Jump to content
Dogomania

Błagam, pomocy! ! ! !


chi23

Recommended Posts

Psy w Korei są bardzo ważne , ale i u nas nie brakuje aktów okrucieństwa wobec zwierząt :

- Zamykamy okna piwniczne w blokowiskach, na zimę. Koty won .
- Podczas remontów, zamurowujemy otwory w stropodachach, zabijając czyżyki .
- W ramach świętowania narodzin ..., paradujemy z żywymi karpiami w reklamówkach .
- Żywymi gryzoniami karmimy nasze gady w terrariach .
- W modnych knajpach, w litrowych akwariach trzymamy żywe rybki , ot tak, dla kaprysu, rozrywki .
- Przed wakacjami, pozbywamy się psów, wiele psów ląduje na ulicy .
- Obcinamy ogony i uszy tym, których przyjaciółmi zwiemy .
- Kupujemy szczeniaki trzymane w klatkach w hipermarketach.
- Na wioskach, psy uwiązane do budy, spędzają całe, byle jakie życie .
- Czasem powiesimy pieska , bo już jest niepotrzebny .
- Czasem młodzież zatłucze kotka albo szczeniaczka . Nudzą się .
- Wiesz jak wygląda bateryjny tucz świnek ?
- Wiesz jak wygląda brojler w fabryce brojlerów ?
- Wiesz ile potrzeba norek na ładne futerko dla damy ?
- Wiesz w jaki sposób zabija się taką norkę, fretkę, lisa ?

Przykład .
[URL]http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,11948245,wiadomosc.html[/URL]
[FONT=Verdana]
[/FONT] [FONT=&quot][FONT=Verdana]W jednym zgadzam się z Wami . Petycja jest lepsza , bo łatwiej oczyszcza sumienia .
[/FONT]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście ,że podpisane !
Tych ludzi co krzywdę robią psom pozabijać normalnie !!!:mad::angryy:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/178436-Stare-psiaki-z-Marmurowej-pragnAE-domku-RA-A-ne-wielkoA-ci-Pokochaj-je"][IMG]http://i50.tinypic.com/b4z4w4.jpg[/IMG][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/threads/175207-a-a-da-schron-stary-ozzy-mini-mix-on-ka-w-depresji-z-chorymi-stawami"][IMG]http://img198.imageshack.us/img198/8571/ozzyh.jpg[/IMG][/URL][URL="http://tiny.pl/hm5qv"][U][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/7259/widmo4.png[/IMG][/U][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/forum/f1159/lodz-12-letni-dostojny-don-szaman-w-schronie-nie-ma-juz-czasu-142845"][IMG]http://img195.imageshack.us/img195/7254/szaman1kopia.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']Ale w sumie krowa co innego, no bo to pies jest towarzyszem człowieka. Jak mają taką kulture to niech sobie nie zabijaja krów;)[/QUOTE]

To był tylko taki żarcik. Zawsze przy takich akcjach mam dylemat, kocham psiaki i nigdy bym ich nie skrzywdził, ale w Korei jest inna kultura. Dla nich piesek to tak jak u nas świnka. A warunki w jakich zabijają? Zapraszam do naszej rzeźni będzie podobnie, jak raz zobaczyłem jak są u nas zabijane zwierzątka to na tydzień mięska mi się odechciało. Może powinniśmy zacząć od petycji do polskich rzeźni?

Wychodzę z założenie, że jeśli chcesz być szanowany musisz szanować inne kultury. I nic nam do tego. Hindusi mają nam za złe traktowanie i zabijanie krów, żydzi i muzułmanie to, że jemy i hodujemy świnie (w Egipcie, muzułmanie pod pretekstem meksykańskiej grypy kazali wybić wszystkie świnie ormianom). Mój znajomy z RPA uważał cmentarze za tabu i unikał ich jak ognia, a kiedy razem wcinaliśmy kaszankę i przypadkiem dowiedział się, że jest robiona z krwi pobladł i w łazience wszystko zwrócił, był w szoku, bo to było dla niego złamaniem jakiegoś tabu, a dla nas tylko normalnym jedzeniem (od tamtej poru zanim wziął coś do ust dokładnie sprawdzał z czego to jest).

A skoro jesteśmy przy petycjach to proponuję:
1. Do Żydów o zmianę Tory, żeby piesek przestał być zwierzęciem nieczystym i można było go dotykać.
2. Do Muzułmanów o zmianę Koranu, z tych samych powodów co w pkt. pierwszym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']To był tylko taki żarcik. Zawsze przy takich akcjach mam dylemat, kocham psiaki i nigdy bym ich nie skrzywdził, ale w Korei jest inna kultura. Dla nich piesek to tak jak u nas świnka. A warunki w jakich zabijają? Zapraszam do naszej rzeźni będzie podobnie, jak raz zobaczyłem jak są u nas zabijane zwierzątka to na tydzień mięska mi się odechciało. Może powinniśmy zacząć od petycji do polskich rzeźni?

