Jump to content
Dogomania

Pseudo-Hodowla w miejsowości Kijowiec k/Konina! Gdzie zgłosić?! Co tam się dzieje?


blacky.

Recommended Posts

Znajomi w owej hodowli w Kijowcu kupili szczeniaka rasy beagle. Po dotarciu na miejsce byli wstrząśnięci. Szczeniaki i matka przebywają w budzie na podwórku, wyściełanej jedynie słomą !

Owa "hodowczyni" działa na allegro. Póki co nie podaje linków do aukcji i nazwy użytkownika,
ponieważ jak na razie nie ma zainteresowania.

Zdjęcia psów jakie są wstawione na allegro są zrobione w domu.

Oto słowa obecnej właścicielki psa:

"[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Luna była zapchlona że strach, miała chore uszy, i to mocno chore, była przeziębiona, weterynarz walczył ze 3 tygodnie, bo ciągle kaszlała... no i brak szczepien, tylko pierwsze miała. a podobno maja tam swietna opiekę weterynaryjną... słoma w budach dlatego, zeby nie wywlekały posłan, a pchły i wszy - bo w takiej gromadzie psów nie da sie zapanowac, a obróżki sobie ściągały... ręce opadają. no i oczywiscie, psy nie byly bite...[/FONT][/COLOR][COLOR=#717171][FONT=Tahoma]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Luna uwielbia suchy chleb i kaszę, wiec wiadomo czym była karmiona, zresztą w aucie wymiotowała nam samą kaszą.[/FONT][/COLOR]"

"[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]ona teraz ma 7,5 miesiaca, nadal boi sie kijów, wędek, szczotek, starszych pań z torbami, starych facetów, chałasliwej młodzieży, wogóle ludzi sie boi, chodzenie po ulicy jest męczarnia, bo widać, ze potwornie sie boi, ogląda sie za siebie, czasem aż idzie tyłem, jesli ktos z tyłu jest za nią..[/FONT][/COLOR]"

Może ktoś z dogomaniaków kojarzy ową "hodowlę" w Kijowcu (ciężko się odmienia). To jest niedaleko Konina.

Pomóżcie ! Co można zrobić ?!

Tutaj jest zdjęcie warunków w jakich trzymane są psy:
[IMG]http://i50.tinypic.com/211p402.jpg[/IMG]
Beagle z podkulonym ogonem szczekający z daleko na ludzi. To matka Luny, tak nie zachowuje się normalny pies tej rasy. Tym bardziej suka hodowlana.

Pozdrawiam - Monika.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Olgo, dostałaś wiadomość na PW,
ale nie odpisałaś mi...
Zostawiłam sprawę, bo mieszkam blisko Szczecina
i daleko mi do tego Kijowca... TOZ z Konina się nie odezwał.
Pomimo wiadomości jakiej im napisałam
pomyśleli sobie pewnie że jakieś dziecko robi sobie żarty...

Żadne wolontariuszki, cioteczki z Konina się nie odzywają...
Ja nic nie zdziałam

Link to comment
Share on other sites

Olgo, dostałaś wiadomość na PW,
ale nie odpisałaś mi...
Zostawiłam sprawę, bo mieszkam blisko Szczecina
i daleko mi do tego Kijowca... TOZ z Konina się nie odezwał.
Pomimo wiadomości jakiej im napisałam
pomyśleli sobie pewnie że jakieś dziecko robi sobie żarty...

Żadne wolontariuszki, cioteczki z Konina się nie odzywają...
Ja nic nie zdziałam

Link to comment
Share on other sites

Olgo, dostałaś wiadomość na PW,
ale nie odpisałaś mi...
Zostawiłam sprawę, bo mieszkam blisko Szczecina
i daleko mi do tego Kijowca... TOZ z Konina się nie odezwał.
Pomimo wiadomości jakiej im napisałam
pomyśleli sobie pewnie że jakieś dziecko robi sobie żarty...

Żadne wolontariuszki, cioteczki z Konina się nie odzywają...
Ja nic nie zdziałam

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Słuchajcie, czy jest ktoś w Kijowcu lub Koninie kto mógłby odwiedzić tą pseudo ? Teraz baba przerzuciła się na cavalierki :(

Oto wiadomość, od innego mężczyzny który kupił stamtąd psa - też beagle:

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]"witam
kupiłem beagelke w grudniu tez miała pół roku i tez bała sie wszystkiego a szczególnie jak była na dworze teraz boi sie o wiele mniej ale jeszcze pewnego rodzaju ludzi pewien człowiek chodzi po osiedlu i szuka w smietniku i tego człowieka ona sie boi ale jak go widzi przez okno to ostatnio zaczeła szczekac co do uszu od początku drapała sie i jeszcze sie drapie jest pod opieka weterynarza szczepienia miała wszystkie poza tym swietna i wesoła suczka
pozdrowienia
miecio"

proszę o pomoc, jest w tamtych okolicach jakiś TOZ lub straż dla zwierząt ? nie zostawie tak tej sprawy, bo psy cierpią a wszyscy mają to miejsce w głębokim poważaniu. Wiem już żę tamtejszy weterynarz chroni tą pseudo hodowczynię, bo od niego nic się nie da na jej temat wyciągnąć. Psy zdrowie itd... Jak znajde w necie telefon do lecznicy w Kijowcu lub do powiatowego to przedzwonie i uprzejmie poproszę o jakieś info.

Są jakieś wolontariuszki z Konina na dogo ?

DOGO POMOCY !
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kapsel']Wejdź na wątek psy w potrzebie wielkopolskie, są tam dziewczyny z Konina i to bardzo doświadczone w tym względzie. Do TOZ Konin, to trzeba dzwonić, nie pisać, bo może nikt maili nie odczytuje niestety.[/QUOTE]
dzięki, maila napisałam rok temu !!!!! zaraz poofuje troche...

Link to comment
Share on other sites

Izabelka70 jest od beagli. dałam znać kajetanowi, on też na forum beaglowym bywa, myślę, że powiadomi beaglowe towarzystwo.
ja obawiam się, że nic się nie da zrobić. buda jest, suka chuda nie jest...polskie prawo nie zabrania trzymania psów w takich warunkach :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...