Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

[quote name='lutomskak']
...Jasiu-a jak Ci sie podoba ten CTr, ktory w ciagu ostatnich dwoch miesiecy wzial u NAS w POLSCE 3 BISY z rzedu?(kopiowany rzecz jasna....:lol:)[/quote]

[quote name='daga10011']a gdyby nie byl kopiowany to by nie wygrywal????????[/quote]
Śmiem twierdzić, że w tym wypadku Karolinka wie o czym pisze :lol: .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przedstawiam sie tu niektorym , tak jestem babcia mam wnuka osmioletniego :lol:
Ale nie jak kiedys tu pisala Daraczyn
wymagala absolutnego posluszenstwa tylko dlatego ze jest starsza i wszyscy maja jej sluchac i wierzyc w to co pisze :evil_lol:
a wturowala jej lutomskak !!!
A o zaprzestaniu kopiowania napisala :

[B]"ALE TO CIEKAWA FILOZOFIA ZYCIA.
[/B][SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][B]PSU DLA JEGO DOBRA NIE WOLNO OBCIAC OGONKA,BO TO BOLI,[/B][/SIZE]
[B][SIZE=4]CHOC NIE BOLI, A LUDZI WOLNO ZABIJAC ,[/SIZE][/B]
[B][SIZE=4]CHOC TO ZNACZNIE BARDZIEJ BOLI.TO JAKAS PARANOJA. "[/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE]

[B]napisala DRACZYN.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=SeaGreen][B]cytowany post usunięto[/B][/COLOR]

Napisał [B]iwona&CAR[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10321579#post10321579"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]DLACZEGO NIE POWINNO SIE KOPIOWAC PSA - podsumowanie.

[B]1.[/B]Obcinanie ogonow zdecydowanie powoduje bol u nowo narodzonych szczeniat.

[B]2.[/B]Ucięcie końca ogona zwiększa następnie wrażliwość na ból nie tylko odczuwalny w końcu ogona, ale w całym ogonie - jest to efekt zwany "hiperbólowością".

[B]3.[/B]Psy moga cierpiec bol spowodowany neuromami powstalymi w wyniku obciecia ogona.

[B]4.[/B]Chroniczne problemy zwiazane z czesciowym zniszczeniem lub degeneracja ogona to,miedzy innymi, zwiekszone ryzyko wystapienia :

a) nie trzymanie stolca
b) nie trzymanie moczu
c) przepukliny krocza

[B]5.[/B] Psi ogon jest swoistym urzadzeniem diagnostycznym informujacym
o zaburzeniach hormonalnych organizmu
na psim ogonku są gruczoły, wskazujące funkcjonowanie w organiźmie psa podstawowych hormonów :
a) płciowych,
b) tarczycy
c) cukrzycy
Pies który ma problemy traci sierść a potem wygryza sobie rany na ogonku : u jego nasady przy cukrzycy, w połowie długości przy problemach z hormonami płciowymi i koniec ogonka przy problemach z tarczycą.

[B]6.[/B]Obcinanie ogona pozbawia psa jednego z ważniejszych środków ekspresji i wyrażania uczuć,komunikacji a [B]także do ostrzeżenia i rozproszenia uwagi wrogów.[/B]
"BTW, po pracy ogona doskonale widac np przy pracy wechowej, czy pies ma jednostajnie ta sama ilosc zapachu, czy nagle sytuacja sie zmienila, czy zaczyna lokalizowac zgube, czy jest niepewny, slabnie natezenie zapachu.
Jesli dla czlowieka widac to drukowanymi literami, to co dopiero dla innych zwierzat." - napisala Zofia Mrzewinska

[B]7.[/B][B]OGON u plywajacego psa pelni role steru[/B]
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=SON6019cbl4"][COLOR=#800080][U]http://www.youtube.com/watch?v=SON6019cbl4[/U][/COLOR][/URL]

[B]8.[/B]Ogon sluzy jako przeciwwaga.
Dzieki balansowi ogonem pies moze latwiej zachowac rownowage podczas biegu i zwrotow oraz w trakcie przechodzenia przez waskie powierzchnie.

[B]9.[/B]Ogon stanowi oslone przed chlodem.