Wychodzę z założenie, że jeśli chcesz być szanowany musisz szanować inne kultury. I nic nam do tego. Hindusi mają nam za złe traktowanie i zabijanie krów, żydzi i muzułmanie to, że jemy i hodujemy świnie (w Egipcie, muzułmanie pod pretekstem meksykańskiej grypy kazali wybić wszystkie świnie ormianom). Mój znajomy z RPA uważał cmentarze za tabu i unikał ich jak ognia, a kiedy razem wcinaliśmy kaszankę i przypadkiem dowiedział się, że jest robiona z krwi pobladł i w łazience wszystko zwrócił, był w szoku, bo to było dla niego złamaniem jakiegoś tabu, a dla nas tylko normalnym jedzeniem (od tamtej poru zanim wziął coś do ust dokładnie sprawdzał z czego to jest).

A skoro jesteśmy przy petycjach to proponuję:
1. Do Żydów o zmianę Tory, żeby piesek przestał być zwierzęciem nieczystym i można było go dotykać.
2. Do Muzułmanów o zmianę Koranu, z tych samych powodów co w pkt. pierwszym.[/QUOTE]

Różnica kulturowe to jedno, a brak okrucieństwa to drugie. Petycje w sprawie polskich rzeźni już były i są.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Psy w Korei są bardzo ważne , ale i u nas nie brakuje aktów okrucieństwa wobec zwierząt :

- Zamykamy okna piwniczne w blokowiskach, na zimę. Koty won .
- Podczas remontów, zamurowujemy otwory w stropodachach, zabijając czyżyki .
[U]- W ramach świętowania narodzin ..., paradujemy z żywymi karpiami w reklamówkach .[/U]
[B]- Żywymi gryzoniami karmimy nasze gady w terrariach .[/B]
- W modnych knajpach, w litrowych akwariach trzymamy żywe rybki , ot tak, dla kaprysu, rozrywki .
- Przed wakacjami, pozbywamy się psów, wiele psów ląduje na ulicy .
- Obcinamy ogony i uszy tym, których przyjaciółmi zwiemy .
- Kupujemy szczeniaki trzymane w klatkach w hipermarketach.
- Na wioskach, psy uwiązane do budy, spędzają całe, byle jakie życie .
- Czasem powiesimy pieska , bo już jest niepotrzebny .
- Czasem młodzież zatłucze kotka albo szczeniaczka . Nudzą się .
[I]- Wiesz jak wygląda bateryjny tucz świnek ?
- Wiesz jak wygląda brojler w fabryce brojlerów ?[/I]
- Wiesz ile potrzeba norek na ładne futerko dla damy ?
- Wiesz w jaki sposób zabija się taką norkę, fretkę, lisa ?
[/QUOTE]
[U]Zakazałam tego rodzinie. I nie robią tego, bo byłabym zła i nie usiadłą z imi do stołu.
[/U][B]W sumie tak. Ale Zenobiusz nie je nic innego i nie da rady przeżyć bez myszy. W ramach "pokuty" mięso z mojego jadłospisu poszło won.[/B][I]Mniej więcej wiem i także dlatego mięso nie przejdzie mi przez gardło.[/I]

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, że polskie prawo zabrania karmienia zwierząt terrarystycznych żywymi zwierzętami [głównie gryzoniami, ale nie tylko]? Można to robić tylko w wypadku, kiedy zwierz [np. wąż] nie chce jeść innego pokarmu mimo różnych prób... Inna sprawa, że większość terrarystów zdecydowanie woli martwą karmówkę, ponieważ nie ma wtedy ryzyka, że to nasz pupil stanie się obiadkiem [miałam tak kiedyś z modliszką - zjadł ją świerszcz, którego dostała na obiad].

Link to comment
Share on other sites

S[quote name='KrzysiekM'] A skoro jesteśmy przy petycjach to proponuję:
1. Do Żydów o zmianę Tory, żeby piesek przestał być zwierzęciem nieczystym i można było go dotykać.
2. Do Muzułmanów o zmianę Koranu, z tych samych powodów co w pkt. pierwszym.[/QUOTE]

Ciekawe czy wiesz dlaczego, np: w islamie pies jest zwierzeciem nieczystym ? I że nie dotyczy to wszystkich ras psów ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Brezyl mógłbyś jakąś rozwinąć swoją wypowiedź? Bo mnie zaciekawiła...[/QUOTE]

Dajmy się poprodukować koledze, niech nas oświeci swą wiedzą. Bo na razie z głoszonych przez niego komunałów i ludowych mądrości np: że najlepiej psom jest na polskiej wsi, a trzymanie psów w mieście, w mieszkaniu jest barbarzyństwem lub że najlepszą metodą w hodowli psów rasowych jest dodanie do nich krwi mieszańców, aby rasa była zdrowa - nic nie wynika.

