........:lol::lol::lol:[/COLOR][/B]
[B][/B]
[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][B][SIZE=3][COLOR=#444444]Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi[/COLOR][/SIZE][/B]

[I][COLOR=#444444][FONT=Verdana]2008-03-05[/FONT][/COLOR][/I]
[B][COLOR=#444444][FONT=Verdana]Spotkanie z przedstawicielami środowisk weterynaryjnych[/FONT][/COLOR][/B]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]W dniu dzisiejszym .....[/FONT][/COLOR][/I]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Oto oficjalny komunikat Ministerstwa.[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Za takie „INICJATYWY” płacą podatnicy, a „OGONY” czekają :mad:![/FONT][/COLOR][/B]
[B]Panie Ministrze - DO ROBOTY :angryy:![/B][/quote]
Nic nie bedzie niceravik, pan minister do roboty sie nie zabierze. Tak zwane przyjazne dla zwierzat organizacje np Empatia tez sie nie zabraly. Dziwne, wystarczy wlaczyc net by zobaczyc kopiowane mioty reklamowane na stronach hodowcow.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=SeaGreen]Ponieważ najwyraźniej nie potraficie normalnie dyskutować, temat chwilowo zamykam i zamierzam trochę tu posprzątać. Proszę w tym czasie zapoznać się z regulaminem, pomyśleć co macie do powiedzenia w temacie i nieco ochłonąć.

Mod[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=SeaGreen][B]Zapraszam do dalszej dyskusji na temat "kopiować czy nie". Jednocześnie pragnę uprzedzić, że od tej chwili podróżnicy urządzający sobie wycieczki osobiste będą "nagradzani" punktami.

Mod[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara'][COLOR=seagreen][B]Zapraszam do dalszej dyskusji na temat "kopiować czy nie". Jednocześnie pragnę uprzedzić, że od tej chwili podróżnicy urządzający sobie wycieczki osobiste będą "nagradzani" punktami.[/B][/COLOR]

[B][COLOR=seagreen]Mod[/COLOR][/B][/quote]

AMNESTIA:multi::multi::multi:!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara'][B][COLOR=seagreen]Ponieważ najwyraźniej nie potraficie normalnie dyskutować, temat chwilowo zamykam i zamierzam trochę tu posprzątać. Proszę w tym czasie zapoznać się z regulaminem, pomyśleć co macie do powiedzenia w temacie i nieco ochłonąć.[/COLOR][/B]

[B][COLOR=seagreen]Mod[/COLOR][/B][/quote]

Ochlonalem, pomysalem co mam do powiedzenia w temacie a na dodatek postanowilem poczytac regulamin. To naprawde dziala !!!

Z tnacymi ogony jest tak jak z tnacymi posty. Moga to tna!
Jezeli ktokolwiek spyta sie weta dlaczego zdecydowal sie na zabieg, to odpowie, ze dziala zgodnie z prawem - nie poda jednak zadnego paragrafu czy ustawy czy nawet fragmencika rozporzadzenia.
Podobnie jest z modem. Ma nozyczki to ma prawo. Nawet przez mysl mu nie przyjdzie powolanie sie na jakikolwiek fragmencik regulaminu.
Jak czegos nie zrozumie to wytnie, tak na wszelki wypadek.
Ogon jest dla psa istotnym narzedziem komunikowania sie z innymi psami. Pelni funkcje istotniejsza niz wszystkim nam sie wydaje. I co z tego. Ciach i po ogonie.
Posty sluza do komunikowania sie z innymi uzytkownikami sieci. Ciach i po poscie.
Czyta teraz to jakis weterynarz i smieje sie: "No i co mi zrobisz jak mnie złapiesz ? "
Czyta to teraz jakis "Kakadu" i smieje sie " jak mi sie zechce to cie zbanuje"
Taki to juz swiat regulaminów i ludzi, których podnieca ciecie.
Gdyby mieli rozum i wrazliwosc, to by nie cieli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Ochlonalem, pomysalem co mam do powiedzenia w temacie a na dodatek postanowilem poczytac regulamin. To naprawde dziala !!!

Z tnacymi ogony jest tak jak z tnacymi posty. Moga to tna!
Jezeli ktokolwiek spyta sie weta dlaczego zdecydowal sie na zabieg, to odpowie, ze dziala zgodnie z prawem - nie poda jednak zadnego paragrafu czy ustawy czy nawet fragmencika rozporzadzenia.
Podobnie jest z modem. Ma nozyczki to ma prawo. Nawet przez mysl mu nie przyjdzie powolanie sie na jakikolwiek fragmencik regulaminu.
Jak czegos nie zrozumie to wytnie, tak na wszelki wypadek.[/quote]

[COLOR=SeaGreen][B]Wielokrotnie naruszano tu 2 i 3 pkt regulaminu. Gdybyś nie ograniczył się do "poczytania", ale przeczytał i zrozumiał, to wiedziałbyś również, że w tej chwili naruszasz pkt 8[/B][/COLOR]


[quote name='moskit'] Czyta teraz to jakis weterynarz i smieje sie: "No i co mi zrobisz jak mnie złapiesz ? "
Czyta to teraz jakis "Kakadu" i smieje sie " jak mi sie zechce to cie zbanuje"
Taki to juz swiat regulaminów i ludzi, których podnieca ciecie.
Gdyby mieli rozum i wrazliwosc, to by nie cieli.[/quote]

Ano siedzi sobie jakiś "Kakadu", chyba pierwszy w Pl niekopiujący hodowca dobków i faktycznie się śmieje:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...