[B]10.[/B][B]Obcinając kilkudniowemu szczeniakowi ogon okaleczasz go i upośledzasz na cale życie fizycznie i psychicznie[/B]
[FONT=Lucida Console]Psi ogon to najbardziej charakterystyczna czesc ciala, [/FONT]
[FONT=Lucida Console]pies zawsze nim porusza przy kazdej pracy. [/FONT]
[FONT=Lucida Console]Nie jest to tylko ozdoba, [/FONT]
[FONT=Lucida Console]ale bardzo pozyteczna czesc ciala, wykorzystywana na rózne sposoby.[/FONT][/I]
11. [B]wady wzorca ukryte kopiowaniem lub cieciem[/B]

[B]12. szerzący się proceder obcinania ogonków samodzielnie przez hodowców i pseudohodowców.[/B]

13. [B]kopiowanie uszu i ogonów zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt jest zabronione.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote]jak to niczym?własnymi obserwacjami :eviltong:[/quote]
Marne te obserwacje.:eviltong: Obserwuj dalej.
[quote]widzę jak kwaszą się sędziowe na widok wyżła z długim ogonem![/quote]
Może to jakiś brzydulec był stad skwaszona mina ;)
[quote]przyjrzyj się to zobaczysz,że wygrywają te kopiowane! :evil_lol:[/quote]
Przyjrzałam się. Nie tylko te kopiowane wygrywają.:evil_lol:
Wiem, że to dla Ciebie niewyobrażalne ale kopiowanie nie sposobem na wszystko. Na wygraną wystawę też nie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']

Może to jakiś brzydulec był stad skwaszona mina ;)[/quote]
każdy z długim ogonem to brzydulec :p
[quote]Przyjrzałam się. Nie tylko te kopiowane wygrywają.:evil_lol:
[/quote]
chyba patrzysz nie tam gdzie trzeba! :lol:

[quote name='Karmi']Ale Twiggi zajmuje się tematem- szydząc ;)[/quote]
taaak?z czego? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']

[B]"ALE TO CIEKAWA FILOZOFIA ZYCIA.[/B]
[SIZE=4][SIZE=4][SIZE=4][B]PSU DLA JEGO DOBRA NIE WOLNO OBCIAC OGONKA,BO TO BOLI,[/B][/SIZE]
[B][SIZE=4]CHOC NIE BOLI, A LUDZI WOLNO ZABIJAC ,[/SIZE][/B]
[B][SIZE=4]CHOC TO ZNACZNIE BARDZIEJ BOLI.TO JAKAS PARANOJA. "[/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE]

[B]napisala DRACZYN.[/B][/quote]

A od kiedy to ludzi można zabijać????????????:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: Tak, to jakaś paranoja.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']każdy z długim ogonem to brzydulec :p[/quote]

No co Ty. A ja myślę inaczej. Tfu! TFU! Straszne bezeceństwa mi przychodzą do głowy jak opozycję czytam:diabloti:

[quote]chyba patrzysz nie tam gdzie trzeba! :lol:[/quote]
Do przodu! Do przodu patrzę :cool3: A opozycja szanowna to jakoś tak bardziej za siebie :lol: Stąd różnice w widzeniu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Bellissima Va Bene (Bronka) - nominacja na Crufts'a.

Czarny Terier z pieknym dlugi ogonem :lol:

Zapytam sie o pozwolenie wklejenia zdjecia .[/quote]

[quote name='Jasiek']Kogo sie zapytasz Pani S???:crazyeye:[/quote]

Iwonko, wystarczy autora zdjęcia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Bellissima Va Bene (Bronka) - nominacja na Crufts'a.

Czarny Terier z pieknym dlugi ogonem :lol:

Zapytam sie o pozwolenie wklejenia zdjecia .[/quote]
Pozwalam wkleić nie ma problemu. Mam różne zdjęcia. Mam nawet takie, które były skopiowane bez pozwolenia i poprawione w Photoshopie, przez inne osoby bez mojej zgody bo na zdjęciach np zle wyszła działalność fryzjera. Dysponuję też zdjęciami psów robionych przeze mnie, które w miarę upływu lat z siwych zrobiły się czarne.................... i np pokręciły im się włosy
pozdr Robert

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Wzorzec ma jakieś wady?[/quote]

[quote name='"lutomskak"'] :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:-dobre.....[/quote]

Lutomskak z czego rechoczesz/szydzisz ??? z [B]szymi ? [/B]z [B]MARSA ?[/B]
[B]oni dyskutuja nie widziwiaja :p[/B]