Link to comment
Share on other sites

Brezyl Islam ma wiele odłamów i sprawę zwierząt nieczystych różnie interpretują muzułmanie, czasami dochodzi do sytuacji trochę śmiesznych jak w tym wypadku:
[url]http://religiapokoju.blox.pl/2008/07/Pies-w-butach-czyli-paranoje-politycznej.html[/url]

Koran mówi, że pies jest zwierzęciem nieczystym (nie zacytuję sury, bo nie znam na pamięć Koranu), o psach w islamie mówią także niektóre hadisy (odpowiednik biblijnych apokryfów) i tutaj w zależności od odłamu są dla psów pozytywne i negatywne. Jak wiesz coś więcej to uzupełnił zwłaszcza o tych rasach psów, które według Koranu są czyste (chociaż to trochę dziwne, bo w czasach Mahometa psów nie dzieliło się na rasy, pies to był po prostu pies). Zresztą Panie też są ciekawe :-)

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze że psia ślina oraz wszystkie psie wydzieliny uznawane (przez islam) są za nadżasa czyli za nieczyste. Regułą jest że nadżasa oczyszcza się wodą lub piaskiem w przypadku psiej wydzieliny muszą być one oczyszczone 7 razy. Pierwszy raz piaskiem (ziemią) kolejne 6 wodą. :)


Podobno aniołowie nie wchodzą do domu, w którym jest pies albo obraz żyjącego człowieka, zwierzęcia.:lol: Allah zabronił poprzez swojego proroka trzymania psów. Islam jest też religią czystości a psy do czystych zwierząt nie należą. :shake:

Przekazał Abu Huraira:
Apostoł Allaha mówił, "ktokolwiek utrzymuje psa, jedna Qirat nagrody jego dobrych czynów jest potrącana dziennie, jeżeli pies nie jest używany dla chronienia zagrody albo bydła."

Przekazał Abu Huraira:
Apostoł Allaha mówił, "Pewien człowiek poczuł pragnienie i zszedł do źródła aby pobrać z niego wodę pitną. Wychodząc ujrzał psa dyszącego, jedzącego błoto z powodu ogromnego pragnienia. Człowiek ten powiedział, cierpi od tego sam problemu co ja. Tak więc zszedł ponownie do źródła, napełnił swój but wodą, wszedł na górę i napoił psa . Allah wynagrodził jego (dobry) czyn i wybaczał mu. "ludzie się spytali" O Proroku! Czy zostaniemy wynagrodzeni za służenie zwierzętom?" Muhammad odpowiedział, "tak, zostaniecie wynagrodzeni za służenie jakiejkolwiek żywej istocie." :)

Pozdrawiam J. :)

Link to comment
Share on other sites

Wracając do Korei.
Mówicie o kraju, który nie szanuje niczego. Zabija, więzi, torturuje swoich obywateli.
Serio sądzicie, że obchodzą ich psy?
i że posłuchają sie kogokolwiek?
To kraj, który akceptuje tylko siebie samego. Swoje eksperymenty nuklearne i wszyscy są ich wrogami.
Mają obozy koncentracyjne, głód...
choć wmiawiają wszystkim, ze jest super.

Petycja nie ma szans na sukces.


Co do pytona.
To po co trzymasz zwierze, które musisz karmić gryzoniami? Po co je hodujesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Właśnie...
Miałam kiedyś szczurke... Nadzwyczajny to był stworek....
Gryzonie też chcą żyć...[/QUOTE]

Co do braku sensu trzymania pytona, to pyton też zwierzę i ma prawo żyć. Wasze myślenie to trochę błędne koło, bo każde zwierzątko chce żyć, nawet to jedzące inne zwierzątka... Zresztą myślę, ze psy byłby bardzo niezadowolone gdybyśmy wykluczyli z ich diety mięso.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Petycja nie ma szans na sukces. [/QUOTE]

Przegrywa tylko ten, kto nie próbuje.

[quote name='amensalizm']Co do pytona.
To po co trzymasz zwierze, które musisz karmić gryzoniami? Po co je hodujesz?[/QUOTE]

To takie samo pytanie, jak po co trzymasz psa, kota, żółwia, które musisz karmić mięsem. No po co? Albo po co hodujesz psa, który zagryza sąsiadce kury? Albo wykopuje i zagryza krety? Goni sarny, zające, bażanty itd?

Link to comment
Share on other sites

Nie zgadzam się . Poza łańcuchem pokarmowym jest jeszcze kultura , obyczaj , tradycja . Przynajmniej dla niektórych . W Polsce można zjadać psy , zakazu ustawowego nie ma . Ale psów się nie je , bo jest taki a nie inny obyczaj .
Obyczaju trzymania pytona w domu , nie ma . Pyton nie jest zwierzęciem domowym , w Polsce .
Taka jest różnica .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...