Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

[quote name='Jasiek']Ara a jaka to dla Ciebie rożnica czy ogon skraca się w wieku 3 dni czy 10 tygodni???Dla mnie owszem jest bo u 10-tygodniowego szczeniaka to jest już operacja .A twiggy to se robi jaja:evil_lol:[/quote]

Dla mnie żadna. Ale widzę, że nawet Ty nie próbujesz tego podciagnąć pod technologię produkcji?:razz:

[quote name='dzodzo']
Ale takiego "wyzłowatego"nie chcę, wybiorę inna alternatywna rasę, u której moze wszytko wisiec i dyndac zgodnie z wzorcem i nie psuje proporcji.[/quote]

I super:thumbs: oby jak najwięcej osób nie akceptujących do końca rasy podejmowało takie decyzje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ara']
oby jak najwięcej osób nie akceptujących do końca rasy podejmowało takie decyzje.[/quote]
Chyba nie do końca wiesz co pisesz...:shake:
Jak to nie akceptujących????:roll: To właśnie wyżeł bez ogona jest zgodny ze wzorcem rasy.A takiego wyżła akceptuję! :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewan']twiggy widzę, że nie potrafisz/możesz odpowiedzieć na pytanie [/quote]
owszem potrafię/mogę.Ale obawiam się,że i tak tobie nie po drodze!:eviltong:

[quote]z tego co widzę jest to wątek o kopiowaniu a nie wyciąganiu psów ze schronisk więc co ma piernik do wiatraka?
[/quote]
to,że wiatrak sie pierniczy! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara'][B][COLOR=seagreen]Posty niezgodne z regulaminem (do którego przeczytania ponownie zapraszam, podpowiem jeszcze, że Was szczególnie powinien zainteresować pkt 2 i 8 ) zostały usunięte.[/COLOR][/B][/quote]
Piszac w temacie odpowiem krotko:
TAK.
to na to pytanie czy kopiowac czy nie;-)

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się po co kopiować? bo tak się lduziom podoba? psu to nic nie daje, nie rozumiem tego. To że ludzie lubią się upiększać plastycznie robiąc sobie większe cycki lub pomniejszając sobie nosy nie znaczy że psy też potrzebują takiego zbędnego upiększania...

Link to comment
Share on other sites

[quote]
[quote]
Napisał [B]Fauka[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9952924#post9952924"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]psu to nic nie daje, nie rozumiem tego."[/I]
[/quote]
[quote]

[I]Widac mało wiesz.[/I]
[I]Że tak nawet powiem-NIC! "[/I]
[/quote]
[/quote]

A, skoro tak potraktowano wypowiedź nowego uczestnika dyskusji to... ja wobec tego zapytam: no to... [B]co kopiowanie daje psu[/B]?
:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']A, skoro tak potraktowano wypowiedź nowego uczestnika dyskusji to... ja wobec tego zapytam: no to... [B]co kopiowanie daje psu[/B]?
:cool3:[/quote]
Zgaduję, że niewątpliwą satysfakcję z tego, iż jest upiększony i zgodny z nieaktualnym wzorcem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Zgaduję, że niewątpliwą satysfakcję z tego, iż jest upiększony i zgodny z nieaktualnym wzorcem ;)[/quote]
Wzorzec wyżła z kopiowanym ogonem jak najbardziej aktualny!!! :evil_lol:

[COLOR=#800000]Obecnie w Polsce kopiuje sie wiekszość miotów wyżłów weimarskich, za granicą w większości krajów przepisy nie zezwalają na kopiowanie ogona. Dopuszczane są wyjątki kopiowania, kiedy wyżeł jest psem pracującym i ma certyfikat użytkowości. W niektórych krajach istnieje silne lobby zmierzające do powrotu do możliwości kopiowania ogona u wyżłów.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

To ja powtórzę pytanie Berka: [B]co kopiowanie daje psu[/B]?

Ja np. znam przypadek psa mieszkającego w kojcu, który notorycznie uszkadza sobie ogon wląc nim w klatkę. Właścicielka najchętniej by mu go ucieła.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leon']To ja powtórzę pytanie Berka: [B]co kopiowanie daje psu[/B]?[/quote]

np.zeby zmniejszyc urazowosc tych psów w trakcie polowań :eviltong:

[quote]Ja np. znam przypadek psa mieszkającego w kojcu, który notorycznie uszkadza sobie ogon wląc nim w klatkę. Właścicielka najchętniej by mu go ucieła.:angryy:[/quote]
to niech cos zrobi z tą klatką! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Zastanawiam się po co kopiować? bo tak się lduziom podoba? psu to nic nie daje, nie rozumiem tego. To że ludzie lubią się upiększać plastycznie robiąc sobie większe cycki lub pomniejszając sobie nosy nie znaczy że psy też potrzebują takiego zbędnego upiększania...[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Fauka, Ty masz wątpliwości, ja nie wiem po co kopiować, ale twiggi wie wszystko, a nawet wiecej. To jest taki topikowy „COLUMBUS zwei”. Albo „RUCKZUCK” :p.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nic się nie martw. Będzie dobrze :multi:.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']np.zeby zmniejszyc urazowosc tych psów w trakcie polowań :eviltong:[/quote]

Tak, rozumiem, że wszystkie wyżły biorą udział w polowaniach i są pracujące :roll: Ja bym powiedziała, że 99% tych psów to aktualnie kanapowce-psy do towarzystwa. Napewno ogonek bardzo im przeszkadza podczas tych osiedlowych spacerków :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Zamiast czepiać się słówek, skoro wiesz lepiej, to powiedz, proszę.
Twierdzisz, że jest inaczej? Ile jest w Polsce psów myśliwskich [tych ras, którym ogony kopiuje się ze względów bezpieczeństwa na polowaniach] które naprawdę polują i jest ryzyko , że ogonek dozna urazu? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Tak, rozumiem, że wszystkie wyżły biorą udział w polowaniach i są pracujące :roll: Ja bym powiedziała, że 99% tych psów to aktualnie kanapowce-psy do towarzystwa.[/quote]
Dobrze,że zaznaczyłaś w swej wypowiedzi,że [B]"ja bym powiedziała"...:p[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Fauka, Ty masz wątpliwości, ja nie wiem po co kopiować, ale twiggi wie wszystko, a nawet wiecej. To jest taki topikowy „COLUMBUS zwei”. Albo „RUCKZUCK” :p.[/FONT][/COLOR]
[/quote]
Cieszę się,że mnie doceniasz! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Napisałam przecież, że moim zdaniem tych polujących wyżłów jest mało.[/quote]
To napisz jeszcze na jakiej podstawie tak twierdzisz. Bo o ile co do polskich się nie orientuję, to co do zarejestrowanych w niemieckim klubie wyżła niemieckiego jest to 99% :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...