[B][quote][COLOR=#ff0000]wady wzorca ukryte kopiowaniem lub cieciem [/COLOR][/quote][/B][quote name='"szymi"'][B][COLOR=black]jezeli ogon jest nisko osadzony to po kopiowaniu i tak zostanie na swoim miejscu skracanie ogona to nie zmiana jego miejsca polozenia nastepna bzdura, uszy jak nie umiesz po przycieciu ich postawic to efekt ciecia jest i tak mizerny"[/COLOR][/B][/quote]
[B][quote name='"cockermanka"']Hmmm...akutart w mojej rasie,gdzie zwyczajowo ogony były kopiowane,nikt nie przykładał wagi do sposobu noszenia ogona,bo przy krótkim ogonie zbyt wysokie noszenie nie jest tak widoczne - a szkoda - bo teraz mamy na ringach sporo psów noszących ogon a'la husaria,zadarty prawie pionowo do góry,a powinien być noszony nieco poniżej linii grzbietu lub na równi z nią.[/quote][/B]
[B][quote name='"MARS "']Chmmm... Takie pytanie mnie nurtuje, bynajmniej nie podchwytliwe. Skąd wiadomo jak pies powinien nosić ogon, skoro zwykle były wszystkie kopiowane? Czy to tylko jakieś widzimisię kogoś? Skąd wiadomo że to nie właśnie ten ogon a'la husaria jest typowy dla rasy, a te noszone na równi lini grzbietu nie są odchyłem od prawdziwego obrazu psa?[/quote][/B]
[quote name='"cockermanka"']Wzorzec wyrażnie mówi,jakie noszenie ogona jest typowe dla rasy - nieco poniżej linii grzbietu lub na równi z nią,z wyrażną akcjaa podczas ruchu. Tyle,że przy ogonach kopiowanych zbyt wysokie noszenie ogona jakoś bardziej "umykało" sędziom,bo nie rzucało się tak w oczy jak przy ogonach długich...[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RobertN']Pozwalam wkleić nie ma problemu. Mam różne zdjęcia. Mam nawet takie, które były skopiowane bez pozwolenia i poprawione w Photoshopie, przez inne osoby bez mojej zgody bo na zdjęciach np zle wyszła działalność fryzjera. Dysponuję też zdjęciami psów robionych przeze mnie, które w miarę upływu lat z siwych zrobiły się czarne.................... i np pokręciły im się włosy
pozdr Robert[/quote]

DUZE DZIEKI ROBERT ;) :lol: OTO PIEKNA BRONKA .

Bellissima Va Bene (Bronka) - nominacja na Crufts'a.


[IMG]http://img168.imageshack.us/img168/135/bratysawa20070513wystawha2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']szanse są zdecydowanie mniejsze... ;)
A tak btw ten wątek spada na coraz większe psy!poziom coraz niższy,a przecież wypowiadają się tu dorośli ludzie...chyba?[/quote]
to o jakosci psa swiadczy co mu obcieto???????nie rozumiem????:oops:.jak pies piekny i bez wad to czy kopiowany czy nie to zostanie docenione -patrz na dogi..Poza tym czesto sie tnie ogony i uszy i ukrywa wady w ten sposob :shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']DUZE DZIEKI ROBERT ;) :lol: OTO PIEKNA BRONKA .

Bellissima Va Bene (Bronka) - nominacja na Crufts'a.


[URL]http://img168.imageshack.us/img168/135/bratysawa20070513wystawha2.jpg[/URL][/quote]
nie znam sie na CTR ale to jest zjawiskowe stworzonko :loveu: na moje oko laika .........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RobertN']Pozwalam wkleić nie ma problemu. Mam różne zdjęcia. Mam nawet takie, które były skopiowane bez pozwolenia i poprawione w Photoshopie, przez inne osoby bez mojej zgody bo na zdjęciach np zle wyszła działalność fryzjera. Dysponuję też zdjęciami psów robionych przeze mnie, które w miarę upływu lat z siwych zrobiły się czarne.................... i np pokręciły im się włosy
pozdr Robert[/quote]

Naprawde Roberciku masz takie zdjecia,no co Ty nie uwierzę jak nie zobaczę.:lol:
Zeby wstawic taki post to trzeba być naiwnym jak male dziecko.Zresztą zawsze dasz sie wkrecic i bardzo lubisz sypać jak z rekawa różnymi rewelacjami.:evil_lol:

Ps.Widze ze cala ekipa z [URL="http://www.czarnyterier.eu"]www.czarnyterier.eu[/URL] zmnienila miejsce w sieci.Carowa sciaga posilki hehehehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...